Teraz jest Cz 28.03.2024, 17:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Nd 2.10.2011, 20:47 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Witam wszystkich serdecznie.
Piszę po raz pierwszy, ale dla nas wolontariuszy GKW w bardzo miłej i sympatycznej sprawie. :-)
Bardzo dobra wiadomość dla nas udzielających się na GKW
Miło nam poinformować, że w dniu 28 września 2011 odbyło się spotkanie Reprezentacji Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. Wybrano na nim projekty, które otrzymają subwencje w ramach oszczędności powstałych w Programie Rozwoju Subregionu Centralnego. Projekt rewitalizacji trzech obiektów inżynieryjnych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych przedstawiony przez Miasto Bytom reprezentowane w osob...ie Prezydenta Piotra Koja uzyskał dofinansowanie w wysokości 3 536 627,92 zł. Łączny koszt realizacji naprawy głównej wiaduktów na szlaku Bytom Wąsk. – Bytom Karb Wąsk. wynosi około 4,8 mln zł. Pozostałą część środków wyłoży Gmina Bytom.

Realizacja naprawy obiektów inżynieryjnych rozpocznie się po spełnieniu wszystkich wymaganych formalności. Warto dodać, że wiadukty te służą nie tylko ruchowi kolejowemu, ale stanowią także ważne połączenie piesze bytomskiej dzielnicy Szombierki ze śródmieściem Bytomia.

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zdobycie dofinansowania na wykonanie zadania – w szczególności Prezydentowi Miasta Bytomia, panu prezydentowi Piotrowi Kojowi.

Mam nadzieję, że wpisałem tego posta w dobrym dziale. Informacja wydaje mi się na tyle istotna i dobra, że postanowiliśmy się ją podzielić ze światem.
Pozdrawiam Wszystkich
Marcin

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pn 3.10.2011, 8:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Niedźwiedź napisał(a):
Mam nadzieję, że wpisałem tego posta w dobrym dziale. Informacja wydaje mi się na tyle istotna i dobra, że postanowiliśmy się ją podzielić ze światem.


To dobra wiadomość- te wiadukty nie są specjalnie bezpieczne dla pieszych, stan techniczny był daleki od ideału. Szkoda tylko, że znowu przez jakiś okres kolejka nie dojedzie do Bytomia :/.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pn 3.10.2011, 8:43 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Myślę, że nie będzie tak źle, bo remonty wiaduktów można zacząć już po sezonie początkiem września, więc... Chyba nie będzie tak źle - ja jestem dobrej myśli. Poza tym przygotowanie dokumentacji technicznej oraz pozwolenia na budowy w Polsce to dość odległe terminy, więc być może w przyszłym sezonie jeszcze będziemy jeździć :-))
Poza tym, remonty będą robione chyba po kolei a nie wszystkie na raz - tak myślę, więc można się zmieścić z remontami pomiędzy sezonami :-))

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Śr 5.10.2011, 11:44 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Park chce odzyskać 100-letni parowóz

Wyprodukowany w Berlinie i jeżdżący kiedyś w śląskich kopalniach parowóz znajduje się obecnie w Bydgoszczy. Władze Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku chciałyby go odzyskać i wykorzystać w parkowej wąskotorówce. Czy akcja się uda?

Parkowa kolejka wąskotorowa ciągnie się na dystansie 4,2 km i potrzebuje zmian, które uczynią ją atrakcyjną. Członkowie stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, którzy opiekują się kolejką, wpadli na pomysł, by sprowadzić do Chorzowa ponad 100-letni parowóz, który był używany w nieistniejącej już kopalni Bytom (dzisiejszy Rozbark), skąd trafił do Wujka. Podkreślają, że to jedyny parowóz w Polsce przystosowany do torów o rozstawie 900 mm, które od 1966 roku funkcjonują w WPKiW.

- Chcemy mieć 100-latkę u siebie - mówi Arkadiusz Godlewski, prezes WPKiW. Problem jednak w tym, że maszyna od lat jest własnością firmy Trans-Mot z Bydgoszczy. Prezes Jan Skotarczak kupił ją kilkanaście lat temu od prywatnego kolekcjonera i gruntownie wyremontował. Parowóz ma być jedną z atrakcji zabytkowej zajezdni, którą Skotarczak tworzy właśnie w Bydgoszczy.

- Władze parku skontaktowały się ze mną, ale dopiero rozpoczęliśmy rozmowy. Nie chodzi tylko o pieniądze. Poświęciłem dwa lata na przekonywanie prywatnego kolekcjonera, by odsprzedał mi parowóz. Mnóstwo pracy i energii włożyłem też w jego w remont. Trudno byłoby mi się z nim rozstać - mówi Skotarczak.

Władze WPKiW mają nadzieję, że prezesa Trans-Motu do sprzedania lokomotywy przekonają zapoczątkowaną niedawno akcją pocztówkową. - Zachęcamy mieszkańców regionu, aby wysyłali do Bydgoszczy pocztówki zamieszczone w ostatnim numerze "Gazety Parkowej" - mówi Godlewski. - Gdyby się udało, mielibyśmy kolejną wspaniałą i do tego historyczną atrakcję w parku - dodaje.

Prezes Skotarczak twierdzi, że jeszcze żadnej pocztówki nie dostał, ale rozumie determinację WPKiW. - Muszę się nad tym zastanowić. Nie wiem jeszcze, jak ostatecznie postąpię - mówi "Gazecie".

Kolej wąskotorowa w WPKiW powstała w 1957 roku. Jej trasę obsługuje lokomotywa WLP-50 z dwoma wagonami osobowymi. Skład porusza się z prędkością 15 km/godz., podróż trwa 18 minut. Na 4,2-kilometrowej trasie są cztery przystanki: Wesołe Miasteczko - Zoo - Planetarium - Przystań.

Tomasz Głogowski
2011-10-04


Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... rowoz.html

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Śr 5.10.2011, 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 22:11
Posty: 12
Lokalizacja:
Katowice
Zapewne chodzi o tego Borsiga:
http://www.holdys.pl/tomi/index.php?des ... r=bors8012

Wspaniała maszyna o śląskim rodowodzie. Trochę ich u nas jeździło, np. zakłady Giesche miały 14 egzemplarzy (785 mm). Byłoby cudownie sprowadzić go na Śląsk.

_________________
Pozdrawiam
Paul167


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Śr 5.10.2011, 18:50 

Dołączył(a): So 2.06.2007, 17:22
Posty: 440
Lokalizacja:
Chorzów
Parowóz parowozem, ale można by też pomyśleć o jakiejś parze wagonów zamkniętych (np. weekendowe pociągi specjalne zimą), to też byłaby atrakcja.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Śr 5.10.2011, 18:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
W ogóle by trzeba pomysleć o wagonach dla kolejki parkowej, bo te co są to już nieco się rozlatują.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Śr 5.10.2011, 20:00 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
W tym roku będziemy robić remonty zestawów kołowych i postaramy się je do końca wyremontować. Ale to wszystko jest kwestią kasy. Również loka czeka dość spora naprawa po 2 latach nieprzerwanej służby. Jeden z wagonów przeszedł o tym roku wypadek, no i dlatego musimy dopieścić go. ;-)
Wagony zamknięte... hm To już 2 niecodzienna propozycja dotycząca parku. Wcześniej dostałem propozycję, żebyśmy w jakiś sposób połączyli WPKiW z Bytomiem. :-)) Też interesujący to pomysł.
Nie wiem, gdzie możnaby było zdobyć zamknięte wagony na 900mm... Bo koszty produkcji byłyby nieziemskie - jak wszystkiego co nie jest seryjne...

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pt 7.10.2011, 10:32 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Niedźwiedź napisał(a):
Park chce odzyskać 100-letni parowóz

Wyprodukowany w Berlinie i jeżdżący kiedyś w śląskich kopalniach parowóz znajduje się obecnie w Bydgoszczy.


Mam nadzieje, że nie ucierpiał w niedawnym pożarze bydgoskiej wąskotorówki.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pt 7.10.2011, 13:58 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Na szczęście nie ucierpiał. On nie stoi na terenie bydgoskiej wąskotorówki, ale na terenie firmy, po której chcemy "odziedziczyć" ;-P ten parowozik.
Problem możemy mieć z czym innych a mianowicie z dostosowaniem infrastruktury w parku do potrzeb eksploatacyjnych parowozu. Wiąże się to z podłączeniem na stacjach końcowych wody, oraz przygotowaniem jakiegoś zaplecza na węgiel, oraz przeszkolenia obsługi parowozu. Chodzi tu o przynajmniej 2 - 3 drużyny. I chyba to wydaje się teraz największym problemem ;-) Swoją drogą to ciekawe ile jeszcze osób potrafi obsługiwać i eksploatować parowozy.
No ale nad tym zaczniemy się zastanawiać w momencie zakończenia "negocjacji" z właścicielem.

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pt 7.10.2011, 20:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
W końcu coś się dzieje z GKW pozytywnego. Ta dotacja dawno miała być. A propos GKW, kiedy będą znów jeździć pociągi? Czy budowa A1 zakończyła się w okolicach wąskotorówki? (Dąbrowa Miejska w Bytomiu)

_________________
Bana 33 Bytom ul. Pokoju - Zabrze-Mikulczyce Dworzec PKP przez Zabrze-Rokitnicę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: So 8.10.2011, 12:38 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Konia z rzędem temu kto poda dokładny termin zakończenia budowy A1 ;-) Ale w tym przypadku czas działa na naszą korzyść ;-) A1 już zdrowo przewaliła termin, więc w tamtym sezonie już też nie jeździliśmy. Ale na wiosnę mają wiadukt nam już gotowy z nowym odcinkiem torów oddać. Pozostają jeszcze 2 inne kwestie:
1. Odbudowa rozkradzionego toru
2. Rozpoczęcie remontu wiaduktów w Szombierkach.
Ad.1. Tu jesteśmy w stanie w ciągu powiedzmy tygodnia odbudować odcinek ok 200m.tak
myślę ;-)) Chęci są mobilizacja zapewne także będzie wielka jak przy odbudowie
zniszczonego torowiska na moście w Tarnowskich G.
Ad.2. Tu wszystko jest zależne od inspektora budowlanego, który określi, czy wiadukty
wytrzymają jeszcze okres 4 miesięcy eksploatacji... :-/ Ale myślę, że to czy remont
zacznie się na wiosnę czy też jesisenią nie będzie już przedmiotem wielkich targów.
:-)) Jesteśmy dobrej myśli i mocno lobbujemy za tym.
W ostateczności początek połączenia będzie na stacji Bytom Karb wąsk. ale wiem, że skomplikuje to niektórym plany podróży... :-((
Na późną jesień przygotowujemy dla naszych wszystkich podróżnych stęsknionych wąskich klimatów miłą niespodziankę :-)) Szczegóły niebawem. :-)))

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pt 11.11.2011, 7:22 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Stowarzyszenie Górnosląskich Kolei Wąskotorowych uruchamia w niedziele 13.11; 20.11; 27.11.2011 pociągi kinowe na trasie Bytom Wąsk. - Bytom Karb Wąsk. - Bytom Wąsk. W programie przewidziano pokazy filmów dokumentalnych związanych z Górnym Śląskiem. Przytulną i ciepłą salą kinową na szynach stanie się na tą okoliczność wagon Bxhpi 233. Odjazd pociągów o godzinie 16.30 z peronu przy dworcu głównym w Bytomiu (wejście od ul. Zabrzańskiej); powrót na stację Bytom około godziny 18.00.
Dzięki dofinansowaniu, otrzymanemu od miasta Bytom, pociągi kinowe są bezpłatne dla wszystkich wąskotorowych kinomanów.

Z uwagi na ograniczoną liczbe miejsc w wagonie, konieczna jest rezerwacja:
GG: 31183487
E-mail: info@sgkw.eu
Telefonicznie (od 10.00 do 19.00): 0-513 872 200, 0-666 904 142
Repertuar wąskotorowy:
"
13.11 - "Kolejarskie słowo", "Węzeł"
20.11 - "Słoneczko jasne zza czarnych gór", "Pożegnanie kolejki", "Ulica, o której trochę wiem"
27.11 - "Wzgórze Marsa", "Czekanie", "Odyseusz", "Konrad"


Do zobaczenia na żelaznym szlaku!

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pt 11.11.2011, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
A kiedy pociągi wrócą na trasę Bytom - Miasteczko Śl?
Nadal problem jest z A1?

_________________
Bana 33 Bytom ul. Pokoju - Zabrze-Mikulczyce Dworzec PKP przez Zabrze-Rokitnicę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pt 11.11.2011, 20:11 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Dużo na to wskazuje, że od przyszłego sezonu, jeśli nic (puk, puk odpukuje w niemalowane) się złego znowu nie wydarzy. Na wiosnę przyszłego roku będziemy odbudowywać rozkradziony tor. Patrolujemy szlak stale i na szczęście nie ma większych ubytków. Chcielibyśmy od czerwca znowu wejść na szlak. Po sezonie tym razem wstrzymamy ruch do Bytomia, bo między Karbiem a Szombierkami rozpocznie się remont mostów który też może troszkę potrwać, ale mam nadzieję, że będzie to już po sezonie letnim.

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pt 11.11.2011, 23:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
Niedźwiedź napisał(a):
Dużo na to wskazuje, że od przyszłego sezonu, jeśli nic (puk, puk odpukuje w niemalowane) się złego znowu nie wydarzy. Na wiosnę przyszłego roku będziemy odbudowywać rozkradziony tor. Patrolujemy szlak stale i na szczęście nie ma większych ubytków. Chcielibyśmy od czerwca znowu wejść na szlak. Po sezonie tym razem wstrzymamy ruch do Bytomia, bo między Karbiem a Szombierkami rozpocznie się remont mostów który też może troszkę potrwać, ale mam nadzieję, że będzie to już po sezonie letnim.

Super, kibicuję Wam i jestem Waszym pasażerem :)

_________________
Bana 33 Bytom ul. Pokoju - Zabrze-Mikulczyce Dworzec PKP przez Zabrze-Rokitnicę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Pn 14.11.2011, 7:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 1.05.2006, 19:25
Posty: 95
Trzeba jeszcze wspomnieć o jednym utrudnieniu - szkodach górniczych. Działalność górnicza dewastująca domy w Karbiu wpływa też niszczycielsko na tor kolejowy. Jak to wygląda, można zobaczyć tu:

http://750mm.pl/index.php?topic=3555.0

Konieczne jest usunięcie tych zniszczeń. Problem w tym, że nie ma w tej chwili jasnej koncepcji, jak to zrobić - czy naprawiać istniejący tor, czy go przekładać na górę nasypu. Wybór koncepcji zależy w tej chwili nie tyle od nas, co od kopalni i Polskich Linii Kolejowych. A sprawa się ciągnie.
Na dodatek nadal nie ma jasnego terminu zakończenia prac przy budowie wiaduktów nad autostradą A1. I na dobitkę - nie ma pewności, kiedy zaczną się roboty przy remoncie wiaduktów szobierkowskich. Podsumowując - tkwimy w zawieszeniu i, na dobrą sprawę, nie mamy wpływu na to, jak się potoczą sprawy. Niemniej jednak jesteśmy dobrej myśli. Jak zawsze z resztą.

A tym czasem zapraszamy na pociągi kinowe: http://sgkw.eu

_________________
Internetowa Encyklopedia Kolejnictwa http://Enkol.pl
Zajrzyj, dołącz, buduj z nami!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: WOŚP z GKW i KŚ
Napisane: Śr 4.01.2012, 14:22 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
W najbliższą niedzielę 8.01.2012 zapraszamy wszystkich w imieniu Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Kolei Śląskich, które poraz pierwszy biąrą udział w XX finale oraz PKP Energetyna na XX finał WOŚP. Mamy dla Was specjalny pociąg, który przemierzy obszar niemal całego śląska. Dodam, że podróż tym pociągiem będzie odpłatna w formie kwesty do puszek WOŚP. Mamy nadzieję, że zbierzemy najwięcej i że miłośnicy żelaznego szlaku stawią się w nadkomplecie
Oto komunikat Kolei Ślaskich:

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz XX. W tym roku do orkiestry po raz pierwszy dołączą Koleje Śląskie.

Z okazji XX finału nasza spółka we współpracy z WOŚP, PKP Energetyka i Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uruchomi specjalny pociąg, który zawita do wielu śląskich miast. O godz. 8:09 pociąg wyjedzie z Gliwic i odwiedzi m.in. Zabrze, Rudę Śląską, Katowice, Mikołów, Orzesze, Rybnik, Racibórz, Żory, Pszczynę, Czechowice Dziedzice i Tychy, by o godz. 17:00 przyjechać z powrotem do Gliwic. Przejazd tym pociągiem będzie bezpłatny. Zachęcamy jednak naszych pasażerów do wsparcia Orkiestry, a ponadto tego dnia wszyscy kwestujący wolontariusze WOŚP będą mieli możliwość bezpłatnego podróżowania wszystkimi pociągami Kolei Śląskich.

Rozkład jazdy: http://www.kolejeslaskie.com/uploads/pliki/PSKSL20120108.pdf

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Wt 10.01.2012, 15:57 

Dołączył(a): Nd 29.08.2010, 14:29
Posty: 12
Lokalizacja:
Tychy
Polecam SERDECZNIE !!! http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=584744
Licytujemy przejazd salonkom.
Zapraszam do licytacji :)

_________________
Pozdrawiam Marcin
www.sgkw.eu w razie pytań dotyczących GKW zapraszam na nasze GG: 31183487


Ostatnio edytowano Wt 10.01.2012, 22:32 przez Niedźwiedź, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
Napisane: Wt 10.01.2012, 16:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Zamiast wylewać zbędne pomyje i inwektywy może warto poświęcić energię na poprawne wklejenie linku? :)

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności