Teraz jest Cz 28.03.2024, 23:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 11:15 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
butthead napisał(a):
Gapowiczom wprowadzenie ŚKUP nie zrobi większej różnicy, po prostu dalej będą wsiadać bez żadnego biletu.


Teoretycznie łatwiej wtedy będzie kierowcy dokonywać kontroli.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 16:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
butthead napisał(a):
Gapowiczom wprowadzenie ŚKUP nie zrobi większej różnicy, po prostu dalej będą wsiadać bez żadnego biletu.

Przynajmniej się skończy larmo w stylu, bo ja nie zauważyłam, że skasowałam 10ty raz ten sam bilet;p


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 17:49 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
Przynajmniej się skończy larmo w stylu, bo ja nie zauważyłam, że skasowałam 10ty raz ten sam bilet;p

I zacznie się, takie jak w Jaworznie. "Przykładałem, ale nie odbiło!"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 18:04 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
Cytuj:
I zacznie się, takie jak w Jaworznie. "Przykładałem, ale nie odbiło!"

Proszę nie siać propagandy. Jaworznicka Karta Miejska działa poprawnie. Mandaty za niepobranie opłaty z karty nie stanowią nawet pół procenta ich ogólnej liczby. Jeżeli nawet takie przypadki się zdarzają, to wynikają z błędów obsługi przez pasażera (brak środków lub nie wybranie przycisku przed kasowaniem). System funkcjonuje bez zarzutu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 18:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Przecież Jelczu przytacza tłumaczenia się cwaniaczków przed kobuchami, którzy nie zamierzali uiścić opłaty na przejazd...

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 18:21 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Dokładnie, nie chodzi mi tutaj o jakąkolwiek niesprawność karty ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 1.02.2013, 23:43 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
inżinier napisał(a):
Przecież Jelczu przytacza tłumaczenia się cwaniaczków przed kobuchami, którzy nie zamierzali uiścić opłaty na przejazd...
Wydawało mi się, że kobuchy "na służbie" nie muszą uiszczać opłaty za przejazd. Chyba, że o czymś nie wiem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: So 2.02.2013, 16:18 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Arbeiterus napisał(a):
monter napisał(a):
Nadgorliwość jest na porządku dziennym. Zwłaszcza w PKM Sosnowiec. Pamiętam jak kierowca z #082 był tak zajęty biletową lustracją pasażerów, że zapomniał otworzyć drugich drzwi przy których stała jakaś staruszka. Jak już odjechał z przystanku prosiła żeby ją wysadził, ale był nieugięty. Wysiadając na następnym nazwała go świnią.
Co do samej skuteczności programu "1. drzwi" na pewno w jakimś stopniu przyczynia się do wzrostu sprzedaży biletów. Nie rozwiązuje jednak do końca problemu, bo kontrole biletów w autobusach objętych programem ujawniają jednak gapowiczów, czego niejednokrotnie byłem świadkiem.

Na pewno nie był to "właściciel" tego wozu.


To był taki tęgawy, ciemnowłowsy, krótko ostrzyżony jegomość z bródką... Pamiętam dobrze i jego i całą sytuację. Zamierzałem zawiadomić o tym PKM Sosnowiec i KZK, ale odpuściłem...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 3.02.2013, 14:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Dlatego czem prędzej powinno się z tego rezygnować a uskutecznić kontrole biletów przez konduktorów chyba, że kierowca będzie wykonywał 2 prace na raz. Kierowanie pojazdem + kontrola i sprzedaż biletów. Jest w zapisie, że kierowca jeśli jest spóźniony nie może sprzedawać biletów. Kontrolować też nie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 3.02.2013, 14:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Jeśli jest spóźniony, nie musi, a nie nie może. Wolno mu sprzedawać bilety, ale może odmówić.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Śr 20.02.2013, 17:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Ciekawostka przyrodnicza, autobus linii 82, kier. Halemba, przystanek Wygoda Skrzyżowanie, dziś po południu. Kierowca otwiera tylko przednie drzwi, rzetelnie wykonuje pracę kontrolera biletów, w tym... docieka z jakiej linii przesiadali się okazujący skasowane bilety (godzina sprawdzana oczywiście) i - tu już największy hit - od chcącego kupić bilet ulgowy domaga się okazania legitymacji!

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Śr 20.02.2013, 23:27 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
inżinier napisał(a):
Ciekawostka przyrodnicza, autobus linii 82, kier. Halemba, przystanek Wygoda Skrzyżowanie, dziś po południu. Kierowca otwiera tylko przednie drzwi, rzetelnie wykonuje pracę kontrolera biletów, w tym... docieka z jakiej linii przesiadali się okazujący skasowane bilety (godzina sprawdzana oczywiście) i - tu już największy hit - od chcącego kupić bilet ulgowy domaga się okazania legitymacji!


Podobny jeździ w PKM Sosnowiec, zazwyczaj można go spotkać w Jelczu Mastero #098, czasami jak mu się chce to pokazuje legitymacje kontrolera.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Śr 20.02.2013, 23:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Wymaga od ludzi okazania dokumentów uprawniających do ulgi?!

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Śr 20.02.2013, 23:57 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Tak


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Cz 21.02.2013, 22:15 

Dołączył(a): Cz 24.06.2010, 21:08
Posty: 607
inżinier napisał(a):
w tym... docieka z jakiej linii przesiadali się okazujący skasowane bilety (godzina sprawdzana oczywiście)

A przepraszam, co go to obchodzi czym pasażer jechał przed wejściem do tego wozu?
Niektórzy są jednak nadgorliwi...
Jakieś opóźnienie było? Na dworcu w Mikołowie też sprawdzał? haha

_________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" (David Lloyd George, 1919)
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła"
(Jerzy Gorzelik, 2001)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 22.02.2013, 8:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
2 minuty spóźniony przyjechał, ja jechałem tylko z Wygody do Halemby.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 16.06.2013, 19:48 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
Qrde! Kiedy wreszcie KZK skończy z tym idiotyzmem? Dziś jechałem z Zabrza na Helenkę 111 (16:17 z Goethego). Jechał PKS'owy Irisbus (niestety nie zwróciłem uwagi na numer boczny). Kierowca starał się w pewnym zakresie respektować regulamin "programu wsiadania pierwszymi drzwiami". Ale właśnie słowa-klucze to "w pewnym zakresie". Na każdym przystanku, na którym pasażerowie i wysiadali, i wsiadali zwlekał z otwieraniem środkowych i tylnych drzwi, zmuszając w ten sposób wsiadających do skierowania sie do pierwszych drzwi. Jest to zgodne z wspomnianym regulaminem. Na przystanku "Biskupice Młyńska" wsiadała sobie rodzinka: rodzice i czwórka małych dzieci. Jeden z dzieciaków miał ze sobą rowerek. Oczywiście poza wspomnianym opóźnianiem otwarcia środkowych i tylnych drzwi kierowca całą resztę regulaminu miał gdzieś. Nikt nie musiał mu okazywać żadnego biletu. Rodzinka jechała dwa przystanki do "Biskupice Zamkowa" oczywiście cała szóstka i rowerek na gapę. Część maluchów zapewne była poniżej czwartego roku życia, ale na pewno nie wszyscy. Na wspomnianym przystanku "Biskupice Zamkowa" doszło do niezłego rozgardiaszu. Kierowca zgodnie z zasadami nie otwarł od razu środkowych drzwi, w związku z czym rodzinka z maluchami i rowerkiem rzuciła się do drzwi przednich skutecznie i z odpowiednią siłą wypychając wsiadających pasażerów. A przecież rzeczony program ma w zamyśle ograniczyć gapolstwo. Tymczasem akurat ta rola jest wykonywana w stopniu bardzo ograniczonym, za to skutecznie ograniczana jest płynność wymiany pasażerów, wśród których nie wszyscy, a właściwie mało który jest obznajomiony z tym programem. Panowie z KZK!!! To jest komunikacja miejska, a nie jakieś wiochobusy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 16.06.2013, 21:34 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
W 90% wsiadając w autobus jeżdżący na zlecenie KZK GOP, wejdziesz bez okazywania biletu, lub pokazując nawet skasowany bilet, kierowcy raczej nie chce się sprawdzać, a otwiera pierwsze drzwi żeby przestrzegać zasady, że trzeba. Przytoczę inne zdarzenie, miesiąc temu jak wracałem z nocnej zmiany, na przystanku ze mną wsiadło około 20 osób, wszyscy pierwszymi drzwiami, bo jakby inaczej. W autobusie było już około 10 pasażerów, więc łącznie około 30, a gdy autobus dojechał do przystanku Czeladź Staszica, wsiedli kontrolerzy. Efekt? 17 osób dostało mandaty za jazdę bez ważnego biletu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 16.06.2013, 22:22 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
Lukas SC napisał(a):
W 90% wsiadając w autobus jeżdżący na zlecenie KZK GOP, wejdziesz bez okazywania biletu, lub pokazując nawet skasowany bilet, kierowcy raczej nie chce się sprawdzać, a otwiera pierwsze drzwi żeby przestrzegać zasady, że trzeba.
Toż przecież o tym pisałem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 16.06.2013, 22:29 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Lukas SC napisał(a):
W 90% wsiadając w autobus jeżdżący na zlecenie KZK GOP, wejdziesz bez okazywania biletu, lub pokazując nawet skasowany bilet, kierowcy raczej nie chce się sprawdzać, a otwiera pierwsze drzwi żeby przestrzegać zasady, że trzeba. Przytoczę inne zdarzenie, miesiąc temu jak wracałem z nocnej zmiany, na przystanku ze mną wsiadło około 20 osób, wszyscy pierwszymi drzwiami, bo jakby inaczej. W autobusie było już około 10 pasażerów, więc łącznie około 30, a gdy autobus dojechał do przystanku Czeladź Staszica, wsiedli kontrolerzy. Efekt? 17 osób dostało mandaty za jazdę bez ważnego biletu.

No popatrz, a mnie zawsze śmieszy jak te gorole zawsze z bilecikiem w ząbkach wsiadają, teraz widać co to za bilety :P.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności