Teraz jest Cz 28.03.2024, 20:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.09.2010, 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Możesz coś bliżej o tej drzazdze (piękne polskie słowo :>)?

Długo by pisać. Generalnie w chwili obecnej popularność m-biletów można ocenić jako niską, choć bez wątpienia jest to medium bardzo interesujące i o dużym potencjale, przede wszystkim z racji ciągłego obniżania kosztów technologicznych. Stąd moBiletowi na dłuższą metę opłaca się "być" na tym rynku, co oczywiste (inaczej by się w to w ogóle nie pakowali). Jak dostrzegł Jarek w dyskusji, jest pewna grupa osób, które jeżdżą w różnych dziwnych relacjach i korzystają z transportu zbiorowego w większej liczbie ośrodków. Sam jeżdżąc ongiś dość często (pojęcie względne, wiem) na delegacje do Wawy nie do końca się zgadzam z Jarkową opinią, że osoby takie jeżdżą przede wszystkim puszką - dla "białego kołnierzyka" dwie i pół godziny w icku to dwie i pół godziny efektywnej pracy, a trzy godziny za kółkiem to trzy godziny w błocie. I taki koleś może w danym mieście korzystać ze zbiorkomu albo taksówek, przy jego wysokiej skłonności do płacenia. Przy czym dalece ostatnim czynnikiem wyboru jest tu sposób płatności - raczej jakość oferty. Natomiast w takim przypadku brak takich "kanonów" wśród generatorów ruchu biznesowego, jak Wawa i Wrocek bardzo poważnie osłabia moBilet jako rozwiązanie prowincjonalne. To, o czym mówił Jarek, czyli "skoro jest system, to warto w nim być" byłoby znacznie silniejsze, gdyby "centra" były do systemu włączone.

butthead napisał(a):
Biletów komórkowych sprzedano w Wawie ponoć ~ćwierć miliona, to chyba byłby sukces tego kanału dystrybucji?

Nie mam pojęcia, ile, sam jestem ciekaw, może jest szansa, by Sadorg uchylił rąbka tajemnicy ;-)

butthead napisał(a):
Tym niemniej we Wrocku wprowadzanie tego w tej chwili jest tym bardziej wątpliwe, że w pojazdach robią właśnie stanowiska do montażu automatów.
Wiesz, Wrocław to jest Wrocław. Ja dziś sobie podziwiałem GOPowskie realia i chętnie bym się zamienił ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 5.09.2010, 12:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
viator napisał(a):
Maciek2207 napisał(a):
Kasowanie jest szybkie - max. 10 sekund (wraz z włączeniem aplikacji).


Pasażer ma więc dużo czasu, by widząc kontolerów i zablokowane kasowniki skasować bilet przez mobilet. Pytanie moje więc jest takie, w jaki sposób organizator będzie zabezpieczał się przed takimi praktykami?

Nie do końca tak jest, bo zeby cały ten bilet skasować to od pierwszego do ostatniego ekranu trzeba przechodzić od razu, bo po jakims tam czasie, się aplikacja wiesza na 30 sek:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 5.09.2010, 12:25 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
adam86 napisał(a):
Nie do końca tak jest, bo zeby cały ten bilet skasować to od pierwszego do ostatniego ekranu trzeba przechodzić od razu, bo po jakims tam czasie, się aplikacja wiesza na 30 sek:P


Wiem o tym dobrze, ale co wtedy kiedy pasażer odpali aplikację dopiero jak zobaczy kontrolerów?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 5.09.2010, 12:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
viator napisał(a):
Wiem o tym dobrze, ale co wtedy kiedy pasażer odpali aplikację dopiero jak zobaczy kontrolerów?

Wtedy będzie larmo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 5.09.2010, 12:54 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Teraz trzeba patrzec nie tylko czy ktos chce skasowac bilet, ale tez czy sie bawi telefonem :P.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 5.09.2010, 13:02 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
To już byłaby lekka paranoja czatować całą drogę w autobusie z telefonem w ręku... Jak ktoś nie będzie chciał skasować biletu, to go nie skasuje i tyle.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 5.09.2010, 13:12 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ale wmawiac mozna, bo nikt Ci nie udowodnic czy wysylasz smsy czy mobileta strzelasz :P.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 7.09.2010, 12:58 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
YoMaHa napisał(a):
Nie mam pojęcia, ile, sam jestem ciekaw, może jest szansa, by Sadorg uchylił rąbka tajemnicy ;-)


początkiem roku sprzedaż biletów mPay stanowiła 0,22% ogólnej sprzedaży biletów.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 9.09.2010, 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Sadorg napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Nie mam pojęcia, ile, sam jestem ciekaw, może jest szansa, by Sadorg uchylił rąbka tajemnicy ;-)


początkiem roku sprzedaż biletów mPay stanowiła 0,22% ogólnej sprzedaży biletów.


Dzię - ku - je - my! Pro forma: wartości jak rozumiem, a nie ilości?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 9.09.2010, 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 28.02.2010, 21:37
Posty: 139
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
butthead napisał(a):
To już byłaby lekka paranoja czatować całą drogę w autobusie z telefonem w ręku... Jak ktoś nie będzie chciał skasować biletu, to go nie skasuje i tyle.


Otóż to. Ponadto osób, które ewentualnie czatowałyby z telefonem w skali całego systemu byłoby niezmiernie mało.
A jeśli by im się udało skasować bilet (mimo tego, że aplikacja się automatycznie zamyka po określonym czasie bezczynności w kasowaniu, a później uruchamia z opóźnieniem, a jeszcze później całkowicie blokuje) to tylko należałoby się cieszyć, że ten bilet skasowali.
Wszak przede wszystkim chodzi o to, by ludzie kasowali bilety, a nie dostawali kary.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 10.09.2010, 14:20 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
YoMaHa napisał(a):
Sadorg napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Nie mam pojęcia, ile, sam jestem ciekaw, może jest szansa, by Sadorg uchylił rąbka tajemnicy ;-)


początkiem roku sprzedaż biletów mPay stanowiła 0,22% ogólnej sprzedaży biletów.


Dzię - ku - je - my! Pro forma: wartości jak rozumiem, a nie ilości?


Ilości.
Pod względem wartości udział mPay wyniósł 0,09%.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 1.10.2010, 18:02 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
http://www.kzkgop.com.pl/informacje/bie ... /index.php

Ktoś z forumowiczów już skorzystał?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 1.10.2010, 19:27 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
viator napisał(a):
http://www.kzkgop.com.pl/informacje/biezace/297/index.php

Ktoś z forumowiczów już skorzystał?


Tak, ja sobie skorzystałem. I nawet kontrolę biletów miałem od razu ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 1.10.2010, 19:31 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Chciałem skorzystać na początku września, ale z tego co pamiętam zaksięgowanie przelewu na koncie trwało ponad jeden dzień i na moment chęci skorzystania system okazał się być nieprzydatny :>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 1.10.2010, 20:50 

Dołączył(a): Cz 24.06.2010, 21:08
Posty: 607
Cytuj:
http://www.kzkgop.com.pl/informacje/biezace/297/index.php

Ktoś z forumowiczów już skorzystał?

I ja także. Od ponad pół roku z tego korzystam.
Jako, że mieszkam w Mikołowie i dojeżdżam do Katowic to bardzo jest mi na rękę posiadanie miesięcznego KZK GOP i kupowanie przez komórkę biletów MZK Tychy w ostateczności. ;)

_________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" (David Lloyd George, 1919)
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła"
(Jerzy Gorzelik, 2001)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 1.10.2010, 22:46 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
butthead napisał(a):
Chciałem skorzystać na początku września, ale z tego co pamiętam zaksięgowanie przelewu na koncie trwało ponad jeden dzień i na moment chęci skorzystania system okazał się być nieprzydatny :>
Miałem to samo. Po 24h, kiedy kasa nie pojawiła się, przedzwoniłem na infolinię. Tam uzyskałem informację, że trwa to jeden dzień roboczy i poproszono aby mieć to na uwadze w przyszłości. Konto zostało zasilone po ok. 30h od przelewu.
Bilet skasowałem 25.09 - za 4PLN - bez problemów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 13.10.2010, 11:14 

Dołączył(a): Pt 11.02.2005, 12:54
Posty: 888
Wiem, że było wałkowane i różne są wersje i że będę upierdliwy, ale jak się ma ten akapit :
"Bilet elektroniczny należy skasować bezpośrednio po ruszeniu pojazdu. Podczas kontroli biletów kontrolerowi należy pokazać telefon komórkowy - kontroler oceni ważność biletu, odczytując wszystkie informacje i zabezpieczenia." do pokazania biletu przed wejściem do busu z programem pierwsze drzwi? ([url]http://www.kzkgop.com.pl/informacje/biezace/297/index.php[/url]). Masło maślane. Skasuj jak ruszy, ale wsiadając pierwszymi drzwiami najpierw jest kontrola a potem ruszenie.
A co w przypadku gdy np tramwaj/bus nawali. Czy taki bilet upoważnia do pojechania inną linią po trasie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 22.11.2010, 9:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 24.08.2010, 16:08
Posty: 27
Lokalizacja:
Gliwice
witam sprawdzałem jakiś czas temu inne miasta na mobilecie typu kraków tychy lublin i one wszystkie mają w ofercie bilet 24 h kzkgop powinien wprowadzić te 24 i 48 h brakuję tego na osiedlu mam tylko jeden w sklep z tymi biletami a jak w niedziele bym chciał kupić to już mogę zapomnieć o nim a gdyby to było w tej aplikacji to by było łatwiej odnieśli sukces niby piszą na swojej stronie więc by coś dodali :) .

_________________
T1,T4
Wójtowa Wieś Pętla-Gliwice Zajezdnia

RATUJMY TRAMWAJE GLIWICKIE


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 24.11.2010, 13:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
arek.85 napisał(a):
witam sprawdzałem jakiś czas temu inne miasta na mobilecie typu kraków tychy lublin i one wszystkie mają w ofercie bilet 24 h kzkgop powinien wprowadzić te 24 i 48 h brakuję tego na osiedlu mam tylko jeden w sklep z tymi biletami a jak w niedziele bym chciał kupić to już mogę zapomnieć o nim a gdyby to było w tej aplikacji to by było łatwiej odnieśli sukces niby piszą na swojej stronie więc by coś dodali :) .


W 100 % popieram, też jestem za tym aby były te bilety w ofercie? Może ktoś z Was wie czy wogóle i kiedy będą?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Mobilet w KZK GOP
Napisane: Wt 19.04.2011, 8:16 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Cytuj:
Witam

W odpowiedzi na Pana e-mail uprzejmie informuję, że na terenie KZK GOP aplikacja "moBILET" umożliwia obecnie zakup wyłącznie biletów jednorazowych poprzez telefon komórkowy (Uchwała nr 37/2010 Zarządu Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP w Katowicach z dnia 6 lipca 2010 roku). System ten został wprowadzony jako uzupełnienie istniejącej sieci sprzedaży i miał na celu umożliwienie zakupu najbardziej popularnych biletów jednorazowych. Ze względu na fakt, że ten system sprzedaży biletów komunikacji miejskiej jest nowatorski, KZK GOP zwraca uwagę na systemy zabezpieczeń dokonywanych transakcji i rozwój tych systemów, obserwuje zachowania pasażerów i analizuje ich wnioski.

Obecnie KZK GOP nie przewiduje rozszerzenia oferty biletów dostępnych poprzez aplikację "moBILET" o bilety o wyższych nominałach, niemniej jednak zmiany takie nie są wykluczone w przyszłości.



Z poważaniem

Andrzej Piestrzyński
Referat Obsługi Automatów Biletowych

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności