Teraz jest Cz 28.03.2024, 21:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Politechnika - Transport
Napisane: Pt 26.04.2013, 10:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Czy takie diabeł straszny jak go malują?:P Tak na serio, jest wśród Was ktoś, kto studiuje na tym wydziale bądź studiował i mógłby przybliżyć mi, jak to mniej więcej tam wygląda?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Pn 13.05.2013, 8:02 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
PKM b napisał(a):
Czy takie diabeł straszny jak go malują?:P Tak na serio, jest wśród Was ktoś, kto studiuje na tym wydziale bądź studiował i mógłby przybliżyć mi, jak to mniej więcej tam wygląda?


Nie taki straszny.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Pn 13.05.2013, 20:58 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
A co dokładnie chciałbyś wiedzieć? Bo mniej więcej to się tam studiuje ;)
Jak przebrniesz matmę na 1 semestrze a potem ciąg dalszy matmy i fizykę na 2 semestrze to już nie jest tak strasznie, bo reszta przedmiotów jak wszędzie - część łatwiejsza, część cięższa.
Poza tym dość mało zajęć praktycznych a więcej teorii, a czy rzeczywiście warto iść na Transport musieliby się wypowiedzieć absolwenci (choć sporo zależy też od wybieranej w połowie studiów specjalności).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Pn 13.05.2013, 22:58 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
DW napisał(a):
Jak przebrniesz matmę na 1 semestrze a potem ciąg dalszy matmy i fizykę na 2 semestrze to już nie jest tak strasznie, bo reszta przedmiotów jak wszędzie - część łatwiejsza, część cięższa.
Właściwie opisałeś dużą część kierunków na większości (o ile nie wszystkich) wydziałach PolSl :)

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 14.05.2013, 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
No w sumie sam nie wiem, czego mogę się tam spodziewać i o co pytać;)

Są jacyś wykładowcy, których trza się bać?:p O matmę jakoś szczególnie się nie boję, tylko ta fizyka wciąż w mojej wyobraźni jest czymś strasznym - jak jakiś mityczny stwór:D Na transport idę, bo chce siedzieć w czymś co lubię, akurat ja dylematu nie mam czy iść czy nie iść. Drażni mnie też przeskok z języka niemieckiego na angielski ale to muss i muszę to przeboleć:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 14.05.2013, 18:10 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
PKM b napisał(a):
No w sumie sam nie wiem, czego mogę się tam spodziewać i o co pytać;)

Są jacyś wykładowcy, których trza się bać?:p O matmę jakoś szczególnie się nie boję, tylko ta fizyka wciąż w mojej wyobraźni jest czymś strasznym - jak jakiś mityczny stwór:D Na transport idę, bo chce siedzieć w czymś co lubię, akurat ja dylematu nie mam czy iść czy nie iść. Drażni mnie też przeskok z języka niemieckiego na angielski ale to muss i muszę to przeboleć:P

Trudno opisywać to każdego z wykładowców. Jedni są bardziej normalni, inni mniej ;) Ja o matmę też się nie bałem, a ledwo co zdałem (bo to już nie to samo co w szkole średniej) :P
O ile nic się nie zmieniło to musisz chodzić na angielski, ale po dwóch latach, gdy jest egzamin z języka obcego, możesz wybrać np. niemiecki, ale musisz się do niego sam przygotowywać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 14.05.2013, 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
DW napisał(a):
ale po dwóch latach, gdy jest egzamin z języka obcego, możesz wybrać np. niemiecki, ale musisz się do niego sam przygotowywać.

Że co? Niby jakim cudem? Z resztą jeszcze jakiś czas temu po zaliczeniu angielskiego był rok drugiego języka obcego, ale chyba już bez egzaminu oidp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 14.05.2013, 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 18:45
Posty: 365
Lokalizacja:
Zbrosławice
Ja jestem na Logistyce i jest właśnie tak że mam angielski przez dwa lata a potem egzamin mogę pisać z innego języka.
Miałem do wyboru tylko zajęcia z angelskiego, ale można też wybrać poziom nauczania (u mnie B1, B2 i C1).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 6:53 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dokładnie. Na inżynierskich są 2 lata języka angielskiego, a na magisterskich rok drugiego języka (nie angielskiego) i już bez egzaminu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 12:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Mam nadzieje, że aż tak strasznie mi ta matma nie pójdzie. A z fizyką jak Ci poszło?:D Z tego co wnioskuję, uczysz się na Polibudzie ale na innym wydziale?:)

Jak jest możliwość wyboru stopnia zaawansowania języka, to nie powinno być tak strasznie. Juz się nastawiam, że przez najbliższy wolny okres będę musiał się podszkolić z angielskiego. Wgl osobiście to nie czuję się człowiekiem, który ma predyspozycje do posługiwania się językiem w stopniu bdb, zwłaszcza w angielskim :P Może się przekonam z czasem, bo nie wiem czy dałbym radę jeszcze na boku dokształcać się z niemca.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 12:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 18:45
Posty: 365
Lokalizacja:
Zbrosławice
Ja uczę się na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Do matematyki i fizyki wypada się nieco przyłożyć, materiał jest trudniejszy niż w liceum czy technikum.

Jeżeli teraz masz w miarę dobre oceny z angielskiego to na takim B1 też pociągniesz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
kuiama napisał(a):
Ja uczę się na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Do matematyki i fizyki wypada się nieco przyłożyć, materiał jest trudniejszy niż w liceum czy technikum.

Jeżeli teraz masz w miarę dobre oceny z angielskiego to na takim B1 też pociągniesz.


No wiadomo, że jak idę na studia to mam zamiar się przyłożyć, wydaje się to oczywiste:) Oceny ocenami, w ostatniej klasie angol był tylko tak dla zasady dla tych co zdają niemiecki na maturze. Podszkoli się w wakacje i powinno być dobrze na B1 :) Jaki przedmiot dodatkowy zdawaliście na maturze?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 18:45
Posty: 365
Lokalizacja:
Zbrosławice
PKM b napisał(a):
Jaki przedmiot dodatkowy zdawaliście na maturze?


Angielski i niemiecki w rozszerzeniu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 14:24 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
PKM b napisał(a):
Mam nadzieje, że aż tak strasznie mi ta matma nie pójdzie. A z fizyką jak Ci poszło?:D Z tego co wnioskuję, uczysz się na Polibudzie ale na innym wydziale?:)
A kogo się pytasz? ;) Ja - transport III rok. Zresztą co najmniej parę osób z Transportu przegląda to forum :)
Co do fizyki mnie udało się zdać w 4. terminie, ale 1/3 roku miała warunki (musieli zdawać rok później).

PKM b napisał(a):
Jaki przedmiot dodatkowy zdawaliście na maturze?
Matma, ale z tego co pamiętam, aby się dostać wystarczą same podstawy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
DW napisał(a):
Co do fizyki mnie udało się zdać w 4. terminie, ale 1/3 roku miała warunki (musieli zdawać rok później).

Na 1 roku warunki za fizykę? Jezus maria, ta uczelnia na psy schodzi. Za starych dobrych czasów był za to jeden wielki kop.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 22:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
No to nieźle zaszaleliście oboje:D Pełen podziw:) A ja skromnie chemię na podstawie we wtorek pisałem:P (niezapomniane burczenie w brzuchu babki w komisji). Szkoda, że nie udało się w szkole utworzyć fakultetu z rozszerzoną matmą, no ale cóż. Ponoć spokojnie da się podstawami dostać, a progi są bardzo niskie. Gadka jest o niżu demograficznym i że uczelnie łapią 'każdego', żeby zapełnić sobie kierunki. Nie wiem ile w tym prawdy, ale przynajmniej dwa nabory były praktycznie na większości kierunkach. Dostać się jest łatwo, gorzej z utrzymaniem :P

Też mnie zdziwiło, że na uczelni są warunki już na I roku. Potem dziwota, że w Polsce mamy tyle magistrów i inżynierów bezrobotnych, jak ich poziom jest jaki jest... Ja tam żyje z głęboką nadzieją, że trafię na kogoś kto tą fizykę wyłoży w miarę zrozumiały sposób:) Ide razem z kumplem z klasy na Transport, najwyżej razem pomyślimy o korkach w razie potrzeby:P

I jeszcze taka sprawa. Z tego co pisze w informatorze, to w Bytomiu w Medyku tez jest Transport. Zastanawia mnie czy jest jakaś znacząca różnica poziomu miedzy Katowicami a wydziałem w Bytomiu?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Śr 15.05.2013, 22:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
adam86 napisał(a):
DW napisał(a):
Co do fizyki mnie udało się zdać w 4. terminie, ale 1/3 roku miała warunki (musieli zdawać rok później).

Na 1 roku warunki za fizykę? Jezus maria, ta uczelnia na psy schodzi. Za starych dobrych czasów był za to jeden wielki kop.

W zasadzie juz prawie wszędzie dają warunki na 1 roku. I tak potem nawał roboty tych klientów w końcu weryfikuje ;)

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Cz 16.05.2013, 6:48 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
motley napisał(a):
adam86 napisał(a):
DW napisał(a):
Co do fizyki mnie udało się zdać w 4. terminie, ale 1/3 roku miała warunki (musieli zdawać rok później).

Na 1 roku warunki za fizykę? Jezus maria, ta uczelnia na psy schodzi. Za starych dobrych czasów był za to jeden wielki kop.

W zasadzie juz prawie wszędzie dają warunki na 1 roku. I tak potem nawał roboty tych klientów w końcu weryfikuje ;)
To dobrze, że już nie jestem na uczelni. Nie wytrzymałbym z tymy ynteligętamy.
Ale co można robić w takiej sytuacji, gdy to rynek wymusza dziwne zachowania? Można być albo uczelnią elitarną i wyrzucać osoby nieprzygotowane do studiowania od razu, albo trzymać wszystkich do końca i udawać, że wręczany na koniec papierek ma jakąkolwiek wartość...

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Cz 16.05.2013, 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
To mówię, że warunkowicze relatywnie czesto przegruywają z nawałem materiału i wypadają z uczelni :P

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Cz 16.05.2013, 11:56 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ważne, że po drodze zostawiają pieniądze.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności