Teraz jest Cz 28.03.2024, 13:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Autobus a prawo jazdy ??
Napisane: Pt 27.07.2012, 21:36 

Dołączył(a): Wt 24.07.2012, 21:37
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym się dowiedzieć czy na autobus przegubowy potrzebne jest prawo jazdy kat. D+E ??
I jeszcze jedno pytanie, jaką polecilibyście mi Szkólkę do nauki na prawo jazdy kat.D w pobliżu Zabrza, zależałoby mi żeby mieli autobus identyczny jak na egzaminie. Z góry dziękuję za odpowiedz. ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobus a prawo jazdy ??
Napisane: So 28.07.2012, 20:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Z tego co kojażę to w Katowickim WORDzie są kursy i egzaminy na autobus. To dopiero początek. Nie wsadzą cię do solarisa na kursie. Ok fajnie jak masz prawko na autobus ale jak idziesz do jakiegoś PKMu (w KZK GOP odradzam prywaciarzy) to ci robią szkolenie na taborze jaki mają. Pytanie za 200zł. Taki Miecio co ma 2 lata doświadczenia na autobusach i świeżo go PKM przygarnął to dają mu Ikarusa (jeśłi jest na stanie) czy to co dyspozytor mu przydzieli? Sam się głowię, bo nie wiem czy mając tylko prawo jazdy na osobówkę po 2 latach czynnej jazdy można od razu robić kat D czy też wpierw C. Kiedyś szło w woju zrobić ciężarowe za odbębnienie słóżby. Teraz za każde podwyższenie swoich kfalifikacji musim sami na to dać swoje dolary.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobus a prawo jazdy ??
Napisane: So 28.07.2012, 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 28.12.2008, 17:04
Posty: 11
Ja robiłem w loku. Teraz mają nowy autobus - Solbusa, ale początki będziesz miał na starym autosanie h9. Zobacz sobie na stronie internetowej. Nie potrzeba D+E na przeguba, wystarczy samo D. I niestety ciężko znaleźć szkołę tutaj na śląsku z identycznym autobusem co pojazd egzaminacyjny. Ci co byli ze mną na egzaminie, to wszyscy jazdy mieli na autosanach h9, albo tak jak ja na autosanie i solbusie. W wordzie natomiast jest autosan, ale sporo młodszy. Ciężko wyczuć w nim 1 i R, ale reszta beigów jest już ok. Chociaż panie na egzaminie na placu zmieniały dwiema rękami.

Dexiu-->
Word przeprowadza tylko egzaminy, na kurs musisz iść do Ośrodka Szkolenia Kierowców. Nie trzeba mieć C, aby robić D, sam jestem tego przykładem. Jednak jeśli masz już C to jazd na kursie jest 40 godzin, bez C 60. Wiąże się to oczywiście z ceną kursu. I pamiętaj później jeszcze kwalifikacja wstępna.

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano Nd 29.07.2012, 19:38 przez Bajuj, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobus a prawo jazdy ??
Napisane: So 28.07.2012, 20:56 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
dexiu89 napisał(a):
Z tego co kojażę to w Katowickim WORDzie są kursy i egzaminy na autobus.


W WORD-zie nie było i nie ma żadnych kursów "na autobus".

dexiu89 napisał(a):
kojażę | słóżby | kfalifikacji


Do jasnej cholery, najgłupsza przeglądarka obecnie podkreśla wszystkie błędy, ślepy jesteś?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobus a prawo jazdy ??
Napisane: So 28.07.2012, 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
Do jasnej cholery, najgłupsza przeglądarka obecnie podkreśla wszystkie błędy, ślepy jesteś?

Sądząc po tym co wypisuje to raczej nie jest ślepy, tylko ma problem ze zrozumieniem tego co widzi...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobus a prawo jazdy ??
Napisane: So 28.07.2012, 22:18 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
adavwmus91 napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym się dowiedzieć czy na autobus przegubowy potrzebne jest prawo jazdy kat. D+E ??

Nie, na przeguby wystarczy D.
adavwmus91 napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie, jaką polecilibyście mi Szkólkę do nauki na prawo jazdy kat.D w pobliżu Zabrza, zależałoby mi żeby mieli autobus identyczny jak na egzaminie. Z góry dziękuję za odpowiedz. ;)

W Bytomiu ROMA, mają nowego autosana, identyczny jak w WORDzie. Znajomy ostatnio tam robił, jest ok. Tak w reszcie ośrodków są stare strupy.
dexiu89 napisał(a):
Z tego co kojażę to w Katowickim WORDzie są kursy i egzaminy na autobus. To dopiero początek. Nie wsadzą cię do solarisa na kursie.

Matko boska..
dexiu89 napisał(a):
Ok fajnie jak masz prawko na autobus ale jak idziesz do jakiegoś PKMu (w KZK GOP odradzam prywaciarzy) to ci robią szkolenie na taborze jaki mają. Pytanie za 200zł. Taki Miecio co ma 2 lata doświadczenia na autobusach i świeżo go PKM przygarnął to dają mu Ikarusa (jeśłi jest na stanie) czy to co dyspozytor mu przydzieli?

Jeździ się wszystkim od początku, chyba, że dostaje się coś na stan/ma zmiennika.
dexiu89 napisał(a):
Sam się głowię, bo nie wiem czy mając tylko prawo jazdy na osobówkę po 2 latach czynnej jazdy można od razu robić kat D czy też wpierw C. Kiedyś szło w woju zrobić ciężarowe za odbębnienie słóżby. Teraz za każde podwyższenie swoich kfalifikacji musim sami na to dać swoje dolary.

Do autobusu wystarczy B i 21 lat.
Bajuj napisał(a):
W wordzie natomiast jest autosan, ale sporo młodszy. Ciężko zmienia wyczuć w nim 1 i R, ale reszta jest już ok. Chociaż panie na egzaminie na placu zmieniały dwiema rękami.

Biegi są bardzo blisko, lewarek ma spory luz, ale wchodzą normalnie. Zazwyczaj większość kursantów ma z tym problem i przez to oblewa. Nic dziwnego, jak uczą się na odmiennych autobusach, które zazwyczaj mają rozwaloną skrzynie.

Bajuj napisał(a):
Jednak jak masz C to jazd masz 40 godzin, bez tego 60. Wiąże się to oczywiście z ceną kursu. I pamiętaj później jeszcze kwalifikacja wstępna.

Dokładnie tak. Do tego kwalifikacja w wieku 21-23 godzin 280 (od 3500 do 6000 zł), powyżej 23 roku życia 140 h czyli ceny analogicznie o połowę mniejsze.

Licząc wszystkie wydatki, na prawko, KW, na dokumenty, lekarzy, badania. Wyjdzie 5000-8000 zł. By potem śmigać za pensje kasjera w Tesco w PKM Jaworzno czy PKM Świerklaniec.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobus a prawo jazdy ??
Napisane: Wt 31.07.2012, 21:21 

Dołączył(a): Śr 16.08.2006, 10:16
Posty: 56
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Jeszcze Edwardo z Dąbrowy Górniczej ma A1010T.

_________________
96 - Przełajka Pętla - Bańgów - Centrum - Os. Tuwim - Bytków - Michałkowice - Bańgów - Przełajka Pętla


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności