Teraz jest Cz 28.03.2024, 22:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Kto może dofinansować transport zbiorowy? Gmina Wielowieś.
Napisane: Pt 23.12.2011, 19:04 

Dołączył(a): Cz 25.08.2011, 10:31
Posty: 1
Dzień dobry,

chciałbym się spytać, czy jest możliwość pozyskania środków na transport zbiorowy przez gminę, która nie dysponuje obfitym budżetem? Mam na myśli gminę Wielowieś. Od 2007 roku PKS Gliwice, cyklicznie likwiduje kursy na trasie Wielowieś-Gliwice. Wójt na słowo 'komunikacja' reaguje z przerażeniem i przedstawia mieszkańcom budżet gminny. Na dzień dzisiejszy Wielowieś dofinansowuje linie: 180, 737 i 152, ponadto należy do MZKP. Linia 152 zastępuje zlikwidowane w stuczniu br. kursy PKSu.

Ceny biletów, jakie oferuje PKS stale rosną. Na tak krótkim odcinku jak Sieroty-Pyskowice należy zapłacić 5 złotych (cena jest zależna od wozokilometru). Ludzie wolą "złapać stopa", niż wydawać majątek na bilety.

PKS ma dziwny zwyczaj puszczania autobusów marki Autosan H7 w godzinach szczytu. Autobus jest 'zapchany', mogę porównać go do 677 przed rewolucją, jaką było obsadzenie kolejnych planów taborem C.

Skąd pozyskać środki na nowe kursy? Jakie są funkcje Starostwa, a jakie UW Katowice względem dofinansowania do transportu zbiorowego?

Mam nadzieję, że użytkownicy forum "wpk.katowice.pl", pomogą mi w znalezieniu odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Łukasz


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kto może dofinansować transport zbiorowy? Gmina Wielowie
Napisane: Wt 27.12.2011, 8:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
No to jest dalszy ciąg opowieści o "biednych" gminach wiejskich i niedobrym PKSie.
W tym momencie to ciężka sprawa, bo gminy stać na przewozy na pewno nie będzie, dla busiarstwa to teren kiepski do obsługi (nie ma za ciekawych generatorów przewozów, słaba gęstość zaludnienia), a promocja w postaci darmowego PKSu się kończy.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kto może dofinansować transport zbiorowy? Gmina Wielowie
Napisane: Wt 27.12.2011, 11:20 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
lukaszjot napisał(a):
Dzień dobry,

chciałbym się spytać, czy jest możliwość pozyskania środków na transport zbiorowy przez gminę, która nie dysponuje obfitym budżetem? Mam na myśli gminę Wielowieś. (...)
Mam nadzieję, że użytkownicy forum "wpk.katowice.pl", pomogą mi w znalezieniu odpowiedzi. Z góry dziękuję.


Przejrzyj sobie ustawy: o samorządzie powiatowym (art. 4 ust. 1 pkt. 6) oraz ustawę o publicznym transporcie zbiorowym, zwłaszcza art. 13 ust. 4. Ponieważ potrzeby transportowe wykraczają poza obszar gminy, ma ona pełne prawo zwrócić się do powiatu o zabezpieczenie potrzeb transportowych w danej relacji (z gminy Wielowieś do Pyskowic).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności