Teraz jest Cz 28.03.2024, 11:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Wiosna po Belgijsku czyli #302 po Tychach i okolicy
Napisane: Pn 24.11.2014, 0:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Witajcie towarzysze !

Jak kiedyś pisałem mam w planie zorganizowanie imprezy prototypowym wozem PKMu Tychy jakim jest jedyny na świecie Jonckheere TriCity na podwoziu Volvo B10L.
http://phototrans.pl/14,723294,0,Volvo_ ... 0_302.html

Otóż kontaktowałem się z PKM i generalnie nie ma oporów przed wynajmem. Chciałbym poznać wasze propozycje miejsc które można by odwiedzić podczas takiej imprezy organizowanej w marcu (termin wstępny) Zakładając, że jeździlibyśmy po Tychach i powiecie Mikołowskim (opcjonalnie można by skoczyć do Bierunia czy Lędzin) ale to wiąże się również z wyższymi kosztami. Nie robię sobie żartów czy zasłaniam tym swój brak umiejętności w organizacji tego typu wydarzeń ale chętnie poznałbym wasze zdanie na ten temat i ewentualnie kto by się zgłosił jako chętny do uczestnictwa w takim przejeździe. Zbiórka wstępnie na dworcu PKP w Tychach coby łatwo było każdemu dojechać czy koleją czy też KM. Nie życzę sobie tutaj głupich komentarzy czy też pyskówek, po prostu luźna dyskusja z propozycjami i wstępnym stworzeniu trasy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wiosna po Belgijsku czyli #302 po Tychach i okolicy
Napisane: Pn 24.11.2014, 9:49 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Podaj na początku koszty wynajmu - ile za godzinę pracy kierowcy, ile za kilometr, jaki jest minimalny koszt wynajmu, etc. W ten sposób można będzie zrobić jakiś bilans kosztów a potem oszacować ile to może wyjść na osobę i czy gra w ogóle jest warta świeczki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wiosna po Belgijsku czyli #302 po Tychach i okolicy
Napisane: Pn 24.11.2014, 13:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Ja się piszę, ale trasę zaproponuję jak wypuszczą mnie z sanatorium (po 11 grudnia).

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wiosna po Belgijsku czyli #302 po Tychach i okolicy
Napisane: Wt 25.11.2014, 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Wysłałem zapytanie do PKMu, jak tylko dadzą odpowiedź podam wstępny kosztorys.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wiosna po Belgijsku czyli #302 po Tychach i okolicy
Napisane: Śr 20.05.2015, 15:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
http://phototrans.pl/14,754557,0,Volvo_ ... 0_302.html
Byłby ktoś z was chętny ? Wstępny koszt wynajmu według tego co udało mi się dowiedzieć w PKM to około 900zł brutto. Generalnie chcielibyśmy odwiedzić miejsca gdzie kiedyś zaglądały autobusy MZK i WPK Katowice o. Tychy czyli np. Wesoła, Podlesie, Zarzecze, jest szansa wjazdu do Pszczyny po trasie starej 31. Oczywiście liczymy też na wasze propozycje odnośnie ciekawych miejsc gdzie kiedyś można było zajechać autobusem z Tyskiej zajezdni... ;)

Oczywiście liczymy też na wsparcie merytoryczne KMTM i osób w "sile" wieku w zakresie wypożyczenia jakiś starych tablic czy materiałów dotyczących starych linii PKMu Tychy. My w swoich zbiorach posiadamy jedynie rolki kierunkowe wyciągnięte z Jelcza 120MT #013 który poszedł na złom.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wiosna po Belgijsku czyli #302 po Tychach i okolicy
Napisane: Śr 20.05.2015, 19:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Marcin Nawrot napisał(a):
http://phototrans.pl/14,754557,0,Volvo_B10L___Jonckheere_Tricity_040_302.html
Byłby ktoś z was chętny ? Wstępny koszt wynajmu według tego co udało mi się dowiedzieć w PKM to około 900zł brutto. Generalnie chcielibyśmy odwiedzić miejsca gdzie kiedyś zaglądały autobusy MZK i WPK Katowice o. Tychy czyli np. Wesoła, Podlesie, Zarzecze, jest szansa wjazdu do Pszczyny po trasie starej 31. Oczywiście liczymy też na wasze propozycje odnośnie ciekawych miejsc gdzie kiedyś można było zajechać autobusem z Tyskiej zajezdni... ;)

Oczywiście liczymy też na wsparcie merytoryczne KMTM i osób w "sile" wieku w zakresie wypożyczenia jakiś starych tablic czy materiałów dotyczących starych linii PKMu Tychy. My w swoich zbiorach posiadamy jedynie rolki kierunkowe wyciągnięte z Jelcza 120MT #013 który poszedł na złom.

Ja wstępnie tak, ale to będzie zależało, jak mi przypadnie dyżur. W miesiące wakacyjne nie będę miał możliwości zamiany.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wiosna po Belgijsku czyli #302 po Tychach i okolicy
Napisane: Śr 20.05.2015, 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Bardziej realny termin to połowa sierpnia mi jednak w lipcu rodzina mi się o małego MKMa powiększy i czasu będzie mało. Napisałem do PKMu czy wóz będzie dostępny i nie widzą problemów udostępnić go właśnie na sierpień.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności