Teraz jest Pt 29.03.2024, 1:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Autostrada A4 odcinek od węzła Sośnica do węzła Rybnicka
Napisane: Pt 28.10.2011, 9:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Jeśli już to było to proszę mnie poprawić.

Mam pytanie do bardziej zorientowanych. Czy na wspomnianym odcinku autostrady jest budowana bramka do poboru opłat? Jeśli tak to ci co będą jechać z Rybnika w stronę Katowic i z powrotem nie będą jechać A4 (po co płacić) tylko będą jechać przez centrum Gliwic. Czy będzie może jakieś inne rozwiązanie dla miejscowych czy zostanie jazda przez zatłoczone ulice Gliwic? Dodam, że na Pszczyńskiej już się stoi zaraz jak zjedziemy z A4 na węźle Sośnica.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autostrada A4 odcinek od węzła Sośnica do węzła Rybnicka
Napisane: Pt 28.10.2011, 20:37 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 22.09.2004, 14:01
Posty: 506
Lokalizacja:
Katowice
dexiu89 napisał(a):
Mam pytanie do bardziej zorientowanych. Czy na wspomnianym odcinku autostrady jest budowana bramka do poboru opłat?

Na razie nie jest. Póki co w tym rejonie opłatą będzie objęty tylko odcinek od Sośnicy w stronę Wrocławia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autostrada A4 odcinek od węzła Sośnica do węzła Rybnicka
Napisane: Pt 28.10.2011, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Czyli jadąc z Katowic do Rybnika będę musiał płacić. Genialne. Czy A1 czy A4 między ROW a GOP za szybszą drogę płacimy. Gliwice będą stały w korku. Jest jednak sposób na ominięcie tej bramki w Gliwicach: od strony Katowic zjechać na A1 kier. Łódź, potem zjazd na starą autostradę w stronę Opola i wjazd znów na A4. Tylko po co w tym miejscu w Gliwicach bramka? W obrębie aglomeracji autostrady miały być bezpłatne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autostrada A4 odcinek od węzła Sośnica do węzła Rybnicka
Napisane: Pt 28.10.2011, 21:44 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Dla GDDKiA aglomeracja zaczyna się w Sośnicy. Powód jest raczej prosty - większe opłaty. Inaczej od samego początku bramki by stały w Kleszczowie.
Zresztą nie wiem, czemu się dziwisz - nawet na tym forum zdarzają się osoby, dla których aglomeracja zaczyna się za Bytomką a wcześniej to jakiś Dziki Zachód zamieszkały przez neandertalczyków. ;]

Jeszcze odnośnie tej odpłatności, są już kolejne pomysły, co by tu można zrobić z TIR-ami w centrum: http://www.itv.gliwice.pl/artykul.php?id=4743
Na razie się nie da.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autostrada A4 odcinek od węzła Sośnica do węzła Rybnicka
Napisane: Pt 28.10.2011, 22:56 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 22.09.2004, 14:01
Posty: 506
Lokalizacja:
Katowice
dexiu89 napisał(a):
Czyli jadąc z Katowic do Rybnika będę musiał płacić.

Napisałem przecież, że na razie płatna będzie tylko A4. Nie wiem jak to prościej ująć...

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,105 ... strad.html

Cytuj:
Na gotowych odcinkach A1 od Gliwic do granicy z Czechami "wprowadzenie opłat byłoby ekonomicznie nieuzasadnione" i według analiz GDDKiA nie opłaca się też wprowadzenie opłat dla aut na budowanych już kolejnych odcinkach A4 od Szarowa do granicy z Ukrainą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności