Teraz jest Cz 28.03.2024, 21:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.01.2010, 21:55 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
rustsaltz napisał(a):
memphis napisał(a):
Zresztą MZKP lubuje się w wywieszaniu w całym oknie tego kretyńskiego schematu sieci.

A co Ty masz do tego schematu? Oczywiście, że jego bieżące aktualizowanie jest trudne, ale przynajmniej pozwala się zorientować gdzie się jest.


Schemat jest nieczytelny, zajmuje całe okno, obejmuje wybrane linie na danych trasach i jest nieaktualny.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 17:22 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
memphis napisał(a):
Przykładowo we wspominanej przeze mnie do znudzenia Gdyni jak zakazano reklam całopojazdowych to oczywiście było wielkie larmo, lokalne PKM-y wieszczyły rychły upadek firm z powodu braku dochodów z reklam. A okazało się, że nic strasznego się nie dzieje.


w Warszawie tez szykuje się wielki odwrót od reklam na pojazdach KM.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Sadorg napisał(a):
memphis napisał(a):
Przykładowo we wspominanej przeze mnie do znudzenia Gdyni jak zakazano reklam całopojazdowych to oczywiście było wielkie larmo, lokalne PKM-y wieszczyły rychły upadek firm z powodu braku dochodów z reklam. A okazało się, że nic strasznego się nie dzieje.


w Warszawie tez szykuje się wielki odwrót od reklam na pojazdach KM.


A w GOPie to nawet potrafią zrobić komunikacyjną autoreklamę - w sensie takim, że na autobusie wozi się reklamę taryfy komunikacyjnej! A że z Saarbruecken, to trudno ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Przypomni mi ktoś który autobus jeździł z głośnikami nad drzwiami z których leciały reklamy ? :)

edit: Dzięki


Ostatnio edytowano Nd 24.01.2010, 23:27 przez Gumiś, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 20:46 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Ikarus z reklamą Multusa z Transkomu PŚL.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 24.01.2010, 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.11.2003, 9:54
Posty: 678
Lokalizacja:
Zabrze
Crom napisał(a):
Ikarus z reklamą Multusa z Transkomu PŚL.

O numerze taborowym #22.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.01.2010, 0:58 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
motley napisał(a):
Siatka się bardzo łatwo rwie i pozostaje na odłamkach szkła.

Nie ja pierwszy ten problem poruszyłem, kiedyś już ten temat był na forum dyskutowany, ale jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o wpływ takiej siatki na bezpieczeństow raczej tam nie było. Ciekaw jestem, czy kiedykolwiek przeprowadzano odpowiednie testy. Wiem jak wygląda rozbita szyba samochodowa, wbrew pozorom nie jest tak w 100% bezpieczna, miałem okazję taką się skaleczyć i mogę sobie wyobrazić jak wyglądają opiłki szkła splątane z siateczką (oczywiście, poprzyklejane do rozszarpanych kawałków papieru też) i stąd moje wątpliwości.
Sadorg napisał(a):
w Warszawie tez szykuje się wielki odwrót od reklam na pojazdach KM.

I bardzo dobrze, ponieważ w Warszawie też się to paskudztwo intensywnie rozpleniło. Jeśli tam z tym zaczynają walczyć, to będzie to kolejny argument dla nas, tylko przydałoby się troszkę dokładniejszych informacji.
Gumiś napisał(a):
Przypomni mi ktoś który autobus jeździł z głośnikami nad drzwiami z których leciały reklamy ? :)

A czy koszt stoperów do uszu można było sobie odliczać od ceny za przejazd ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.01.2010, 8:09 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
Ludw_K napisał(a):
Gumiś napisał(a):
Przypomni mi ktoś który autobus jeździł z głośnikami nad drzwiami z których leciały reklamy ? :)
A czy koszt stoperów do uszu można było sobie odliczać od ceny za przejazd ?
Bzdura. Reklama była słyszalna wyłącznie na zewnątrz. W środku skutecznie zagłuszał ją silnik :)

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.01.2010, 8:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
YoMaHa napisał(a):
A w GOPie to nawet potrafią zrobić komunikacyjną autoreklamę - w sensie takim, że na autobusie wozi się reklamę taryfy komunikacyjnej! A że z Saarbruecken, to trudno ;-)


;-) dobry był też swego czasu taki błękitny IK260 ze Świerklańca, z reklamą Polara, gdzie nad środkowymi drzwiami był napis "wniesienie i transport gratis" ;-).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.01.2010, 19:04 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
http://phototrans.eu/14,10658,0,Ikarus_260_04_4022.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 19.11.2010, 10:09 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Z tego względu, że pojazdy KM stanowią w ostatnim czasie miejsce do oklejania reklam i innych plakatów wyborczych, chciałem zwrócić uwagę na pewną rzecz. Otóż jeżeli jutro i pojutrze przewoźnicy wystawią na trasę pojazdy z oklejonymi materiałami wyborczymi, mogą narazić się na zarzut prowadzenia aktywnej agitacji w trakcie ciszy wyborczej i w efekcie zapłacić grzywnę.
Wyjaśnienie PKW w tym względzie jest jednoznaczne. Co prawda podlinkowane wyjaśnienie jest sprzed 3 lat i dotyczy wyborów parlamentarnych, niemniej przepisy odnośnie ciszy wyborczej są identyczne.
edit:
Zresztą jest i wyjaśnieniedotyczące tych wyborów (patrz ostatnie zdanie).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 11.12.2010, 21:05 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news, ... 22368.html

:>

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 11.12.2010, 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
A na tramwajach zostają? A zresztą na tych podróbkach Cityrunnera mogą se być...
"Służby takie jak policja czy straż miejska nie widzą co się dzieje wewn. pojazdu" - jakby zaczęło ich obchodzić, co się dzieje w MANidle na drugim pasie ruchu.

_________________
A4<-te linie to zęby Frankiewicza które zjadły tramwaj (c) Gliwice Kościuszki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 12.12.2010, 22:32 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
zonque napisał(a):
"Służby takie jak policja czy straż miejska nie widzą co się dzieje wewn. pojazdu"


Pomiarowcy tez nie.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re:
Napisane: Pn 18.07.2011, 20:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
No to rozpętałem kolejną wojnę - o reklamy całopojazdowe...

Nawet nie wiedziałem, jak znany jestem w KZK GOP. Niedługo moje zdjęcie rozwieszą we wszystkich pojazdach KM na Śląsku z adnotacją "Nie wpuszczać pod żadnym pozorem" ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: Pn 18.07.2011, 21:34 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
No to rozpętałem kolejną wojnę - o reklamy całopojazdowe...

Ale gdzie tą wojnę prowadzisz, już kiedyś do takowej szykowaliśmy się i coś później ucichło. Chętnie też bym powojował - klawiaturą i długopisem, bo mimo żartobliwego, czasem nawet niepoważnego stylu wielu naszych wypowiedzi jesteśmy zbyt poważnymi i odpowiedzialnymi ludźmi by własnoręcznie pod osłoną nocy zdzierać te reklamy z okien pojazdów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: Pn 18.07.2011, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Ludw_K napisał(a):
Ale gdzie tą wojnę prowadzisz, już kiedyś do takowej szykowaliśmy się i coś później ucichło.

Na łamach GW :-) Wojna wybuchła nieco przypadkowo, tak naprawdę nie zdążyłem się jeszcze do niej przygotować. Zauważyłem, że "oni" dziennikarzy się boją bardziej niż sądów, a i dla mnie jest to mniej kosztowne. Niedługo powinien się pojawić artykuł. Dziś dzwonił do mnie redaktor tak trochę przy okazji skargi na 812, ale pytał o doznania wzrokowe podczas patrzenia przez zaklejone szyby. Mówił, że wcześniej rozmawiał też o tym (i również o mnie) z kimś w KZK GOP i PKM Katowice.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: Nd 14.08.2011, 13:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 14.08.2011, 12:47
Posty: 226
Lokalizacja:
Jastrzębie-Zdrój
MZK Jastrzębie w ostatnim przetargu "jastrzębskim" uznało, że "niedopuszczalne jest umieszczanie jakichkolwiek reklam na bocznych szybach z zewnątrz pojazdu". W związku z tym reklamy z szyb straciło kilka pojazdów PKM Jastrzębie (i przyniosło to efekt - oczywiście poprawiła się widoczność z wnętrza pojazdu). Dobrze, że przynajmniej w materii reklam MZK stawia na dobro pasażerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: Cz 10.05.2012, 23:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Chyba coś w końcu wymyśliłem.

Wydaje mi się, że oklejanie autobusów reklamami całopojazdowymi jest utrudnieniem dla niepełnosprawnych. Przecież do takich zalicza się nie tylko osoby bez ręki czy nogi, ale także osoby z upośledzeniami wzroku, których wcale nie jest aż tak mało - podczas dwukrotnego pobytu w klinice okulistycznej osobiście mogłem się o tym przekonać. Jak myślicie - czy tego typu skarga będzie miała sens? I do kogo ją skierować (bo do KZK GOP przewiduję tylko do wiadomości)?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Reklamy na autobusach i tramwajach
Napisane: Pt 11.05.2012, 9:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Swoją drogą, jechałem wczoraj którymś #23x z PKMu na 7, tym z darmowym internetem. Świetnie, że jest coś takiego, bardzo się cieszę, ale od początku z tymi reklamami coś mi nie grało. Przyjrzałem się temu hamując oczopląs i odruch wymiotny ;) i odkryłem - przecież te dziurki tam są 1,5 raza rzadziej niż w tramwajach! dzięki temu ledwo co widać, jak się nazywa dany przystanek (i mówię o tych dużych tabliczkach nad znakiem), jasno na zewnątrz, w środku powłączane lampy, ogólnie kpina.

Można kierować tu, do umyślnej od osób niepełnosprawnych.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności