Teraz jest Cz 28.03.2024, 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 10.04.2010, 8:32 

Dołączył(a): So 29.05.2004, 15:51
Posty: 348
Lokalizacja:
Świętochłowice
Opolski?? Tak więc nasz gdzie się podziewa (śląski)?? Może już się przepracował.

_________________
Tramwaje Śląskie, ratujmy co się da!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 12.01.2011, 8:59 

Dołączył(a): Śr 15.12.2010, 8:57
Posty: 33
Jakim autobusem bądź tramwajem można dojechać do ulicy Kościuszki w Bytomiu i na jakim przystanku trzeba wysiąść?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 12.01.2011, 9:13 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Zapewne chodzi ci o plac Kosciuszki, Bytom Sąd 6,9,19.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 12.01.2011, 9:21 

Dołączył(a): Śr 15.12.2010, 8:57
Posty: 33
Chodzi mi o ulicę Tadeusza Kościuszki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 12.01.2011, 9:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Maxi Rodriguez napisał(a):
Chodzi mi o ulicę Tadeusza Kościuszki.


Z dworca w Bytomiu liniami 20,135,169,176, ewentualnie z Zabrza linią 83. Do przystanku Stolarzowice Kościuszki

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 12.01.2011, 9:54 

Dołączył(a): Śr 15.12.2010, 8:57
Posty: 33
Dzienx :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.02.2011, 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Tak sobie wstępnie planuję kółeczko kolejowe i powstał problem dojazdu PKSem z Bielska do Skoczowa (bądź odwrotnie). Może ktoś określić jak daleko jest z dworca autobusowego do kolejowego w w/w miastach i jak jest z punktualnością autobusów na trasie.


P.S. Proszę nie wypisywać mi tu litanii, że PKSem to "nie po bożemu". Siła wyższa i bez PKSu się chyba nie obejdzie.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.02.2011, 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Punktualność jest słaba z powodu tak Katowic, jak i Bielska. W Skoczowie z PKP jest kawałek do PKS, w Bielsku to kwestia przejścia przez ulicę.

A litanię można tu napisać o korzystaniu z googli ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.02.2011, 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Wiesz, wszystko fajnie jak się ma zaznaczone dwa punkty na mapie, albo przynajmniej orientacyjne pojęcie jak to powinno wyglądać. Osobiście ze Skoczowa to wiem tyle, że istnieje, a w Bielsku byłem z 5 minut na dworcu.
To jeszcze poproszę informację, ile orientacyjnie trasa PKS Bielsko-Skoczów mi zajmie (ok. 14 wyjazd z Bielska) :)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.02.2011, 22:24 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ekhem:
http://pks-bielsko.pl/rja_szczegolowy_p ... 2011-02-08


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 9.02.2011, 16:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
To taki głupi to nie jestem:P
Teraz chcę się dowiedzieć jak stan teoretyczny ma się do praktycznego, żeby nie okazało, że sterczę na jakimś zadupiu kilka godzin oczekując cudu/PKSu/pociągu.
Dworzec w Skoczowie też znalazłem.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: So 19.03.2011, 19:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16.09.2003, 22:18
Posty: 273
Lokalizacja:
Katowice
Ze względu na dość ogólny temat chciałbym się dowiedzieć co nie co o możliwości dojazdu z Katowic do Kijowa. Mogę podzielić przejazd na dwa etapy: Katowice - Lwów (to akurat nie jest problem), Lwów - Kijów (teren dla mnie kompletnie nie znany). Z racji kosztów transport lotniczy odpada. Orientacyjnie ile się bedzie jechać z Lwowa do Kijowa i koszty. Ewentualnie informacja na temat kosztów na Ukarinie, oraz podpowiedź o sprawdzone kwatery.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: So 19.03.2011, 19:26 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Łukasz napisał(a):
Ze względu na dość ogólny temat chciałbym się dowiedzieć co nie co o możliwości dojazdu z Katowic do Kijowa. Mogę podzielić przejazd na dwa etapy: Katowice - Lwów (to akurat nie jest problem), Lwów - Kijów (teren dla mnie kompletnie nie znany). Z racji kosztów transport lotniczy odpada. Orientacyjnie ile się bedzie jechać z Lwowa do Kijowa i koszty. Ewentualnie informacja na temat kosztów na Ukarinie, oraz podpowiedź o sprawdzone kwatery.

Chyba najsensowniej jakis pociag. Jezdzi tego tam troszke (o ile dobrze pamietam to jechalem jakies 8-10h). Cena - jakies 40-60 zl w plackarnym wagonie (pi razy oko... wracalem z Krymu wiec nie wiem ile dokladnie za ten odcinek).
http://rozklad.sitkol.pl/ - tu sobie wyszukaj polaczenia.

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: So 19.03.2011, 20:14 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adas napisał(a):
Łukasz napisał(a):
Ze względu na dość ogólny temat chciałbym się dowiedzieć co nie co o możliwości dojazdu z Katowic do Kijowa. Mogę podzielić przejazd na dwa etapy: Katowice - Lwów (to akurat nie jest problem), Lwów - Kijów (teren dla mnie kompletnie nie znany). Z racji kosztów transport lotniczy odpada. Orientacyjnie ile się bedzie jechać z Lwowa do Kijowa i koszty. Ewentualnie informacja na temat kosztów na Ukarinie, oraz podpowiedź o sprawdzone kwatery.

Chyba najsensowniej jakis pociag. Jezdzi tego tam troszke (o ile dobrze pamietam to jechalem jakies 8-10h). Cena - jakies 40-60 zl w plackarnym wagonie (pi razy oko... wracalem z Krymu wiec nie wiem ile dokladnie za ten odcinek).
http://rozklad.sitkol.pl/ - tu sobie wyszukaj polaczenia.


Już widzę, że w rozkładzie http://rozklad.sitkol.pl/ są istotne błędy... Ja bym bardziej polecał http://www.uz.gov.ua/?lng=uk. Jest tam też bardzo przydatny system internetowego zakupu biletów e-kvytok - płatność kartą, druk w domu talonu na bilet i odbiór w dowolnej kasie właściwego biletu na podstawie paszportu (warto mieć jeszcze dowód osobisty z adresem, czasem kasjerki są skrupulatne) na wszystkich większych dworcach kolejowych Ukrainy. Ma przewagę - można sobie dowolnie wybrać miejsce. Najtańszy wagon "do spania" to oczywiście plackarta, czyli kuszetka bezprzedziałowa. Nie polecam miejsc 33-38, bo są przy toalecie i bardzo śmierdzi.

Na trasie Lwów - Kijów jest duży wybór pociągów, zarówno zaczynających bieg we Lwowie, jak i tranzytowych, jadących z innych miast. Cena biletu na wagon plackartny waha się od 75 do 100 UAH (30-40 zł). Wyższy standard, czyli kuszetka przedziałowa, zwana "kupiejny" to wydatek od 100 do 150 UAH. Czas podróży wynosi od 8 do 10-11h.

Czy transport lotniczy to wysokie koszty? Ja ostatnio płaciłem 80 zł za bilet Kijów - Katowice (z bagażem), a w tej chwili widzę, że spokojnie można kupić powrotny już z lotniska Kijów - Żuliany za 120 zł. WizzAir Ukraina nie jest drogi. Ponadto służby graniczne mają większy szacunek do człowieka, niż na przejściu Medyka - Szehyni. Aha - zniesiono kartki migracyjne, teraz dane podaje się pogranicznikowi przy kontroli paszportowej ustnie (cel podróży oraz adres, pod którym będzie się przebywać, oczywiście to mogą być dane hotelu).

Co do samego hotelu - Kijów generalnie ma problem z bazą noclegową. Ja korzystam w Kijowie z gościnności znajomych, kilka lat temu korzystałem z jednego hotelu, który był w miarę tani, bo był jeszcze przed remontem. Natomiast jak widzę na booking.com, to w tej chwili koszt noclegu dla jednej osoby to około 50 PLN. Wyżywienie - polecam restaurację z tradycyjna kuchnią ukraińską "Puzata Chata". Nie jest droga (obiad dwudaniowy w tej chwili to około 40-50 UAH). Ja znam jedną przy stacji metra "Kontraktowa Płoszczia". Przy pętli tramwajowej szybkiego tramwaju (ul. Starodworcowa) są natomiast niezbyt drogie delikatesy.

We Lwowie natomiast polecam supermarket zlokalizowany przy podmiejskim dworcu kolejowym na Gorodeckiej, niedaleko zajezdni tramwajowej, ok. 500 metrów od dworca kolejowego. Aha - we Lwowie autobusy jadą na dworzec Stryjski, który jest w zupełnie innej części miasta, niż kolejowy. Wyjątek stanowią marszrutki z Szehyni, kursujące w godzinach 6-20, które jadą bezpośrednio pod główny dworzec kolejowy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: Pt 1.04.2011, 7:59 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Kilka swiezych informacji. Bylem wczoraj w Iwano-Frankowsku zobaczyc jak zyja tamtejsze trajtki. Jak mowia miejscowi - to juz ostatnie dni tamtejszych przegubow. Za wyjatkiem podmiejskiej linii nr 4 o Jamnicy (czekalem na nia ponad godzine), wszystkie linie jezdza na znosnych czetotliwosciach. Przeguby tylko na linii nr 2 (notabene tez podmiejskiej). Nowa LAZ-y spotkalem na wszystkich wazniejszych liniach. Dzis Tarnopol. Tutaj takze szykuja sie zmiany. Jest bardzo prawdopodobne, ze jesli Tarnopol kupi uzywki z Czech lub Slowacji (Skoda 14Tr), zastapia one wiekszosc JUMZ-ow i wysluzone Skody 9Tr.

Kilka slow o dojezdzie na Ukrainie - poniewaz zalezalo mi byc rano - jechalem nocnym autobusem, ktory kosztuje juz nie 80 zl, a 100 zl. Dowiedzialem sie od kierowcy, kiedy nie wydal mi reszty :-)) W autobusie czulem sie dosyc dziwnie - bylem jedyna osoba ktora jechala na polskim paszporcie. Pogranicznik nawet nie pytal dokad jade (moze dlatego, ze mnie obudzil i bylem malo komunikatywny), tylko po chwili przyniosl paszport. Z kwestii technicznych - jesli ktos ma konto z wyplata pieniedzy za granica bez prowizji, to spokojnie moze brac pieniadze na dworcu autobusowym Stryjskim. Doliczylem sie 3 bankomatow. Sklepiki spozywcze pracuja juz od 7 rano.

Droga do Iwano-Frankowska zawiera mniej-wiecej pol na pol dziur i asfaltu. Dlatego przejazd ta trasa zajmuje ponad 3h, a kierowca na trasie wykonuje dosyc ciekawe manewry, by tylko jakos przejechac. Przypomina to odcinek Maczki - Slawkow ZPR za ostatnich dni kursowania 28. Tylko tam bylo tego ze 3 km, a tu jest dobre 50 km.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: Pn 4.04.2011, 13:15 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Witam, mam do Was pytanie. Potrzebuję 11 kwietnia dostać się do miejscowości Czarków k/Pszczyny do Mennicy Śląskiej.
Nie mam pojęcia o tamtych terenach wiec proszę o pomoc. Chciałbym wykorzystać pociąg chociaż jeśli będzie inaczej szybciej i łatwiej to mogę z kolei zrezygnować.
Pomożecie ? Chcę tam być koło południa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: Cz 28.04.2011, 21:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Mam takie dość idiotyczne pytanie: O której pojedzie jutro ostatni 149 z Fawentu do Katowic? Innymi słowy: czy kurs około północy będzie wykonany jako roboczy czy sobotni? Jak to jest w ogóle z kursami około północy?

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: Cz 28.04.2011, 22:31 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Jak ten o 0:26 z Bierunia to roboczy. Jak wczesniejszy to faktycznie glupie, bo jest codziennie w podobnej porze.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: Cz 28.04.2011, 22:42 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Jeśli zaczął się poprzedniego dnia, to jest liczone do niego. Tak jak z nockami, które śmigają od wieczora do 4/5. Pojechać powinien, bo na ten kurs specjalnie wyrusza autobus, jak wspominał Jorguś jest to plan nocnej rezerwy od 20 bodajże do 4. W międzyczasie to 149.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Jak dojechac...
Napisane: Pt 29.04.2011, 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
P Śl napisał(a):
Jak wczesniejszy to faktycznie glupie, bo jest codziennie w podobnej porze.

Wiem, że nocny pasażer ma na ogół czas, ale takie skrzywienie, poza tym imielok około północy ma problem :)

Cytuj:
Jak ten o 0:26 z Bierunia to roboczy

Z tym to nie chcę ryzykować, bo dla mnie 0.26 to już po północy i szukajka twierdzi, że nie pojedzie ;)

Chyba czas napisać do KZK GOPu z prośbą o ucywilizowanie tego, bo skąd przeciętny pasażer ma wiedzieć, kiedy co pojedzie?

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności