Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Kto odpowiada za zmianę tabliczek rozkładów jazdy?
Napisane: Nd 30.01.2011, 23:55 

Dołączył(a): Cz 21.01.2010, 21:21
Posty: 9
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Witam
Mam pytanie związane ze zmianami tabliczek rozkładów jazdy na przystankach. Sprawa dotyczy tramwaju nr. 9.

http://img197.imageshack.us/f/rozklad.jpg/

Ktoś "inteligentny" zmienił tabliczki na przystankach dziewiątki na obowiązujące od 1.02.2011r. Żeby było zabawniej, usunięte zostały tabliczki z rozkładem aktualnie jeszcze obowiązującym!

Stojąc dzisiaj na przystanku, dzwoniłem do dyspozytorki na pętli w Chebziu, aby podała mi godzinę, o której mogę spodziewać się tramwaju! Na moje pytanie, dlaczego nie ma aktualnych rozkładów jazdy, otrzymałem odpowiedź, że to wina KZK GOP, który w poniedziałek lub wtorek wymieniał te tabliczki (tydzień przed zmianą!!).

CO ZA DEBIL WYDAŁ TAKIE ROZPORZĄDZENIE?! Czy ktoś może wie, kto za to odpowiada?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 0:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Sluchaj, inny przyklad: rj 653 od zamkniecia Szewczyka zawisl w Mikolowie na ponad tydz. przed wprowadzeniem. Jest pelno innych przykladow wiec nic dziwnego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 0:17 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Tak się dzieje od wielu, wielu lat, nie jest to żadna nowość. I nie przypominam sobie żadnego przypadku w którym pozostawiono by dotychczasowy rozkład jazdy aż upłynie jego ważność (pomijam pomyłki, gdzie stary rozkład wisi dłużej od nowego, itp.).

Za tabliczki z rozkładami jazdy odpowiada KZK GOP - Dział Informacji Pasażerskiej, więc tam należy się skarżyć jak już.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 1:05 

Dołączył(a): Pt 30.05.2008, 17:24
Posty: 1008
Lokalizacja:
Ruda Śląska
No bo to przecież taaaaaaaaaaaaaakie trudne, żeby wymienić rozkład w noc poprzedzającą zmianę:D

Normalnie ciekawe, jak np takie MPK Kraków daje sobie z tym radę, żeby przez 5 godzin przejechać w te i nazad daną trasę...:> A jak się zmienia kilkanaście-dziesiąt rozkładów... Uhuhu, tam to chyba muszą jakiś teleport posiadać:P

A nienormalni to są już totalnie, skoro im się opłaca rozkłady wymieniać nawet na jeden dzień na remont jakiś:D

_________________
870 Ruda Południowa <=> Katowice Stawowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 1:26 

Dołączył(a): Cz 21.01.2010, 21:21
Posty: 9
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Z tego co zauważyłem na innej fotce, to problem ten zapewne występuje na wszystkich liniach, których rozkład zmienia się od 1 lutego. Na zdjęciu jakie zrobiłem w Bytomiu Szombierkach, widzę, że rozkład został też zmieniony dla 5.

Przy okazji nie wiem czy gdzieś to już było, znalazłem ciekawy wpis dotyczący SKUP:
http://adas.jogger.pl/2011/01/11/odbija ... jsciu/#dol

Jak się powtórzyłem to przepraszam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 3:04 

Dołączył(a): Pt 30.05.2008, 17:24
Posty: 1008
Lokalizacja:
Ruda Śląska
No widzisz, a na przykład w Krakowie gdzie ostatnio zamieszkuję, ten problem nie występuje - ponieważ jak ironicznie w poście powyżej opisałem - służby techniczne MPK po wykonaniu ostatnich kursów dziennych (po 22-23) potrafią w ciągu nocy objechać całe miasto i zmienić rozkłady na nowe na KAŻDYM przystanku, tak że przychodząc rano o 4-5 na pierwsze poranne kursy, w gablocie wiszą już aktualne godziny

_________________
870 Ruda Południowa <=> Katowice Stawowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 9:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Swoją drogą na tabliczce z Frycza-Modrzewskiego jest bardzo wesoła lista przystanków 9-tki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 9:51 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Na przystanku tramwajowym BĘDZIN STADION w kierunku Sosnowca od ponad półtora roku wisi rozkład który powinien być na przystanku RONDO.
Interweniowałem w tej sprawie dwa razy i co ciekawe, jak zmieniali rozkład najpierw na 15 potem na 29, korekty na inne linie nie dokonali. I taki o to sposób 21, 24, 26, 27 teleportują się na odcinku RONDO-STADION


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kto odpowiada za zmianę tabliczek rozkładów jazdy?
Napisane: Pn 31.01.2011, 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
pasazer_sl napisał(a):

Poza tym chyba mamy już inny wzór rozkladów :-/

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kto odpowiada za zmianę tabliczek rozkładów jazdy?
Napisane: Pn 31.01.2011, 22:28 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
(37) michał napisał(a):
pasazer_sl napisał(a):

Poza tym chyba mamy już inny wzór rozkladów :-/


Błąd Michale! Mamy różne rodzaje wzorów rozkładów :P

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 22:32 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Co do burdelu rozkładowego, dzisiaj przekonałem się, że można popełniać takie kardynalne błędy, jak brak rozkładu czy też zaklejnie inną linią rozkładu na głównym przystanku w Dąbrowie Górniczej. Poleję temu, kto odnajdzie tam 831 w kier. Katowic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 22:34 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Rewelacja swoją drogą z tym drukowaniem pełnych tabelek na 24 i 31 XII...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 22:53 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jelczu napisał(a):
Co do burdelu rozkładowego, dzisiaj przekonałem się, że można popełniać takie kardynalne błędy, jak brak rozkładu czy też zaklejnie inną linią rozkładu na głównym przystanku w Dąbrowie Górniczej. Poleję temu, kto odnajdzie tam 831 w kier. Katowic.


A czy chodzi o przystanek obsługiwany przez tą linię, czy nie? Bo mam do wyboru i takie i takie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.01.2011, 23:37 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Oczywiście, DG Centrum.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 1.02.2011, 13:20 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Cytuj:
Od Włodzimierz Dors, KZK GOP

W nawiązaniu do pańskich pytań informujemy :
- rozkłady jazdy na przystankach umieszczają podmioty wyłonione w przetargu,
- termin podania rozkladu jazdy do publicznej wiadomości określa Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa,
- nie dezinformuje bo na rozkładach są daty obowiązywania.
Rozkłady jazdy poza przystankami można sprawdzić w internecie, poprzez WAP i bezpłatną infolinię.


No i w tym rozporządzeniu znalazłem ( http://prawo.wpk.katowice.pl/pdf/rozp_r ... _jazdy.pdf ):
Cytuj:
Przewoźnik podaje rozkład jazdy do publicznej wiadomości w formie ogłoszeń wywieszonych na dworcach i przystankach wymienionych w tym rozkładzie jazdy oraz w punktach sprzedaży biletów, co najmniej na 7 dni przed terminem jego obowiązywania.


Ale nie ma nic o tym, że rozkład ma być aktualny na przystanku też. Hmm...

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 1.02.2011, 13:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
- nie dezinformuje bo na rozkładach są daty obowiązywania.


Nie pykło. :P W centralnej części aglomeracji, a dokładniej wszędzie tam gdzie niegdyś dało się dojechać bezpośrednio do pl. Szewczyka, ich nie ma - napisy robione czerwonym cienkopisem wyblakły.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 1.02.2011, 13:47 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Natomiast na zachodzie, gdy przy okazji wymiany rozkładów wymieniona zostanie cała tabliczka, zdarza się, że data jest jedna na całą tabliczkę i gdzieś schowana. (ostatnio bodajże d. Apollo kierunek Gwardii/Stare Gliwice, ale pewien nie jestem i było to już jakiś czas temu)
Dopiero nowe warstwy rozkładów przywracają datę przy każdym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 1.02.2011, 15:13 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
adas napisał(a):
Ale nie ma nic o tym, że rozkład ma być aktualny na przystanku też. Hmm...


Tak, kiedyś słyszałem tłumaczenie dlaczego się nie uzupełnia zniszczonych rozkładów - "a czy jest jakiś przepis który to nakazuje"?

A skoro KZK chce tak bardzo przestrzegać tego rozporządzenia to niech się stosuje do wszystkich jego zapisów, a nie tylko wybranych. Poza tym ów 7-dniowy termin publikacji i tak w większości przypadków nie jest przestrzegany.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 1.02.2011, 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 28.02.2010, 21:37
Posty: 139
Lokalizacja:
Josephsdorf-O/S
memphis napisał(a):
Tak, kiedyś słyszałem tłumaczenie dlaczego się nie uzupełnia zniszczonych rozkładów - "a czy jest jakiś przepis który to nakazuje"?


Też to już słyszałem :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kto odpowiada za zmianę tabliczek rozkładów jazdy?
Napisane: Wt 14.06.2011, 8:27 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Słupek na chorzowskiej Estakadzie wyglądał w kolejności:
http://db.tt/iMyuvTJ

Obecnie (od wczoraj?) jest odnowiony, z nowymi wzorami rozkładów, czysto, ładnie itp. ;)

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności