Teraz jest Pt 29.03.2024, 15:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.10.2006, 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Cytuj:
KZK GOP prześwietli Tramwaje Śląskie

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP chce powołać specjalną komisję, która zbada bezpieczeństwo w śląskich tramwajach. Chodzi o ostatnie wypadki, w których rannych zostało 17 osób.



Więcej na: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3664204.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.10.2006, 21:32 

Dołączył(a): So 25.02.2006, 12:57
Posty: 119
Lokalizacja:
Gliwice
Czy to będzie się równało z końcem TŚ...No bo co może KZK zrobić w takiej sytuacji??


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.10.2006, 22:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
To jest chyba raczej jakis materiał propagandowy, żeby pokazać ile to KZKGOP niby robi. A może by tak pooceniać stan autobusów? A co do wypadków tramwajowych, w Warszawie wozy są regularnie remontowane, a zdarzeń jest dużo więcej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.10.2006, 23:19 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
adam86 napisał(a):
A co do wypadków tramwajowych, w Warszawie wozy są regularnie remontowane, a zdarzeń jest dużo więcej.

Więcej aut + więcej tramwajów + większe prędkości tramwajów. Stąd się bierze więcej zdarzeń.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.10.2006, 23:32 

Dołączył(a): Śr 5.02.2003, 3:09
Posty: 609
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
To jest chyba raczej jakis materiał propagandowy, żeby pokazać ile to KZKGOP niby robi.


Pani Alodio! Jestem skłonny wykonać pracę wspomnianej przez Panią komisji za na prawdę niewielki ułamek kwoty, którą KZK GOP może wypłacić "niezależnym ekspertom". Proszę dać mi szansę odkryć Amerykę dla wspólnego dobra tej części społeczności Górnego Śląska, która podróżuje tramwajami i przysłużyć się zatroskanym o los tego środka transportu decydentom. Ba. Nie tylko ocenię komfort podróżnych i ich bezpieczeństwo, ale też mogę wskazać bezpośrednie przyczyny obecnego stanu rzeczy. Winnych na prawdę nie będzie trzeba szukać daleko, a jedynie w Pani najbliższym otoczeniu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 8:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
JacekSo napisał(a):
adam86 napisał(a):
A co do wypadków tramwajowych, w Warszawie wozy są regularnie remontowane, a zdarzeń jest dużo więcej.

Więcej aut + więcej tramwajów + większe prędkości tramwajów. Stąd się bierze więcej zdarzeń.

I większa nieuwaga motorowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 13:19 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Moim zadaniem KZK GOP powołując komisje próbuje się zabezpieczyć przed jakimś bardziej poważnym wypadkiem tzn. z ofiarami śmiertelnymi ktoś porostu chce chronić sorki za wyrażenie tyłek. Sprawa jest prosta jak dla mnie to jest przykład jak przez kilkanaście lat nie inwestowano praktycznie żadnej złotówki w tramwaje, to co teraz od tego wymagać . Komisja to się powinna nazywać śledcza bo teraz jest bardzo modne w Polsce, może by doszli po paru ładnych miesiącach pracy że przyczyną jest brak kasy przecież to jest,akurat w tym przypadku oczywiste,a ja bym jeszcze sprawdził stan techniczny autobusów bo tu jest dokładnie jest to samo z małymi rodzynkami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 16:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Hehe, bardzo mi się podoba pomysł powołania "niezależnej" komisji przez (dez)ów. Ciekawe tylko, czy podobnie jak w przypadku raportu o specsłużbach będzie wyniki prac komisji ds. wypadków tramwajowych będą tajne, a wyniki (dez)owie będą sączyć opinii publicznej tak, jak w danej chwili będzie wygodnie. Ale mniejsza o to, widać doskonale, jak stado sępów szarpie dogorywującą padlinę, ta komisja jest niczym innym jak kolejnym puzzlem w kazetkowskiej antytramwajowej układance. To przemyślana, w pełni świadoma perfidia, choć rzeczywiście w pewnym sensie wygodne narzędzie ochrony tyłka w razie jakiejś wsypy. A gdyby los przypadkiem spłatał figla (co lubi czynić) i poważniejszy wypadek zdarzył się w trakcji gumokołowej, to przecież pani Lodzia w kwiecisty sposób wyjaśni, że w planach tuż-tuż były podobne działania w stosunku do autobusów. Będzie redaktorom perorować, jakie to doskonałe efekty przyniosła akcja kontroli tramwajów (no, Wiara, obstawiajcie, jaki procent sieci pójdzie pod nóż i jaki procent taboru na żyletki?), jakie niebezpieczeństwa udało się wyeliminować tnąc tramwaje. Obstawiam też, że jeśli chodzi o "ochronę tyłków" to jest też inny aspekt - w związku z nadchodzącą nieuchronnie komunalizacją i jednak w związku z tym pewnymi zmianami w podejściu do tramwajów władze (dez)ów chcą dokopać elektrycznym ile wlezie póki jeszcze mogą. Groteską jest świergot pani Lodzi, że niezależni eksperci mają być gwarancją rzetelności raportu. Skoro efekt pracy jest przez kogoś wynagradzany, to raczej efekt pracy powinien być zbieżny z oczekiwaniami tego, kto płaci - może się mylę? ;-) Cóż, pogratulować skuteczności w prowadzeniu polityki. Co prawda jej cele nie są zbieżne z moimi oczekiwaniami, ale co skuteczności - mistrzostwo świata! Jeszcze tylko oczekuję, żeby do komisji powołani zostali różni przedstawiciele firm autobusowych, oj mieliby piękne narzędzie do eliminowania konkurenta. Doświadczenie w tym zakresie na pewno mają...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 17:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
irek-28- napisał(a):
Moim zadaniem KZK GOP powołując komisje próbuje się zabezpieczyć przed jakimś bardziej poważnym wypadkiem tzn. z ofiarami śmiertelnymi.

Jakim cudem komisja bedzie przeciwdziałać tego typu zdarzeniom? Stan techniczny tramwajów ma się raczej nijak do większości wypadków i kolizji. Jeżeli ciężarówka wjeżdża pod tramwaj na czerwonym, to pewnie wg KZK tez wina TS.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 18:09 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Dokładnie masz racje ale wiesz czego oni się boją takich zdarzeń jak utrata koła przez 13tke ,a wypadki jak były tak będą i tu się z tobą zgadzam. Jak dla mnie to ta komisja czysta bzdura chyba że jest inaczej że to jakiś jest wniosek racjonalizatorski i że za to ktoś dostanie kasę,wiem pisząc to oczywiście to jest moja czysta złośliwość względem tych pseudo fachowców. Ale ja bym im coś innego zaproponował delegacje do Krakowa,Poznania,Warszawy,Wrocławia niech sobie zobaczą jak wygląda komunikacja miejska w Polsce i pewno będzie taniej i po takiej wycieczce to się same wnioski nasuną. Bo na razie to nasza komunikacja zmierza do tej z Gruzji nie ubliżając im, a przecież jesteśmy w Europie i nawet na komunikacje można otrzymać środki unijne ale ja mam wrażenie że ci pseudo fachowcy nie wiedzą o tym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 20:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
irek-28- napisał(a):
(...)Jak dla mnie to ta komisja czysta bzdura

Popieram!
irek-28- napisał(a):
chyba że jest inaczej że to jakiś jest wniosek racjonalizatorski

No baqrdzo racjonalizatorski - nie ma komisji, a będzie!
irek-28- napisał(a):
i że za to ktoś dostanie kasę,

Nie sądzę, by ktokolwiek z członków komisji cokolwiek zrobił w ramach czynu społecznego. A i w interesie twórców komisji jest opłacanie jej członków, by zadbać o określony punkt widzenia niezależnych ekspertów, hihi ;-)
irek-28- napisał(a):
Ale ja bym im coś innego zaproponował delegacje do Krakowa,Poznania,Warszawy,Wrocławia niech sobie zobaczą jak wygląda komunikacja miejska w Polsce i pewno będzie taniej i po takiej wycieczce to się same wnioski nasuną.

Byli już na takiej delegacji w Niemczech, w Kolonii. Ongiś (nie wiem, jak jest teraz, może Memphis rzuci słówkiem) chwalili się bliską współpracą z Kanadyjczykami. Dlatego też nie wiem, czy jest sens fundować komukolwiek jakieś wycieczki znów - za nasze pieniądze ;-) Może do pośredniaka, hihihii? ;-)
irek-28- napisał(a):
Bo na razie to nasza komunikacja zmierza do tej z Gruzji nie ubliżając im, a przecież jesteśmy w Europie i nawet na komunikacje można otrzymać środki unijne ale ja mam wrażenie że ci pseudo fachowcy nie wiedzą o tym.
Wiedzą. Nawet "starali się" conieco z tego skrobnąć:
http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/Wiadomosci/ZPORR/Wyniki+oceny+formalnej+projektow+dla+dzialania+16+ZPORR.htm
(pierwsza pozycja w tabeli). Nt. merytorycznej strony tych starań wypowiadać się nie będę, w każdym razie kasy nie dostali ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 20:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Co wykaże raport specjalnej komisji zapewne wszyscy się domyślamy. Miejmy nadzieję ze jeśli KZK GOP na krótko będzie właścicielem TŚ (zanim przekaże akcje gminom) nie przejmię się zbytnio swą rolą i niczego nie zlikwiduje. Z drugiej strony miałby problem ze zorganizowaniem komunikacj autobusowej na liniach potramwajowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 20:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
reksio napisał(a):
Co wykaże raport specjalnej komisji zapewne wszyscy się domyślamy.
Tak, tylko każdy po cichu zastanawia się, jak bardzo dokopią tramwajom ;-)
reksio napisał(a):
Miejmy nadzieję ze jeśli KZK GOP na krótko będzie właścicielem TŚ (zanim przekaże akcje gminom) nie przejmię się zbytnio swą rolą i niczego nie zlikwiduje.

Ależ do tego nie trzeba być właścicielem TŚ - hint 8 i 25. Wystarczy decyzja o wprowadzeniu tzw. rozkładu zerowego, hihihihi.
reksio napisał(a):
Z drugiej strony miałby problem ze zorganizowaniem komunikacj autobusowej na liniach potramwajowych.
Myślisz, że by się tym przejmowali mając przed sobą perspektywę dokopania transportowi szynowemu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 5.10.2006, 21:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
YoMaHa napisał(a):
Myślisz, że by się tym przejmowali mając przed sobą perspektywę dokopania transportowi szynowemu.


Przejmować, by się nie przejmowali ale może mieliby problem ze znalezieniem autobusów na obsługę nowej linii. Chociaż patrząc na byłą linię 8 po której praktycznie żaden autobus nie zastępuje tramwaju to na innych też by się tym problemem nie przejęli.

YoMaHa napisał(a):
Ależ do tego nie trzeba być właścicielem TŚ - hint 8 i 25. Wystarczy decyzja o wprowadzeniu tzw. rozkładu zerowego, hihihihi.


Jako właściciel będą sobie mogli na o wiele więcej pozwolić, oczywiście w trosce o dobro pasażerów.

Wszystko może zależeć od tego ile będzie trwała procedura przekazania akcji przez KZK GOP gminom.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.10.2006, 0:28 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Więcej aut + więcej tramwajów + większe prędkości tramwajów. Stąd się bierze więcej zdarzeń.

Więcej aut, to fakt.
Więcej tramwajów, większe prędkości ???
Gdzie, przecież rozmawiamy tu o GOP, a nie o Poznaniu czy Elblągu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.10.2006, 1:07 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Ludw_K napisał(a):
Więcej tramwajów, większe prędkości ???
Gdzie, przecież rozmawiamy tu o GOP, a nie o Poznaniu czy Elblągu.

Przeczytaj uważniej poprzednie posty.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.10.2006, 16:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
reksio napisał(a):
Wszystko może zależeć od tego ile będzie trwała procedura przekazania akcji przez KZK GOP gminom.

Może się okazac, że w ogóle nie przekaże.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.10.2006, 19:59 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Łukasz Pastuszczak napisał(a):
JacekSo napisał(a):
adam86 napisał(a):
A co do wypadków tramwajowych, w Warszawie wozy są regularnie remontowane, a zdarzeń jest dużo więcej.

Więcej aut + więcej tramwajów + większe prędkości tramwajów. Stąd się bierze więcej zdarzeń.


No i przede wszystkim większe natężenie ruchu.

To chyba logiczne, że więcej aut i więcej tramwajów powoduje większe natężenie ruchu?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 7.10.2006, 8:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
reksio napisał(a):
Wszystko może zależeć od tego ile będzie trwała procedura przekazania akcji przez KZK GOP gminom.

Może się okazac, że w ogóle nie przekaże.
...bo nie będzie co :-P hahahahahaha


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 12.10.2006, 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
Dzisiaj 9 uderzyła w 11 na Chebziu :(. Czarna seria trwa...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności