Teraz jest Cz 28.03.2024, 13:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 20:13 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 10.12.2002, 14:47
Posty: 104
Oddajemy do Waszego użytku odmienione forum, zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania, przeniesione na nasz własny serwer i nieco przeorganizowane w swojej strukturze.

Chcemy, aby było to miejsce do merytorycznych i rzeczowych dyskusji nad różnymi aspektami funkcjonowania transportu publicznego. Zachowanie wysokiego poziomu dyskusji umożliwi spokojną wymianę poglądów i doświadczeń. Szanujemy również zainteresowania miłośników do dzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi widzianych autobusów i tramwajów, a poruszania różnych drobnych bieżących spraw, którymi żyje nasz region. Podzieliśmy się więc forum na dwie części - pierwszą (Pion Eksploatacyjny) zajmą sprawy bieżące, "numerki" i inne podobne zagadnienia, a także sprawy historyczne i symulacje w programie BAHN. W drugiej (Pion Planowania i Rozwoju) będzie miejsce na poważniejsze tematy. Ta część będzie intensywnie moderowana, aby zachować wysoki poziom. Zachowujemy tradycję nazywania poszczególnych części forum nazwami nawiązującymi do komórek organizacyjnych WPK, jednak w odpowiedzi na zarzuty, że były one mało czytelne, dokonaliśmy pewnych zmian mających poprawić orientację forumowiczów. Zachęcamy do rejestrowania się, czytania i aktywnego uczestnictwa w dyskusjach.

Przy korzystaniu z forum prosimy korzystać z adresu url: http://forum.wpk.katowice.pl/. Dotychczasowy adres (http://www.tram-silesia.pl/forum/) pozostanie jeszcze aktywny przez jakiś czas. Zalecamy więc już dziś aktualizację zakładek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 20:46 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Heh... Nawet PW działają ;)

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 21:34 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Nie wiem czy to wina forum, czegoś u mnie, czy po prostu moja, ale:
- coś nie do końca działa mi odznaczanie przeczytania postów na głównym panelu - np. Dział "BAHN" uparcie wyświetlany jest na żółto (jako nieprzeczytany), mimo że w środku wszystko jest oznaczone jako przeczytane. Zrobiłem przeładowanie z pominięciem cache'a i usunięcie ciasteczek, ale jakoś nie pomogło.
- czy gdzieś u góry nie powinien być przycisk "Nieprzeczytane posty"? W domyślnej wersji szablonu do PHPBB on jest i ma nieco inne działanie, niż "Nowe posty".

Plus dwie propozycje modyfikacji forum, które mogą uprzyjemniać niektórym czytanie:
- likwidacja ekranów "Zalogowałeś się/Wylogowałeś się, poczekaj 3 sekundy lub kliknij".
- automatyczna obsługa czasu letniego. Np. teraz forum dla niezalogowanych chodzi o godzinę do przodu.


EDIT. Na uparte wyświetlanie jako nieprzeczytane chyba pomogła opcja "Oznacz jako przeczytane", może coś w bazie się musiało uaktualnić, bo przy przenosinach się rozjechało. :)


Ostatnio edytowano Pn 28.02.2011, 21:42 przez Kwarek, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 21:37 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Ja jeszcze bym dodal modyfikacje: "szybka odpowiedz". Czasami przydatne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 22:07 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Kwarek napisał(a):
- czy gdzieś u góry nie powinien być przycisk "Nieprzeczytane posty"?
Dostępne funkcje zostały uzupełnione, szablon portalowy powstał jako adaptacja innego stylu i najwyraźniej nie wszystkie funkcjonalności ze standardowego prosilvera zostały tamże ujęte. Uprzedzając kolejne pytanie: tak, w wolnej chwili zostanie odtworzony licznik nieprzeczytanych postów.
Kwarek napisał(a):
Na uparte wyświetlanie jako nieprzeczytane chyba pomogła opcja "Oznacz jako przeczytane", może coś w bazie się musiało uaktualnić, bo przy przenosinach się rozjechało. :)
Nowe forum to nowe cookie, coś tam rejestruje w bazie, coś po stronie użytkownika - aby ukrócić okres przejściowy niewątpliwie najlepiej wykorzystać wspomnianą przez Ciebie funkcję.
adas napisał(a):
Ja jeszcze bym dodal modyfikacje: "szybka odpowiedz". Czasami przydatne.
Teoretycznie jest włączone, może kiedyś znajdzie się i brakujący formularz ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 22:21 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Zmiany dość poważne. Na razie trochę dziwnie to wygląda, ale prezentuje się całkiem ładnie :)
Jedyne co mnie dziwi to połączenie działów dotyczących autobusów i tramwajów w jednym "Wydziale mechanicznym". Trudniej będzie znaleźć poszukiwane tematy. W szczególności tym co interesują się tylko/głównie autobusami lub tramwajami, a nie obydwoma środkami transportu równocześnie ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 22:38 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
DW napisał(a):
Jedyne co mnie dziwi to połączenie działów dotyczących autobusów i tramwajów w jednym "Wydziale mechanicznym". Trudniej będzie znaleźć poszukiwane tematy. W szczególności tym co interesują się tylko/głównie autobusami lub tramwajami, a nie obydwoma środkami transportu równocześnie ;)

W zasadzie to masz rację, to nie był najlepszy pomysł, prośba została zrealizowana :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 22:40 

Dołączył(a): Nd 20.01.2008, 22:07
Posty: 765
Lokalizacja:
Wojkowice/Częstochowa
Można by również połączyć wątki "PKM Świerklaniec" i "Nowości w PKM Świerklaniec". Ale to tylko moja sugestia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Pn 28.02.2011, 22:47 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Kamilus90 napisał(a):
Można by również połączyć wątki "PKM Świerklaniec" i "Nowości w PKM Świerklaniec". Ale to tylko moja sugestia.


Oczywiście, że można. Na starym forum nie dało się łączyć tematów, ale teraz nie ma problemu :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Wt 1.03.2011, 11:48 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Widzę, że zniknęły na stronie głównej linki do wątków z najnowszymi postami. A szkoda, bo to było dość wygodne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Wt 1.03.2011, 12:30 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Spokojnie, wróci jak tylko będzie chwila czasu na rozpoznanie jak to zrealizować przy nowej wersji forum ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Wt 1.03.2011, 18:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 27.02.2008, 14:52
Posty: 35
Lokalizacja:
Chrzanów
Nie działa też dodawanie avataru. Wyświetla się komunikat, że nie znaleziono katalogu docelowego.

_________________
Pozdrawiam!
krzysiekz


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Wt 1.03.2011, 21:22 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Teraz już powinno działać, proszę spróbować ponownie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Wt 1.03.2011, 21:41 

Dołączył(a): Nd 20.01.2008, 22:07
Posty: 765
Lokalizacja:
Wojkowice/Częstochowa
A co z funkcją otwierania linku w nowej zakładce? Bo aktualnie otwiera się w tej samej co forum.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Wt 1.03.2011, 23:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Środkowy przycisk myszki :p

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Niebawem zmiany w Portalu WPK - testujemy!
Napisane: Cz 3.03.2011, 19:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Z mojej strony:
1. minusem nowego forum jest brak licznika postów nieprzeczytanych,
2. mankamentem jest też, że opcja "cytuj" pojawia się dopiero po zalogowaniu - poprzedni układ, w którym użytkownik niezalogowany mógł kliknąć w batona "cytuj", przejść do strony logowania i następnie, po zalogowaniu, był odsyłany bezpośrednio do posta cytującego był znacznie bardziej juzerfrendliczny,
3. właśnie spostrzegłem w bocznym menu, że wiadomość może mieć max 60k znaków, czyli relacje z ostatnich wyjazdów out :-(


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Niebawem zmiany w Portalu WPK - testujemy!
Napisane: Cz 3.03.2011, 20:59 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Licznik zostanie przywrócony jak znajdę chwilę na dłubaninę (pisałem o tym wyżej, ale skomentowałeś w innym temacie więc jesteś usprawiedliwiony ;) ), limit długości wiadomości został podniesiony (w razie czego możemy tym jeszcze posterować), natomiast z linkiem do cytowania i następnie przekierowaniem jest niestety pewien kłopot, lepsze okazało się tu wrogiem dobrego i bez kolejnej dłubaniny w kodzie forum nie widać prostego rozwiązania. Problem częściowo rozwiązuje jedynie zalogowanie się z opcją zapamiętania użytkownika.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Witamy na odmienionym forum Portalu WPK!
Napisane: Nd 21.08.2011, 7:42 

Dołączył(a): So 13.08.2011, 11:27
Posty: 4
Zablokowało mi się moje konto. Nie wyświetla mi się hasło które trzeba wpisać żeby na nowo aktywować konto. Czy mogę prosić któregoś z adminów o pomoc w odblokowaniu starego konta: potomek1920?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności