Teraz jest Cz 28.03.2024, 20:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Cz 16.02.2012, 12:14 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Na tej mapie mozna znalezc ciekawe kwiatki - 30 sie teleportuje z Rozdzienskiego na 1 Maja, a 673 to juz wogole ktos mial fantazje :). Ciekawi mnie tylko jak to wyglada w nowej mapie, bo ukazala sie/ ma sie ukazac w najblizszym czasie.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Cz 16.02.2012, 15:30 

Dołączył(a): So 25.04.2009, 11:04
Posty: 15
Lokalizacja:
Będzin
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Śląskie/Komunikacja_miejska

Tutaj jest stopień zaawansowania dodanych linii. Błędy się zdarzają ale zawsze można je poprawić szybko, tylko na mapie pojawi się rezultat z opóźnieniem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Cz 16.02.2012, 15:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Ja bym sobie porysował czasem, ale zupełnie nie ogarniam, jak to edytować. Konto mam, nawet się zaloguję, ale co dalej czynić?

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Cz 16.02.2012, 16:27 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Może też bym spróbował porysować po Gliwicach i też prosiłbym o "instrukcję obsługi". Dodatkowo też jeśli ma być to porządnie, to jakieś ustalenia dotyczące rysowania wariantów, sposobu rysowania odcinków po drogach jednokierunkowych, jak bardzo modyfikować drogi by uwzględnić np. pętle, jak dokładnie robić przystanki, jak oznaczać "tutaj nie wiem co się z tą linią dzieje", może jeszcze coś.

A może na razie do testów dałoby się to uruchomić na portalu jako dodatkowa warstwa do mapy przystanków? A potem jak dojdzie do w miarę wysokiej jakości wrzucić na ogólnoświatową mapę?

Aha, i jeśli się tylko da zrobić coś takiego, to chętnie widziałbym coś w rodzaju wersjonowania, czyli żeby np. za 10 lat dało się zobaczyć "jak w 2012 jeździło T18". Lub nawet "jak w 1970 jeździło T2" (jeśli tylko ktoś to narysuje).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Cz 16.02.2012, 20:03 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ale ja mowie o mapie KZK, a nie open street. A co do tej drugiej ja troche porysowalem. Zastanawiam kto lub co o tym decyduje, ze jedne linie widac zawsze, a inne przy odpowiednim powiekszeniu ?. Czy linie wprowadza sie poprzez nanoszenie na kazdy jeden odcinek drogi czy powinno sie to robi w jakis sposob ciagly ?. No i kiedy te linie sa widoczne, bo przy edycji jest wiecej linii czego nie ma widoku kilka postow wyzej ?.
Bledow to tu tez nie brakuje. Ktos wpuscil 91 pod Agora, 24 i reszte przez Kedzierzynska w obie strony, a w Brzozowicach to juz wogole jakas totalna fantazja.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 21.02.2012, 22:41 

Dołączył(a): So 25.04.2009, 11:04
Posty: 15
Lokalizacja:
Będzin
Co do rysowania to najlepszy jest program JOSM, gdzie do relacji dodaje się tylko odcinki dróg i przystanki, więc jeśli wszystko jest to rysować nie trzeba. Gdy czegoś brakuje to można podłożyć mapę satelitarną i zrobić obrys.
Na tej mapie linie i późniejsze zmiany pojawiają się z opóźnieniem, czasem dosyć dużym, więc tam mogą być błędy, ale na OS jest poprawnie. Niektóre linie są wyświetlane na małym zoomie, ponieważ były dodane znacznie wcześniej.

Napiszę jak ja robiłem:
Tworzyłem dla każdej linii jedną relację, gdzie dodałem opis linii (najlepiej wziąć z gotowych). Potem dodawałem odcinki dróg tylko w jednym kierunku, a następnie w drodze powrotnej tylko te które jeszcze nie były dodane, tak aby się nie dublowały. No i na koniec całą serię przystanków.
Jak są przystanki po jednej i drugiej stronie blisko siebie to dawałem jeden na środek drogi. Jak były większe odległości lub droga była oddzielona pasem zielonym albo przystanek o tej samej nazwie był na różnych ulicach to tworzyłem oddzielnie.

Jeżeli linia w dwóch różnych kierunkach bardzo się różni to można dla każdego kierunku zrobić osobną relację i połączyć ją tak jak dla osiemsetek na przykład.

PS. Zobaczę jak zrobić taką mapkę tylko dla naszego regionu, wtedy to szybko by się uaktualniało. :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Pn 27.02.2012, 19:13 

Dołączył(a): So 25.04.2009, 11:04
Posty: 15
Lokalizacja:
Będzin
http://openptmap.org/?zoom=12&lat=50.39 ... s=B0000TFT

Gorsza mapa pod względem wizualnym, ale efekty naszej pracy widać bardzo szybko.

http://www.overpass-api.de/public_transport.html
Ciekawa aplikacja, która pokazuje przystanki na trasie tak jak na rozkładzie przystankowym. :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Pn 27.02.2012, 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
E-2 na pewno tak wcześnie odbija z Pszczyńskiej w kier. Gliwic?
269 w Siewierzu to jakiś kosmos. To tak na szybko.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Pn 27.02.2012, 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Pszczyńskiej w którym mieście? :P

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Pn 27.02.2012, 20:03 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
inżinier napisał(a):
E-2 na pewno tak wcześnie odbija z Pszczyńskiej w kier. Gliwic?

Chyba nie, do obsługi przystanku Gliwice Kujawska wystarczy, że będzie jechać przez Skłodowskiej-Curie - przystanek w kierunku centrum znajduje się na tyłach wydziału AEiI.

A4 też jedzie prosto po Daszyńskiego, a nie robi zawijasu przez Kościuszki i Sobieskiego. To, że KZK GOP tak pokazuje na swojej mapce, to wina KZK GOP i przystanku Gliwice Kościuszki. ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 28.02.2012, 14:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
motley napisał(a):
Pszczyńskiej w którym mieście? :P


Ah, zapomniałem, że wijąc się przez centrum Mikołowa też zahacza o Pszczyńską. Oczywiście chodziło o Gliwice. Pytam, bo podobnie jest zaznaczona trasa w którymś z atlasów GOP-u, a przecież da się to zrobić tak, jak opisuje Kwarek. Jaka jest praktyka kierowców?

---
Dalej, w Sosnowcu mnogość linii i mnogość błędów. 35 i 100 na Pogoni, 260 na Kleeberga, linie wjeżdżające na Zagórze Kopalnia + wjazd na Juliusz są zrobione źle. 49 wijące się przez zaułki Grabocina też jest spartolone.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 28.02.2012, 14:34 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
inżinier napisał(a):
E-2 na pewno tak wcześnie odbija z Pszczyńskiej w kier. Gliwic?

To pewnie zależy od kierowcy ale trasę przez Dolną i Kujawską podaje mapa na stronie MZK Tychy.
inżinier napisał(a):
wjazd na Juliusz są zrobione źle.

Coś tam się zmieniło ostatnio?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 28.02.2012, 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Coś tam się zmieniło ostatnio?


Na linkowanej mapce zaznaczono, że autobusy kursują ulicą na południe od Spadochrzoniarzy (wg google maps Łazienną), co chyba nie jest prawdą?

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 28.02.2012, 14:58 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
inżinier napisał(a):
Na linkowanej mapce zaznaczono, że autobusy kursują ulicą na południe od Spadochrzoniarzy (wg google maps Łazienną), co chyba nie jest prawdą?

No fakt, z powodu braku nazw ulic nie zauważyłem błędu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 28.02.2012, 18:36 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Artek napisał(a):
Gorsza mapa pod względem wizualnym, ale efekty naszej pracy widać bardzo szybko.

Co to znaczy bardzo szybko ? Zamiast miesiac tylko 2 tyogodnie ? :P.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 28.02.2012, 20:10 

Dołączył(a): So 25.04.2009, 11:04
Posty: 15
Lokalizacja:
Będzin
P Śl napisał(a):
Artek napisał(a):
Gorsza mapa pod względem wizualnym, ale efekty naszej pracy widać bardzo szybko.

Co to znaczy bardzo szybko ? Zamiast miesiac tylko 2 tyogodnie ? :P.


Ostatnio jak coś poprawiłem to na drugi dzień było widać efekty. ;)

Mówiłem, że tam jest dużo błędów, szczególnie te stare linie, które dawno ktoś stworzył i tak pozostały.
Jak co to możecie napisać dokładnie co i jak trzeba zmienić, to w wolnym czasie poprawię.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Wt 28.02.2012, 21:17 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ja sie zastanawiam czy wprowadzac kursy wariantowe. A odnosnie moich poprawek to czekam kolo doby i poki co tylko strzalki z trasy 264 mi zniknely.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Nd 4.03.2012, 12:35 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Artek napisał(a):
Ostatnio jak coś poprawiłem to na drugi dzień było widać efekty. ;)

Mówiłem, że tam jest dużo błędów, szczególnie te stare linie, które dawno ktoś stworzył i tak pozostały.
Jak co to możecie napisać dokładnie co i jak trzeba zmienić, to w wolnym czasie poprawię.

Ja widze, ze to wskakuje w nocy, po 24-48 godzin.
Na most na Mikulczyckiej wprowadz linie 14 i 83, bo nie mam pojecia jak zejsc z torow tramwajowych.
Popracuj tez nad skrzyzowaniem Wolnosci i de Galle'a.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Pn 19.03.2012, 18:46 

Dołączył(a): So 25.04.2009, 11:04
Posty: 15
Lokalizacja:
Będzin
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Wiki ... ja_miejska

Brakuje jeszcze niecałe 150 linii :) Ja skończyłem te co ocierają się o rejon zagłębiowski, mam nadzieję, że większych błędów nie ma, bo nie każdą linię pamiętam.

Miałem duży problem z 903 (nie jechałem nią), ponieważ droga do Tucznawy przebiega przez jakiś las i chyba nie nie jest utwardzana, a jednak wg stronki KZK tamtędy jedzie.
Nigdy też nie dojechałem do Łazów Grabowa, więc nie wiem czy dobrze tam dałem ostatni przystanek dla 809.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Schemat linii KZK GOP / MZKP
Napisane: Pn 19.03.2012, 19:30 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Artek napisał(a):
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/%C5%9Al%C4%85skie/Komunikacja_miejska

Brakuje jeszcze niecałe 150 linii :) Ja skończyłem te co ocierają się o rejon zagłębiowski, mam nadzieję, że większych błędów nie ma, bo nie każdą linię pamiętam.


Tak na szybko z Zagłębia:
1) Pomylone trasy 49 i 84.
2) 90 nie jedzie i nigdy nie jeździła Południową na Zagórzu.
3) 260 zjeżdżający po schodach na Klimontowie jest całkiem niezły...
4) Na Cieślach nowa interpretacja pętli - miejscowym by się na pewno spodobała.
5) 35 i 100 nie jadą przez Reymonta - wówczas omijałyby przystanek na Orlej.
6) 604 i 644 jeździ przez Ludową na Mydlicach


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności