Teraz jest Cz 25.04.2024, 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Cz 21.11.2013, 18:46 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
JacekSo napisał(a):
Wiadomo coś więcej o jutrzejszym przejeździe technicznym Pesy? Jakieś godziny, trasa?

Czatujcie w okolicach południa w Zabrzu. Podpowiem, że nie tylko nowy tramwaj będzie niespodzianką ;)
A że remont torów na 3-ce na Makoszowy dobiega końca, to nie muszę już chyba nic więcej dodawać :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Cz 21.11.2013, 18:58 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
A nie pisało gdzieś przypadkiem o Zabrzu, Park Świerczewskiego, 11:00 ?. Sorry jeśli się mylę, ale coś takiego mi się o oczy obiło chyba gdzieś. :)

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Cz 21.11.2013, 19:02 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Tak podobno bedzie, o 11 wszystko sie zacznie.
Ale terminu to lepszego wybrac nie mogli... ale i tak pewnie prezentacja jest dla prezydentow miast i innego szefostwa, kogo obchodzi to ze zwykli ludzie tez by chcieli ja obejrzec a sa wtedy w pracy albo szkole ;x


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Cz 21.11.2013, 20:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
P Śl napisał(a):
A nie pisało gdzieś przypadkiem o Zabrzu, Park Świerczewskiego, 11:00 ?. Sorry jeśli się mylę, ale coś takiego mi się o oczy obiło chyba gdzieś. :)

*było napisane ;) I było, na innym forum ktoś podał taką informację. Swoją drogą ciekawe, że dość dużo o tym wydarzeniu się wszędzie rozpisywano, informacja pojawiła się także na stronie TŚ, ale nigdzie nie podano, gdzie dokładnie i o której godzinie odbędzie się ta prezentacja.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Cz 21.11.2013, 23:56 

Dołączył(a): Pn 31.03.2003, 22:23
Posty: 171
Lokalizacja:
Zabrze
Zabrzańska lokalna prasa podaje wyjazd z mijanki przy Parku o 11:30 w stronę Placu Wolności, więc jak podejrzewam w centrum miasta będzie około 11:45.

_________________
Polskie Tramwaje: każdy to czuje, Polska buduje a GOP rujnuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pt 22.11.2013, 15:06 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
K 2 napisał(a):
19 listopada ok. 23:15. została przywieziona druga sztuka. Niestety wjazd gabarytem na teren zajezdni Zawodzie się nie powiódł, przy okazji zablokowana została brama PKM na dłuższą chwilę i utworzył się mały korek zjazdowych autobusów. PESa później została wciągnięta pod prąd zjazdem z ul. Bagiennej i już górą pojechała w kierunku Katowic. Czy na inną zajezdnię, czy na jakieś torowisko w jezdni celem rozpakowania, tego już nie wiem.


Nie ma żadnego drugiego wagonu. Widziałeś wyjeżdżającego pierwszego Twista, który na lawecie jechał do Gliwic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pt 22.11.2013, 17:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
memphis napisał(a):
K 2 napisał(a):
19 listopada ok. 23:15. została przywieziona druga sztuka. Niestety wjazd gabarytem na teren zajezdni Zawodzie się nie powiódł, przy okazji zablokowana została brama PKM na dłuższą chwilę i utworzył się mały korek zjazdowych autobusów. PESa później została wciągnięta pod prąd zjazdem z ul. Bagiennej i już górą pojechała w kierunku Katowic. Czy na inną zajezdnię, czy na jakieś torowisko w jezdni celem rozpakowania, tego już nie wiem.


Nie ma żadnego drugiego wagonu. Widziałeś wyjeżdżającego pierwszego Twista, który na lawecie jechał do Gliwic.


http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... metry.html

_________________
Bana 33 Bytom ul. Pokoju - Zabrze-Mikulczyce Dworzec PKP przez Zabrze-Rokitnicę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pt 22.11.2013, 17:53 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
memphis napisał(a):
Nie ma żadnego drugiego wagonu. Widziałeś wyjeżdżającego pierwszego Twista, który na lawecie jechał do Gliwic.

Torami się nim nie dało jechać, że od razu trza było lawetę ściągać ?.

http://www.tvs.pl/47324,nowy_tramwaj_pe ... abrzu.html

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pt 22.11.2013, 20:22 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
P Śl napisał(a):
Torami się nim nie dało jechać, że od razu trza było lawetę ściągać ?.


Przez Bytom? Pewnie z kilkadziesiąt przystanków i krzywych płyt trzebaby najpierw naprawić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: So 23.11.2013, 15:44 

Dołączył(a): Nd 28.04.2013, 11:37
Posty: 54
Kolejny filmik Twist Tramwaje Śląskie http://youtu.be/oNXFQGpV4fA
Kolory wewnątrz są dość specyficzne, ale nie ma tragedii.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Nd 22.12.2013, 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
http://niebiescy.pl/?id=14372

Co za głąby, poczucie estetyki na poziomie ich inteligencji. :>

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Nd 22.12.2013, 16:20 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Ja proponuje nazwać go "kibolem" i zamówić porysowane szyby i z wlepkami.
Widzę jego przyszłość na T-15 z kolorystyką i emblematami Ruchu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Nd 22.12.2013, 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Arbeiterus napisał(a):
Ja proponuje nazwać go "kibolem" i zamówić porysowane szyby i z wlepkami.
Widzę jego przyszłość na T-15 z kolorystyką i emblematami Ruchu.

Szopienice za Ruchem są;p


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pn 23.12.2013, 0:44 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
W odniesieniu do tramwajów "Twist" dla KZK GOP nie podoboją mi się dwie rzeczy. Brak klimatyzacji, na co tak wielu zwraca uwagę. Argumenty o małej skuteczności i nieopłacalności z powodu częstego otwierania drzwi można byłoby przecież odnosić także do ogrzewania pojazdu zimą, ale przede wszystkim wydają mi się one bez sensu w przypadku naszej sieci, gdzie w niektórych miejscach odstępy pomiędzy przystankami są dość znaczne. Druga sprawa, to zmniejszona o 12 liczba miejsc siedzących. Uważam to wręcz za absurd i bezsensowne zmniejszanie komfortu podróży, także właśnie w szczególności do naszej sieci. Tu bowiem pasażerowie często przejezdżają tramwajem odcinki których pokonanie zajmuje 30min a nawet dłużej. Przecież tak wiele mówi się o zachęcaniu do korzystania z tramwaju na takich trasach jak Katowice - Bytom, Katowice - Sosnowiec, Zabrze - Bytom itp. Sam niejednokrotnie te i dłuższe trasy pokonywałem tramwajem i w wielu przypadkach zajmowało mi to nie więcej czasu jak autobusem przede wszystkim ze wzgledu na bliskosć przystanku. Jednakże za podróż na takiej trasie na miejscu stojącym z góry dziękuję. I nie chodzi mi bynajmniej o moją osobę, bowiem mój wiek powoduje, że na ogół miejsce siedzące dla mnie sie znajduje ale o to by jedną z zachęt do korzystania z komunikacji tramwajowej jak największej liczby osób, był komfort podróży. Zwiększanie pojemności taboru kosztem komfortu miało sens w latach gdy część pasażerów jeździła na stopniach lub sprzęgach. Było i nadal trudno jest mi zrozumieć traktowanie pasażerów jak bydło które można wozić w byle jakich warunkach, a do zamiany samochodu na komunikację zbiorową jedynie zaganiać batem. Nie raz już pisałem, że takich proporcji miejsc siedzących względem stojących jak w naszym kraju a szczególnie w GOP nie spotyka sie nigdzie w cywilizowanym świecie. Wystarczy porównać z naszymi chociażby Helmuty czy tramwaje wiedeńskie (które zresztą też "usprawniono" zmniejszając w nich liczbę siedzeń). Wprowadzając nowy tabor należało i to zmieniać na lepsze, nie pojmuje dlaczego nasze Twisty mają wozić więcej pasażerów na miejscach stojących niż np częstochowskie, chociaż w Częstochowie nikt nie pokonuje tramwajem tak długich odcinków jak w GOP.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pn 23.12.2013, 9:33 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Ludw_K napisał(a):
Druga sprawa, to zmniejszona o 12 liczba miejsc siedzących.


Zmniejszona w stosunku do czego? W Twiście są ok. 74 miejsca siedzące - nigdy w żadnym tramwaju ani autobusie w GOP nie było tylu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pn 23.12.2013, 10:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
inżinier napisał(a):
http://niebiescy.pl/?id=14372

Co za głąby, poczucie estetyki na poziomie ich inteligencji. :>


Ej no bez przesady- zaraz się zacznie lawina- moim zdaniem tramwaje PESA kursujące do Bytomia powinny być niebiesko-czerwone i nosić nazwy: Liberda, Grzegorczyk i Szymkowiak ;). Wagon oznaczony numerem fabrycznym 7 powinien nosić nazwę "Jacek Trzeciak". I niech mi się tu który zbuntuje to... :D

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pn 23.12.2013, 16:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
DW napisał(a):
Twist dla TŚ, a przynajmniej #820, mają na pewno więcej siedzeń niż podane 47. Już w samym drugim i trzecim członie jest łącznie około 50 siedzeń.

Są 74 ja pisze memphis. To może być literówka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pn 23.12.2013, 20:16 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
memphis napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
Druga sprawa, to zmniejszona o 12 liczba miejsc siedzących.


Zmniejszona w stosunku do czego? W Twiście są ok. 74 miejsca siedzące - nigdy w żadnym tramwaju ani autobusie w GOP nie było tylu.

MAN SD202 - 83 miejsca siedzące. EOT :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Pn 23.12.2013, 22:07 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
PKM&WPK napisał(a):
memphis napisał(a):
W Twiście są ok. 74 miejsca siedzące - nigdy w żadnym tramwaju ani autobusie w GOP nie było tylu.

MAN SD202 - 83 miejsca siedzące. EOT :)


Ha, faktycznie, zapomniałem o piętrusach :) Ale to było dawno i nieprawda :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wagony typu PESA 2012N "Twist"
Napisane: Wt 24.12.2013, 22:54 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Zmniejszona w stosunku do czego? W Twiście są ok. 74 miejsca siedzące

74 - to nie byłoby aż tak na co narzekać. Swoją wypowiedź oparłem o artykuł w Dzienniku Zachodnim co takze można znaleźć tu :
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/717177,tramwaje-slaskie-kupia-od-pesy-30-nowych-tramwajow-to-zmodyfikowane-twisty,id,t.html
Tę samą informację czytałem kiedyś w papierowej wersji DZ i tam też pisało, że Twisty częstochowskie mają miejsc siedzących 59, oraz że w naszych miejsc siedzących będzie mniej (a więc ile jeśli nie 47 ?). Chyba, że informacje te są nieprawdziwe czego całkowicie nie wykluczam.
Cytuj:
nigdy w żadnym tramwaju ani autobusie w GOP nie było tylu.

A w Pt8 ile jest? Nie wiem, ale uważam, że przy wszelkich wadach tych nienowoczesnych już tramwajów to właśnie one mają optymalny stosunek liczby miejsc siedzących wzgledem stojących dla pojazdów przeznaczonych na długie trasy tj takie gdzie dla znacznej części pasażerów czas podróży przekracza 20min, często 30min a nie rzadko także 40min.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności