Teraz jest Cz 28.03.2024, 17:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 13.08.2010, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
citadis napisał(a):
T11 napisał(a):
Istniała także swego czasu, w Katowicach linia 951. Linia kursowała na trasie Osiedle Tysiąclecia- Muchowiec 73 Pułku Piechoty. Koncowy przystanek znajdował się jak dobrze pamiętam, koło tartaku . Linie obsługiwał Polak , jezdziło to w szczycie tylko.

2 pary kursów na dobę raptem. Wykonywane codziennie. Jeden rano, drugi popołudniu.

4 pary.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 13.08.2010, 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
kasjan napisał(a):
Wracając do tematu tzw. "klamkowców"

Zastanawiam się, czy by nie otworzyć nowego wątku związanego z klamkowcami, temat wydaje się być ciekawy.

Mnie przypomina się taki szaro-niebieski klamkowy Jelcz (L11 albo L120), który jeżdził na starym 707 tuż przed jej zamianą na P-3. Należał bodajże do Bumaru Łabędy. Wcześniej linię obsługiwały nawet przegubowce z Gliwic - wiele dałbym za to, żeby znów coś takiego ujrzeć w Dzierżnie ;-)

Domyślam się, że na numer rejestracyjny nie ma co liczyć? Niemniej - kiedy to mniej więcej było?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 13.08.2010, 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
YoMaHa napisał(a):
Domyślam się, że na numer rejestracyjny nie ma co liczyć? Niemniej - kiedy to mniej więcej było?

Wtedy jeszcze nie fociłem, a zapamiętać rejestracji nie dałem rady. Lato 1989 albo 1990, gdzieś do połowy lat 90-tych - nie pamiętam już daty wprowadzenia P-3. Niestety, niczego nie notuję :-(

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.08.2010, 20:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Domyślam się, że na numer rejestracyjny nie ma co liczyć? Niemniej - kiedy to mniej więcej było?

Wtedy jeszcze nie fociłem, a zapamiętać rejestracji nie dałem rady. Lato 1989 albo 1990, gdzieś do połowy lat 90-tych - nie pamiętam już daty wprowadzenia P-3. Niestety, niczego nie notuję :-(
Tak czy inaczej dzięki za próbę pomocy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.08.2010, 23:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Na 707 do pojawienia się P-3 podajże w 1996 roku można było spotkać różne wozy. Na pewno na tej trasie można było spotkać miejskiego autosana (brązowy) i ikarusa 256.
Na 100% był to ten ikar
http://www.phototrans.eu/14,163712,0,Ik ... 20602.html
Wyjątkowo na kursie po 20 z pod Bumaru można było spotkać niebieską nyskę.

Wróce jeszcze do linii P-3.
Kurs o 14:10 był wydłużony do Łan. Praktycznie do samego końca funkcjonowania P-3 o tej porze można było spotkać pod bumarem różowego Ikarusa 280.10. Czasami pojawiał się Zemun albo 280.26.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.08.2010, 0:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Gumiś napisał(a):
Wyjątkowo na kursie po 20 z pod Bumaru można było spotkać niebieską nyskę.

Na 707? Zdarzyło mi się coś podobnego widzieć na wieczornym kombajnie P3 + P4, ale z 707 tego nie pamiętam.

Gumiś napisał(a):
Wróce jeszcze do linii P-3.
Kurs o 14:10 był wydłużony do Łan. Praktycznie do samego końca funkcjonowania P-3 o tej porze można było spotkać pod bumarem różowego Ikarusa 280.10.

Dwudrzwiowego :-) Oficjalnie ten kurs był oznaczony do Łabęd, a stamtąd do Łan jechał jako inny kurs, ale kierowcy często zapominali zdejmować tablice z oznaczeniem P3 ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.08.2010, 0:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Z tego co ja pamiętam, to ten kurs o 14:10 był łączony :)
Na pewno tak było, ponieważ do Pyskowic jeździło się na taryfie z P-3, sprzedawane były bilety z ulgą 50% dla uczniów.
W Pyskowicach kierowcy chowali tablicę ''P-3'' i od dworca PKP Pyskowice Iasto był już to autobus do Łan.
Podobna sytuacja była z P-1, tyle że ten był do Toszka (przesiadka w Pyskowicach).


Nyska ta należała ''chyba'' do PKM-u.
Ten kurs zaczynał się w Pyskowicach 20:10 a z Łabęd wracał o 20:40. Jednak tak jak napisałem, były to na prawdę promocje na tej trasiei często było tak, że o 21:15 do Bumaru z nocną zmianą jechał już wspomniany autosan lub w jelcz z PKM (połowa lat 90).


edit:Jednak nie do PKM-u a do jakiegoś podwykonawcy
http://www.phototrans.eu/14,51475,0,Nys ... _069K.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.08.2010, 0:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Gumiś napisał(a):
Podobna sytuacja była z P-1, tyle że ten był do Toszka (przesiadka w Pyskowicach).

O o chodzi z tą przesiadką? Do Toszka były wydłużone 4 pary kursów Wahadła (2 ostatnie i jeszcze jakieś 2), ale z P1 tego manewru nie kojarzę.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.08.2010, 0:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Wielu lat temu, z pdo Bumaru odjeżdżały PKS-y do Toszka,Łan i Pławniowic.
Po przejęciu przez PKS linii do Pyskowic, P-1 o 14:15 jechał swoją standardową trasą , tyle że realizował on też kurs do Toszka. W Pyskowicach ludzie przesiadali się do autobusu który jechał na trasie Gliwice-Toszek-Gliwice, mogłem to trochę pokręcić, jeżeli znajdę stary rozkład to postaram się sprostować.
Na P-3 (połączony z Łanami) o 14:10 jechał przegub, który wyjeżdżał ok.13:40 z zajezdnii PKS na Toszeckiej.
Do Pyskowic jechał on jako P-3, od Pyskowic ako Łany.
Ok.17:50 był on z powrotem w Gliwicach.

Podobnie było wieczorem.
P-3 wydłuzony do Świbia, 22:20 z pod Bumaru.
P-1 wydłużony do Toszka przez Czechowice 22:15.

Prócz tego był też PKS do Pławniowic przez Kozielską i Kleszczów, zlikwidowany przed 2002(?) rokiem.
Przez rok był taki wariant, że żółte jelczydło woziło kilka osób do przystanku obok cmentarza Centralnego, a ci przesiadali się do autobusu jadącego z pod dworca PKS w Gliwicach.
Może trochę namieszałem, ale pora już nie ta :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.08.2010, 1:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Gumiś napisał(a):
Na P-3 (połączony z Łanami) o 14:10 jechał przegub, który wyjeżdżał ok.13:40 z zajezdnii PKS na Toszeckiej.

Czyli coś na kszałt starego 707, za WPK też o podobnej porze z Gliwic zasuwał wariant do Pyskowic przez Czechowice.

Gumiś napisał(a):
Podobnie było wieczorem.
P-3 wydłuzony do Świbia, 22:20 z pod Bumaru.

Autobus ten sam, ale od Pyskowic do Świbia już na innej taryfie ;-) Robił też podjazd na ZNTK w Dzierżnie, takie połączone P3 + P4 + coś tam ;-)

Gumiś napisał(a):
P-1 wydłużony do Toszka przez Czechowice 22:15.

Tego właśnie sobie nie przypominam. Wydawało mi się, że z P1 była przesiadka na wydłużone Wahadło, stąd mogło się wziąć spostrzeżenie, jakoby to P1 było wydłużone do Toszka. Ale może było odwrotnie (tzn. przesiadka z Wahadła na P1) - nie wiem, nigdy tego nie sprawdziłem doświadczalnie.

Gumiś napisał(a):
Może trochę namieszałem, ale pora już nie ta :)

Notatek wprawdzie nie mam, ale stare rozkłady PKS Gliwice gdzieś mi zalegają. Jak je znajdę, to sprawdzę ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.08.2010, 9:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Gumiś napisał(a):
Na 707 do pojawienia się P-3 podajże w 1996 roku można było spotkać różne wozy. Na pewno na tej trasie można było spotkać miejskiego autosana (brązowy)

Coś takiego jak numer rejestracyjny byłoby bardzo pożądane ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.08.2010, 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Będzie ciężko, ale potaram się przekopać domowe archiwa :) Może znajdzie się jakieś zdjęcie.

Egon~P-1 o 22:15 przez Czechowice był najprawdopodobniej wydłużony do Łan a nie do Toszka jak napisałem wcześniej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 16.08.2010, 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Gumiś napisał(a):
Będzie ciężko, ale potaram się przekopać domowe archiwa :) Może znajdzie się jakieś zdjęcie.

Odezwij się na maila mazur185(małpa)poczta.onet.pl w sprawie tych domowych archiwów ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 22.09.2010, 19:07 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
W jakim okresie czasowym linia 168 jeździła do wieczora (bodajże godz 22) i do placu Andrzeja?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 22.09.2010, 19:15 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Chyba przy gruntownych zmianach zdaje sie to bylo 1.11.1998. albo i wczesniej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re:
Napisane: Nd 27.03.2011, 12:47 

Dołączył(a): So 26.03.2011, 13:44
Posty: 29
Daro85 napisał(a):
(...)Z ciekawszych linii przebiegajacych przez katowice w tamtym czasie trzebaby odnotować:
121-KWK Staszic-Nikiszowiec-Mysłowice (...)


121 generalnie kończyła bieg przy kop. Mysłowice, aczkolwiek kojarzę taką mini-pętlę przy Szybie Wschodnim (ul.Miarki) w Mysłowicach, gdzie na wiacie przystankowej był zamocowany wzdłużny (czarny na żółtym tle) napis "przystanek autobusowy" i cóś mi się widzi, że odjeżdżał stamtąd w latach 70/80 co najmniej jeden kurs tej linii.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Re:
Napisane: Nd 27.03.2011, 12:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
MB-124 napisał(a):
121 generalnie kończyła bieg przy kop. Mysłowice, aczkolwiek kojarzę taką mini-pętlę przy Szybie Wschodnim (ul.Miarki) w Mysłowicach, gdzie na wiacie przystankowej był zamocowany wzdłużny (czarny na żółtym tle) napis "przystanek autobusowy" i cóś mi się widzi, że odjeżdżał stamtąd w latach 70/80 co najmniej jeden kurs tej linii.

Dokładnie jeden, w godzinach pomiędzy 12:00 a 13:00. Jako przystanek końcowy widniał... Dąbrówka Mała, lecz którędy tam docierał i czy naprawdę, tego nie miałem okazji sprawdzić.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re:
Napisane: Nd 27.03.2011, 20:47 

Dołączył(a): So 26.03.2011, 13:44
Posty: 29
Egon napisał(a):
31: Katowice dw. PKP - Wilhelmina - Mysłowice - Brzezinka - Kosztowy - Hołdunów - Lędziny - Bieruń Stary - Bojszowy - Międzyrzecze - Jankowice - Pszczyna. Legendarna już linia w GOPie, uchodząca za najdłuższą, co chyba nie do końca było prawdą (ale o tym w następnym odcinku serialu).
51: Mysłowice Kopalnia - Brzezinka - Kosztowy - Hołdunów - Lędziny - Bieruń Stary ERG (takie uzupełnienie 31).
79: Mysłowice Kopalnia - Brzezinka - Kosztowy - Hołdunów - Lędziny - Bieruń Stary - Bojszowy - Wola KWK Czeczott
95: Katowice dw. PKP - Wilhelmina - Mysłowice - Brzezinka - Kosztowy - Imielin - Hołdunów - Lędziny - Bieruń Stary ERG. Kursy dojazdowe wydłużone do Tychów.
31bis: podobnie jak 79 tylko z Katowic. Linia 79 była jej następczynią.
54bis: Katowice dw. PKP - Wilhelmina - Mysłowice - Brzezinka - Kosztowy - Imielin Rynek. Początkowo tylko 5 par kursów, potem sukcesywnie wydłużana i zagęszczana, aż na obecnej trasie zastąpiła ją linia 149.


Egon napisał(a):
I na koniec linia 137:
Pełna trasa tej linii w najlepszym jej czasie to:
Katowice dw. PKP - Wilhelmina - Mysłowice - Brzezinka - Kosztowy - Imielin - Hołdunów - Lędziny - Bieruń Stary - Bojszowy - Świerczyniec - Bojszowy Nowe - Międzyrzecze - Jankowice - Pszczyna dw. PKS.
Linia ta urodziła się coś koło roku 1966-1967 na trasie Katowice - Bojszowy Nowe, stanowiąc uzupełnienie 31. W początkowym okresie nie kursowała przez Imielin. Przeżyła ona wiele modyfikacji trasy i miała wiele wariantów, np. Katowice - Świerczyniec, Mysłowice - Bojszowy Nowe, Bieruń Stary - Pszczyna. Nie jestem do końca pewny, czy istniał wariant od Katowic do Pszczyny - może był taki motyw, że oficjalnie autobus jechał z Katowic do Świerczyńca, postał tam dwie minuty i zasuwał do Pszczyny. Na trasie Pszczyna - Katowice jestem na 90 % pewny, że taki kurs był. Tak więc nie 31, a 137 miała najdłuższą trasę w GOPie.
Linia 137 dokonała bieruńskiego żywota na trasie: Bieruń Stary ERG - Bojszowy - Świerczyniec - Bieruń Zakłady Mleczarskie.


31: Katowice dw.PKP - Wilhelmina - Mysłowice - Brzezinka - Kosztowy - Hołdunów - Lędziny - Bieruń Stary - Bojszowy - Międzyrzecze - Jankowice - Pszczyna dw.PKS

To moja ulubiona linia która także - zgodnie z ówczesną modą z lat 80-tych - miała kilka dobrych wariantów przebiegu, m.inn.:
* Katowice dw.PKP - Bieruń Stary dw.aut. / Bieruń Stary ERG
* Mysłowice dw.PKP - Pszczyna dw.PKS (wcześniej Brzezinka Starowiejska - Pszczyna dw.PKS)
* Mysłowice dw.PKP - Bieruń Stary ERG (wcześniej Brzezinka Starowiejska - Bieruń Stary ERG)
a każda z tych pięciu tras mogła być jeszcze rozbudowana o :
- przejazd przez Kop.Ziemowit w Lędzinach (mniej więcej co trzeci - czwarty kurs)
- przejazd drogą okrężną na odc. Hołdunów - Kosztowy przez Imielin (niektóre kursy - chyba tylko w stronę Mysłowic/Katowic)
* Bieruń Stary ERG / Bieruń Stary dw.aut. - Pszczyna dw.PKS
* Katowice dw.PKP - Kosztowy Pl.Wolności (Rynek) - (to w czasach kursów z Brzezinki)

W tym podstawowym przebiegu rozkładowy czas jazdy wynosił 1h43min. (Katowice dw.PKP - Mysłowice dw.PKP 25' + Mysłowice dw.PKP - Bieruń Stary dw.aut. 42' + Bieruń Stary dw.aut. - Pszczyna dw.PKS 36').
W przebiegu rozbudowanym o przelot przez Imielin (chyba tylko kursy w stronę Mysłowic/Katowic) rozkładowy czas jazdy wynosił już 1h55min. (Pszczyna dw.PKS - Bieruń Stary dw.aut. 36' + Bieruń Stary dw.aut. - Mysłowice dw.PKP 54' + Mysłowice dw.PKP - Katowice dw.PKP 25').

Z taką trasą i czasem przelotu zrównał się z nią kurs linii 137 - także w relacji Pszczyna - Katowice.
Był to jednak kurs tylko w tę stronę, bo z Katowic 137 bezpośrednim kursem dojeżdżał najdalej do przystanku Międzyrzecze Gospoda.
Do Pszczyny natomiast 137 przyjeżdżał w relacji Bieruń - Pszczyna.

Byłby zatem remis, gdyby nie jeden (chyba tylko jeden jedyny - choć nie wykluczam na 100% drugiego) popołudniowy kurs linii 31/1 (standardowo przegub #242) w dni robocze o następującym przebiegu :
* Pszczyna dw.PKS 17:40 - Bieruń Stary dw.aut. 18:16 - Bieruń Stary ERG 18:20 - Bieruń Stary dw.aut. 18:23 - Imielin Rynek - Mysłowice dw.PKP 19:17 - Katowice dw.PKP 19:42.

Palma pierwszeństwa najdłuższej trasy w GOPie należy się więc - za ten 2h02' kurs - jednak linii 31 !!!

Nie pamiętam natomiast wogóle linii 31bis, natomiast linię 51 kojarzę tylko i wyłącznie (i to od przełomu lat 60/70) jako jeżdżącą w Katowicach na Lotnisko w Muchowcu (73 Pułku Piechoty - wtedy bodajże ul. Lotnisko) - nie pamiętam skąd jechała, lecz wiem, że już jako brzdąc wsiadałem do niej na przystanku Katowice Mariacka, zlokalizowanym koło Hotelu Śląskiego - nie mogła zatem jeździć jako uzupełnienie linii 31.

Dodatkowe warianty tras posiadały także linie :

18: ostatni kurs z Katowic dw.PKP 23:34 do Zajezdni Gołonóg przez Wilhelminę i Janów
44: tu bodajże dwa z trzech pierwszych porannych kursów z Katowic odbywały się na odcinku Katowice dw.PKP - Mysłowice dw.PKP po trasie linii 77, czyli przez Wilhelminę z pominięciem Burowca, Szopienic i Janowa
66: oprócz podstawowego Katowice dw.PKP - Dziećkowice Jazd były także :
* Katowice dw.PKP - Wesoła Kopalnia (po trasie linii 77)
* Dziećkowice Jazd - Wesoła Kopalnia (po trasie ówczesnej linii 67)
67: Dziećkowice Jazd - Wesoła Kopalnia przez Kosztowy i Krasowy
* Katowice dw.PKP - Wesoła Kopalnia (po trasie linii 77)

54bis : Katowice dw.PKP - Chełm Śląski / Chełm Mały była linią całodobową.
Nocami jeździła jednostronnie okrężnie w relacji Katowice zajezdnia / Katowice dw.PKP - Imielin Rynek (zawsze w jedną stronę prawie po trasie linii N-14) w następujacy sposób :

* Katowice zajezdnia 23:40 - Katowice dw.PKP 23:43 - Wilhelmina - Mysłowice dw.PKP 00:09 - Brzezinka - Larysz (ten odc. po trasie ówczesnej linii 44) - Wesoła skrzyżowanie - Krasowy (ten odc. po trasie linii 77) - Kosztowy - Imielin Rynek (tu nawrotka z minutą postoju) - Kosztowy - Brzezinka - Mysłowice dw.PKP 01:01 - Wilhelmina - Katowice dw.PKP 01:27
Ten kurs nie był wykonywany tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek.

* Katowice dw.PKP 02:51 - Wilhelmina - Mysłowice dw.PKP 03:17 - Brzezinka - Kosztowy - Imielin Rynek (tu nawrotka z minutą postoju) - Kosztowy - Krasowy (ten odc. po trasie linii 77) - Wesoła skrzyżowanie - Larysz (ten odc. po trasie ówczesnej linii 44) - Brzezinka - Mysłowice dw.PKP 04:09 - Wilhelmina - Katowice dw.PKP 04:35 - Katowice zajezdnia 04:38
Ten kurs nie był wykonywany tylko w nocy z soboty na niedzielę.

We wszystkie pięć nocy w dni powszednie (pon/wt-wt/śr-śr/czw-czw/pt-pt/sob) jeździł mój ulubiony "cichociemny" przegub #603 :-)

N-14 :
* Katowice zajezdnia 01:02 - Katowice dw.PKP 01:05 - Wilhelmina - Mysłowice dw.PKP 01:30 - Brzezinka - Larysz (ten odc. po trasie ówczesnej linii 44) - Wesoła skrzyżowanie - Wesoła Rynek (tu nawrotka) - Wesoła skrzyżowanie - Krasowy (ten odc. po trasie linii 77) - Kosztowy - Imielin Rynek

* Imielin Rynek - Kosztowy - Krasowy (ten odc. po trasie linii 77) - Wesoła skrzyżowanie - Wesoła Rynek (tu nawrotka) - Wesoła skrzyżowanie - Larysz (ten odc. po trasie ówczesnej linii 44) - Brzezinka - Mysłowice dw.PKP 03:35 - Wilhelmina - Katowice Mickiewicza 03:58 - Katowice zajezdnia 04:00


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Re:
Napisane: Nd 27.03.2011, 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
MB-124 napisał(a):
31: Katowice dw.PKP - Wilhelmina - Mysłowice - Brzezinka - Kosztowy - Hołdunów - Lędziny - Bieruń Stary - Bojszowy - Międzyrzecze - Jankowice - Pszczyna dw.PKS

To moja ulubiona linia która także - zgodnie z ówczesną modą z lat 80-tych - miała kilka dobrych wariantów przebiegu, m.inn.:
* Katowice dw.PKP - Bieruń Stary dw.aut. / Bieruń Stary ERG
* Mysłowice dw.PKP - Pszczyna dw.PKS (wcześniej Brzezinka Starowiejska - Pszczyna dw.PKS)
* Mysłowice dw.PKP - Bieruń Stary ERG (wcześniej Brzezinka Starowiejska - Bieruń Stary ERG)
a każda z tych pięciu tras mogła być jeszcze rozbudowana o :
- przejazd przez Kop.Ziemowit w Lędzinach (mniej więcej co trzeci - czwarty kurs)
- przejazd drogą okrężną na odc. Hołdunów - Kosztowy przez Imielin (niektóre kursy - chyba tylko w stronę Mysłowic/Katowic)
* Bieruń Stary ERG / Bieruń Stary dw.aut. - Pszczyna dw.PKS
* Katowice dw.PKP - Kosztowy Pl.Wolności (Rynek) - (to w czasach kursów z Brzezinki)

Był jeszcze wariant zjazdowy do Tychy Zajezdnia, ale nie pamiętam czy z Katowic - może od Mysłowic lub Bierunia.

MB-124 napisał(a):
Z taką trasą i czasem przelotu zrównał się z nią kurs linii 137 - także w relacji Pszczyna - Katowice.
Był to jednak kurs tylko w tę stronę, bo z Katowic 137 bezpośrednim kursem dojeżdżał najdalej do przystanku Międzyrzecze Gospoda.
Do Pszczyny natomiast 137 przyjeżdżał w relacji Bieruń - Pszczyna.

Byłby zatem remis, gdyby nie jeden (chyba tylko jeden jedyny - choć nie wykluczam na 100% drugiego) popołudniowy kurs linii 31/1 (standardowo przegub #242) w dni robocze o następującym przebiegu :
* Pszczyna dw.PKS 17:40 - Bieruń Stary dw.aut. 18:16 - Bieruń Stary ERG 18:20 - Bieruń Stary dw.aut. 18:23 - Imielin Rynek - Mysłowice dw.PKP 19:17 - Katowice dw.PKP 19:42.

Palma pierwszeństwa najdłuższej trasy w GOPie należy się więc - za ten 2h02' kurs - jednak linii 31 !!!

Nie, 137 wygrywa. 31 od Międzyrzecza jechał prosto przez Bojszowy, natomiast 137 zaliczał jeszcze Nowe Bojszowy i Świerczyniec, oraz oczywiście Imielin. Niestety, nie pamiętam czasu przejazdu.

MB-124 napisał(a):
linię 51 kojarzę tylko i wyłącznie (i to od przełomu lat 60/70) jako jeżdżącą w Katowicach na Lotnisko w Muchowcu (73 Pułku Piechoty - wtedy bodajże ul. Lotnisko) - nie pamiętam skąd jechała, lecz wiem, że już jako brzdąc wsiadałem do niej na przystanku Katowice Mariacka, zlokalizowanym koło Hotelu Śląskiego - nie mogła zatem jeździć jako uzupełnienie linii 31.

Mogła, ponieważ jeździła ;-) Wersja o której piszesz, kursowała na trasie Katowice Lotnisko - Chorzów Planetarium. Po jej likwidacji numer otrzymała linia o której napisałem. Długo się nie uchowała, hulała góra rok, a chyba nawet krócej. OIDP zastąpiła ją pospieszna linia L, później przemianowana na W.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Re:
Napisane: Nd 27.03.2011, 22:33 

Dołączył(a): So 26.03.2011, 13:44
Posty: 29
Egon napisał(a):
31: Był jeszcze wariant zjazdowy do Tychy Zajezdnia, ale nie pamiętam czy z Katowic - może od Mysłowic lub Bierunia.

Zawsze i tylko z Bierunia Starego.

Egon napisał(a):
Nie, 137 wygrywa. 31 od Międzyrzecza jechał prosto przez Bojszowy, natomiast 137 zaliczał jeszcze Nowe Bojszowy i Świerczyniec, oraz oczywiście Imielin. Niestety, nie pamiętam czasu przejazdu.

Fakt - masz rację. Jednak 137 górą, bo objazd przez Bojszowy Nowe i Świerczyniec był troszkę dłuższy od pętelki w Bieruniu Starym (D.A. - ERG - D.A.).

Egon napisał(a):
51: Wersja o której piszesz, kursowała na trasie Katowice Lotnisko - Chorzów Planetarium. Po jej likwidacji numer otrzymała linia o której napisałem. Długo się nie uchowała, hulała góra rok, a chyba nawet krócej. OIDP zastąpiła ją pospieszna linia L, później przemianowana na W.

Też się zgadza (widocznie tej 51 nie dane mi było spotkać) - a L jeździła spod dworca w M-cach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności