Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 20:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
ratujmy300i319 napisał(a):
Szanowni miłośnicy!

Wspomóżcie naszą społeczną inicjatywę na facebooku! Nie możemy pozwolić na likwidację historycznego połączenia Chrzanowa z Jaworznem.
http://www.facebook.com/pages/Ratujmy-3 ... 8123910782

Chętnie bym wspomógł, ale nie używam facebooka. Gdyby Kolega był tak uprzejmy streścić o co chodzi...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 21:00 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Zwracałem już na to uwagę dwa lata temu, gdy dzielono ówczesne J i S. Ale zostałem wtedy zgromiony, że do Sosnowca nie potrzeba, przesiadki są lepsze bo mniej spóźnień, do Katowic jest świetnie itp. Pasażerowie dostali cztery linie o krótszych trasach, ale za to kursujące z mniejszą częstotliwością i w dużej mierze niedopasowanymi przesiadkami. Wprowadzono też mniejszy tabor na nowych liniach do Chrzanowa. No same udogodnienia, nic tylko podróżować.
Nie dziwię się, że ZKKM tego nie chce współfinansować.


Nadinterpretujesz pewne fakty i to ostro. Początkowo praca eksploatacyjna była bez zmian. Dopiero później miasto Jaworzno w brutalny sposób przykręcając kurek z kasą wymusiło oszczędności. Mniejszy tabor wprowadzono tam, gdzie była możliwość, a nie celowo robiąc na złość pasażerom, przedkładając za wszelką cenę rachunek ekonomiczny. Dublując pracę eksploatacyjną na odcinku Jaworzno - Osiedle Stałe poprawiono ofertę, a jednocześnie rozwiązano po części problem przepełnień na tym odcinku. Co do koordynacji i przesiadek - jak najbardziej były. Nie śledziłem wszystkich kursów, ale mam zaufanie do człowieka, który to robił, że zrobił co było w jego mocy, aby te rozkłady jazdy miały sens. Wbrew temu co próbujesz głosić na dopasowanie do konkretnych generatorów przewozów i na przesiadki w Jaworznie zwraca się bardzo dużą rolę. Dlatego rozkłady jazdy w Jaworznie nie są sztampowe (ładne, proste, cykliczne), a nieregularne, bo przy małej liczbie kursów praktycznie każda godzina odjazdów z czegoś wynika.

W całej dyskusji wiesza się psy na PKM Jaworzno, ale nikt na przykład nie zwrócił uwagi, na oświadczenie na stronie MZDiM Jaworzno. A tam napisano: "W świetle pojawiających się informacji medialnych oraz pytań ze strony pasażerów w sprawie wykonywania dalszych połączeń przez autobusy linii 300 i 319, MZDiM przedstawia poniżej szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. Różnica w stosunku do dotychczasowego systemu rozliczeń polega na tym, że do chwili obecnej Jaworzno współfinansuje w 42% koszty funkcjonowania linii 300 i 319 także na terenie Chrzanowa oraz finansuje w 100% koszt funkcjonowania linii na terenie Jaworzna podczas gdy Chrzanów współfinansuje funkcjonowanie w/w linii wyłącznie na terenie Chrzanowa – tymczasem dla roku 2013 zaproponowano system polegający na finansowaniu przez każdą ze stron porozumienia 100% kosztów funkcjonowania linii na swym terenie.". Problem tak naprawdę polega na tym, że Chrzanów nie chce za bardzo współpracować z Jaworznem i tyle. A finanse są świetnym pretekstem do zerwania współpracy.

I na koniec - jeżeli takie tłumy jeździłby z Chrzanowa do Katowic, to już dawno Polbus jeździłby nie przez Jaworzno i zatkane w szczycie Mysłowice, a bezpośrednio po Autostradzie A4.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Nadinterpretujesz pewne fakty i to ostro. Początkowo praca eksploatacyjna była bez zmian. Dopiero później miasto Jaworzno w brutalny sposób przykręcając kurek z kasą wymusiło oszczędności. Mniejszy tabor wprowadzono tam, gdzie była możliwość, a nie celowo robiąc na złość pasażerom, przedkładając za wszelką cenę rachunek ekonomiczny. Dublując pracę eksploatacyjną na odcinku Jaworzno - Osiedle Stałe poprawiono ofertę, a jednocześnie rozwiązano po części problem przepełnień na tym odcinku. Co do koordynacji i przesiadek - jak najbardziej były. Nie śledziłem wszystkich kursów, ale mam zaufanie do człowieka, który to robił, że zrobił co było w jego mocy, aby te rozkłady jazdy miały sens. Wbrew temu co próbujesz głosić na dopasowanie do konkretnych generatorów przewozów i na przesiadki w Jaworznie zwraca się bardzo dużą rolę. Dlatego rozkłady jazdy w Jaworznie nie są sztampowe (ładne, proste, cykliczne), a nieregularne, bo przy małej liczbie kursów praktycznie każda godzina odjazdów z czegoś wynika.

Ja po prostu próbuję spojrzeć na sprawę również od drugiej strony. Jestem tylko pasażerem (dla PKM niezbyt częstym, a dla ZKKM wyjątkowo rzadkim), nijak nie związanym zawodowo ani emocjonalnie z żadnym organizatorem. Ale trochę mnie denerwuje, że winą obarcza się tylko jedną stronę, nie dostrzegając uchybień drugiej. Z tymi koordynacjami przesiadek różnie bywało - do/ z Katowic dużo było dopasowanych (choć nie wszystkie), do/z Sosnowca już nie. Może faktycznie inaczej się nie dało, trzeba bylo jakiś priorytet wybrać. Moim zdaniem na odcinku Stałe - Centrum wcale oferty nie poprawiono (a jeżeli już to w mikrominimalnym stopniu), ponieważ wcześniej E i J kursowały około dwa razy częściej, a i na S było więcej kursów. Teraz, przy obcięciu części kursów 300 do Podłęża zaryzykowałbym stwierdzenie, że ta oferta się pogorszyła. Już nie wspomnę o rzezi na 302 i wycięciu 313 w weekendy.

aso napisał(a):
W całej dyskusji wiesza się psy na PKM Jaworzno, ale nikt na przykład nie zwrócił uwagi, na oświadczenie na stronie MZDiM Jaworzno. A tam napisano: "W świetle pojawiających się informacji medialnych oraz pytań ze strony pasażerów w sprawie wykonywania dalszych połączeń przez autobusy linii 300 i 319, MZDiM przedstawia poniżej szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. Różnica w stosunku do dotychczasowego systemu rozliczeń polega na tym, że do chwili obecnej Jaworzno współfinansuje w 42% koszty funkcjonowania linii 300 i 319 także na terenie Chrzanowa oraz finansuje w 100% koszt funkcjonowania linii na terenie Jaworzna podczas gdy Chrzanów współfinansuje funkcjonowanie w/w linii wyłącznie na terenie Chrzanowa – tymczasem dla roku 2013 zaproponowano system polegający na finansowaniu przez każdą ze stron porozumienia 100% kosztów funkcjonowania linii na swym terenie.". Problem tak naprawdę polega na tym, że Chrzanów nie chce za bardzo współpracować z Jaworznem i tyle. A finanse są świetnym pretekstem do zerwania współpracy.

Właśnie mam wrażenie, że psy wiesza się na ZKKM, a na PKMie wieszam je tylko ja (przyznam, że trochę prowokacyjnie ;-)). Nie znałem ustaleń i faktów, które zaprezentowałeś, natomiast tak "gdybając" - może Chrzanów przyjąłby propozycję, gdyby ta oferta była dlań atrakcyjniejsza, tzn. gdyby te linie kursowały do Katowic i Sosnowca.

aso napisał(a):
I na koniec - jeżeli takie tłumy jeździłby z Chrzanowa do Katowic, to już dawno Polbus jeździłby nie przez Jaworzno i zatkane w szczycie Mysłowice, a bezpośrednio po Autostradzie A4.

Być może by tak było, gdyby autostrada nie była płatna.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 22:10 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Jestem tylko pasażerem (dla PKM niezbyt częstym, a dla ZKKM wyjątkowo rzadkim), nijak nie związanym zawodowo ani emocjonalnie z żadnym organizatorem.


W efekcie filozofujesz, nie znając realnej sytuacji. W dodatku przyjmujesz do wiadomości tylko te fakty, które są dla Ciebie wygodne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
W efekcie filozofujesz, nie znając realnej sytuacji. W dodatku przyjmujesz do wiadomości tylko te fakty, które są dla Ciebie wygodne.

Ależ ja tylko obserwuję i próbuję wyciągnąć wnioski. Czy Twoim zdaniem nie ma w nich logiki? Albo czy pomyliłem się, licząc kursy na odcinku Stałe - Centrum? Komunikacja w Jaworznie i Chrzanowie mnie nie dotyczy i raczej osobiście mało mnie obchodzi. Z jedynym wyjątkiem: tego stopniowego obcinania kursów na 321 i w końcu likwidacji linii nie daruję :-/

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 22:27 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
aso napisał(a):
W efekcie filozofujesz, nie znając realnej sytuacji. W dodatku przyjmujesz do wiadomości tylko te fakty, które są dla Ciebie wygodne.

Ależ ja tylko obserwuję i próbuję wyciągnąć wnioski. Czy Twoim zdaniem nie ma w nich logiki?


Odpowiem krótko: "po wyrwaniu czwartej nóżki mucha ogłuchła".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 22:46 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
aso napisał(a):
W efekcie filozofujesz, nie znając realnej sytuacji. W dodatku przyjmujesz do wiadomości tylko te fakty, które są dla Ciebie wygodne.

Ależ ja tylko obserwuję i próbuję wyciągnąć wnioski. Czy Twoim zdaniem nie ma w nich logiki? Albo czy pomyliłem się, licząc kursy na odcinku Stałe - Centrum? Komunikacja w Jaworznie i Chrzanowie mnie nie dotyczy i raczej osobiście mało mnie obchodzi. Z jedynym wyjątkiem: tego stopniowego obcinania kursów na 321 i w końcu likwidacji linii nie daruję :-/
Egon, na 321 od Elektrowni do Mysłowic od dawna można było policzyć pasażerów na palcach jednej ręki. PKM i tak (za)długo utrzymywał te linię.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Pn 29.10.2012, 23:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Odpowiem krótko: "po wyrwaniu czwartej nóżki mucha ogłuchła".

Szóstej ;-)

citadis napisał(a):
Egon, na 321 od Elektrowni do Mysłowic od dawna można było policzyć pasażerów na palcach jednej ręki. PKM i tak (za)długo utrzymywał te linię.

Rozumiem. Z ekonomicznego punktu widzenia decyzja uzasadniona. Ale ponieważ miała związek z moimi potrzebami, to zrobiło mi się smutno.

A w humorystyczny sposób ująłbym to tak:
Katowice: ich się boimy, bo to w końcu stolica województwa, do którego nas wcielono. Więc będziemy dalej jeździli do nich za darmo. Potniemy tylko połowę kursów i skrócimy relację jednej linii, wmawiając, że autobusy będą bardziej punktualne.
Sosnowiec: ich boimy się dużo mniej, więc na jedynej docierającej tam linii wytniemy połowę kursów i ją skrócimy. Wmówimy to samo, co Katowicom. Nieważne, że na drogach na wycofanym odcinku panuje ruch 1 rower/2 tygodnie. Nie dali sobie wyciąć połowy? No to jedną trzecią, ale za to pominiemy Mysłowice i wycofamy wariantowe kursy do/z Milowic.
Mysłowice: ich się nie boimy, niestety nie da się jeździć z ich pominięciem wszystkimi liniami do Katowic. Ale bez problemu możemy jedną peryferyjną linię im skasować, a drugą do Sosnowca przetrasować tak, żeby je pomijała.
Chrzanów: ich w ogóle się nie boimy, przecież to inne województwo - to prawie tak, jak inne państwo. Nieważne, że kiedyś łączyła nas wspólna organizacja KM - to było dawno i nieprawda. Za mało płacą - odetniemy im połączenia do Katowic i Sosnowca. Nie chcą płacić za nasze wspaniałe autobusy, gwarantujące im dojazd prawie aż na drugi kraniec naszego miasta - zabierzemy im je, niech gniotą się w kurduplach. Jeszcze przyjdą na kolanach...
Jaworzno: no, tu jesteśmy u siebie, możemy robić co chcemy. Uwalimy se 313 w weekendy, co się ludzie będą szwendać po jakichś Borach. Bandziory grasują, bezpieczniej siedzieć w domu. 302 też potniemy - po co hulać przegubowcami po lasach, jeszcze się jakiś wilk zabłąka. Zresztą mikrobusów ci u nas dostatek.

Aso, nie bij ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 1:19 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
aso napisał(a):
Odpowiem krótko: "po wyrwaniu czwartej nóżki mucha ogłuchła".

Szóstej ;-)


I nie mucha, tylko pchła, bowiem uczony prowadząc badanie naukowe wydawał polecenie "skacz", a tego mucha i tak by nie umiała.
Żarty na bok >>>>>>>
Cytuj:
Chętnie bym wspomógł, ale nie używam facebooka. Gdyby Kolega był tak uprzejmy streścić o co chodzi...

Ja również - jak wyżej.
Mnie trudno jest doprawdy pojąć takie decyzje, takie postępowanie władz jak rozwalanie komunikacji pomiędzy Chrzanowem a Katowicami i Sosnowcem a obecnie pomiędzy Chrzanowem a Jaworznem. Praktycznie sprowadza to się do zastępowania zorganizowanej komunikacji działającej w ramach jakiegoś systemu przez "dziką" komunikację prywatną. A może jest to działanie jak najbardziej celowe, w pełni zamierzone przecież ktoś na tym oszczędza (gminy) i ktoś na tym zarabia (prywatni przewoźnicy) i o to pewnie chodzi.
Nie bardzo też potrafię pojąć dlaczego do jaworznickich linii nic nie dopłacają Katowice oraz Mysłowice, przecież mieszkańcy tych miast również z nich korzystają. Jeśli władze gmin nie potrafią sie porozumieć w sprawach dofinansowania komunikacji która tak naprawdę potrzebna jest wszystkim to może kiedyś wprowadzą prawo do korzystania z autobusów jaworznickich wyłącznie dla mieszkańców Jaworzna, a chrzanowskich dla mieszkańców Chrzanowa, co jest technicznie wykonalne; opłata wyłącznie za pomocą e-karty wydawanej mieszkańcom danego miasta. Głupi pomysł - chyba nie dużo bardziej głupi niż całkowita likwidacja tych połaczeń ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 11:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
A może jest to działanie jak najbardziej celowe, w pełni zamierzone przecież ktoś na tym oszczędza (gminy) i ktoś na tym zarabia (prywatni przewoźnicy) i o to pewnie chodzi.


Najgorsze jest to, że teraz potrzeba będzie zaspokajana przez podmiot "niezarządzalny". Tu sobie Urząd będzie mógł pogadać- jak Heniek czy Wacek stwierdzi, że nie pojedzie, albo zwiększy ceny do 10 zł za przejazd to pech- nikt mu nie zabroni ;). Przecież Wacek może po 1.01.2013 postawić UM w Chrzanowie pod ścianą. Płacisz, albo od jutra nie jeżdżę. Płacisz, albo od jutra bilety za 25 zł. Jest monopol, kto zabroni. Może w międzyczasie zbuduję sobie z 3-4 domy na Martynice, ale ktoś mi na to pozwolił.

Cytuj:
to może kiedyś wprowadzą prawo do korzystania z autobusów jaworznickich wyłącznie dla mieszkańców Jaworzna, a chrzanowskich dla mieszkańców Chrzanowa, co jest technicznie wykonalne; opłata wyłącznie za pomocą e-karty wydawanej mieszkańcom danego miasta. Głupi pomysł - chyba nie dużo bardziej głupi niż całkowita likwidacja tych połaczeń ?


Linie 0- nur fur Deutsche. Już to znamy- było ale się zmyło.

Zachowanie jednych i drugich jest śmieszne, ale typowe dla tej części GOPu. I ja obstawiam, że skończy się jak w Sławkowie- po góra 2-3 miechach wróci jakiś ogryzek. A po drodze będzie TV Katowice, Radio Katowice, RMF24 i Elżunia Jaworowicz.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 11:52 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ludw_K napisał(a):
Nie bardzo też potrafię pojąć dlaczego do jaworznickich linii nic nie dopłacają Katowice oraz Mysłowice, przecież mieszkańcy tych miast również z nich korzystają.
Przede wszystkim jednak linie służą mieszkańcom Jaworzna, jest to fakt niezaprzeczalny i znajdujący pokrycie w strukturze sprzedaży biletów. Jedynie niewielka część tortu to "komercyjni" klienci z gmin kzkowskich.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 15:18 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
butthead napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
Nie bardzo też potrafię pojąć dlaczego do jaworznickich linii nic nie dopłacają Katowice oraz Mysłowice, przecież mieszkańcy tych miast również z nich korzystają.
Przede wszystkim jednak linie służą mieszkańcom Jaworzna


Cieszy ten rozsądny głos w dyskusji...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 18:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
butthead napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
Nie bardzo też potrafię pojąć dlaczego do jaworznickich linii nic nie dopłacają Katowice oraz Mysłowice, przecież mieszkańcy tych miast również z nich korzystają.
Przede wszystkim jednak linie służą mieszkańcom Jaworzna

Cieszy ten rozsądny głos w dyskusji...

No dobrze, ale to dlaczego mieszkańcy Chrzanowa mają dopłacać do linii, a Katowic nie? Z jakiej racji chrzanowianie mają fundować komunikację hanysom? Jak windykować, to wszystkich.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Na litość boską, nie rozumiesz, że tym autobusem jadą ludzie z Chrzanowa do Katowic w znacznej większości?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 20:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
Nie bardzo też potrafię pojąć dlaczego do jaworznickich linii nic nie dopłacają Katowice oraz Mysłowice, przecież mieszkańcy tych miast również z nich korzystają.
Przede wszystkim jednak linie służą mieszkańcom Jaworzna, jest to fakt niezaprzeczalny i znajdujący pokrycie w strukturze sprzedaży biletów. Jedynie niewielka część tortu to "komercyjni" klienci z gmin kzkowskich.

Z tym tylko, że Katowice w jakiś sposób też korzystają z faktu uruchamiania przez Jaworzno tych linii. Poprzez np. możliwość zatrudnienia w sklepie przy rynku tańszego pracownika z Jaworzna, poprzez fakt, że potencjalnie część dojeżdżających jotką ludzi wybrałaby puszki i te puszki nawiozłyby smrodu, stałyby na parkingach etc. Także rozmaity lumpenproletariacki kwiat jaworznickiej młodzieży dzięki wieczornym kursom może wrócić do domu po winnej libacji podczas oglądania meczu na telebimie... Skojarz z "czerwonej książeczki" fragment o dopłatach do komunikacji uzależnionej od mocy podatkowej gmin, jak ma to miejsce w Szwajcarii. Dopłaty Katowic do jaworznickich linii należy też w tym świetle rozpatrywać.

Co rzecz jasna nie zaprzecza faktowi, że większość znakomitą klienteli stanowią jaworznianie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 21:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
adam86 napisał(a):
Na litość boską, nie rozumiesz, że tym autobusem jadą ludzie z Chrzanowa do Katowic w znacznej większości?

Co Ty opowiadasz? Przecież nie ma linii miejskiej z Chrzanowa do Katowic.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 21:22 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Chodzi mu głownie o to że ludzie podróżują z Chrzanowa do Katowic, a to że nie ma bezpośredniego autobusu to nie ich problem, a teraz będą mieli większy z dojazdem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 22:01 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
Trochę nie mam czasu na komentowanie każdego ze zdań, które tutaj ostatnio padły, ale wrzucę swoje trzy grosze.

Strona chrzanowska od początku nie jest zainteresowana jakimkolwiek finansowaniem komunikacji z Jaworznem. W chwili obecnej nie ma nawet chęci ocalenia strategicznych kursów w ilości gwarantującej utrzymanie dotychczasowego poziomu dofinansowania. Nie doszło do żadnych negocjacji. Znaleziono po prostu świetny sposób na oszczędności w budżecie, który świeci totalnymi pustkami. Związek notuje dramatyczny spadek sprzedaży biletów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 22:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Lukas SC napisał(a):
Chodzi mu głownie o to że ludzie podróżują z Chrzanowa do Katowic, a to że nie ma bezpośredniego autobusu to nie ich problem, a teraz będą mieli większy z dojazdem.

Właśnie to ICH problem. Większość z nich już z pewnością dawno poprzesiadała się na mikrobusy i prywatne auta. Jeżeli gminy, a właściwie organizatorzy, nie potrafą dogadać się co do warunków finansowania linii ponadlokalnych, to o wspólnej taryfie możemy zapomnieć na co najmniej najbliższe 50 lat. A ten cały ŚKUP można będzie wsadzić sobie w... czytnik.

Faktem jest, że uważam PKM (MZDiM) Jaworzno i MZK Tychy za najsprawniejszych organizatorów KM w regione, co nie znaczy, że nie popełniają błędów. Mało, ale za to duże. Więc aso - nie gniewaj się, ale przy całym szacunku dla Twojej pracy - bo zakładam, że wziąłeś w tym (za) udział - podzielenie J i S to nie był błąd, a wielbłąd. Przy bardziej zdecydowanej postawie wobec KZK GOP, takiej np. jaką zaprezentowano wobec ZKKM, być może można by jakieś dopłaty wywalczyć - jak nie samemu, to przy pomocy pasażerów. Tylko trzeba taką próbę podjąć. Przecież prawie wszyscy na tym forum głoszą, że nieważne ilu i jakich pasażerów autobus wozi, ważne ile robi wozokilometrów. Denerwuje mnie, że KZK GOP i gminy w nim zrzeszone potrafią grać na nosie niezależnym od nich organizatorom, nie dopłacając do ich linii przewożących pasażerów (niezależnie skąd pochodzą) między "strefami wpływów". Sam KZK GOP uruchamia bardzo mało takich linii (niewiele brakowało, żeby zlikwidowano 688 i 788 - pomogli pasażerowie) i zdziera haracz za ich kursowanie (np. 37, 194, 653). Dlaczego to nie może działać w drugą stronę?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Jaworzno - linie ponadlokalne
Napisane: Wt 30.10.2012, 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
PKM&WPK napisał(a):
Nie doszło do żadnych negocjacji. Znaleziono po prostu świetny sposób na oszczędności w budżecie, który świeci totalnymi pustkami. Związek notuje dramatyczny spadek sprzedaży biletów.


Pomysły jakie proponuje ZKKM są strasznie głupie. Tam widać dążenie by obstać jak najtaniej. Czkawka z tego będzie i tyle ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności