Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Symulacje fikcyjne: Lewin Śląski
Napisane: Cz 24.04.2008, 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Witam
Zapraszam do odwiedzenia strony Wirtualnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lewinie Śląskim.
Po ponad półtorarocznej przerwie powstała nowa wersja Lewina, co stało się okazją do odnowienia strony. Znajdziecie tam rozkłady jazdy tramwajów lewińskich (w przyszłości również autobusów), schemat sieci, wykaz taboru kursującego w Lewinie a przede wszystkim nowy plik nt3 dla BAHNA :)
Strona jest dostępna pod adresem:
http://www.wpk-lewin.prv.pl
Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 25.04.2008, 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
O pojawila się kolejna odsłona jednej z moich ulubionych symulacji :-)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Hm
Napisane: Pt 4.07.2008, 7:29 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
Witam
a jest szansa, żeby twórcy opracowali jak będą przebiegały trasy, ale żeby użytkownik mógł sam nanosić zmiany na symulacji? będzie trochę zajęcia i zabawy przy okazji.
czyli dostarczenie pliku z rozkładami, godzinami wyjazdów z zajezdni, a ja mógłbym to sam nanieśc na mapę?
Proszę o przemyślenie mojej prośby.
Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Hm....
Napisane: Śr 9.07.2008, 21:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Cytuj:
a jest szansa, żeby twórcy opracowali jak będą przebiegały trasy, ale żeby użytkownik mógł sam nanosić zmiany na symulacji? będzie trochę zajęcia i zabawy przy okazji. czyli dostarczenie pliku z rozkładami, godzinami wyjazdów z zajezdni, a ja mógłbym to sam nanieśc na mapę?


Problem polega na tym, że gdybym zmajstrował taką "aktualizację" do samodzielnego "wklepania" mogłyby powstać wersje Lewina obarczone niezamierzonymi błędami. Sam wkrótce zobaczysz jak skomplikowany będzie rozkład linii 22/22bis. Jego ułożenie w "Pile" zajęło mi raptem 2-3 godziny - ale "wklepanie" do Bahna już prawie 3 dni... - ciągle coś nie grało. Kolejna rzecz - WPK Lewin zyskało ostatnio 9 wozów typu S107 i 18 wozów S137 z PTM Nidso
http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/index.htm
Taka aktualka nie będzie możliwa bo nie będziesz miał skąd wziąć rysunków tych wozów. Poza tym planuję zmiany w strukturze plików ufg, uzz i fzz. Do tej pory wszystkie wozy danego typu "korzystały" z jednego kompletu plików. Wkrótce każdy wóz będzie miał swój unikalny zestaw plików. Na początek są to wszystkie wozy 111N, S107 i S137. I wreszcie trzecia rzecz - w niedalekiej przyszłości planuję uruchomienie autobusów. Na początku trasy linii będą się często zmieniać zanim ich układ osiągnie stan docelowy - takie rzeczy wolałbym robić sam będąc (prawie) pewnym, że wszystko działa jak należy.

PS
Nie ma autorów - jest autor. Wszystko w Lewinie robię jednoosobowo :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Lewin - 14.07.2008
Napisane: Nd 13.07.2008, 14:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Dostępna jest nowa wersja Lewina Śl. na dzień 14.07.2008.
Zapraszam do pobierania :)
http://www.wpk-lewin.prv.pl/
lub
http://www.gorzow.mm.pl/~pkm/wpk/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 18.11.2008, 22:02 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Tia. Zmian nie może być, bo jest hasło. Busiki ładne planujesz, widzę. I sorry za odkop.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 18.11.2008, 22:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
peter_U18 napisał(a):
Tia. Zmian nie może być, bo jest hasło.

Jak nic nie stanie na przeszkodzie jutro powieszę wersję Lewina 14.07.2008 bez hasła :)
peter_U18 napisał(a):
Busiki ładne planujesz, widzę.

Ano planuję. Tyle, że to jeszcze potrwa - i to długo, niestety. Ale zapewniam, że doczekasz się :)
peter_U18 napisał(a):
I sorry za odkop.

Nie rozumiem, o co Ci chodziło :(


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 20.11.2008, 19:57 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Lukk napisał(a):
peter_U18 napisał(a):
I sorry za odkop.

Nie rozumiem, o co Ci chodziło :(

To, że ostatni post był przed kilkoma miechami, a odpowiedź na taki post nazywa się kopalnictwem, wykopem lub odkopem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: HASŁO
Napisane: Pt 20.02.2009, 22:45 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
Witam, małe pytanie: gdzie jest wersja bez hasła?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.02.2009, 13:59 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Taka rada: hasło jest na jednym z wozów linii 0.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: WPK Lewin 2010
Napisane: So 2.01.2010, 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Witam
Dostępny jest nowy Lewin Śląski :)
Z ważniejszych nowości:
- z ponad półrocznym opóźnieniem zakończył się remont wiaduktu w ciągu ul. Jelinka - tramwaje wróciły na stałe trasy
- pojawiły się pierwsze linie autobusowe (101-110)
Ponadto pojawiły się tereny przemysłowe oraz zieleń (w części zachodniej jest ona jeszcze mocno niedopracowana - prace w toku).
Zapraszam do pobierania:
http://wpk-lewin.prv.pl/
http://www.gorzow.mm.pl/~pkm/wpk/index.html
lub bezpośrednio:
http://www.gorzow.mm.pl/~pkm/wpk/Lewin100101.zip


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 4.01.2010, 15:19 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
A mnie się śnił Lewin (serio - może to wiążę się z akcją "Bahn - wielki powrót"). Ale żeby nie spamować to zadam 2 pytania: Czy jakieś linie pospieszne/ekspresowe (zatrz. się na wybranych przystankach) będą? I drugie: skoro to Wojewódzkie PK to czy planujesz jakieś mniejsze miasta w aglomeracji z własną KM?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 5.01.2010, 1:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Cytuj:
A mnie się śnił Lewin

Mam nadzieję, że to nie był koszmar... :P
Cytuj:
Czy jakieś linie pospieszne/ekspresowe (zatrz. się na wybranych przystankach) będą?

Będą - mają nawet przewidziany zakres numeracji. Uprzedzając dalsze pytania - oto pełen system numeracji linii komunikacyjnych WPK Lewin Śl.:
tramwaje:
0-39 - linie normalne
40-59 - linie nocne
60-69 - linie nadzwyczajne
70-89 - linie objazdowe, awaryjne
90-99 - linie służbowe, pracownicze (zamknięte)
autobusy:
100-199 - linie normalne
200-299 - linie podmiejskie
300-399 - linie przyspieszone
400-499 - linie normalne okresowe (szczytowe itp.)
500-599 - linie przyspieszone okresowe
600-699 - linie nocne
700-799 - lnie nadzwyczajne
800-899 - linie objazdowe,awaryjne
900-999 - linie służbowe, pracownicze (zamknięte)
A-Z - linie pospieszne
Cytuj:
skoro to Wojewódzkie PK to czy planujesz jakieś mniejsze miasta w aglomeracji z własną KM?

To nie wojewódzkie, a Wirtualne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. W planach mam uruchomienie linii podmiejskich. Jeżeli kiedyś powstaną inne miasta, to będą one raczej odrębnymi projektami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Nowy tramwaj w WPK
Napisane: Wt 5.01.2010, 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Zapomniałem o jednym dość istotnym szczególe - do zajezdni Biskupin przybył na testy nowy tramwaj - Solaris Tramino - zapraszam do przejażdżki :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 6.01.2010, 17:35 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Lukk napisał(a):
Mam nadzieję, że to nie był koszmar... :P

Nie był koszmar, ale się wyśnił.
Lukk napisał(a):
To nie wojewódzkie, a Wirtualne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne
To wszystko wyjaśnia.

Lukk napisał(a):
Zapomniałem o jednym dość istotnym szczególe - do zajezdni Biskupin przybył na testy nowy tramwaj - Solaris Tramino - zapraszam do przejażdżki :)
A na jakiej linii/brygadzie można się przejechać Solarisem?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 6.01.2010, 18:26 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
No, hoho... Solaris Tramino...

Nowa symka jest miła dla oka, i przyjemna. Pierwsze, co zrobiłem, to poszukałem cwaniaka z 0L, czy się hasło nie zmieniło ;)
Oczywiście symulacja jest w trakcie przeróbek, które, wg. mojego standardu, nie wyjdą poza mój komputer.

Widzę, że kawałek pracy poszedł, więc... no cóż, życzę miłego Nowego i, a jakże, szybko postępujących prac nad nową wersją.

PS. Linie 11 i 21 (?) wydają się być podmiejskie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 6.01.2010, 22:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
PSbahn napisał(a):
No, hoho... Solaris Tramino...

:D
PSbahn napisał(a):
Oczywiście symulacja jest w trakcie przeróbek, które, wg. mojego standardu, nie wyjdą poza mój komputer.

A mogę wiedzieć co przerabiasz?
PSbahn napisał(a):
Linie 11 i 21 (?) wydają się być podmiejskie.

I tu się mylisz - zarówno Lesica (krańcówka linii 10 i 21) jak i Osiniec (linie 11 i 33) znajdują się w granicach administracyjnych Lewina. Za to 15 i 23 są liniami podmiejskimi - Michałowice-Zdrój to odrębne miasto, które z dniem 1 stycznia otrzymało status uzdrowiska - stąd zmiana nazwy miasta (jeszcze nie uwzględniona w symulacji ani na schemacie sieci).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 8.01.2010, 19:21 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Lukk napisał(a):
(...)
PSbahn napisał(a):
Oczywiście symulacja jest w trakcie przeróbek, które, wg. mojego standardu, nie wyjdą poza mój komputer.

A mogę wiedzieć co przerabiasz?

Głównie przystanki: każda pętla ma spis linii: pierw kończące tramwajowe (z kierunkami), potem po kolei kończące autobusowe (też z kierunkami), linie tramwajowe przejeżdżające i linie autobusowe przejeżdżające. Na przystankach zwykłych pierw tramwaje, potem autobusy. W jednym rządku 9 linii przejeżdżających, jedna linia na kratkę. W twojej symulacji usuwam także te strzałki z numerami linii, które, wg. mnie, lekko szpecą. Ja tam wolę informację na przystankach, niż na skrzyżowaniach :-X
Lukk napisał(a):
PSbahn napisał(a):
Linie 11 i 21 (?) wydają się być podmiejskie.

I tu się mylisz - zarówno Lesica (krańcówka linii 10 i 21) jak i Osiniec (linie 11 i 33) znajdują się w granicach administracyjnych Lewina. Za to 15 i 23 są liniami podmiejskimi - Michałowice-Zdrój to odrębne miasto, które z dniem 1 stycznia otrzymało status uzdrowiska - stąd zmiana nazwy miasta (jeszcze nie uwzględniona w symulacji ani na schemacie sieci).

Pamięć, pamięć. No, ale zaznaczam: wydają. O 15 i 23 zapomniałem. Szczerze mówiąc, nie przemawia do mnie tamtejsza pusta sceneria. (Czyli nie zapamiętuję tamtejszej części miasta. Proste, choć puste ;) ) Prosiłbym o zadbanie o tamtejsze domy i naturę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 9.01.2010, 13:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
PSbahn napisał(a):
Ja tam wolę informację na przystankach, niż na skrzyżowaniach

IMHO numerki przy każdym przystanku bardziej szpecą - przystanków jest więcej niż skrzyżowań :)
PSbahn napisał(a):
Szczerze mówiąc, nie przemawia do mnie tamtejsza pusta sceneria. (Czyli nie zapamiętuję tamtejszej części miasta. Proste, choć puste ;) ) Prosiłbym o zadbanie o tamtejsze domy i naturę.

Wszystko wymaga czasu - powoli się zrobi :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 11.01.2010, 21:43 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Lukk napisał(a):
PSbahn napisał(a):
Ja tam wolę informację na przystankach, niż na skrzyżowaniach

IMHO numerki przy każdym przystanku bardziej szpecą - przystanków jest więcej niż skrzyżowań :)
(...)

Różnicy nie robi... chciałbyś co wiedzieć? Gdzie skręca czy gdzie się zatrzymuje?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności