Teraz jest Pt 19.04.2024, 9:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 12.02.2007, 14:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
reksio napisał(a):
Nie porównujmy tutaj nowych Solarisów lub Jelcz...

[Lepper style]Nie, zaraz chwileczkę. Co ja tu słyszę ktoś mi stawia na równi z Solarisami,... te Jelcze z Solarisami wysoka izbo ja protestuję[/Lepper style]

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 12.02.2007, 15:44 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
Reksio, gdybys poczytal co pisałem wczesniej zauwazyłbys, ze chodziło mi o to kto dopuszcza tramwaje do ruchu a nie o porownywanie ich z autobusami. Zreszta, tych ostatnich zaczyna byc coraz wiecej nowych albo po remoncie. Prawdziwa hossa po latach


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 12.02.2007, 16:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
bedges napisał(a):
Reksio, gdybys poczytal co pisałem wczesniej zauwazyłbys, ze chodziło mi o to kto dopuszcza tramwaje do ruchu a nie o porownywanie ich z autobusami. Zreszta, tych ostatnich zaczyna byc coraz wiecej nowych albo po remoncie. Prawdziwa hossa po latach

Szczególnie o HZ i paru innych...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 12.02.2007, 17:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
bedges napisał(a):
Reksio, gdybys poczytal co pisałem wczesniej zauwazyłbys, ze chodziło mi o to kto dopuszcza tramwaje do ruchu a nie o porownywanie ich z autobusami.


Napisałeś: "ok, autobusy tez zapierają czasami dech w piersiach ale i tak są w lepszym stanie niz tramwaje." No wiec które to są te lepsze? Przecież nie stare ikarusy czy M11 które są nawet w gorszym stanie niż tramwaje.

adam86 napisał(a):
Szczególnie o HZ i paru innych...


Jest jeszcze Delta i jej szroty na 23 ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 12.02.2007, 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
reksio napisał(a):
Jest jeszcze Delta i jej szroty na 23 ;-)

I Transgór ze swoimi trupiastymi Volvami. I tak by jeszcze można wymieniać i wymieniać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 12.02.2007, 22:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 30.11.2004, 10:37
Posty: 299
Lokalizacja:
Sosnowiec
reksio napisał(a):
bedges napisał(a):
hmm po kolei:
ok, autobusy tez zapierają czasami dech w piersiach ale i tak są w lepszym stanie niz tramwaje. (...) A torowiska-jakie sa kazdy czuje. Z drugiej strony-za 1,2 zł. czy 2,4 zł. wrazenia jak na gorskiej kolejce? Moze trza na to spojrzec z tej strony :)

[...] Co do torowisk, to osoby, które mają bilety miesieczne mają takie atrakcje prawie za darmo ;-)

;-] uwielbiam tę jazdę piętnastką na Środulę ;-]
Niestety, podobnie mamy w Katowicach. Wystarczy stanąć na przystanku autobusowym na Korfantego i poobserwować trochę przejeżdżające tramwaje. Wyrwy w szynach na odcinku Rondo-Rynek są tak duże, że po odgłosach można odnieść wrażenie, iż tramwaj nagle złamał koło... Podobnie na odcinku do Zawodzia. Do tego brud i to denerwujące grzechotanie/terkotanie czegośtam w podwoziu... Ciekawe, jak długo to wszystko będzie się jeszcze trzymać. Z dofinansowaniem tramwajków z UE w tym roku raczej nici...

Niestety, władze naszych, GOP-owskich miast umywały do tej pory ręce, gdyż tramwajki nie należały formalnie do nich... Oto przykład - komentarz UM S-c z zeszłego roku (ale nadal na czasie) w sprawie skarg mieszkańców nt. zdewastowanych przystanków tramwajowych. To częsty widok w GOP: po jednej stronie ulicy stoi całkiem ładniutka wiata (autobusowa) zaś po drugiej połamana, brudna (TŚ).
http://www.um.sosnowiec.pl/default.aspx?newsId=2998
No i na zakup nowych Solarisów jakoś udało się pozyskać środki z UE. Miejmy nadzieję, że GOPowscy włodarze wystąpią o jakieś fundusze i dla naszych banek. W przeciwnym razie wnukom tramwaje pokazywać będziemy na zdjęciach...

_________________
Strzeżcie się Haładusa! To wróg tramwajów!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 13.02.2007, 1:05 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
aleś sięmnie uczepił Reksio :) tematem mojego postu były tramwaje a nie autobusy, ale odpowiem na Twoje pytanie-do Jeczy nie mam sentymentu, natomiast do Ikarusów, nawet starych mam-który autobus, teraz produkowany jest w stenie wytrzymac 20 lat jazdy non-stop?Do tego są naprawdę zwrotne. A co do nowych autobusów, to jednak w GOPie się pojawiają, chyba że nie miałeś jeszcze okazji zobaczyć Solarek, Jeczy i MANow.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 13.02.2007, 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
bedges napisał(a):
aleś sięmnie uczepił Reksio :)


Bynajmniej. Nie odbieraj tego w ten sposób ;-)

bedges napisał(a):
ale odpowiem na Twoje pytanie-do Jeczy nie mam sentymentu, natomiast do Ikarusów, nawet starych mam-który autobus, teraz produkowany jest w stenie wytrzymac 20 lat jazdy non-stop?

Ja mam sentyment do 102-jek. Ciesze sie ze jeszcze jeżdżą co nie znaczy że zarówno one jaki ikarusy powinny być już dawno zezłomowane (te dwudziestoletnie).

bedges napisał(a):
A co do nowych autobusów, to jednak w GOPie się pojawiają, chyba że nie miałeś jeszcze okazji zobaczyć Solarek, Jeczy i MANow.


Widziałem, nawet jechałem ;-P Jest ich niestety ciągle za mało. Moze patrzę na to z innej strony gdyż ostatnio mam niewątpliwą nieprzyjemność częstego podróżowania trupami Delty na 23. Najlepsze jest to że na tej linii tak jest zawsze i nie widzę jej lepszej przyszłości przy tym przewoźniku :-(


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 13.02.2007, 13:45 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
no teraz powiem ze sie z Toba zgadzam :) do Ikarusow mam sentyment i pewnie bede miał, a że PKM Sosnowiec zamienia przegubowce na 15 metrowce więc nie wiem czy jeszcze długo będzie mi dane oglądać Ikary :(


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 13.02.2007, 17:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
bedges napisał(a):
do Ikarusow mam sentyment

No to osobiście życzę ci powodzenia. Dzisiaj jak jechałem paroma Ikarusami to myślałem że mnie szlag trafi! Jestem pesymistą, ale czegoś takiego co dzisiaj było w życiu bym się nigdzie nie spodziewał...

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 13.02.2007, 17:47 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
a co się stało takiego?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 28.12.2007, 19:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.09.2005, 22:21
Posty: 177
Lokalizacja:
Katowice
Witam !
Mógłby mi ktoś pomóc w ustaleniu co się dzieje ze składem 105Na #492+493 ze Stroszka ? Skład ten nie pojawia się na trasach ponad pół roku...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 0:00 

Dołączył(a): Nd 30.12.2007, 22:29
Posty: 40
Witam wszystkich.Wciaż pytacie co się dzieje z bytomskimi wagonami 492/493? Otóż wagon 492 poszedł z dymem. Było to w czerwcu tego roku na linii 6. Wagon 492 jest prawdopodobnie na warsztacie w zajezdni Stroszek a wagon 493 stoi rozszabrowany za halą wozowni.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 7:25 

Dołączył(a): Nd 30.12.2007, 22:29
Posty: 40
Specjalnie dla Petera.Po rozmowie z kolegą z wozowni okazuje się,że jeszcze dlugo tego składu nie zobaczymy. Feralnego dnia bowiem nastąpiło zwarcie w obwodzie niskiego napięcia co spowodowało pożar. W efekcie pożar objął całą szafę bezpiecznikową a następnie zapaliły się kable biegnące pod podłogą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 2.01.2008, 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.09.2005, 22:21
Posty: 177
Lokalizacja:
Katowice
Bardzo dziękuję krzychu14. Tak się składa, że nasz kolega widział dzisiaj #492 na 362. Chyba się nie pomylił ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 2.01.2008, 20:25 

Dołączył(a): Cz 17.08.2006, 19:13
Posty: 1120
Peter napisał(a):
Bardzo dziękuję krzychu14. Tak się składa, że nasz kolega widział dzisiaj #492 na 362. Chyba się nie pomylił ;-)
Wydaje mi się że się nie pomyliłem, bo stałem koło tego wagonu jak ruszał z rynku. Chyba że Stroszek rozpiął skład 482+483 i 482 kursował solo na 36.Dobrze jakby to ktoś potwierdził czy 482+483 jest rozpięty czy nie.W końcu to tylko jedna cyfra różnicy i można się pomylic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 2.01.2008, 22:58 

Dołączył(a): Nd 30.12.2007, 22:29
Posty: 40
No no.Gdyby to była prawda,że dzisiaj na 36 śmigał 492 to ukłony dla fachowców z warsztatu! Jednak w najbliższym czasie dowiem się czy ta gablota została wskrzeszona czy też kolega błędnie skojarzył go z rozłączonym 482.Wg mnie na 90% obstawiam tą drugą opcję.A teraz kolejna zagadka do rozszyfrowania. Co się dzieje z wozem 710?Nie jezdzi jeszcze dłużej niż 492/493.Nawet kumpel z wozowni nie wie gdzie się ten łobuz kryje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 3.01.2008, 0:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.09.2005, 22:21
Posty: 177
Lokalizacja:
Katowice
#710 miał wypadek i został nieźle z boku przeorany. Poza tym jego ogólny stan techniczny... Możliwe, że go gdzieś przenieśli. W każdym razie jest u nas fotka tego wagonu po w/w fakcie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 3.01.2008, 9:34 

Dołączył(a): Nd 30.12.2007, 22:29
Posty: 40
Tak wiem Peter jak wyglądał 710.Miał kolizję z ciężarówką na mijance KOPALNIA POKÓJ na 9.Po wyglądzie z zewnątrz wyglądał tragicznie,ale technicznie to była jedna z lepszych bryk na stroszkowej zajezdni.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 3.01.2008, 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 20.05.2006, 11:58
Posty: 393
Lokalizacja:
Świętochłowice
krzychu14 napisał(a):
Tak wiem Peter jak wyglądał 710.Miał kolizję z ciężarówką na mijance KOPALNIA POKÓJ na 9.Po wyglądzie z zewnątrz wyglądał tragicznie,ale technicznie to była jedna z lepszych bryk na stroszkowej zajezdni.

Praktycznie był to wóz bezbłędny. Nie wiem jak będzie jeżdzić po remoncie. Raczej już nie będzie w czołówce...

_________________
31 Bytom Rynek – Rokitnica – Wieszowa/Osiedle Helenka


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności