Teraz jest Śr 24.04.2024, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 137  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 20.08.2006, 21:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Hehe. To juz im sie nowe tez wygło. Nie ma to jak konkretny remont...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 20.08.2006, 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 20.08.2006, 18:29
Posty: 57
adam86 napisał(a):
Hehe. To juz im sie nowe tez wygło. Nie ma to jak konkretny remont...


Temperatura zrobiła swoje:)

Potem cieli....chyba...nie znam sie na tym ale z tego co widzialem byly skrocone po zdarzeniu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 21.08.2006, 6:42 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Niech se tną, aż wytną całkowicie. Do tego jest coś takiego jak dylatacja, i dla świętego spokoju winno się styki dylatacyjne instalować przy remontach. Ale nie ma to, jak być mądrzejszym od lat doświadczeń...

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 22.08.2006, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 20.08.2006, 18:29
Posty: 57
Styki dylatacyjne....

Może ladują na zlomowisku,kolega pracujacy na ul.Gliwickiej mowi ze jest tam zlomnica i czesto auto "kowali" tam wjezdza....

Ciekawe:)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 20.09.2006, 16:11 

Dołączył(a): Pt 21.10.2005, 21:27
Posty: 1154
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Słyszałem, że zaniedługo na trasie T21 (w Sosnowcu) mają być zatramwaje. Wie może ktoś coś więcej na ten temat?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 20.09.2006, 16:56 

Dołączył(a): So 15.10.2005, 9:00
Posty: 794
Lokalizacja:
Sosnowiec
kisiel_014 napisał(a):
Słyszałem, że zaniedługo na trasie T21 (w Sosnowcu) mają być zatramwaje. Wie może ktoś coś więcej na ten temat?

Spójrz do wątku o linii tramwajowej nr 15 (w Wydziale Mechanicznym Trakcji Elektrycznej)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 20.09.2006, 17:13 

Dołączył(a): Pt 21.10.2005, 21:27
Posty: 1154
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Martinek napisał(a):
Spójrz do wątku o linii tramwajowej nr 15 (w Wydziale Mechanicznym Trakcji Elektrycznej)

Ta informacja bardziej pasowałaby właśnie do tego tematu ;-) Na jakiej trasie będzie kursował zatramwaj? Sosnowiec Dw. PKP - Milowice Pętla?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 20.09.2006, 18:12 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
kisiel_014 napisał(a):
Martinek napisał(a):
Spójrz do wątku o linii tramwajowej nr 15 (w Wydziale Mechanicznym Trakcji Elektrycznej)

Ta informacja bardziej pasowałaby właśnie do tego tematu ;-) Na jakiej trasie będzie kursował zatramwaj? Sosnowiec Dw. PKP - Milowice Pętla?

W sierpniu 2003 r. była podobna sytuacja, tyle że trwało to krócej:
http://www.kzkgop.pl/aktualnosci/archiwum/arch308.php - tutaj informacje ze strony kzk gop.
Teraz niby ruch samochodowy nie będzie wstrzymany, ale nowe, dodatkowe pasy ruchu są dość wąskie, więc nie wiem czy zmieszczą się tam autobusy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.09.2006, 11:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Cytuj:
Dziennik Zachodni 26.09.2006.
Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont kolejnego odcinka ul. Gliwickiej

Po koniec czerwca pisaliśmy o problemach Urzędu Miasta z firmą, która wykonywała projekt remontu ul. Gliwickiej. Według pierwszych planów miał on być gotowy do końca ubiegłego roku. Kolejnym terminem był luty, a ostatecznie dokumentacja zaczęła spływać do urzędu dopiero latem.

Ostatecznie urzędnicy uporali się z projektantem, a w połowie października zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę remontu. Firma, która wygra, będzie odpowiedzialna za budowę kanalizacji, nowej nawierzchni drogi oraz chodników, a także oświetlenia. - Planujemy, że jeszcze w tym roku uda się przeprowadzić remont na odcinku od ulicy Żelaznej do budynku o numerze 101 lub 102 - mówi Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta. - Jest też plan B. Jeśli będą opóźnienia w rozstrzygnięciu przetargu albo pogoda nie będzie sprzyjać realizacji prac, to odcinek o którym wspomniałem, może zostać skrócony do ulicy Marcina.

Remont Gliwickiej jest skomplikowany, bo do prac zleconych przez UM dochodzi wymiana torowiska, którą przeprowadzi spółka Tramwaje Śląskie. - Przetarg na wykonanie robót rozstrzygnie się 9 października - mówi Szczepan Wodniok, dyrektor inwestycyjny w Tramwajach Śląskich. - Jesteśmy jednak uzależnieni od innych. To, ile metrów torowiska uda nam się wyremontować, będzie uzależnione od wyników przetargu. Pieniądze na ten cel mamy zagwarantowane z kontraktu wojewódzkiego.

Nowa jezdnia na Gliwickiej ma mieć asfaltową nawierzchnię, natomiast chodniki będą wyłożone kostką brukową.



http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/651104.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.09.2006, 14:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 19.07.2006, 19:56
Posty: 400
Lokalizacja:
Chorzów
Może teraz rozbawie niektórych :), ale sądziłem, że będą jednak kłaść torowisko za domami, wzdłuż ul. Gliwickiej, tak jak to ma miejsce na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Brackiej. Fakt, że treść przetargu i niektórych artykułów przemawiała "wymiana torowiska w ul. Gliwickiej ..." No cóż, ciekawe jak długo pożyje nowa jezdnia, bo jak słysze słowo "asfalt" to mnie ogarnia ironiczny śmiech, bo zwykle kładą smołowca, w którym robią się koleiny latem i wyrwy zimą :| Taka syzyfowa praca ... Mimo wszystko trzymam kciuki i cieszę się, że bedzie poprawa na kolejnym odcinku sieci tramwajowej :) !!!

_________________


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.09.2006, 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
reksio napisał(a):
Cytuj:
Dziennik Zachodni 26.09.2006.
[size=18]


Nowa jezdnia na Gliwickiej ma mieć asfaltową nawierzchnię, natomiast chodniki będą wyłożone kostką brukową.



http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/651104.html



Chwala tym, którzy zdecydowali się na asfalt zamiast tych cudownych kostek, które na nowym odcinku już sa popękane, pozgniatane, pokrzywione i po... nie wiem co jeszcze. Byle tylko byłoto zrobione tak równiótko jak na krakowskich ulicach.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.09.2006, 15:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Penny napisał(a):
Może teraz rozbawie niektórych :), ale sądziłem, że będą jednak kłaść torowisko za domami, wzdłuż ul. Gliwickiej, tak jak to ma miejsce na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Brackiej. Fakt, że treść przetargu i niektórych artykułów przemawiała "wymiana torowiska w ul. Gliwickiej ..." No cóż, ciekawe jak długo pożyje nowa jezdnia, bo jak słysze słowo "asfalt" to mnie ogarnia ironiczny śmiech, bo zwykle kładą smołowca, w którym robią się koleiny latem i wyrwy zimą :|

Żeby torowisko mogło być za domami, to ten teren musiałby być własnością miasta. Za blokami jest Huta Baildon, więc teren należy do syndyka. A asfalt to jest masa bitumiczna, a nie jakis za przeproszeniem 'smołowiec'. Taka nawierzchnia jest o wiele lepsza niż kostka brukowa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.09.2006, 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
A co do chodników i kostki brukowej. Nie wiecie może czy kostką brukową nazywa sie też te płytki z ktorych wykoanan jest Gliwicka od kina do placu Wolnosc? Czy to tez jest kostka i taki bedzie chodnik??? Bo taka tradycyjna kostka brukowa to mi nie pasuje do chodnika.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.09.2006, 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 19.07.2006, 19:56
Posty: 400
Lokalizacja:
Chorzów
Owszem, masa bitumiczna :) "Obraziłem" troche asfalt, ale chodziło mi jedynie o efekty kładzenia go w obszarze torowiska. A czy ktoś z Was już wie, w jaki sposób zostanie osadzone torowisko w jezdni ? (czy na podkładzie drewnianym, betonowym, w płycie ?) Pozdro

A to "(37) misiek" o czym mówisz, to jest płyta chodnikowa :)
Niestety nie kostka, więc nie ma co liczyć, że ul. Gliwicka będzie tym wyłożona.

_________________


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.09.2006, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13991
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Penny napisał(a):
Owszem, masa bitumiczna :) "Obraziłem" troche asfalt, ale chodziło mi jedynie o efekty kładzenia go w obszarze torowiska.

Jak jest dobrze położony, a szyny odpowiednio wytłumione, to nic się nie powinno dziać. Najlepszy jednak jest węgierski tor.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.09.2006, 16:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Penny napisał(a):

A to "(37) misiek" o czym mówisz, to jest płyta chodnikowa :)
Niestety nie kostka, więc nie ma co liczyć, że ul. Gliwicka będzie tym wyłożona.


To w takim razie chodnik będzie wykonany z kostki brukowej :shocked:

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.09.2006, 17:05 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
(37) misiek napisał(a):
Penny napisał(a):

A to "(37) misiek" o czym mówisz, to jest płyta chodnikowa :)
Niestety nie kostka, więc nie ma co liczyć, że ul. Gliwicka będzie tym wyłożona.


To w takim razie chodnik będzie wykonany z kostki brukowej :shocked:


Nie z kostki brukowej tylko z polbruku vel kostki bauma.


Ostatnio edytowano Śr 27.09.2006, 18:24 przez memphis, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.09.2006, 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
memphis napisał(a):

Nie z kostki brukowej tylko z polbroku vel kostki bauma.


I wszystko jasne :-/
W artykule podana była kostka drukowa, a mnie teraz pozostaje sprawdzić co to jest kostka bauma, ale od czego są google.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.09.2006, 18:07 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
To naprawdę tak trudno się domyślić, z czego wykonany zostanie typowy chodnik? :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 27.09.2006, 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
butthead napisał(a):
To naprawdę tak trudno się domyślić, z czego wykonany zostanie typowy chodnik? :)


Skoro nie z tego co na już wyremontowanym odcinku to tak, trudno, szczególnie jeśli wypisuja, ze z kostki brukowej.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 137  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności