Teraz jest Cz 28.03.2024, 11:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: So 19.03.2011, 16:29 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
memphis napisał(a):
Sadorg napisał(a):
ATSD, zastanawialiście się, czymu nie ma GOP-u w jakodojade? Tam algorytmy szukania działają zauważalnie lepiej niż w KZK-GO.
Pewnie dlatego, że KZK broni się rękami i nogami przed udostępnianiem komukolwiek na zewnątrz rozkładów jazdy.
Jakiś czas temu słyszałem od źródła nazwijmy to zbliżonego do jakdojade, że jakieś starania czynili - także opcję są dwie: albo właśnie przygotowują albo jak w punkcie pierwszym, zderzyli się z urzędniczym betonem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 12:56 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Daro85 napisał(a):
Sadorg napisał(a):
Ale jeszcze jedno: zastanawiałeś się dlaczego w innych miastach tylu miłośników pracuje "w komunikacji"? Wielokrotnie właśnie na infoliniach lub w punktach obsługi.
Dobrze płacą? ;)

Buahaha dobre...

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 12:59 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
P Śl napisał(a):
Sadorg napisał(a):
Ale jeszcze jedno: zastanawiałeś się dlaczego w innych miastach tylu miłośników pracuje "w komunikacji"? Wielokrotnie właśnie na infoliniach lub w punktach obsługi.
Dlaczego ? ;>

Bo takie osoby mają układ komunikacyjny "w głowie". Ba, często hobbystycznie podróżują po sieci i mają aktualną wiedzę i obserwacje "z terenu". Dodatkowo angażują się mocno w wykonywaną pracę*. Tego zwykły urzędnik, z niska pensją, nie będzie z własnej woli robić.

* - oczywiście jest to pewne uogólnienie, ale zasadniczo trend jest taki jak powyżej.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 15:52 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
No otoz to, i zasadniczo do tego mniej wiecej zmierzaly moje wypowiedzi tutaj, wiec nie wiem o co memphis sie rzucal.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 17:10 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
P Śl napisał(a):
No otoz to, i zasadniczo do tego mniej wiecej zmierzaly moje wypowiedzi tutaj, wiec nie wiem o co memphis sie rzucal.


Rzucać to się możesz pod pociąg, jak masz ochotę. Naprawdę polecam nieco więcej kultury w dyskusji tu. Jeśli dla ciebie obnażanie skrajnej niekompetencji pracownika samorządowego jest "rzucaniem się" to gratuluję.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 17:24 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Obawiam sie, zebys ty tego nie zrobil z byle powodu MSPANC
A ja polecam tabletki na uspokojenie jesli kazdy mozliwy wyraz bierzesz tak bardzo do siebie.
Przeczytaj moze jeszcze raz co Sadorg napisal, a potem pisz, bo nudzi mnie udawadnianie w stylu "moje zawsze musi byc na wierzchu".

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 17:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
P Śl napisał(a):
Obawiam sie, zebys ty tego nie zrobil z byle powodu MSPANC
A ja polecam tabletki na uspokojenie jesli kazdy mozliwy wyraz bierzesz tak bardzo do siebie.


Ja jestem bardzo spokojny, za to niektórym uczestnikom dyskusji czasami trudno się pohamować jak widać.

Cytuj:
Przeczytaj moze jeszcze raz co Sadorg napisal, a potem pisz, bo nudzi mnie udawadnianie w stylu "moje zawsze musi byc na wierzchu".


To co Sadorg napisał to jest szczera prawda, nie pisał jednak, że usprawiedliwia to niekompetencję pracownika, który nie jest "miłośnikiem".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
To co Sadorg napisał to jest szczera prawda, nie pisał jednak, że usprawiedliwia to niekompetencję pracownika, który nie jest "miłośnikiem".


Ciekawe jest to, że gdyby mi ktoś kazał wysłać np. przedstawiciela do klienta, a potem okazało się, że tenże wysłany kompletnie nie zna się na temacie to pewnie i ja i ten przedstawiciel bylibyśmy skończeni ;). Przecież Pan na POPie jest takim własnie przedstawicielem i odpowiada m.in. za marketing względem klienta. A gadka w stylu "jedź sobie Pan byle czym, tam dużo jeździ linii"...
Motywacja nie ta, czy może nie ten kij? Poza tym on wiedzieć nie musi- on musi wiedzieć jak się dowiedzieć...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 21.03.2011, 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
A to nie od dzis wiadomo, że kij nie ten. Ale to się tyczy jakby nie tylko pracowników POPu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 22.03.2011, 14:50 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
butthead napisał(a):
memphis napisał(a):
Sadorg napisał(a):
ATSD, zastanawialiście się, czymu nie ma GOP-u w jakodojade? Tam algorytmy szukania działają zauważalnie lepiej niż w KZK-GO.
Pewnie dlatego, że KZK broni się rękami i nogami przed udostępnianiem komukolwiek na zewnątrz rozkładów jazdy.
Jakiś czas temu słyszałem od źródła nazwijmy to zbliżonego do jakdojade, że jakieś starania czynili - także opcję są dwie: albo właśnie przygotowują albo jak w punkcie pierwszym, zderzyli się z urzędniczym betonem.

Cytuj:
Dotyczy: udzielenia informacji publicznej w sprawie współpracy KZK GOP z serwisem jakdojade.pl

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 19.03.2011 r. informuję, iż KZK GOP nie prowadził uzgodnień w sprawie umieszczenia rozkładów jazdy KZK GOP w wyszukiwarce połączeń serwisu jakdojade.pl. Odbyło się jedynie spotkanie podczas, którego Firma City-nav z Poznania zaprezentowała serwis jakdojade.pl.

KZK GOP w przyszłości zamierza rozwijać swoje serwisy internetowe o nowe funkcjonalności ułatwiające planowanie podróży, nie wyklucza także współpracy z serwisem jakdojade.pl oraz innymi podmiotami, które nie będą pobierały opłat za korzystanie ze swoich zasobów.

Z poważaniem
Przewodniczący Zarządu
Roman Urbańczyk

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 22.03.2011, 16:46 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Pismo lutego 2009 r. (pogrubienie ode mnie). Oczywiście mowa była o nieodpłatnym publikowaniu rozkładów jazdy. No ale wiadomo, że "tak zwanych miłośników" trzeba wygonić, żeby nie wyszło, że mogą zrobić coś pożytecznego.

Cytuj:
Dotyczy: publikacji rozkładów jazdy

W odpowiedzi na pismo znak WPK-19/01/09 z dnia 30.01.2009 roku w sprawie przekazywania rozkładów jazdy, Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego zawiadamia, że może jedynie wyrazić zgodę na nieodpłatne umieszczenie na Państwa stronie adresu URL (linku): http://rozklady.kzkgop.pl. Nie wyraża natomiast zgody na przystąpienie do projektu "Trasownik" polegającego na bieżącym udostępnianiu rozkładów jazdy jako źródła zasilenia dla innych aplikacji.
Jednocześnie zastrzegamy, że ww. adresu URL nie może Pan wykorzystywać w celach komercyjnych, a na stronie, na której publikowane są nasze rozkłady i informacje, nie mogą pojawiać się żadne materiały, czy linki do stron, których publikacja jest niezgodna z prawem oraz zasadami kultury i dobrego obyczaju.

Kierownik Referatu Informacji Pasażerskiej
Łukasz Słania


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 22.03.2011, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Luźno obserwując zmagania Portalu z KZK mogę stwierdzić, że dowolny redaktor WPK jest tam co najmniej persona non grata. ;)

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 2.05.2011, 12:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.03.2008, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja:
Gliwice
nie potrafię znaleźć odpowiedniego tematu, gdzie mogłabym zadać to pytanie, więc piszę tu, najwyżej post zostanie przesunięty.

Dziś jest 2 maja, wg informacji KZK GOP:
Cytuj:
2 maja br. (poniedziałek) na liniach tramwajowych i autobusowych KZK GOP będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w soboty, za wyjątkiem linii autobusowych nr: 2, 80, 120, 236, 288, 840, 870, które pojadą według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze. Linie autobusowe obsługujące centra handlowe (zarówno bezpłatne dla pasażerów, jak i pozostałe) będą funkcjonować według rozkładów jazdy na soboty bez ograniczeń

Dlaczego więc, chcąc wyszukać dla siebie odpowiednie połączenia autobusowe na dzisiejsze popołudnie, wyszukiwarka KZK GOP wskazuje mi połączenia według rozkładów z dni roboczych? Dziś jest w końcu 'dzień wolny' ...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 2.05.2011, 12:40 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Technicznie wyjaśnienie jest bardzo proste, nie uwzględniono tego wyjątku w bazie danych wyszukiwarki. Natomiast dlaczego tego nie zrobiono - to już inna kwestia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 2.05.2011, 12:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.03.2008, 20:57
Posty: 83
Lokalizacja:
Gliwice
tak, rozumiem to od strony technicznej. Tylko znowu tu jest wprowadzanie pasażera w błąd.. a tego bardzo nie lubimy :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 2.05.2011, 19:21 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ta wyszukiwarka wprowadza w blad niezaleznie od dnia tygodnia, wiec jestes w punkcie wyjscia ;).

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 9.12.2011, 7:51 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Na pytanie o ewentualne uruchomienie wyszukiwarki poloko.pl (bo mają wersję gratis dla organizatorów ;) ):

Cytuj:
"Rozkłady jazdy wraz z wyszukiwarką połączeń są dostępne na stronie internetowej i z plikiem rozkładów do pobrania.

KZK GOP nie ma możliwości przygotowania dla każdego z podmiotów rozkładu jazdy w innej formie jak również zmuszania ich do regularnego aktualizowania rozkładów jazdy. KZK GOP nie może brać odpowiedzialności za aktualność rozkładów jazdy u innych podmiotów.

Niemniej jednak trwają prace jak również pierwsze testy wyszukiwarki jakdojade.pl


Z poważaniem
____________________________
Referat Informacji Pasażerskiej"


Taką samą informację dostałem wcześniej z jakdojade (i pisali o tym juz we wrześniu). Wie ktoś na jakim etapie są?

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 9.12.2011, 8:04 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Cytuj:
KZK GOP nie ma możliwości przygotowania dla każdego z podmiotów rozkładu jazdy w innej formie jak również zmuszania ich do regularnego aktualizowania rozkładów jazdy.


No tak, po co przygotować dane źródłowe w normalnym otwartym i czytelnym formacie, żeby każdy chętny mógł skorzystać...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 20.12.2011, 17:38 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Testowa wersja jakdojade.pl dla GOP: http://katowice.test.city-nav.com/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 20.12.2011, 18:46 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
butthead napisał(a):
Testowa wersja jakdojade.pl dla GOP: http://katowice.test.city-nav.com/

Nie obejmuje MZKP :/
Czy to jest gdzieś ogłoszone czy po prostu się znalazło?

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności