Teraz jest Cz 28.03.2024, 11:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Zakup nowego taboru niskopodłogowego oraz niskowejściowego
Napisane: Pt 17.10.2003, 18:19 

Dołączył(a): Nd 2.02.2003, 22:26
Posty: 133
Lokalizacja:
Katowice
Mam pytanie do TŚ czy mają jakieś plany odnośnie polityki taborowej na najbliższe lata, chodzi mi dokładnie oto czy zamierzają coś remontować czy też kupić nie koniecznie nowego. Pytam ponieważ obecnie eksploatowany tabor jest w opłakanym stanie i w końcu trzeba będzie go przeznaczyć do kasacji. Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tabor
Napisane: Pt 17.10.2003, 23:01 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
genz napisał(a):
Mam pytanie do TŚ czy mają jakieś plany odnośnie polityki taborowej na najbliższe lata, chodzi mi dokładnie oto czy zamierzają coś remontować czy też kupić nie koniecznie nowego. Pytam ponieważ obecnie eksploatowany tabor jest w opłakanym stanie i w końcu trzeba będzie go przeznaczyć do kasacji. Pozdrawiam


Planów to jest mnóstwo i jak będzie kasa to będą i remonty i nowe wagony i w ogóle wszystko - ale nie ma kasy, więc nie ma nic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tabor
Napisane: Pt 17.10.2003, 23:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 17:39
Posty: 383
Lokalizacja:
Katowice
genz napisał(a):
Mam pytanie do TŚ czy mają jakieś plany odnośnie polityki taborowej na najbliższe lata, chodzi mi dokładnie oto czy zamierzają coś remontować czy też kupić nie koniecznie nowego. Pytam ponieważ obecnie eksploatowany tabor jest w opłakanym stanie i w końcu trzeba będzie go przeznaczyć do kasacji. Pozdrawiam

Pewno bedzie jezdzil, az sie rozsypie a potem - coz tu duzo mowic... bedzie koniec tramwajow w naszym regionie :cry: .

_________________
MiS
_________________
"Waiting for someday when the ocean and sky will cover up the land in deep blue."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tabor
Napisane: Wt 21.10.2003, 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 14:16
Posty: 376
Lokalizacja:
Zabrze
MiS napisał(a):
Pewno bedzie jezdzil, az sie rozsypie a potem - coz tu duzo mowic... bedzie koniec tramwajow w naszym regionie :cry: .


Jak bedzie na prawde ciezko, to TSSA sie w koncu polapie ze mozna skupowac helmuty praktycznie w cenie zlomu. Do wyboru sa jeszcze starsze roczniki czeskich Tatr, czy warszawskie 13N kasowane w coraz wiekszych ilosciach. No ale poki co jeszcze nikt na to nie wpadl.

PS: Zeby mi tu nikt nie krzyczal - tak, uwazam ze helmuty to najobrzydliwsze z mozliwych tramwajow (nawet krakowskie Norymbergi), ale nasz tabor jest juz w takim stanie, ze kwestie estetyczne mozna tak jak paszport w starym dowcipie - zwinac w rulonik wsadzic sobie w d...

PS2: Kiedys w prasie buchnela bomba, ze owczesne PKT mialo kupowac doczepy niskopodlogowe z Sanoka. Czy ktos wie kiedy je w koncu zobaczymy???? ;-)))

_________________
Milosc, prawda i trakcja elektryczna zawsze zwycieza z nienawiscia, klamstwem i silnikiem diesla!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 22.10.2003, 5:30 

Dołączył(a): Śr 5.02.2003, 3:09
Posty: 609
Lokalizacja:
Katowice
Ja bym chetnie zobaczyl na slaskich szynach pare 13-tek z Warszawy. Jak znam zycie te kasowane w stolycy sa w lepszym stanie niz nasze niektore 102Na i 105Na...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.10.2003, 15:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16.09.2003, 22:18
Posty: 273
Lokalizacja:
Katowice
W dzisiejszym "Dzienniku Zachodnim" (31 pażdziernika nr 255)dodatek katowicki jest taka oto zawarta krótka informacja pt:"Tramwaje jak nowe" cytuję:"Wojciech Miszczyk, nowy prezes firmy Tramwaje Śląskie SA, postanowił utworzyć konsorcjum z kilkoma polskimi firmami, które będzie się zaimowało modernizacją starych tramwajów typu N 105. Powodem są pieniadze. Nowy tramwaj kosztuje ok. 5 mln zł, modernizacja starego ok. miliona." koniec cytatu (pogrubienie moje tak to jest podane w gazecie)

Czy to ma szansę na realizację? Było by fajnie gdyby się udało. Może u nas też zaczeły by jeżdzić jakieś fajnie zmodernizowane stopiątki w końcu najwyższa pora coś zrobić z tymi "starociami"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.10.2003, 16:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 17:39
Posty: 383
Lokalizacja:
Katowice
Łukasz napisał(a):
W dzisiejszym "Dzienniku Zachodnim" (31 pażdziernika nr 255)dodatek katowicki jest taka oto zawarta krótka informacja pt:"Tramwaje jak nowe" cytuję:"Wojciech Miszczyk, nowy prezes firmy Tramwaje Śląskie SA, postanowił utworzyć konsorcjum z kilkoma polskimi firmami, które będzie się zaimowało modernizacją starych tramwajów typu N 105. Powodem są pieniadze. Nowy tramwaj kosztuje ok. 5 mln zł, modernizacja starego ok. miliona." koniec cytatu (pogrubienie moje tak to jest podane w gazecie)

Czy to ma szansę na realizację? Było by fajnie gdyby się udało. Może u nas też zaczeły by jeżdzić jakieś fajnie zmodernizowane stopiątki w końcu najwyższa pora coś zrobić z tymi "starociami"


Pewno zeby bylo fajnie jakby jezdzily, takie jak 574+573, 677 itd..... Oczywiscie koniecznie z wyswietlaczami :)

_________________
MiS
_________________
"Waiting for someday when the ocean and sky will cover up the land in deep blue."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.10.2003, 19:24 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Najwyższa pora - pod względem stanu torowisk coraz blizej nam do Budapesztu, tj. wagonów przeczących prawom fizyki - nie mają prawa nawet się uruchomić, ale zasuwją nawet 40km/h 8) 8) 8) ...

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.10.2004, 21:07 

Dołączył(a): Nd 24.10.2004, 12:26
Posty: 159
Lokalizacja:
Sosnowiec
Modernizacje "stopiątek" były by przydatne bo nawet jeśli zmieniano by tabor to i tak nasze stare zasłużone wagony będą potrzebne na śląskich torowiskach a jeśli nie będą modernizowane nie przetrwają zbyt długo. I wyjdzie że :stopiątki" zginą śmiercią tragiczną


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.10.2004, 9:00 

Dołączył(a): Nd 18.07.2004, 16:13
Posty: 22
Lokalizacja:
Gliwice
Ale, jak wszyscy w polsce zrezygnują ze 102-ek i 105-ek, to tylko my mam na myśli śląsk będziemy mieli taki tabor i znowu będzie można uruchomić zabytkową linie coś ala słynna 38 w Bytomu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 18.11.2004, 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16.09.2003, 22:18
Posty: 273
Lokalizacja:
Katowice
Mam pytanie co to za skład wczoraj pomykał na 14-tce (xxx+669 jak sie nie mylę to będzin). Czy wagon 782 (również wczoraj widziany na lini 33. Czy ewentualnie obsługuje tę linię zawodzie) został zamieniony z wagonem 416 (swego czasu widziany na 15-tce) na zawodziu? I jeszcze jedno czy wagon 692 był jakiejś poważniejszej modrenizacji poddany bo ma nowe siedzenia i takie tam nowinki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 18.11.2004, 18:36 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Łukasz napisał(a):
I jeszcze jedno czy wagon 692 był jakiejś poważniejszej modrenizacji poddany bo ma nowe siedzenia i takie tam nowinki.

Modernizowany napewno nie, najprawdopodobniej był remont kapitalny.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 18.11.2004, 22:07 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
N napisał(a):
Łukasz napisał(a):
I jeszcze jedno czy wagon 692 był jakiejś poważniejszej modrenizacji poddany bo ma nowe siedzenia i takie tam nowinki.

Modernizowany napewno nie, najprawdopodobniej był remont kapitalny.


Remont kapitalny - ROTFL :roll:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 19.11.2004, 5:01 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
Remont kapitalny - ROTFL :roll:

No dobrze, przesadziłem z tym RK. Choć z tego co wynika z moich oględzin tego wagonu, to zwykły RB to nie był. Zgodnie z tym, co pisze na WPK, to jednak nie ja pierwszy popełniłem wpis pt. "RK?".
A tam, cieszmy się, że coś w remontach drgnęło. :)

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 20.11.2004, 6:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 19.08.2003, 8:41
Posty: 593
N napisał(a):
No dobrze, przesadziłem z tym RK. Choć z tego co wynika z moich oględzin tego wagonu, to zwykły RB to nie był. Zgodnie z tym, co pisze na WPK, to jednak nie ja pierwszy popełniłem wpis pt. "RK?".
A tam, cieszmy się, że coś w remontach drgnęło. :)

Na zajezdni nazwano to "przystosowanie do samodzielnej jazdy" a fotele dla pasażerów zakupiono na "próbę", ale chyba się sprawdzają poza tym nie ma w nim za dużo zmian, raczej tylko te konieczne :wink: aa no i połowkowy pantograf :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 20.11.2004, 16:43 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
D@nielson napisał(a):
Na zajezdni nazwano to "przystosowanie do samodzielnej jazdy" a fotele dla pasażerów zakupiono na "próbę", ale chyba się sprawdzają poza tym nie ma w nim za dużo zmian, raczej tylko te konieczne :wink: aa no i połowkowy pantograf :D

Ja bym skreślił "samodzielnej".
No trudno, mimo tego pojazd ten prezentuje się bardzo dobrze, i mam nadzieję, że jeszcze będziemy mogli komentować podbne przypadki w jak największej ilości.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 21.11.2004, 12:41 

Dołączył(a): Cz 29.07.2004, 16:53
Posty: 45
Cytuj:
Jak bedzie na prawde ciezko, to TSSA sie w koncu polapie ze mozna skupowac helmuty praktycznie w cenie zlomu. Do wyboru sa jeszcze starsze roczniki czeskich Tatr, czy warszawskie 13N kasowane w coraz wiekszych ilosciach. No ale poki co jeszcze nikt na to nie wpadl.


Również bym się do tego skłaniał. Myślę że Warszawa nie sprzedaje 13N za zbyt wygórowane ceny :wink:

Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 21.11.2004, 12:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 21.11.2004, 12:38
Posty: 5
Lokalizacja:
Kraków
A moze mi ktos powiedziec czy TS S.A. kupuja tramwaje uzywane od Krakowa? jezeli tak to ile mniej wiecej?
Pozdrawiam

_________________
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna + forum
www.transportszynowy.prv.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 21.11.2004, 13:59 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Maciek napisał(a):
A moze mi ktos powiedziec czy TS S.A. kupuja tramwaje uzywane od Krakowa? jezeli tak to ile mniej wiecej?

Na Górnym Śląsku nie kupuje się w ogóle używanych wagonów tramwajowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 21.11.2004, 16:19 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
kbojda napisał(a):
Na Górnym Śląsku nie kupuje się w ogóle używanych wagonów tramwajowych.

I jak narazie jest to wyjście dobre, choć kiedyś będzie trzeba zacząć - bo część naszego taboru może zacząć się rozlatywać, gdy zaczniemy przy nich grzebać.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności