Teraz jest Cz 28.03.2024, 9:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Koszyce - prawd. koniec trolejbusów
Napisane: Nd 2.09.2012, 21:31 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jak podała słowacka lokalna TV, ze względów ekonomicznych w najbliższym czasie najprawdopodobniej zlikwidowana w tym mieście będzie komunikacja trolejbusowa. Sieć trolejbusowa nie jest specjalnie rozwinięta - jedna linia przez całe miasto z dwoma pętlami na osiedlu; na wspólnym odcinku co 6-8 minut, ale formalnie dwie linie (71 i 72). Argumenty przeciwko trolejbusom to wyższy koszt utrzymania od autobusów (o około 40%) i wyeksploatowany tabor, wymagający wymiany (średnia wieku 15,7 lat). Stąd pytanie, czy jest ktoś chętny na wypad zdjęciowy w tamte strony? Przejazd w dwie strony nocnym pociągiem, bez noclegów w Koszycach. Przy kilku osobach City Star z Czech do Słowacji daje sensowne zniżki i wychodzi nawet taniej, niż łamanie taryfy na granicy czesko-słowackiej. Przykładowo - przy trzech osobach bilet T/P Czeski Cieszyn - Koszyce to 27 euro, co oznacza łączny koszt wyprawy (z prowiantem i dojazdem do Cieszyna) około 40 euro na osobę. Dodatkowa atrakcja w Koszycach to oczywiście pospieszny tramwaj do wschodniosłowackiej huty wybudowanej na peryferiach miasta, opisany przez martinka w jednym ze Światów Kolei. Termin wyjazdu - jakiś wrześniowy dzień roboczy z pełnym słońcem. Szczegóły do dogrania na PW i maile.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Koszyce - prawd. koniec trolejbusów
Napisane: Pn 3.09.2012, 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Inny plan mam: 28.09 wyjazd Sobieskim, w Bohuminie przesiadka do Żyliny i dalej Choc'em do Koszyc na północ. Powrót 29.09 Auparkiem i przez Zwardoń, dalej kibelkiem. Btw. nie orientujesz się, czy N72 jest obsługiwane trajtkami (tak by na logikę wychodziło) czy dieslami?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Koszyce - prawd. koniec trolejbusów
Napisane: Pn 3.09.2012, 13:01 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
YoMaHa napisał(a):
Inny plan mam: 28.09 wyjazd Sobieskim, w Bohuminie przesiadka do Żyliny i dalej Choc'em do Koszyc na północ. Powrót 29.09 Auparkiem i przez Zwardoń, dalej kibelkiem. Btw. nie orientujesz się, czy N72 jest obsługiwane trajtkami (tak by na logikę wychodziło) czy dieslami?


Trudno powiedzieć, ale IMHO powinien jechać. Choć jak byłem ostatnio, to na co którymś kursie jechał autobus (heblowata przegubowa Karosa) bez oznaczeń w rozkładzie. Wcześniej puszczali na co którymś autobus pod pretekstem niskiej podłogi. Aczkolwiek mając na stanie siedem 14-tek, nocka powinna być obsadzona normalnie. Co do wyjazdu o 14-tej, to dla mnie korzystniej jest brać już nocleg w Cieszynie (zniżka pracownicza). Tym niemniej Twoją propozycję mam na uwadze.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Koszyce - prawd. koniec trolejbusów
Napisane: Pn 3.09.2012, 13:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
Tym niemniej Twoją propozycję mam na uwadze.

Oczywiście nie jest wiążąca ;-) bo nie wiem, ile będę miał roboty (czyt: czy w ogóle gdzieś pojadę) i czy nie spłyną jakieś sensowne kontroferty spędzenia czasu wolnego (o ile takowy wówczas będzie), choć widmo wycinki trajtków stawia Koszyce wysoko w rankingu potencjalnych celów podróży ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Koszyce - prawd. koniec trolejbusów
Napisane: Wt 4.09.2012, 15:30 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Wiadomo do kiedy trajtki mogą pociągnąć?
Niestety u mnie dopiero październikowe weekendy wchodziłyby w grę, a chętnie pożegnałbym koszyckie trolejbusy...

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Koszyce - prawd. koniec trolejbusów
Napisane: Wt 4.09.2012, 15:31 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Sadorg napisał(a):
Wiadomo do kiedy trajtki mogą pociągnąć?
Niestety u mnie dopiero październikowe weekendy wchodziłyby w grę, a chętnie pożegnałbym koszyckie trolejbusy...


Niestety, nie podali żadnych konkretnych terminów. Podejrzewam, że mamy do czynienia z tym samym, co na początku 2009 r. w Gliwicach - urabianie gruntu. IMHO powinno do października wytrzymać. To nie Wschód, gdzie sieci potrafią znikać (przestać jeździć) z dnia na dzień.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Koszyce - prawd. koniec trolejbusów
Napisane: Śr 5.09.2012, 8:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
Sadorg napisał(a):
Wiadomo do kiedy trajtki mogą pociągnąć?
Niestety u mnie dopiero październikowe weekendy wchodziłyby w grę, a chętnie pożegnałbym koszyckie trolejbusy...


Niestety, nie podali żadnych konkretnych terminów. Podejrzewam, że mamy do czynienia z tym samym, co na początku 2009 r. w Gliwicach - urabianie gruntu. IMHO powinno do października wytrzymać. To nie Wschód, gdzie sieci potrafią znikać (przestać jeździć) z dnia na dzień.


Nie kojarzę na 100 %, ale zdaje się w Koszycach to już bywało jak w Słupsku, że po mieście faktycznie jeździł jeden czy dwa trolejbusy...

Od siebie - mi też by bardziej pasował październik, wtedy bym sobie w końcówce września wyskoczył do Elbląga, ale na razie jest to patykiem na wodzie pisane, bo nie wiem, czy i kiedy dostanę urlop oraz jak się ułożą pozatransportowe plany :-/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności