Teraz jest Pt 29.03.2024, 16:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.05.2005, 9:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
Święte słowa.
Ja jednak upierałbym się przy braku jakiegokolwiek postoju na Mościckiego. Jeśli już musi tam wjeżdżać, to niech sobie wjeżdża ale tak, jak 622.
Pomysł z wyjazdem spod UM pod Dworzec wydaje sie dobry, ale...
1. Więcej wozokm
2. Gigantyczne zamieszanie na początku, które jeszcze bardziej zniechęci podróżnych do tej linii i tym sposobem w gruncie rzeczy dobre rozwiązanie spali na panewce.

Propopnowałbym cos takiego: 160 Sosnowiec Dworzec PKP - Mysłowice Gdzieśtam z przystankiem S-c UM jako przelotowym. Ten węzeł nigdy nie będzie głównym węzłem przesiadkowym miasta choćby nie wiem jak się uparła trójca PKM KZK i UM (tak samo jak centrum miasta nie przeniesie się na remontowany plac na Dęblińskiej, bo tak sie widzi Ulizanemu)...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.05.2005, 20:15 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Zabo, nie zjeżdżąj na tematy polityczne!! :evil:
Skąd wiesz co będzie na Dęblińskiej?? A może jednak??


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.05.2005, 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dave napisał(a):
Skąd wiesz co będzie na Dęblińskiej?? A może jednak??

A jak sie tam niby dostać?? Przez to śmierdzące, ciemne przejście podziemne pod skrzyżowaniem. I co tam w ogóle robić?? Łazić dookoła fontanny??
Jak na tę chwilę to mi się nie widzi...

A za Zabe, to wiesz :x :twisted:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.05.2005, 8:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
RZabek napisał(a):
Dziwi mnie bowiem różnica, z jaką traktowani są przewoźnicy przez KZK.


Porównaj sobie kto jest właścicielem PKMu i jednocześnie członkiem KZK.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.05.2005, 13:40 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
RZabek napisał(a):
Święte słowa.
Ja jednak upierałbym się przy braku jakiegokolwiek postoju na Mościckiego. Jeśli już musi tam wjeżdżać, to niech sobie wjeżdża ale tak, jak 622.
(..)
Propopnowałbym cos takiego: (..) z przystankiem S-c UM jako przelotowym. Ten węzeł nigdy nie będzie głównym węzłem przesiadkowym miasta choćby nie wiem jak się uparła trójca PKM KZK i UM (tak samo jak centrum miasta nie przeniesie się na remontowany plac na Dęblińskiej, bo tak sie widzi Ulizanemu)...
Więc wracając do tematu, który akurat w tym momencie zaczyna dotyczyć większej ilości linii, a na dobrą sprawę całego sosnowieckiego układu: też jestem zdania, że 160 wykończyły postoje pod Urzędem Miejskim oraz powstała niejako przy okazji ich wdrożenia jednokierunkowosć trasy przez Śródmieście. Chociaz tak naprawdę nigdy jego trasa, z racji zawiłości i dublowania tramwaju, to mi się nie podobała.
A ponieważ istotą problemu jest poszukiwanie rozwiązań na przyszłość, najlepiej tych dobrych, to przychylam się do opinii RZabka, że choćby nie wiadomo jak ktokolwiek się upierał, to obecnie, w dobie silnej konkurencji pospolitych prywaciarzy, nie znajdzie już siły na przyciągnięcie pasażerów na Mościckiego; przecież nawet ci, którzy teoretycznie muszą tam iść (34, 221, 622), zasadniczo też tego nie robią, a dojeżdżają spod dworca kolejowego np. do Zagórza i tam się dopiero przesiadają.
Dlatego obecnie wszystko (oprócz N84 - inna bajka), co podjeżdża/przejeżdża pod UM skazane jest na wymarcie.
Gwoli ścisłości przypomnę, że pierwsze wydanie linii pospiesznej D (tej WPK-owskiej) zakładało jej przelot pomiędzy Środulą a Starym Sosnowcem przez Rudną, gdyż, choć nie wiem, czy to było wprost napisane, nie wolno było dublować pociągu. Ostatecznie na próbę pojechała jednak koło dworca, i chyba odtąd zaczęło się, dla mnie słuszne, naturalne wygaszanie znaczenia pseudodworca przy Mościckiego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.05.2005, 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
Tak po prawdzie, jedyną zaletą starego rozkładu 160 było to, że jadąc na Dańdówkę można było wsiadać pod Dworcem tudzież Pocztą a nie gnać na Dęblińską czy pod Europę na 26.
:arrow: memphis No w sumie prawda, smutna prawda...

_________________
Dziękujemy tęgim głowom z UM Sosnowiec i KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.05.2005, 9:20 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
A jakby było fajnie, gdyby ten dworzec PKM zrobili na miejscu dzisiejszego parkingu pod dw PKP koło byłego Sezamu :wink: W końcu byłoby jak w przeciętnym normalnym mieście: dw. PKP, pod nim dw. PKS a tuż obok ew. dw. PKM :wink:
No mi też sie nie chce chodzic na Mościckeigo jak juz mam isc np na 622, podjeżdam se na przystanek gdzie ta linia już jezdzi i sie przesiadam :)
Niemniej, ponad 10 lat temu dworzec pod UM pękał w szwach i autobusy od niego jeżdzily już dosc dobrze naładowane. Ale to było kiedyś... :(


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.05.2005, 12:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Dave napisał(a):
A jakby było fajnie, gdyby ten dworzec PKM zrobili na miejscu dzisiejszego parkingu pod dw PKP koło byłego Sezamu :wink: W końcu byłoby jak w przeciętnym normalnym mieście: dw. PKP, pod nim dw. PKS a tuż obok ew. dw. PKM :wink:
No mi też sie nie chce chodzic na Mościckeigo jak juz mam isc np na 622, podjeżdam se na przystanek gdzie ta linia już jezdzi i sie przesiadam :)
Niemniej, ponad 10 lat temu dworzec pod UM pękał w szwach i autobusy od niego jeżdzily już dosc dobrze naładowane. Ale to było kiedyś... :(


Teraz UM raczej odpycha :P. Obawaim sie jednak że pod Sezamem może troszkę malo miejsca :?. Ale gdyby wyburzyć SEZAM :P

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.05.2005, 17:13 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Daro85 napisał(a):
Teraz UM raczej odpycha :P. Obawaim sie jednak że pod Sezamem może troszkę malo miejsca :?. Ale gdyby wyburzyć SEZAM :P

Dworzec PKS tam był więc jakaś nieduża pętla by się zmieściła.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.05.2005, 17:26 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Daro85 napisał(a):
Teraz UM raczej odpycha :P. Obawaim sie jednak że pod Sezamem może troszkę malo miejsca :?. Ale gdyby wyburzyć SEZAM :P
To zrobiło by się akurat dokładnie tyle miejsca ile potrzeba na prawdziwy dworzec. :D
JacekSo napisał(a):
Dworzec PKS tam był więc jakaś nieduża pętla by się zmieściła.
To nie wiesz, że dworzec PKS tam jest do dzisiaj, a właściwie miejsce na jego jedno stanowisko, co zostało uwzględnione w projekcie przebudowy (i zealizowane :shock: ) :!:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.05.2005, 21:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
No co wy?? Sezam chcecie wyburzyć?? Przecież on się tak pięknie wpasowuje w krajobraz i architekturę tego miejsca. A jakie smakołyki sprzedają na dole w Leaderze :twisted:

_________________
Dziękujemy tęgim głowom z UM Sosnowiec i KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.05.2005, 5:52 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Vanessa00 napisał(a):
To nie wiesz, że dworzec PKS tam jest do dzisiaj, a właściwie miejsce na jego jedno stanowisko, co zostało uwzględnione w projekcie przebudowy (i zealizowane :shock: ) :!:

Nie zauważyłem. :) I jakieś autobusy z niego korzystają?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.05.2005, 6:49 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
JacekSo napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):
To nie wiesz, że dworzec PKS tam jest do dzisiaj, a właściwie miejsce na jego jedno stanowisko, co zostało uwzględnione w projekcie przebudowy (i zealizowane :shock: ) :!:
Nie zauważyłem. :) I jakieś autobusy z niego korzystają?
Nie, nie korzystają, a to dlatego, że będziński PKS doszedł do wniosku, że dla tych kilku pozostałych kursów dalekobieżnych lepiej mu zaczynać z Mościckiego i podjeżdżać po dworzec z właściwej strony, w tym momencie jako przelot, co i rzeczywiście zdaje się byc lepsze z punktu widzenia pasażera.
Ale w razie czego legalne miejsce pod samym budynkiem dworca PKP jest (dopóki go prywaciarze nie zajmą, hehe)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 18.05.2005, 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
JacekSo napisał(a):
I jakieś autobusy z niego korzystają?

Czasami P-Z "Transportowca" tam sobie stoją...

_________________
Dziękujemy tęgim głowom z UM Sosnowiec i KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.05.2005, 10:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
RZabek napisał(a):
No co wy?? Sezam chcecie wyburzyć?? Przecież on się tak pięknie wpasowuje w krajobraz i architekturę tego miejsca. A jakie smakołyki sprzedają na dole w Leaderze :twisted:


Yee Woda mineralna za 49 groszy za 1,5 litra pobierana z jakiegoś ujęcia przemyslowego :P. Skoro ludzie nie załatwiają tylu spraw urzędowych co kiedyś to rzeczywiście trzebaby pogadac z architektem miejskim o innym zaaranżowaniu tego miejsca. Patelnia jest dobrym miejscem na taki dworzec a na Leadera jest kupa miejsca gdzie indziej. :)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.05.2005, 16:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
Daro85 napisał(a):
a na Leadera jest kupa

I na tym bym poprzestał. :twisted:
---
Wyburzyć Sezam - to postpeerelowskie straszydło w centrum tak pięknego miasta :!: :!: :!:

_________________
Dziękujemy tęgim głowom z UM Sosnowiec i KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.05.2005, 17:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
RZabek napisał(a):
Daro85 napisał(a):
a na Leadera jest kupa

I na tym bym poprzestał. :twisted:
---
Wyburzyć Sezam - to postpeerelowskie straszydło w centrum tak pięknego miasta :!: :!: :!:


Yeeeeeeeeeeeee! Ten budynek w ogóle tam nie pasuje :twisted:
A Leader niech się wynosi na Bialoruś albo do Albanii... Wolę PLUS-a :)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.05.2005, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
Daro85 napisał(a):
Yeeeeeeeeeeeee! Ten budynek w ogóle tam nie pasuje :twisted:
A Leader niech się wynosi na Bialoruś albo do Albanii... Wolę PLUS-a :)

Chociaż jakby ten budynek dostosowali do tego, co powstało na Patelni, to mogłoby być niezwykle interesujące... Ale Leader - siooooo :!:

_________________
Dziękujemy tęgim głowom z UM Sosnowiec i KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.05.2005, 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
RZabek napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Yeeeeeeeeeeeee! Ten budynek w ogóle tam nie pasuje :twisted:
A Leader niech się wynosi na Bialoruś albo do Albanii... Wolę PLUS-a :)

Chociaż jakby ten budynek dostosowali do tego, co powstało na Patelni, to mogłoby być niezwykle interesujące... Ale Leader - siooooo :!:


Jak juz wyrzucać to wszystkich a nie robic wyjątki...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.05.2005, 12:56 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Póki co 160 jak się woził, tak się wozi, nadal łapie trochę napełnienia w soboty, pewnie stąd, że tramwaj do Mysłowic kursuje rzadziej.
Za to drugi oddech łapie 106 - co ją widzę, to za każdym razem nie mogę się nadumać, że aż tyle pasażerów znów nią podróżuje, tym bardziej, że jeszcze kilka lat temu w większosci kursów do złudzenia przypominała dzisiejsze 160.

Aby jednak rozwiać jakiekolwiek złudzenia co do rozwoju KM w Sosnowcu, a tramwajów zwłaszcza, zacytuję wypowiedź lokalnie Bardzo Ważnej Osoby, z ostatniego wtorku zdaje się. Rzecz się działa podczas przejeżdżania kierowanym przez niego pojazdem, z gatunku tych droższych, przez torowisko w Klimontowie (przy komendzie): "Zaorać to wszystko w pi***!" (to o tramwajach właśnie było) 8)
Na szczęście jegomość ów jest już w końcowej fazie kariery, więc raczej zaszkodzić więcej, niż do tej pory mu się udało, już nie powinien zdążyć. :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności