Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.01.2011, 15:10 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Daro85 napisał(a):
Głównym zadaniem takiego człowieczka będzie dbanie o interes miasta w strukturach KZK.


Tylko, że KZK ma integrować zarządzanie komunikacją na obszarze konurbacji, a nie realizować partykularne interesy poszczególnych gmin.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.01.2011, 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
Tylko, że KZK ma integrować zarządzanie komunikacją na obszarze konurbacji, a nie realizować partykularne interesy poszczególnych gmin.

A co w końcu ze słynna ustawą o metropoliach, która to miała regulować kwestie transportu zbiorowego m. in.?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.01.2011, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Głównym zadaniem takiego człowieczka będzie dbanie o interes miasta w strukturach KZK.


Tylko, że KZK ma integrować zarządzanie komunikacją na obszarze konurbacji, a nie realizować partykularne interesy poszczególnych gmin.


Sam to sobie taki człowieczek może ustalać ;).

Cytuj:
A co w końcu ze słynna ustawą o metropoliach, która to miała regulować kwestie transportu zbiorowego m. in.?


Ciekawe na ile ogólne te wytyczne będą ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 5.01.2011, 23:57 
Daruję sobie te 3 strony i mam tym samym nadzieję, że czegoś nie powtórzę po kimś.

W Dzienniku Zachodnim dobitnie można się dowiedzieć co sądzą pasażerowie o KZKGOP i autobusach.

Taka bezpośredniość przydała by się politykom w stolicy "Co roku ceny biletów będą wyższe". Czegoś takiego nie powiedziałby chyba 15 latek po raz pierwszy na takim stanowisku...

Rozkłady tną, marginalizują rolę tramwajów, bus jeśli przyjedzie to spóźniony bo często nie przyjeżdża wcale - tak działa KZKGOP. I nie wracajmy do przewoźników - to KZKGOP ich wyłania a tym samym stawia poprzeczkę, wymagania i dobiera "odpowiednie" firmy. O ile Mazy są jeszcze w miarę spoko to inni prywaciarze gdyby KZKGOP faktycznie dbał o renomę nie mieli by szans z 20 letnimi Jelczami. W Gliwicach się poprawiło ale było sporo cyrków jak wybrano zamiast Solarisów płonące Mazy.

Tyle z gazety i odemnie.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 0:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Płonące MAZ-y?
Gdzie to się jakiś spalił?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 1:43 
Gumiś napisał(a):
Płonące MAZ-y?
Gdzie to się jakiś spalił?


No te co jeździły i przeciekały na 57, 80. No ale to i tak najlepsze co mają prywaciarze w okolicy. Dużo narzekań jest na jakość taboru. Czytałem komentarze, że właśnie wolna ręka dla nich uleczyła by naszą komunikację, tylko problem w tym, że to PKMy mają najlepsze wozy. Parę rarytasów się znajdzie u prywatnych ale to garstka. No niestety na KZKGOP nie mamy wpływu tak jak w wyborach powszechnych do rządu, na prezydenta czy na władze lokalne. Jak tak dalej pójdzie to autokary gdzieniegdzie nie będą jeździć jak w PKSie a ceny biletów dosięgną te z PKSu. Już teraz jest makabra a chora taryfa nie czasowa i złom jak u prywatnych tak i u PKMów będzie dobrym pretekstem do wycinania kursów bo ludzie zaczną rezygnować. No może dobijemy do ZTZ Rybnik, który swego czasu promowałem jako wzór. Tylko, że w Rybniku busy jeżdżą mało tam gdzie są naprawdę wiochy a na terenie KZKGOP wycina się kursy tam, gdzie są potrzebne.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
No ale nadal nie odpowiedziałeś mi gdzie się jakiś MAZ zapalił.
Przeciekanie do pożaru ma się tak jak upał i mróz.

PKMy mają lepsze wozy od prywaciarzy bo regularnie ładuje się w nie publiczne pieniądze. Mam na VHS debatę podczas strajków KM (1998?) w województwie Katowickim. Wypowiedzi Pana Kempskiego i jakiegoś związkowca z NSZZ Solidarność że ''Nie można być go końca życia monopolistą'', ''Trzeba przygotować rynek komunikacyjny do gry rynkowej''.
Jak mi się to uda to wrzucę to jakoś na YT albo inny serwer.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Crockett napisał(a):
No może dobijemy do ZTZ Rybnik, który swego czasu promowałem jako wzór.

I to wystarczy za cały komentarz do tego twojego durnego trollowania.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Crockett napisał(a):
że to PKMy mają najlepsze wozy.


Szczególnie ten Katowicki ;))))))). Np. ostatnimi czasy dwa dni z rzędu ok. 16:00 stał na Arki Bożka zepsuty Jelczyk z PKMu (codziennie inny). Autobusu z innej firmy nie widziałem w podobnej sytuacji.

Cytuj:
Tylko, że w Rybniku busy jeżdżą mało tam gdzie są naprawdę wiochy a na terenie KZKGOP wycina się kursy tam, gdzie są potrzebne.


Miejscowość Lyski- linia 27- 11 kursów w R, 132- Wieszowa- 13 kursów w R. Celowo nie dodaję do 27 kursów np. linii 29, czy też 25, a do 184 odjazdów 184 do Bytomia, bo różnica wyjdzie jeszcze bliższa zeru.
Inny przykład- Grabownia- 17 kursów w R, Błędów- 24 kursy w R. Różnice prawdę powiedziawszy są bardzo niewielkie, zakładając, ze 24 kursy na dzień to kursowanie ok. co godzinę ;]

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 15:52 
adam86 napisał(a):
Crockett napisał(a):
No może dobijemy do ZTZ Rybnik, który swego czasu promowałem jako wzór.

I to wystarczy za cały komentarz do tego twojego durnego trollowania.


Nie. To zwykła złośliwość kogoś kto od zawsze krytykuje to samo co skomentowałem w ostatnich dwóch postach. Ale, że wolę uczestniczyć w dyskusji zamiast mieć kasowane posty za kłótnie, co gdzie indziej jest dopuszczalne jeśli mam słuszność to odpuszczę i nie będzie obraźliwych słów.

Daro85 napisał(a):
Szczególnie ten Katowicki ;)))))))


No, wyjątek.

Gumiś napisał(a):
No ale nadal nie odpowiedziałeś mi gdzie się jakiś MAZ zapalił.


Chyba w Zbrosławicach na 80. Również Volva w kształcie wozu pancernego swego czasu grzeszyły pleśnią w środku. To były początki Powichrowskiego na 57, 80, 288. Już się poprawiło.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 16:28 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Crockett napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Szczególnie ten Katowicki ;)))))))
No, wyjątek.
Pasażerowie sosnowieckiego PKM-u mający na co dzień zaszczyt obcować z dwudziestoletnimi migami, pregniotami i ikarusami też z pewnością są dumni ze swojego komunalnego przewoźnika i w życiu nie zamienią się na kilkuletniego używanego niskacza podstawionego przez niecnego prywaciarza ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 16:58 
butthead napisał(a):
Crockett napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Szczególnie ten Katowicki ;)))))))
No, wyjątek.
Pasażerowie sosnowieckiego PKM-u mający na co dzień zaszczyt obcować z dwudziestoletnimi migami, pregniotami i ikarusami też z pewnością są dumni ze swojego komunalnego przewoźnika i w życiu nie zamienią się na kilkuletniego używanego niskacza podstawionego przez niecnego prywaciarza ;)


Ale to nie cała flota.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 17:04 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Crockett napisał(a):
Ale to nie cała flota.
To prawda, jelcze i ikarusy to tylko 51% floty.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 17:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Crockett napisał(a):
Chyba w Zbrosławicach na 80.

Volvo się zjarało a nie MAZ. Jak chcesz coś pisac to najpierw sie dowiedz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 17:35 

Dołączył(a): Cz 4.02.2010, 10:29
Posty: 180
O jakości komunikacji w regionie świadczy to, że jutro KM funkcjonuje wg. rozkładu sobotniego. Nic więcej mówić nie trzeba.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 18:13 
Drago napisał(a):
O jakości komunikacji w regionie świadczy to, że jutro KM funkcjonuje wg. rozkładu sobotniego. Nic więcej mówić nie trzeba.


Zapomniałbym. To też jeden z najważniejszych komentarzy z Dziennika Zachodniego "Sobotnie rozkłady kiedy popadnie, komu jak pasuje".


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Drago napisał(a):
O jakości komunikacji w regionie świadczy to, że jutro KM funkcjonuje wg. rozkładu sobotniego. Nic więcej mówić nie trzeba.

Nie należy utożsamiać całego regionu z KZK GOP. MZK Tychy jeździ jak w dni robocze.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 19:01 

Dołączył(a): Cz 4.02.2010, 10:29
Posty: 180
Przepraszam Egon, posłużyłem się nieuprawnionym skrótem myślowym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 19:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Drago napisał(a):
Przepraszam Egon, posłużyłem się nieuprawnionym skrótem myślowym.

Nie szkodzi ;-) MZK Tychy w dni robocze to tak jak np. MPK Kraków w niedziele :-(

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 6.01.2011, 20:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Drago napisał(a):
O jakości komunikacji w regionie świadczy to, że jutro KM funkcjonuje wg. rozkładu sobotniego. Nic więcej mówić nie trzeba.


Już widzę ten piękny _rozpierdziel_, 12.11 sam ruch uliczny i niedostosowanie czasów rozbiło rozkłady. Bardzo wesołe, że np. 805 jeździ wg rozkładów na S, a nie R wakacyjne, które są identyczne pod względem oferty, różnią się czasami przejazdów.

Tymczasem jutro zajęcia są w większości znanych mi szkół średnich, a ich uczniowie to dość pokaźna klientela naszego zbiorkomu (wszak nie mają wyjścia, prawka B1 jednak nie są aż tak popularne) - dojdą więc pokaźne problemy z zamknięciem drzwi.

20-tka jeżdżąca co 30' przed 8 rano, 9-tką też co 30'. Pięknie, pięknie. Za czasów 10-tki tramwaj przez Wirek do Chebzia był w soboty co 15'... Można było zostawić tą 10, kursującą tylko w S na przemian z 9.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności