Teraz jest Pt 19.04.2024, 22:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2835 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 142  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 17:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
A jak ma to widzieć. Przecież ma samochód! Mam pomysł. Niech Franek kupi każdemu samochód by zmniejszyć ruch w mieście ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 17:38 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Dombia napisał(a):
Mieszkańcy Gliwic jeżdżą TYLKO na terenie Gliwic?


Oczywiście, że tylko. Frankiewicz to wielokrotnie udowadniał, że za ostatnim blokiem na Chorzowskiej nie ma już nic, więc nikt nie jeździ ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 18:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Obecnie jestem w realizacji 3 płyty DVD z serii krajobrazy i KM w GOP. Ostatnim epizodem na płycie będzie sfilmowanie właśnie tramwajów w ciągu ulicy chorzowskiej aż do Maciejowa bowiem centrum już jest nagrane na poprzedniej płycie a w tle piosenka "It's All Over" w wykonaniu Blue System i Dionnie Warwick. Pasuje do wieczornej scenerii oraz tego co czeka banki (tramwajki). I pomyśleć, że te tramwaje nie dość, że "zawalone" (a było to kręcone w sobotę) to jeszcze chce się F. ich ot tak pozbyć.

Chętnie tamtemu włodarzowi mogę podarować ten realizujący egzemplarz, w którym pokazałem różne miasta GOP z dedykacją.

Dodam, że zamiast nagranego głosu jest podstawiona muzyka nadająca się do danej scenerii. Są również pokazy zdjęć. Warte obejrzenia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 19:22 

Dołączył(a): Pn 31.03.2003, 22:23
Posty: 171
Lokalizacja:
Zabrze
Ten sam magazyn

http://www.rynkowy.com.pl/wiadomosci/?p=4598

Frankiewicz mimo tego, iż rezygnuje z tramwajów nie ma najmniejszego zamiaru zrezygnować z udziałów w spółce TŚ S.A.. Powód chyba oczywisty - chęć zabezpieczenia sobie przyszłości na wypadek przyszłorocznej przegranej w wyborach.

_________________
Polskie Tramwaje: każdy to czuje, Polska buduje a GOP rujnuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 20:13 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 22.09.2004, 14:01
Posty: 506
Lokalizacja:
Katowice
kolej_grzesiek napisał(a):
Frankiewicz mimo tego, iż rezygnuje z tramwajów nie ma najmniejszego zamiaru zrezygnować z udziałów w spółce TŚ S.A.. Powód chyba oczywisty - chęć zabezpieczenia sobie przyszłości na wypadek przyszłorocznej przegranej w wyborach.

Że co? Udziałów w spółce nie ma przecież Frankiewicz tylko miasto Gliwice.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 20:38 

Dołączył(a): Pt 11.02.2005, 12:54
Posty: 888
Kwarek napisał(a):
Informator Rynkowy przedrukowuje pismo prezydenta Frankiewicza do KZK GOP o wstrzymanie funkcjonowania tramwajów. - http://www.rynkowy.com.pl/wiadomosci/?p=4798.


[OT]
Jeśli chodzi o sygnalizacje w Gliwicach, to przypomniał mi się jeden listopadowy dzień 2007 r., kiedy na światłach na Akademickiej świeciło się jednocześnie czerwone i zielone. ;)
[/OT]

Jak już jest o światłach to ja też coś o nich napiszę. Dzisiaj jadąc do UM Gliwice zauważyłem dziwną sytuację na tutejszym skrzyżowaniu. Wysiadłem z tramwaju z Wojtuli i chciałem przejść na drugą stronę Zwycięstwa. Jak się okazało "zielone zaczęło mrugać" więc poszedłem na Wyszyńskiego. Tutaj długo światło się nie zapałało, więc odwróciłem się w stronę zwycięstwa. Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że takt na Zwycięstwa wygląda następująco. Zielone dla pieszych. Mruganie. Czerwone na 1 sekundę i zielone. Znowu mruganie i czerwone na sekundę. Po czym znowu zielone na 10 sekund, mruganie i już to właściwe czerwone. Czemu Franek nie zauważa, że stosunkowo nowe sygnalizatory powinny być zlikwidowane zamiast tramwaju, które pomimo wieku aż tak dziwnie się nie zachowują.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 21:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
Oczywiście, że tylko. Frankiewicz to wielokrotnie udowadniał, że za ostatnim blokiem na Chorzowskiej nie ma już nic, więc nikt nie jeździ ;)


Mnie za to bardzo ciekawi co za idiota zrobił ten raport o szynobusie na Sośnicę ;). Przecież to chyba trzeba być niedowidzącym, żeby nie zauważyć, ze jakiś 1 km za Sośnicą zaczyna się olbrzymi generator przewozów ;). Ale Jarzębiak rzekł, ze raport ma obiecujące wyniki- łokurna to co to znaczy obiecujące?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 21:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
memphis napisał(a):
Oczywiście, że tylko. Frankiewicz to wielokrotnie udowadniał, że za ostatnim blokiem na Chorzowskiej nie ma już nic, więc nikt nie jeździ ;)


Mnie za to bardzo ciekawi co za idiota zrobił ten raport o szynobusie na Sośnicę ;). Przecież to chyba trzeba być niedowidzącym, żeby nie zauważyć, ze jakiś 1 km za Sośnicą zaczyna się olbrzymi generator przewozów ;). Ale Jarzębiak rzekł, ze raport ma obiecujące wyniki- łokurna to co to znaczy obiecujące?

Obiecujące wyniki, czytaj nie rokuje powstania zadnego szynobusu:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Obiecujące wyniki, czytaj nie rokuje powstania zadnego szynobusu:P


No dyć, przecież w Gliwicach ostatnio to się wszystko likwiduje- nawet WORD się wynosi ;)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 21:32 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
http://kolej.wikidot.com/blog:zaprotest ... amwajowych - a tak jakby się komuś chciało...

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 21:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Dombia napisał(a):
Mieszkańcy Gliwic jeżdżą TYLKO na terenie Gliwic?


Oczywiście, że tylko. Frankiewicz to wielokrotnie udowadniał, że za ostatnim blokiem na Chorzowskiej nie ma już nic, więc nikt nie jeździ ;)

No to niech sobie wystąpi z ΛV - po zlikwidowaniu tramów i tak w tym "mieście" nie będzie już nic interesującego, na co potrzebny byłby "wspólny bilet", a może i kolej zyska :)

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
zonque napisał(a):
No to niech sobie wystąpi z ΛV


Ja jestem za- niech wynosi się i to z pędem... Wtedy to dopiero zobaczy ile kosztuje transport publiczny :P

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 22:10 

Dołączył(a): So 2.06.2007, 17:22
Posty: 440
Lokalizacja:
Chorzów
Boże mój... wreszcie mnie oświeciło czym podyktowane są tegoroczne likwidacje- wszystko w ramach akcji "rok pieszego w kzkgop"...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 22:26 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Jaaa, wklasnie mi przypomniales ;). W PKM Sosnowiec kazda polowka drzwi tym obklejona. Tak sie zastanawiam - przylaczajac sie do takich akcji to raczej sie firma, instytucja etc. ma zamiar pozytywnie kojarzyc w zwiazku z akcja. No, ale tutaj jakiemus marketingowcowi z KZK sie chyba cos pozajaczkowalo, co tu pozytywnego w odniesieniu do pieszego ?. Chyba, ze radujcie sie, upierd... wam autobusy, up.. wam tramwaje, a dla zdrowia bedziecie chodzic pieszo! :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.05.2009, 23:22 

Dołączył(a): Pt 21.10.2005, 21:27
Posty: 1154
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
P Śl napisał(a):
W PKM Sosnowiec kazda polowka drzwi tym obklejona.

Nie każda.

Cytuj:
Tak sie zastanawiam - przylaczajac sie do takich akcji to raczej sie firma, instytucja etc. ma zamiar pozytywnie kojarzyc w zwiazku z akcja. No, ale tutaj jakiemus marketingowcowi z KZK sie chyba cos pozajaczkowalo, co tu pozytywnego w odniesieniu do pieszego ?. Chyba, ze radujcie sie, upierd... wam autobusy, up.. wam tramwaje, a dla zdrowia bedziecie chodzic pieszo! :P

Wystarczyłoby poszukać w googlach:
Cytuj:
Wojewódzki program działań profilaktycznych ukierunkowanych na ograniczenie wypadków i ich skutków powodowanych przez pieszych uczestników ruchu drogowego pn. „2009 – rok pieszego”.

A że w autobusie są tylko głupie naklejki i nic poza tym - cóż... A tak swoją drogą - ktoś ukradł ALT z klawiatury?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.05.2009, 8:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
To będzie głupie jak Gliwice dołączą do Tychów i Jaworzna i będą osobno realizować przewozy. Jakie jeszcze przewoźniki wystąpią z KZK? Zagozda?

A skoro Gliwice wystąpią ze związku to niech Pan Stania okaże się mądrzejszy i zarządzi by żaden autobus z tego Gliwickiego PKM-u nie jeździł po jego terenie. No może niech sobie jeżdżą na 840 i 870 no i może na 669. Ale na 198 niech spadają dlaczego ja mam płacić jadąc do Zabrza komuś kto nie jest w "kupie". Dobra niech sobie jeżdżą ale tylko do sąsiednich gmin. Nie dalej. Bo po co ci z Chorzowa, Rudy, Świon mają kupować 2 różne bilety? Po co?

A po Jaworznie ile kursuje KZK GOPowskich linii? Chyba jedna.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.05.2009, 9:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Pomiędzy Jaworznem a Gliwicami jest jedna wielka różnica.
Mieszkańcy Jaworzna jeżdzą do Katowic (mamy wyjazdy ludności do pracy). W przypadku Gliwic jest odwrotnie - mamy dojazdy ludności do pracy.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.05.2009, 10:23 

Dołączył(a): Pt 30.05.2008, 17:24
Posty: 1008
Lokalizacja:
Ruda Śląska
dexiu89 napisał(a):
To będzie głupie jak Gliwice dołączą do Tychów i Jaworzna i będą osobno realizować przewozy. Jakie jeszcze przewoźniki wystąpią z KZK? Zagozda?

A skoro Gliwice wystąpią ze związku to niech Pan Stania okaże się mądrzejszy i zarządzi by żaden autobus z tego Gliwickiego PKM-u nie jeździł po jego terenie. No może niech sobie jeżdżą na 840 i 870 no i może na 669. Ale na 198 niech spadają dlaczego ja mam płacić jadąc do Zabrza komuś kto nie jest w "kupie". Dobra niech sobie jeżdżą ale tylko do sąsiednich gmin. Nie dalej. Bo po co ci z Chorzowa, Rudy, Świon mają kupować 2 różne bilety? Po co?

A po Jaworznie ile kursuje KZK GOPowskich linii? Chyba jedna.

Jezuuuuu... A ten zaś od rzeczy gada... Dziecko drogie, od kiedy to PRZEWOŹNIK wstępuje albo występuje z KZK? Bo mnie się zdawało, że do KZK wstępują MIASTA, a przewoźnicy tylko realizują przewozy na zlecenie KZK, obojętnie skąd by byli, nawet z Suwałk se ktoś może być i dojeżdżać na linie, jeśli mu to się będzie opłacać... Więc skończ zaś pociskać pierdoły, że przewoźnicy z KZK wystąpią, bo nie wystąpią, skoro do niego nie wstąpili, bo nie ma takiej ani prawnej ani tym bardziej fizycznej możliwości. A przewoźnik będzie sobie jeździć wszędzie tam, gdzie przystąpi do przetargu i go wygra.

Więc nawet jeśli Gliwice polecą z ΛV, to PKM może sobie brać udział w przetargach gdzie tylko chce, jeżeli tylko mają na tyle autobusów. Prosty przykład masz w Piekarach - zrezygnowali z MZKP i przeszli do KZK - więc czemu PKM Świerklaniec dalej jeździ po ich ulicach? W końcu przecież przewoźnik należy do miasta należącego do MZKP, to wg ciebie nie mają prawa tam już jeździć? A od czego jest ustawa o PZP i prawo wolnego rynku?

Ty weź na serio pomyśl zanim napiszesz kolejne głupoty - na wszelki wypadek zamiast 10 to 100 razy, będzie bezpieczniej.

_________________
870 Ruda Południowa <=> Katowice Stawowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.05.2009, 15:06 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
suchy napisał(a):
Ty weź na serio pomyśl zanim napiszesz kolejne głupoty (...)

Nie wymagaj rzeczy dla niego niemożliwych.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.05.2009, 17:58 

Dołączył(a): Pt 30.05.2008, 17:24
Posty: 1008
Lokalizacja:
Ruda Śląska
N napisał(a):
suchy napisał(a):
Ty weź na serio pomyśl zanim napiszesz kolejne głupoty (...)
Nie wymagaj rzeczy dla niego niemożliwych.
Hmm, to ja może wyjdę z propozycją zrobienia ściepy na forum, coby zakupić dla paru osób tutaj kilka deko verstandu:> Może się wtedy skończy ta "radosna tfurczość" co poniektórych osobników:P

_________________
870 Ruda Południowa <=> Katowice Stawowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2835 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 142  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności