GZM i śląski urząd marszałkowski wystąpiły o środki unijne na zakup 32 EZT (po 16 dla Metropolii i dla województwa) do obsługi Metrokolei - nowego środka komunikacji miejskiej w systemie Transport GZM. Metrokolej ma wystartować w 2029 r. (źródło:
https://transportgzm.pl/aktualnosci/32- ... p-pociagow).