Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1293 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: So 15.12.2012, 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
motley napisał(a):
adam86 napisał(a):
Po prostu trzeba 912 tam posłać.

1,5 km dłuższa trasa dla autobusu który ma być strzałą do centrum? Kombinowanie i większe rozdzielanie tras względem 12? Tam mogłaby lecieć linia, której pomysł padł na forum w listopadzie 2010 - 804+812, z taryfą przesiadkową.


E tam- te całe 804 to też jest trasa tak koszmarnie bez sensu, że aż strach. Na Osiedle Odrodzenia dojazd już jest koszmarny- taka oferta jak jest na 297 to jest jakiś śmiech- wielkie osiedle a autobus do centrum w międzyszczycie w R co 30 min i to samo w W. To już normalnie w Stolarzowicach mają lepiej...
Naprawdę tam ten cały transport na Piotrowice i Ochojec nadaje się do grubego resetu, co najmniej kilka linii trzebaby przetrasować (np. dlaczego 688, albo 689 nie może jechać w prawo z AK przez Bażantowo i Os. Odrodzenia do Jankego i dalej do Brynowa?, czy 296 musi kończyć na Ziołowej?, czy naprawdę konieczne jest objeżdżanie połowy świata przez 138/238?, itd. itp.), a i prezydent Katowic mógłby się wreszcie zająć poważnymi problemami a nie pierdołami w stylu "Miasta Młodzieży" i wybudować wiadukt w ciągu ulicy Jankego...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 18.12.2012, 15:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
http://www.kzkgop.com.pl/news/p-1-funkc ... i3215.html Widzę, że linie niekursujące w dni świąteczne znowu zostały wybrane klasyczną metodą na chybił trafił. Pomijając tradycyjne pozbawienie mieszkańców Zadola dostępu do KM 25.12 i 01.01, KZK funduje piesze wędrówki mieszkańcom okolic ulicy Rolnej ww. dni.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 18.12.2012, 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Widzę, że linie niekursujące w dni świąteczne znowu zostały wybrane klasyczną metodą na chybił trafił. Pomijając tradycyjne pozbawienie mieszkańców Zadola dostępu do KM 25.12 i 01.01, KZK funduje piesze wędrówki mieszkańcom okolic ulicy Rolnej ww. dni.


Przecież tak od lat jest z Rolną i Zadolem. Nowością w tym zestawieniu jest chyba tylko 219, które po ostatniej zmianie rozkładu stało się jeszcze większym krzakiem.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 18.12.2012, 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
inżinier napisał(a):
Przecież tak od lat jest z Rolną i Zadolem. Nowością w tym zestawieniu jest chyba tylko 219, które po ostatniej zmianie rozkładu stało się jeszcze większym krzakiem.

Na szczęście zaprzestali zawieszania 657. Ciekawe, czy i kiedy zrozumieją, że również nie należy zawieszać 673 i 296. Może zainteresowani tymi liniami szkrobnęli by jakiś wniosek?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Cz 20.12.2012, 9:53 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
A co to ma być ciekawego nie wiem może już ktoś coś na ten temat napisał a ja nie zauważyłem.
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... _wigilia_1
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... _wigilia_2


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Cz 20.12.2012, 10:14 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
irek-28- napisał(a):
A co to ma być ciekawego nie wiem może już ktoś coś na ten temat napisał a ja nie zauważyłem.
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... _wigilia_1
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... _wigilia_2

Widzialem plakaty o jakiejś wigilii dla samotnych osób (bezdomnych?).

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Cz 20.12.2012, 10:18 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Może nie koniecznie bezdomnych, dużo jest osób które nie mają rodziny a tak to przy spotkaniu będzie im raźniej w te święta.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Cz 20.12.2012, 10:23 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Lukas SC napisał(a):
Może nie koniecznie bezdomnych, dużo jest osób które nie mają rodziny a tak to przy spotkaniu będzie im raźniej w te święta.

Dlatego napisałem w nawiasie (bezdomnych?) bo nie wiedziałem dokładnie dla kogo to.

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 5.02.2013, 10:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
aso napisał(a):
Strzyż napisał(a):
Lukas SC napisał(a):
Nie bronie aż tak 154 żeby jeździło na Chemicznej, ale żeby "coś" tam jeździło z Pogoni i tam kończyło, gdyż jest tam jakiś x% mieszkańców z jednej jak i z drugiej strony torów.


W sumie to tak naprawdę jest sens trzymania tam jakiejś linii? Z jednej strony blisko T24+55+116+188, z drugiej blisko T21+T24+T27+26+40+299+805+807. (ewentualnie + S)


Bardzo trafne pytanie postawiłeś. Chemiczna jest pewną zaszłością historyczną, ale przy tej ilości pasażerów trzeba postawić sobie pytanie: czy stać nas na ten gest? Dopóki nie powstanie przystanek kolejowy Sosnowiec Środula, to przewozów tam nie będzie. Jak powstanie, to wówczas całkowicie w tym rejonie zmieni się więźba podróży.


Tak sobie po cichu myślę, a gdyby tak skierować 154 do pl.Kościuszki zamiast na Chemiczną? Zastanawiam się też nad większym wykorzystaniem odcinka Roweckiego-Stary Sosnowiec: jakiś przystanek choćby i n/ż w ciągu ul. Mireckiego (na wysokości obiektów Czarnych i przejazdu kolejowego) - jest tam kilka firm, trochę ludzi tam mieszka. Można by też spróbować puścić autobus przez północną część os.Piastów, na południe od torów (choćby i ul.Wiązową) i dobić do Piłsudskiego na wysokości Egzotarium. Myślałem też nad puszczeniem 40 w Sosnowcu śladem dawnego 62, przez Mireckiego. (aso, nie bij ;) )

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 5.02.2013, 13:18 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Strzyż napisał(a):

Tak sobie po cichu myślę, a gdyby tak skierować 154 do pl.Kościuszki zamiast na Chemiczną?

Którędy by taki wynalazek miałby dojechać do pl. Kościuszki ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 5.02.2013, 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dobre pytanie :/ Żeromskiego -> 3 Maja jak kiedyś 88 -> Pl.Kościuszki i z powrotem Nowopogońską i Orlą?

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 5.02.2013, 14:22 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Hmm, wyjeżdżając z Żeromskiego nie obsłuży przystanku Sielec Park, chyba że będzie pod ślimakiem zawracać, następny problem to po co ma jechać do Zamkowej żeby "znów" zawrócić i udać się na Pl. Kościuszki. Aaa, no i najważniejsze, jak ma się zmieścić autobus pod wiaduktem koło Huty Buczka, żeby wjechać w Nowopogońską ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Śr 6.02.2013, 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Nie bój, nie bój ;) Autosan H10-11 tam przechodził z palcem w ... to i Citaro czy inne SU12 też się zmieści.

Strzyż napisał(a):
n/ż w ciągu ul. Mireckiego (na wysokości obiektów Czarnych i przejazdu kolejowego)

To jest bardzo dobry pomysł. Obecna odległość jest dość długa, a w perspektywie rychłego otwarcia Kauflanda, taki przystanek zdobył by wielu fanów :)
Strzyż napisał(a):
Myślałem też nad puszczeniem 40 w Sosnowcu śladem dawnego 62, przez Mireckiego.

A to, to nie jest już dobry pomysł. Dorzucisz na Piastów kolejną linię do Katowic, obcinając mizerną już ofertę (szczególnie w niedziele) z przystanku Prema-Milmet.
Natomiast podoba mi się sam pomysł wzmocnienia szlaku Milowice-Piastów-Rudna-Orla Kościół. Postulowałem już kiedyś obsłużenie tej relacji linią 91 (jak podczas remontu wiaduktu koło Reala, tyle że dwukierunkowo). Dlaczego akurat 91? Jako jedyne dojeżdża do Milowic. Właśnie na wymienionym szlaku znajduje się większość przychodni lekarskich (plus szpital kolejowy na Odrodzenia, więc znowu kłania się dodatkowy przystanek), z których korzystają starsi ludzie z os. Piastów i Rudna.

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1293 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności