Teraz jest Cz 28.03.2024, 18:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Wszystkich Świętych 2012
Napisane: Cz 1.11.2012, 17:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Tak się zastanawiam, kiedy ktoś w KZK wpadnie na to, że z cmentarza w Będzinie korzysta bardzo duża liczba mieszkańców Pogoni? Jakaś objazdówka typu Cmentarz - Będzińska - Sucha - Czeladzka - Gospodarcza - Grota-Roweckiego - Orla - Będzińska - Cmentarz byłaby niezłym uzupełnieniem tych wszystkich C-coś tam. Poza tym tabor B na 40/807... niektóre jechały wypchane jak puszki sardynek.

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wszystkich Świętych 2012
Napisane: Cz 1.11.2012, 18:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Mnie zadziwia brak w te dni czegoś z katowickiego Komunalnego w stronę Nikiszowca. Jechałem 674, widziałem pojedyncze grupki idące pieszo lasem na Nikisz, ludzie w autobusie zaś chcieli brać taryfy na powrót. C-8 ponoć luft wozi, a tu społeczeństwu wymiernie przysłużyłoby się to jedno vecto...

Ponadto powaliło mnie oznakowanie i regularność C-5. Około 12:30 przyszedłem na przystanek, poczekałem 5 minut i mogłem poobserwować stojące sobie w oddali 2xSU18. Ruszyły jeden za drugim, niezbyt wypełnione, bo wcześniej istny tłum zgarnęło 674... Nadzoru ruchu to my się chyba nigdy nie doczekamy.

Oznakowanie C-5 było na równym poziomie. Widać, że PKM postarał się należycie, bo było jednolicie i ciekawie: kartki A4 gryzmolone były nie zwykłym długopisem, a kolorowym zakreślaczem. Miasto uniwersyteckie, Śląskie Techniczne za płotem bazy, a wyświetlaczy nie ma komu wklepać.

Kolorytu dopełnia fakt, że rozkłady na Wszystkich Świętych dla 674 są inne w internecie, inne na przystankach.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wszystkich Świętych 2012
Napisane: Cz 1.11.2012, 18:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kierunki w R&G to się powinny radiowo zgrywać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wszystkich Świętych 2012
Napisane: Cz 1.11.2012, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
inżinier napisał(a):
Mnie zadziwia brak w te dni czegoś z katowickiego Komunalnego w stronę Nikiszowca. Jechałem 674, widziałem pojedyncze grupki idące pieszo lasem na Nikisz, ludzie w autobusie zaś chcieli brać taryfy na powrót. C-8 ponoć luft wozi, a tu społeczeństwu wymiernie przysłużyłoby się to jedno vecto...

Dziś nie widziałem żadnego autobusu na C8, więc nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Ale w zeszłym roku frekwencją to nie grzeszyło. Co do Nikisza - janowski cmentarz nie jest duży, ale być może uruchomienie tam dodatkowej linii cmentarnej miałoby sens, bo generalnie tam jest ogromny problem z parkowaniem samochodów, zwłaszcza że ul. Cmentarna jest w okolicach 1.11. wyłączana z ruchu kołowego. Tylko, że w jego pobliżu nie za bardzo jest gdzie zrobić krańcówkę, autobus musiałby trzaskać na pusto kliometry najbliżej w okolice mysłowickiego Reala albo na Bolinę. 109 to jednak nie to - przejście z Zamkowej w taki dzień jak dziś to brnięcie pół kilometra przez błoto.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wszystkich Świętych 2012
Napisane: Pt 2.11.2012, 12:30 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Strzyż napisał(a):
Tak się zastanawiam, kiedy ktoś w KZK wpadnie na to, że z cmentarza w Będzinie korzysta bardzo duża liczba mieszkańców Pogoni? Jakaś objazdówka typu Cmentarz - Będzińska - Sucha - Czeladzka - Gospodarcza - Grota-Roweckiego - Orla - Będzińska - Cmentarz byłaby niezłym uzupełnieniem tych wszystkich C-coś tam. Poza tym tabor B na 40/807... niektóre jechały wypchane jak puszki sardynek.
Podobnie tramwaje. A C6 puste...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wszystkich Świętych 2012
Napisane: Pt 2.11.2012, 22:32 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
To jest przyzwyczajenie ludzkie. Jechałem wczoraj z Będzina do Sosnowca, przedostatni kurs, pod stadionem 3 pasażerów. Pod cmentarzem wiele pytań do kierowcy, a gdzie to jedzie, a pod ślimakiem i dworcem staje? Powinny być lepsze informacje dla pasażerów w wieku 50+ które nie korzystają z internetu i nie wiedzą o takich liniach. Przykład moja teściowa, chciała jechać na Cmentarz w Dańdówce T27, powiedziałem jej o C6, to powiedziała krótko, a co to jest? a może nie pojedzie albo wywiezie mnie w inną stronę, i wybrała zatłoczony tramwaj w obydwu kierunkach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Wszystkich Świętych 2012
Napisane: So 10.11.2012, 20:17 

Dołączył(a): So 8.01.2011, 17:54
Posty: 18
Witam
Przed kolejnym dniem Wszystkich Świętych zgłaszam problem linii cmentarnej C-4 kursującej w Gliwicach. Aktualnie (corocznie do tej pory) jest to linia kursująca okręznie: Gliwice Plac Piastów - Cmentarz Lipowy - ul. Tarnogórska - Cmentarz Św. Wojciecha - Gliwicae Plac Piastów. Tyle teorii. Jak rozumiem linie te mają umożliwiać ludziom dojazd, w tym okresie Wszystkich Świętych, w okolice gliwickich Nekropolii. Ta linia właściwie to uniemożliwia. Corocznie z niej korzystając, wsiadając na ul. Mysliwskiej (przy "niby" głównym wejściu na Cmentarz Św. Wojciecha, ludzie dalej uważają, że wejście główne jest z ul. Św. Wojciecha, jak sama nazwa Cmenatrza wskazuje) nie mogę dojechać na Cmentarz Lipowy. Na Placu Piastów corocznie zdezorientowani ludzie nie znający uroków komunikacji miejsckiej, są brutalnie wyrzucani przez kierowce z autobusu, twierdząc, że to jest koniec jazdy i przerwa w kursowaniu, a dalszy kurs tegoż samego autobusu realziowany będzie za około 20 minut.
Moja propozycja jest taka, czy linia C-4 nie mogła by kursować: w relacji normalnej (nie okrężnej): Cmentarz Lipowy - Plac Piastów - Cmentarz Św. Wojciecha. Przy Cmentarzu Lipowym nawrót na jednokierunkowych pasach ulicy Poniatowskiego (podobnie jak to robią w tym czasie linie C-2 i C-3), a przy Cmentarzu Wojciecha kurs autobusu: ul. Toszecka - ul. Św. Wojciecha (postój na wysepce, która tam fizycznie się znajduje przy wejściu głónym na Cmentarz od ulicy Św. Wojciecha przy gołębniku), a nastepnie ul. Św. Wojciecha - ul. Jałowcowa - ul. Myśliwska - ul. Toszecka (zgodnie z obowiązująca w tych dniach organizacją jednokierunkowego ruchu). Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności