Teraz jest Cz 28.03.2024, 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 22:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
Tylko, ze ja wolałbym ze swej pracy dofinansowywać szpital z którego usług wcześniej czy później będę zmuszony skorzystać niż dofinansowywać jakąś tam ligę czy klasę piłki nożnej lub innej która mnie tyle interesuje co zeszłoroczny śnieg.


No ale przecież go dofinansowujesz, niezależnie od tego co robisz, z tą różnicą, że pracując w spółce SP robisz to dwa razy ;).
A decyzja co do tego co firma robi z zyskiem powinna należeć do Zarządu, ewentualnie do właściciela- jeśli ci się to nie podoba możesz teoretycznie sam zostać właścicielem, bądź członkiem Zarządu. Poza tym ligi piłki nożnej są finansowane w większości ze środków prywatnych, z podatków kasa idzie tam tylko wtedy, gdy sponsorem klubu jest miasto. No ale czego się nie robi mając przed Urzędem hordę kibiców śpiewających brzydko o Ukochanym Wodzu, w dodatku z racami i kamieniami ;).

Cytuj:
W firmie w której ja pracowałem na pewno nie, był dużo niższy.


Niższy, wyższy- co to za różnica. Biorąc pod uwagę gospodarki rozwinięte największy udział ma tam w ogóle aktywności sektor usług- w tym tych usług jakie tworzy się w biurach- np. usług finansowych. Pytanie, czy to biurokracja dla biurokracji, czy tez efekt popytu sektora przemysłowego. Moim zdaniem zdecydowanie to drugie. A firma prywatna mimo wszystko liczy koszty bardzo ostro i tam nikt sobie nie tworzy stanowisk dla stanowisk po to żeby były, chyba, że taka jest wola Zarządu...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ludw_K napisał(a):
Przypuszczam, że nie znasz nikogo kto pracował na dole, ja znam wielu i wiem w jakich warunkach, z jakim wysiłkiem i z jakim narażeniem życia tam się pracuje.

Tobie się wydaje, że tylko tam się z jakims wysiłkiem pracuje i narażeniem życia? Tłumacze Ci jak małemu dziecku, że byłem i w kopalni, bynajmniej nie na wycieczce, wiem jak wygląda obsługa kombajnu w ścianie, która włąsnie głównie polega na wciskaniu knefli. Zapewniam, że są zakłady, w których ludzie pracują w znacznie gorszych warunkach, gdzie oszczędza się na wszystkim, łącznie z ochroną słuchu, dróg oddechowych, a ludzie pracują za marne grosze, za które żaden górnik by palcem nie kiwnął.
Cytuj:
Znałem także dwóch którzy z kopalni powrócili karawanem (jeden z nich to brat bliskiej mi koleżanki, zginął w ostatniej katastrofie na "Śląsku"), więc bądź łaskaw w tym temacie się nie mądrzyć.

Bo w innych zakładach to nikt nie ginie. I tak przy okazji, sprawdz sobie ile osób ginie na dole z własnej winy, a ile w katastrofach. Gadka o tym niesamowitym niebezpieczeństwie jest mitem, którym usprawiedliwia się zwyczajną ludzką głupotę. Przy dzisiejszym stanie wiedzy i dzisiejszym rozwoju techniki większość zagrożeń naturalnych mozna po prosto znacznie zminimalizowac.
Cytuj:
Ale też nie po to by robotników przekształcać w niewolników tylko dlatego, że węgiel (a także inne towary również te wysoko przetworzone) można dużo taniej sprowadzać z bardzo odległych krajów w których produkują/wydobywają je niewolnicy.
EOT

Słyszałeś o czyms takim jak ekonomia?
Cytuj:
Mogę dać głowę wraz z resztą znajdujących się na niej siwych włosów że bilans taki wskazałby jednoznacznie na wzrost a nie spadek wielkości "biurokracji"

Lepiej nie dawaj, bo jeszcze ją stracisz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 23:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
Akurat na Górnym Śląsku to chyba w każdej rodzinie jest ktoś bliższy lub dalszy kto ma związek z górnictwem, więc bez przesady. A we wcześniejszych kwestiach dotyczących zarobków chodziło raczej o tych co pracują "na kopalni" ale po ziemią bywali lata temu albo wcale. Dla ułatwienia dodam, że chodzi np. o związkowców, którzy pensje mają wielokrotnie wyższe niż pracownicy dołowi, a za przeproszeniem niewiele robią pożytecznego.

Chodzi generalnie o wszystkich pracowników. Oprócz powszechnych praktyk pisania dniówek dołowych znacznej liczbie osób, która tam wcale nie jedzie, to bardzo często pomija się przeróżne dodatki do wynagrodzeń. Zwiachole to akurat w większości przedsiębiorstw państwowych i samorządowych siedzą i przynoszą szkody.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 14:17 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
A we wcześniejszych kwestiach dotyczących zarobków chodziło raczej o tych co pracują "na kopalni" ale po ziemią bywali lata temu albo wcale. Dla ułatwienia dodam, że chodzi np. o związkowców, którzy pensje mają wielokrotnie wyższe niż pracownicy dołowi, a za przeproszeniem niewiele robią pożytecznego.

Tu pełna zgoda. Etatowych działaczy związkowych zaliczam także do grupy urzędników czy jak kto woli pracowników biurowych. Przywileje i wysokie zarobki - tak, ale wyłącznie dla konkretnych stanowisk pracy a nie branży lub zakładu. Z drugiej jednak strony gdyby nie ci działacze związkowi (niektórzy, nie wszyscy) to warunki socjalne i płacowe górników byłyby dziś takie same jak pracowników hipermarketów gdzie właśnie na ogół związków zawodowych nie ma lub ich działanie jest róznymi podstępnymi metodami neutralizowane.
adam86 napisał(a):
Zapewniam, że są zakłady, w których ludzie pracują w znacznie gorszych warunkach, gdzie oszczędza się na wszystkim, łącznie z ochroną słuchu, dróg oddechowych, a ludzie pracują za marne grosze, za które żaden górnik by palcem nie kiwnął.

Nie przeczę, ale czy w takich zakładach są jakieś związki zawodowe z etatowymi działaczami ?
Cytuj:
Gadka o tym niesamowitym niebezpieczeństwie jest mitem, którym usprawiedliwia się zwyczajną ludzką głupotę.

Ludzka głupota to jedna sprawa czemu też nie sposób zaprzeczyć, niemniej na podstawie badań zdefiniowane są zawody szczególnie niebezpieczne i zawód górnika do nich należy.
Cytuj:
Przy dzisiejszym stanie wiedzy i dzisiejszym rozwoju techniki większość zagrożeń naturalnych mozna po prosto znacznie zminimalizowac.

Oczywiście, tylko wówczas koszty wydobycia węgla znacznie by wzrosły.
Cytuj:
Słyszałeś o czyms takim jak ekonomia?

Słyszałem, a czy Ty słyszałeś o czymś takim jak humanitaryzm. Nie ulega żadnej wątpliwości, ze najbardziej ekonomicznym systemem społecznym jest niewolnictwo a najmniej socjalizm. A jak to wygląda w odniesieniu nie do ekonomii lecz humanitaryzmu ?
Dar85 napisał(a):
A decyzja co do tego co firma robi z zyskiem powinna należeć do Zarządu, ewentualnie do właściciela

No własnie do właściciela i dlatego formy własności powinny być takie by każdy pracownik w jakimś stopniu był współwłaścicielem swojego zakładu.
Cytuj:
Poza tym ligi piłki nożnej są finansowane w większości ze środków prywatnych,

Tak, ze środków prywatnych właścicieli którzy, gdyby kierowali sie zasadą sprawiedliwości społecznej środki te przeznaczaliby na wyższe zarobki pracowników lub niższe ceny usług.
Bądź też zamiast sponsorować kluby piłkarskie sponsorowaliby wczasy dla swoich pracowników lub kolonie letnie dla ich dzieci.
Cytuj:
Pytanie, czy to biurokracja dla biurokracji, czy tez efekt popytu sektora przemysłowego. Moim zdaniem zdecydowanie to drugie.

A moim zdaniem ta biurokracja faktycznie zwiększa zyski, ale tylko zyski bogatych kosztem biednych. Zyski urzędników a przede wszyskim właścicieli i członków zarządów spółek kosztem niskich zarobków pracowników oraz wysokich cen towarów i usług głównie tych z których zrezygnować nikt nie może.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 14:34 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Ludw_K napisał(a):
No własnie do właściciela i dlatego formy własności powinny być takie by każdy pracownik w jakimś stopniu był współwłaścicielem swojego zakładu.


Poza kilkoma wyjątkami, takie rozwiązanie prowadzi najczęściej do pogarszania kondycji przedsiębiorstwa, bo interes właściciela i interes pracownika są rozbieżne. Zresztą to już było - w przedsiębiorstwie państwowym, które de facto nie miało właściciela, rządziła rada pracownicza. Skutki gospodarcze są powszechnie znane.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
No własnie do właściciela i dlatego formy własności powinny być takie by każdy pracownik w jakimś stopniu był współwłaścicielem swojego zakładu.


Ale takie rozwiązanie jest faktycznie niekorzystne dla pracownika i utrudnia zarządzanie. Po pierwsze pracownik jeśli biznes nie idzie może zostać obciążony dodatkowo stratami firmy, które mogą być dla niego znacznie dotkliwszą karą niż sama utrata pracy, a po drugie nikt mu nie może zabronić dowolnego obracania posiadanymi papierami wartościowymi, po trzecie pracownik dostaje ekstra ileś tam obowiązków, które go tak naprawdę nie powinny interesować (np. będzie pytany o zaakceptowanie bilansu spółki, pytanie, czy się na tym zna). A po kolejne- rozdrobniony akcjonariat utrudnia zarządzanie- bo zmusza właściciela do liczenia się z wieloma mniejszymi właścicielami, a już samo zebranie ich w jednym miejscu może być wyjątkowo trudne...

Cytuj:
Tak, ze środków prywatnych właścicieli którzy, gdyby kierowali sie zasadą sprawiedliwości społecznej środki te przeznaczaliby na wyższe zarobki pracowników lub niższe ceny usług.


Ale te środki to są najczęściej środki przeznaczane na promocję, a nie na ZFŚS- i one tak, czy inaczej poniesione byc muszą, czy to na bannery, czy to na reklamy prasowe. Głupia reklama w gazecie kosztuje piękne pieniądze- i to na dofinansowania nie pójdzie.

Cytuj:
Bądź też zamiast sponsorować kluby piłkarskie sponsorowaliby wczasy dla swoich pracowników lub kolonie letnie dla ich dzieci.


Marketing z czegoś finansowany byc musi- to nie jest dział co wydobywa węgiel, ale bez niego wydobycie byłoby bez sensu...

Cytuj:
A moim zdaniem ta biurokracja faktycznie zwiększa zyski, ale tylko zyski bogatych kosztem biednych. Zyski urzędników a przede wszyskim właścicieli i członków zarządów spółek kosztem niskich zarobków pracowników oraz wysokich cen towarów i usług głównie tych z których zrezygnować nikt nie może.


Ale efekt kuli sniegowej musi występować na rynku. Poza tym jednak rynek weryfikuje pewne rzeczy- i pewnych podwyżek i zmów cenowych nie przyjmie. A jak taka firma dochrapie się na plecach UOKiKu to będzie smutno :(.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 16:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ludw_K napisał(a):
to warunki socjalne i płacowe górników byłyby dziś takie same jak pracowników hipermarketów gdzie właśnie na ogół związków zawodowych nie ma lub ich działanie jest róznymi podstępnymi metodami neutralizowane.

Nikt w żadnym hipermarkecie nie będzie dokładał do działalności. Ciekawe czy jakbyś był właścicielem jakiejś firmy to też chciałbyś płacić jakiemus etatowemu zwiącholowi.
Cytuj:
Nie przeczę, ale czy w takich zakładach są jakieś związki zawodowe z etatowymi działaczami ?

Owszem, nie raz są. Związkowcy interesują się głównie sobą.
Cytuj:
Ludzka głupota to jedna sprawa czemu też nie sposób zaprzeczyć, niemniej na podstawie badań zdefiniowane są zawody szczególnie niebezpieczne i zawód górnika do nich należy.

Znaczna większość górników ginie w wyniku głupoty i lekceważenia przepisów. Katastrofy naturalne zdarzają sie raz na kilka lat.
Cytuj:
Oczywiście, tylko wówczas koszty wydobycia węgla znacznie by wzrosły.

Nie.
Cytuj:
Słyszałem, a czy Ty słyszałeś o czymś takim jak humanitaryzm. Nie ulega żadnej wątpliwości, ze najbardziej ekonomicznym systemem społecznym jest niewolnictwo a najmniej socjalizm. A jak to wygląda w odniesieniu nie do ekonomii lecz humanitaryzmu ?

Ja pierdzielę. Zrozum chłopie, że dochód nie może powstawac w wyniku nierentownej działalności.
Cytuj:
Tak, ze środków prywatnych właścicieli którzy, gdyby kierowali sie zasadą sprawiedliwości społecznej środki te przeznaczaliby na wyższe zarobki pracowników lub niższe ceny usług.

Zacznij od siebie. Rozdawaj pieniądze, które zarabiasz.
Cytuj:
A moim zdaniem ta biurokracja faktycznie zwiększa zyski, ale tylko zyski bogatych kosztem biednych. Zyski urzędników a przede wszyskim właścicieli i członków zarządów spółek kosztem niskich zarobków pracowników oraz wysokich cen towarów i usług głównie tych z których zrezygnować nikt nie może.

Urzednicy wcale dobrze nie zarabiają.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 20:02 

Dołączył(a): Pt 20.08.2010, 21:00
Posty: 394
Lokalizacja:
Imielin
Ja mam takie wrażenie, że pewne osoby, które nie mają pojęcia na temat górnictwa/warunków w jakich się tam pracuje próbują tutaj pisać jakie pseudo mądre elaboraty. Mam prośbę – jeśli nigdy w życiu nie byliście na dole, nie poznaliście faktycznie tej roboty to dajcie sobie spokój z pisaniem mądrych postów na ten temat. Bo z perspektywy siedzenia w ciepłych kapciach przed komputerem z kubkiem gorącej herbaty wszystko wydaje się takie proste, idealne i łatwe.

_________________
Pozdrawiam, Patryk


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Patrykos napisał(a):
Ja mam takie wrażenie, że pewne osoby, które nie mają pojęcia na temat górnictwa/warunków w jakich się tam pracuje próbują tutaj pisać jakie pseudo mądre elaboraty.

A ja mam takie znów wrażenie, że próbujesz oceniać innych nie wiedząc jakie kto ma zawodowe doświadczenie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Gdybyś był naprawdę górnikiem, broniłbyś przywilejów, a nie pisał że to ino knefle nastawiać :PPP

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 20:48 

Dołączył(a): Pt 20.08.2010, 21:00
Posty: 394
Lokalizacja:
Imielin
adam86 napisał(a):
A ja mam takie znów wrażenie, że próbujesz oceniać innych nie wiedząc jakie kto ma zawodowe doświadczenie.

Akurat ta uwaga nie była skierowana do Ciebie.

_________________
Pozdrawiam, Patryk


Ostatnio edytowano Pn 3.12.2012, 20:53 przez Patrykos, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 20:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
motley napisał(a):
Gdybyś był naprawdę górnikiem, broniłbyś przywilejów, a nie pisał że to ino knefle nastawiać :PPP

Alez bynajmniej nie jestem:) A tak poza tym to revenons at nous moutons. I tak jak już jesteśmy w temacie górniczym, to przeanalizujcie sobie ostatnie umowy z Transgórem, znajdujące się w BIPie(a raczej ich projekty). Jakimś sposobem zniknęły stamtąd zapisy o kontroli biletów przez kierowców. I zniknęły tylko w 2 przypadkach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pn 3.12.2012, 23:25 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Po mojej krótkiej wypowiedzi rozwinęła się tu wielka dyskusja polityczna, a nie jest tu ku temu odpowiednie miejsce. Każdy przedstawił swoje poglądy i każdy ma do nich prawo, jednocześnie nikt ich zwłaszcza pod wpływem tej dyskusji zmieniać nie zamierza bo i nie musi. Proponuje więc zakończyć i jedynie jeszcze krótko odpowiem tylko na kilka wypowiedzi.
adam86 napisał(a):
Urzednicy wcale dobrze nie zarabiają.

Ale członkowie różnych rad nadzorczych i zarządów zarabiają w niektórych przypadkach bardzo dużo i często tylko za to, że w tych radach i zarządach zasiadają, a i to nie na każdym posiedzeniu.
Cytuj:
Urzednicy wcale dobrze nie zarabiają.

Nie chodzi o to aby ktoś rozdawał pieniądze które zarabia, ale aby nie zabierał pieniędzy tym którzy faktycznie je zarabiają to jest pracownikom swojej firmy.
Cytuj:
Zrozum chłopie, że dochód nie może powstawac w wyniku nierentownej działalności.

Nie wmawiaj mi, że nie rozumiem iż 2+2=4. Problem o którym stale piszę i o który często walczą związki zawodowe nie sprowadza się do tego by prowadzić działalność nierentowną, ale do tego by zyski z rentownej działalności sprawiedliwie dzielić pomiędzy tymi którzy je tworzą.
Cytuj:
Ciekawe czy jakbyś był właścicielem jakiejś firmy to też chciałbyś płacić jakiemus etatowemu zwiącholowi.

Ja tak, jeśli ten "zwiąchol" robiłby należycie to co do niego należy to jest dbał o dobro pracowników i wskazywał mi jakie są ich potrzeby i oczekiwania.
EOT


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Wt 4.12.2012, 8:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
Nie wmawiaj mi, że nie rozumiem iż 2+2=4. Problem o którym stale piszę i o który często walczą związki zawodowe nie sprowadza się do tego by prowadzić działalność nierentowną, ale do tego by zyski z rentownej działalności sprawiedliwie dzielić pomiędzy tymi którzy je tworzą.


No tyle, że to zazwyczaj się sprowadza do tego, że części działów wydaje się, że to oni są kluczem zyskowności. Wiadomo, że działy firm, które zajmują się działaniami pomocniczymi (księgowość, kadry, marketing,BHP) w takim wypadku zawsze z punktu widzenia działu produkcyjnego są "zjadaczami zysku".

Cytuj:
Ja tak, jeśli ten "zwiąchol" robiłby należycie to co do niego należy to jest dbał o dobro pracowników i wskazywał mi jakie są ich potrzeby i oczekiwania.


;) ale od rzeczy ogólnych masz kierowników ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Cz 31.01.2013, 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17.06.2006, 0:07
Posty: 1250
Lokalizacja:
PYSKOWICE
Wczoraj widziałem pokaz nadgorliwości w wykonaniu kierowczyni na 677 (Su12, 170#).
Na przystanku przy katedrze w Gliwicach, wpuszczała ludzi pierwszymi drzwiami a że ich było dużo to trochę to trwało. Po chwili zostały otwarte drzwi (2 i 3) i gdy ktoś z zewnątrz ruszył do drugich drzwi gdy jeszcze pasażerowie nie opuścili pojazdu to prowadząca autobus pospiesznie zamknęła je przymykając starszą kobietę.
Nie jest to pierwszy tego typu incydent. Ludzie z KZK GOP chwalili się po gazetach jak to dzięki temu programowi wzrosła sprzedaż biletów, pytanie tylko czy to ma jakikolwiek sens, skoro ludzie potrafią pokazać ''czysty'' bilet a skasować jakiś stary.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Cz 31.01.2013, 22:32 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Nadgorliwość jest na porządku dziennym. Zwłaszcza w PKM Sosnowiec. Pamiętam jak kierowca z #082 był tak zajęty biletową lustracją pasażerów, że zapomniał otworzyć drugich drzwi przy których stała jakaś staruszka. Jak już odjechał z przystanku prosiła żeby ją wysadził, ale był nieugięty. Wysiadając na następnym nazwała go świnią.
Co do samej skuteczności programu "1. drzwi" na pewno w jakimś stopniu przyczynia się do wzrostu sprzedaży biletów. Nie rozwiązuje jednak do końca problemu, bo kontrole biletów w autobusach objętych programem ujawniają jednak gapowiczów, czego niejednokrotnie byłem świadkiem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Cz 31.01.2013, 23:36 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
monter napisał(a):
Nadgorliwość jest na porządku dziennym. Zwłaszcza w PKM Sosnowiec. Pamiętam jak kierowca z #082 był tak zajęty biletową lustracją pasażerów, że zapomniał otworzyć drugich drzwi przy których stała jakaś staruszka. Jak już odjechał z przystanku prosiła żeby ją wysadził, ale był nieugięty. Wysiadając na następnym nazwała go świnią.
Co do samej skuteczności programu "1. drzwi" na pewno w jakimś stopniu przyczynia się do wzrostu sprzedaży biletów. Nie rozwiązuje jednak do końca problemu, bo kontrole biletów w autobusach objętych programem ujawniają jednak gapowiczów, czego niejednokrotnie byłem świadkiem.

Na pewno nie był to "właściciel" tego wozu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 7:12 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
Panie z PKM Gliwice to w ogóle za ambitne są. One tylko i wyłącznie automatem chcą jeździć i inne takie. Za dużo chcą w porównaniu do kolegów po fachu.

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 8:35 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
monter napisał(a):
Co do samej skuteczności programu "1. drzwi" na pewno w jakimś stopniu przyczynia się do wzrostu sprzedaży biletów. Nie rozwiązuje jednak do końca problemu, bo kontrole biletów w autobusach objętych programem ujawniają jednak gapowiczów, czego niejednokrotnie byłem świadkiem.


Ja nie pamiętam kiedy ostatni raz pokazywałem kierowcy bilet. Bo nawet kiedy kierowca wpuszcza tylko pierwszymi drzwiami i tak nikt nie pokazuje biletu. Sensu to nie ma, wątpliwe by miało to jakikolwiek efekt odstraszający. Większy sens to może mieć po wprowadzeniu ŚKUP. Jeżeli ci z okresowymi również będą musieli przy wejściu odbić kartę, to kierowca od razu widzi kto nie skasował. Odpadaja też tricki typu wielokrotne kasowanie tego samego biletu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 10:47 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Gapowiczom wprowadzenie ŚKUP nie zrobi większej różnicy, po prostu dalej będą wsiadać bez żadnego biletu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności