Teraz jest Cz 28.03.2024, 12:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Nd 25.09.2011, 8:43 

Dołączył(a): Wt 11.08.2009, 15:52
Posty: 36
Lokalizacja:
Kraków
Widzę, że rozwija się nie tylko symulacja ale też strona WWW (przewodnik po mieście).

Tak jeszcze nawiązując do metra: do jakiej stacji będzie ono kursować w przyszłym roku (II linia)? I kiedy planujecie otworzyć odcinek do Dw. Średnicowego? Poza tym, pod Pl. Św. Katarzyny powstaje chyba stacja węzłowa z planowaną III linią? Czy wiadomo coś więcej na jej temat (kiedy ma być zbudowana i jaką trasę będzie miała)?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Nd 25.09.2011, 15:24 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
EU8N napisał(a):
Widzę, że rozwija się nie tylko symulacja ale też strona WWW (przewodnik po mieście).

Tak jeszcze nawiązując do metra: do jakiej stacji będzie ono kursować w przyszłym roku (II linia)? I kiedy planujecie otworzyć odcinek do Dw. Średnicowego? Poza tym, pod Pl. Św. Katarzyny powstaje chyba stacja węzłowa z planowaną III linią? Czy wiadomo coś więcej na jej temat (kiedy ma być zbudowana i jaką trasę będzie miała)?


Oj racja, dzięki za przypomnienie o przewodniku :)
Wszystkich zainteresowanych nie tylko symulacją ale i miastem zapraszam na stronę. Pojawiły się pierwsze części przewodnika po Nidso :)

Metro B w pierwszym etapie dojdzie tylko do Placu Św. Katarzyny. I to będzie najpóźniej w marcu 2012. Może uda się chwilę wcześniej, do grudnia będziemy wiedzieć. Przychodzi już tabor i na odcinku do Kamiennej prowadzone będą już próby.
Drugi etap rozpocznie się w grudniu - o ile warunki pogodowe pozwolą. Będzie konieczne zamknięcie całej południowej pierzei Placu św. Piotra i Pawła, zbudowane zostanie tymczasowe torowisko i jezdnia dostępna wyłącznie dla zbiorkomu i poj. uprzywilejowanych. W ten sposób uda się utrzymać względną przejezdność Placu. Większość kursujących tamtędy tramwajów i autobusów zostanie zawieszonych bądź zmieni trasy, w zamian wzmocnione zostaną inne linie.
Odcinek drugi metra B obejmie stacje "Plac Piotra i Pawła" oraz węzłową z metrem A "Dworzec Średnicowy".
Odcinek będzie trudny i bardzo kosztowny z uwagi na konieczność przejścia pod dnem Fiuminy (12 metrów pod dnem) oraz na budowę pod obszarem ścisłej ochrony zabytków.
Warto zwrócić uwagę, iż w pierwszym odcinku metra B od stacji początkowej Winna Góra aż do Kamiennej mamy do czynienia z tunelem ledwie kilka metrów poniżej poziomu gruntu, co było możliwe dzięki budowie w obszarach peryferialnych, w części z nich już od momentu budowy dzielnic (Winna Góra - Tarnica - Nowodwory) zabezpieczone były gruntu pod przyszła budowę. Dalej niestety - od Uniwersytetu - wkraczamy w obszar śródmiejski.

Stacja Pl. Św. Katarzyny będzie w przyszłości węzłowa i po to by nie było konieczności prowadzenia trudnych prac pod stacją metra B już teraz zostanie przygotowana komora przyszłej stacji węzłowej z metrem C.
Metro C na razie jest w sferze planów. Jeśli gospodarka trochę ruszy może uda się otworzyć drugi front budowlany ok. 2015 roku, ale póki co priorytetem jest dokończenie co najmniej trzeciego etapu metra B, to jest doprowadzenie tej linii do stacji "Wola", co bardzo byśmy chcieli osiągnąć do końca 2014 roku, a co niestety jest zagrożone przez narastające ostatnio problemy gospodarcze.
W planach wieloletnich metro C połączy lotnisko w Summerowie przez Złote Łany, Katerinów, Plac Biskupi z osiedlami na Montroyal'u, ale o całości trasy przed 2030 rokiem nawet się nie mówi.

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Cz 6.10.2011, 11:45 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Czy 34 jest obsługiwana w całości tymi białym trzyczłonowymi pesami?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Cz 6.10.2011, 16:49 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
jasnysfinks napisał(a):
Czy 34 jest obsługiwana w całości tymi białym trzyczłonowymi pesami?


Na "34" nie ma ani jednej Pesy bo te są wyłącznie na Miśniowicach a 34 Miśniowice nie obsługują.
Nie przypominam też sobie żebym miał jakiekolwiek białe Pesy. Zółto-czerwone owszem, ale nie białe.
W celu sprawdzenia jaki tabor jeździ na danej linii sprawdź sobie tabelę konkretnej linii i wszystko się dowiesz.

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Pt 7.10.2011, 7:14 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Chodzło mi o te białe trzy członowe na 34


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Pt 7.10.2011, 10:48 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
jasnysfinks napisał(a):
Chodzło mi o te białe trzy członowe na 34

Białe?!
Nie ma ani jednego białego wagonu na linii "34", chyba że jeden z nas jest daltonistą.
Naprawdę polecam: menu "trains" ( w polskiej wersji pewnie to będzie "pociągi" czy coś w ten deseń) -> "table"/"tabela" -> wpisz nr "34" i wyświetli Ci się dwanaście pociągów na tej linii (bo tyle jest)
z tego 6 z Kapwellowa, wszystkie NGT6 i 6 z Woli (w tym 3xNGT6 i 3 składy generacji 105).

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Pn 31.10.2011, 16:12 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
Witam ponownie,

Pod adresem:
http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/download.htm
dostępna do ściągnięcia wersja na 1 listopad z uwzględnieniem linii cmentarnych.

http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/kom111030.htm
Tu również komunikat.

Zapraszam.

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Nd 29.01.2012, 10:58 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Jak tam dalej PTM Nidso? Kiedy aktualna symulacja? Czekam. szczególnie na tą wersję po przywróceniu tramwajów na Kamiennej


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: So 4.02.2012, 9:27 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
jasnysfinks napisał(a):
Jak tam dalej PTM Nidso? Kiedy aktualna symulacja? Czekam. szczególnie na tą wersję po przywróceniu tramwajów na Kamiennej

Dzięki za zainteresowanie. Póki co prace posuwają się bardzo wolno z braku czasu. Mam po prostu aktualnie mnóstwo pracy i nawet wieczorem nie zawsze mam siłę siąść do symulacji. Bardzo chciałbym na koniec lutego wypuścić nową wersję, ale realnie patrząc to raczej będzie marzec.
Pozdrawiam i proszę wszystkich zainteresowanych o cierpliwość :)

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: So 18.02.2012, 9:57 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
Mamy już oficjalną datę otwarcia drugiej linii metra: 3 marca 2012 roku.
Wtedy również planuję premierę nowej wersji symulacji.

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Wt 21.02.2012, 11:11 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Suupeer! Wprost się nie mogę doczekać by to Nidso obejrzeć czy jakieś inne są zmiany prócz otwarcia II linii mera i przywrócenia tramwajów na Kamiennej? czy jeśli mógłbyś to przyslij mi swój nr gg na PW


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Śr 22.02.2012, 15:38 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/kom120303.htm

Komunikat w sprawie zmian od 3 marca 2012 roku.
Nowa wersja symulacji zostanie opublikowana 3 marca.
Coming soon :)
Zapraszam !

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Cz 1.03.2012, 21:31 

Dołączył(a): Wt 11.08.2009, 15:52
Posty: 36
Lokalizacja:
Kraków
A co z tymi zapowiadanymi utrudnieniami na Placu św. Piotra i Pawła? Bo komunikatu żadnego nie było na ten temat.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: So 3.03.2012, 9:38 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
No to zapraszam:
http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/download.htm

:)

Ps: Co do prac na Placu św. Piotra i Pawła, na razie udaje się bez zamykania ruchu, aczkolwiek zamknięte są zewnętrzne pasy jezdni co znacznie utrudnia przepustowość miejsca, zmieniony jest również układ przystanków.

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: So 3.03.2012, 13:38 

Dołączył(a): Wt 11.08.2009, 15:52
Posty: 36
Lokalizacja:
Kraków
To jeszcze jedna drobna nieścisłość: jak się nazywa stacja B-3: "Horeckiej" (jak jest napisane na powierzchni) czy "Tarnica Centrum H-K" (jest jest napisane na peronie)?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Śr 7.03.2012, 18:56 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Zauważyłem , iż po zmianach linia 176 przypomina warszawską o tym samym numerze


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Nd 3.03.2013, 10:16 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
Kończę pracę nad nową wersją.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w okolicy Wielkiej Nocy premiera nowego pliku.
Z ważniejszych zmian: otwarcie II odcinka linii metra B do stacji węzłowej przy Dworcu Średnicowym oraz nowa siatka połączeń tramwajowych w celu dostosowania sieci komunikacyjnej do metra.
Pozdrawiam, MK

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Nd 28.04.2013, 10:31 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Od dłuższego czasu na stronie PTM Nidso nie ma aktualnych danych. Zleżały spis tras tramwajowych, informacja o budowie metra bez zaznaczenia odcinka otwartego etc. Czemu?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Śr 29.05.2013, 11:32 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
jasnysfinks napisał(a):
Od dłuższego czasu na stronie PTM Nidso nie ma aktualnych danych. Zleżały spis tras tramwajowych, informacja o budowie metra bez zaznaczenia odcinka otwartego etc. Czemu?


A temu, że mam też (a może przede wszystkim) mam życie realne a w nim pracę i różne problemy.
Wierz mi, że wolałbym mieć czas na bahna i skończenie tego porządnie, ale nie mam. Robię tyle ile mogę poświęcić czasu, no ale nie kosztem innym spraw.
Wykaz tras zresztą "zleżały" nie był, skoro był aktualny na wrzesień ub. roku, ja nie zmieniam całego systemu co miesiąc.
Trasy zmieniły się dopiero z końcem marca i aktualny wykaz podesłałem.

W pliku symulacji mam jeszcze do uaktualnienia tabor.

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Nidso
Napisane: Śr 5.06.2013, 20:04 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
W końcu doprowadziłem symulację mniej więcej do stanu nadającego się do publikacji.

Pod adresem:
http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/kom130323.htm
komunikat o zmianach w związku z uruchomieniem dalszego odcinka linii B metra,

a tradycyjnie w dziale Download dostępny pakunek z nową wersją symulacji.
http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/download.htm

Życzę miłej zabawy i proszę o informacje o ew. zauważonych błędach (nie wykluczę na 100% że usunąłem już wszystkie)
Pozdrawiam, MK

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności