Teraz jest Cz 18.04.2024, 19:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: Cz 23.06.2011, 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Brakowało mi tematu, gdzie można zadać luźne, niezwiązane z tematyką forum pytanie - a nuż ktoś odpowie, wszak nie samymi banami i przetargami człowiek żyje.

Po dzisiejszym wojażu nurtuje mnie jedna kwestia - jak najlepiej dostać się publicznym transportem i nogami na Pustynię Błędowską, część piaszczystą? Mój atlas GOPu (PGK) nie obejmuje tego obszaru niestety, a próby atakowania na czuja z Błędowa spełzły na niczym, musiałem zadowolić się urokami Białej Przemszy i widokiem z wzgórza 341. Napotkany rowerzysta był przybysznym niedzielnym kolarzem i tylko napomknął coś niemerytorycznego o atakowaniu od Chechła. Jest w ogóle jakaś fajna mapa okolic na wschód od Błędowa, coś jak plan Ziemi Chrzanowskiej PGK?

Dwa, jak już się dostanę tamże, to czy rozbicie tam namiotu i spędzenie nocy spowoduje jakiekolwiek nieprzyjemności, sapanie kogokolwiek, etc? Zwierzyny z okolicznych lasów się nie boję, wbrew avatarowi libacji i orgii także nie planuję zorganizować. ;)

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: Cz 23.06.2011, 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
inżinier napisał(a):
Brakowało mi tematu, gdzie można zadać luźne, niezwiązane z tematyką forum pytanie - a nuż ktoś odpowie, wszak nie samymi banami i przetargami człowiek żyje.

Po dzisiejszym wojażu nurtuje mnie jedna kwestia - jak najlepiej dostać się publicznym transportem i nogami na Pustynię Błędowską, część piaszczystą? Mój atlas GOPu (PGK) nie obejmuje tego obszaru niestety, a próby atakowania na czuja z Błędowa spełzły na niczym, musiałem zadowolić się urokami Białej Przemszy i widokiem z wzgórza 341. Napotkany rowerzysta był przybysznym niedzielnym kolarzem i tylko napomknął coś niemerytorycznego o atakowaniu od Chechła. Jest w ogóle jakaś fajna mapa okolic na wschód od Błędowa, coś jak plan Ziemi Chrzanowskiej PGK?

Dwa, jak już się dostanę tamże, to czy rozbicie tam namiotu i spędzenie nocy spowoduje jakiekolwiek nieprzyjemności, sapanie kogokolwiek, etc? Zwierzyny z okolicznych lasów się nie boję, wbrew avatarowi libacji i orgii także nie planuję zorganizować. ;)

Spróbuj od strony Kluczy. Coś tam z Olkusza jedzie, sprawdź na stronie ZKG-KM.
http://zkgkm-olkusz.pl/rozklad/

Na pozostałe pytania odpowiedzi nie znam. Co do map, polecam Targeo ;-)
http://mapa.targeo.pl/

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: Cz 23.06.2011, 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Stronkę ZKG KM znam, wiem, że 472 zalicza całe Chechło, a kilka innych czterysetek wjeżdża tamże, jednak nie mam zielonego pojęcia gdzie wysiąść. Tym niemniej dzięki. ;-)

A z targeo mnie zaskoczyłeś, całkiem ok mają wioski rozrysowane. Poszukuje jednak papierowego wydawnictwa, z przyzwyczajenia, mam do nich jakoś większe zaufanie. :)

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: Cz 23.06.2011, 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
inżinier napisał(a):
Poszukuje jednak papierowego wydawnictwa, z przyzwyczajenia, mam do nich jakoś większe zaufanie. :)

Ja podobnie ;-) Coś takiego chyba było, gdzieś to widziałem. Na 99% takiej mapy nie mam, ale jeszcze poszukam.
Dawno w Kluczach nie byłem, ale przypuszczam, że ul. Pustynną dotrzesz do ceku ;-)

Ponad rok temu wjechaliśmy Zemunem na pustynię od strony Dąbrówki.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: Cz 23.06.2011, 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Dawno w Kluczach nie byłem, ale przypuszczam, że ul. Pustynną dotrzesz do ceku ;-)


Ta sama taktyka w Błędowie nie dała efektu. :) Z analizy targeo i zdjęć satelitarnych wynika, że najlepszą drogą będzie ul. Pustynna w... Chechle. Ktoś zna coś lepszego? Eh... Dziś wypad był spontaniczny i nie było czasu na taką analizę.

Cytuj:
Ponad rok temu wjechaliśmy Zemunem na pustynię od strony Dąbrówki.


Yyy.. Dąbrówka? Zapytam jak laik, ale gdzie to jest? Targeo nic takiego nie wskazuje, to jakiś przysiółek czy ulica w Kluczach? Wschodnie rubieże konurbacji to nie moja mocna strona. :P

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: Cz 23.06.2011, 22:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
inżinier napisał(a):
Z analizy targeo i zdjęć satelitarnych wynika, że najlepszą drogą będzie ul. Pustynna w... Chechle. Ktoś zna coś lepszego?

Nieprawda. Trafisz na część zarośniętą. Próbuj ul. Pustynnej albo Górnej w Kluczach.

inżinier napisał(a):
[Yyy.. Dąbrówka? Zapytam jak laik, ale gdzie to jest? Targeo nic takiego nie wskazuje,

Tu. http://mapa.targeo.pl/ Popatrz na środek mapy.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: Pt 24.06.2011, 23:04 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Klikając na powyższy link to mi na środku pokazało Prudnik -:)
Ja również miałem trudności ze znalezieniem Pustyni Błedowskiej, a sciślej jej częsci piaszczystej, bowiem większość - niestety - zarosła. Udało mi sie to dopiero po którymś kolejnym podejściu, a pomogła mi w tym mapa papierowa, wydana przez galileos pod nazwą Zagłebie Dąbrowskie. Do terenów typowo pustynnych jest bardzo blisko z Chechła. Dojezdżając z kierunku Błędowa (własnym środkiem transportu, bo żadna komunikacja z Błędowa tam nie dociera) za kościołem pierwszą ulicą w prawo, prowadzi tam żółty szlak, minąć trzeba kilka domów, później wąski pas lasu i za nim zaczyna się najprawdziwsza, chociaż miniaturowa pustynia. No i ciekawostka, prowadzi tam szlak turystyczny i jednocześnie przy drodze znajduje sie tablica z napisem "Teren wojskowy, wstęp wzbroniony".
Ja nie miałem problemu co robić, ponieważ do pustyni dotarłem inaczej. Także patrząc od strony Błedowa, mijając kościół, dalej jest przystanek autobusowy i rozwidlenie dróg. W kierunku na Klucze droga odbiega lekko w lewo, a druga idzie całkiem prosto, prowadzi nią zielony szlak rowerowy, trzeba iść tym szlakiem, po ok. 0,4km droga zamienia się w ścieżkę, a po następnych kilkuset metrach dochodzimy do skrzyżowania z inną drogą, tam należy skręcić w prawo (a po prawej stronie mamy wzgórze - to własnie jest Dąbrówka) i wkrótce dojdzie się na skraj pustyni. Są tam takie betonowe budowle (nie będę ich opisywał, bo to pewnie tajemnica wojskowa). W tamtym miejscu nie spotkałem tablicy o zakazie wstępu, tę zobaczyłem po raz pierwszy od tyłu wychodząc z terenu na którym ponoć ten zakaz obowiązuje i na którym spotkałem licznych turystów i co gorsze także quadowców (a wielbłądów czy lwów ani śladu). Zainteresowanym mogę takze podesłać kilka zdjęć, ale nie są to dzieła sztuki fotograficznej, bowiem sam je robiłem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Hyde Park Pytaniowy
Napisane: So 2.07.2011, 0:26 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,21,19 ... 6ed220cb2b

Tutaj masz nasz wjazd Zemunowy (na lewo od Za Górą) uliczka zakończona taką pętelką.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności