Teraz jest Cz 28.03.2024, 13:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Pn 8.07.2013, 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Nic nowego. Teraz student jest w cenie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 9.07.2013, 14:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Szczerze, to przeżyłem straszny szok gdy zobaczyłem próg punktowy po pierwszym naborze - 18 pkt.


To (raczej) nie jest liczba punktów najgorszego matoła, jaki od października dostanie zieloną legitymację, tylko próg politechniki, zupełnie niezwiązany z wynikiem ostatniego przyjętego. Kilka lat temu wynosił 10 pkt, policz sobie jakie to wyniki na świadectwie maturalnym. :P

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 9.07.2013, 21:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
To na pewno nie jest próg punktowy ostatniego przyjętego ;p


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 9.07.2013, 21:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Błąd, przyznaje się, na pewno macie rację. Wiem, liczyłem to sobie i zdawało mi się to tak bardzo mało realne...no ale uświadomiłem sobie w jakich czasach żyjemy i że czasem coś zupełnie nierealnego może stać się realne i zgłupiałem :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Cz 11.07.2013, 10:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.11.2003, 9:54
Posty: 678
Lokalizacja:
Zabrze
Pod względem przekazywanej wiedzy - nie warto.

Idąc na studia byłem człowiekiem dosyć ambitnym i chciałem się nauczyć wielu rzeczy. Na pierwszym semestrze ledwo wygrałem z matematyką, a na kolejnym przegrałem z fizyką - tak, to ja byłem jedną z tych osób, która musiała wziąć warunek. Poszedłem się uczyć na temat transportu, a niestety prawie wyleciałem z takiego powodu, że nie wiedziałem na czym opiera się Teoria Bohra lub kwantowy mikroskop elektronowy. Jakoś sobie wmówiłem, że to są rzeczy, które mają imho "przygotować inżyniera", więc dalej brnąłem przez to bagno bezsensownej wiedzy - elektrotechnika, elektronika, ekonomia. Po czterech semestrach nadszedł czas na wybór specjalizacji - ja osobiście wybrałem "Techniki i Zarządzanie w Transporcie" - niestety, ale to tylko z nazwy. Dalej męczą nas z ekonomiką, automatyką (nory, nandy i inne) i innymi przedmiotami, które naprawdę nas niczego nie nauczą. Oczywiście jest kilka przedmiotów, których wykładowcy naprawdę chcą żebyśmy czegoś się nauczyli, np. Zarządzanie Jakością, Silniki Spalinowe czy Organizacja i Zarządzanie w Transporcie.

Ogólnie swoją uczelnię lubię ze względu na ludzi tam studiujących. Jednakże uważam, że tok nauczania jest beznadziejny. Chodzi tu dokładnie o to, że ja, jako człowiek interesujący się transportem i głęboko w tym siedzący prawie wyleciałem przez fizykę, bo nie nauczyłem się 80 stronicowego konspektu, a osoba, która nawet nie wie co to wałek rozrządu, przewóz regularny czy konwencja TIR przy okazji w ogóle nie uczęszczająca na uczelnie i cudem zdająca 6 semestr (mam na uczelni chyba z 25 takich osób) również będzie miała tytuł inżyniera tego samego kierunku co Ty, nawet na takich samych ocenach, bo jakoś nikt nie kwapi się tutaj, aby komuś dać coś więcej niż 4.0.

No i jest kilka smaczków ze strony wykładowców jak na przykład wysokopodłogowy Jelcz M125M czy nieużywana i beznadziejna linia LHS. Mimo tych narzekań całkiem lubię tą uczelnię, ponieważ jak pisałem wyżej można spotkać naprawdę ciekawe osoby z podobną pasją, a potem przez to bagno beznadziejnej wiedzy idzie jakoś przebrnąć.

gofkond napisał(a):
PKM b napisał(a):
Ja tam żyje z głęboką nadzieją, że trafię na kogoś kto tą fizykę wyłoży w miarę zrozumiały sposób:

To możesz już tą nadzieję w ramkę oprawić bo od 40 lat wykłada fizykę jedna kobieta w sposób mało przystępny.


Odeszła!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Cz 11.07.2013, 12:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Mickul napisał(a):
Idąc na studia byłem człowiekiem dosyć ambitnym i chciałem się nauczyć wielu rzeczy. Na pierwszym semestrze ledwo wygrałem z matematyką, a na kolejnym przegrałem z fizyką - tak, to ja byłem jedną z tych osób, która musiała wziąć warunek. Poszedłem się uczyć na temat transportu, a niestety prawie wyleciałem z takiego powodu, że nie wiedziałem na czym opiera się Teoria Bohra lub kwantowy mikroskop elektronowy. Jakoś sobie wmówiłem, że to są rzeczy, które mają imho "przygotować inżyniera", więc dalej brnąłem przez to bagno bezsensownej wiedzy - elektrotechnika, elektronika, ekonomia.

Ale w tym nie ma nic bezsensownego. Kazdy, kto kończy politechnike musi mieć ogólna wiedze techniczną. Ja tez miałem takie przedmioty, tez nie sa mi do niczego potrzebne. Tak samo jak historia w LO. A z tą fizyką to już przestańcie. ja jakos miałem z obecnym prodziekanem ds nauki, a ówczesnym rektorem RMF, który wywalił na zbity pysk połowe roku i jakims dziwnym trafem miałem 5 z egzaminu. Po prostu się uczyc trzeba. I jeszcze jedno, student musi umieć samemu zdobywac wiedzę, a nie marudzic, ze prowadząca sie nie nadaje.
Cytuj:
Po czterech semestrach nadszedł czas na wybór specjalizacji - ja osobiście wybrałem "Techniki i Zarządzanie w Transporcie" - niestety, ale to tylko z nazwy. Dalej męczą nas z ekonomiką, automatyką (nory, nandy i inne) i innymi przedmiotami, które naprawdę nas niczego nie nauczą.

To jest efekt chorego podziału na studia inżynierskie i magisterskie.
Cytuj:
Ogólnie swoją uczelnię lubię ze względu na ludzi tam studiujących. Jednakże uważam, że tok nauczania jest beznadziejny.

Program nauczania nie jest wymysłem konkretnej uczelni, oprócz kilku przedmiotów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Cz 11.07.2013, 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 15.11.2003, 9:54
Posty: 678
Lokalizacja:
Zabrze
adam86 napisał(a):
Ale w tym nie ma nic bezsensownego. Kazdy, kto kończy politechnike musi mieć ogólna wiedze techniczną. Ja tez miałem takie przedmioty, tez nie sa mi do niczego potrzebne. Tak samo jak historia w LO. A z tą fizyką to już przestańcie. ja jakos miałem z obecnym prodziekanem ds nauki, a ówczesnym rektorem RMF, który wywalił na zbity pysk połowe roku i jakims dziwnym trafem miałem 5 z egzaminu. Po prostu się uczyc trzeba. I jeszcze jedno, student musi umieć samemu zdobywac wiedzę, a nie marudzic, ze prowadząca sie nie nadaje.

Bardziej chodzi o to, że te przedmioty nie nauczyły niczego konkretnego. :> Ostatnio zostało zadane mi pytanie czy umiem lutować - na negatywną odpowiedź prowadzący zareagował, że jako przyszły inżynier powinienem to umieć. Szkoda, że dopiero nauczono mnie tego w 6 semestrze.

Chociaż! Zwracam honor, prowadzący wykład z elektrotechniki nauczył nas różnicy między AC, a DC w sieci kolejowej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 8.07.2014, 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
http://www.tvs.pl/informacje/asddsa

No cóż, brak mi słów...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 8.07.2014, 22:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
PKM b napisał(a):
http://www.tvs.pl/informacje/asddsa

No cóż, brak mi słów...


Ale w jakim sensie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: So 12.07.2014, 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
10 lipca podjęto ostateczną decyzję o likwidacji tej specjalizacji.

A dużo jest kierunków kształtujących specjalistów pod tym kątem? A rynek potrzebuje nowych młodych ludzi jak widać. Wiele osób rozpoczęło w tamtym roku studia i chciało pójść właśnie na szynówkę. Kumpel poszedł na Transport bo w domu chciano żeby miał studia, mimo że miał możliwość pójścia już na PKP. Usłyszał o Transporcie, że jest kierunek z jego zainteresowaniem, więc z chęcią poszedł i bez jakiegokolwiek problemu skończył rok z bdb ocenami. Nie dziwię się że jest teraz mega wkur...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: So 12.07.2014, 21:54 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
PKM b napisał(a):
10 lipca podjęto ostateczną decyzję o likwidacji tej specjalizacji.
Z tego co mi wiadomo zlikwidowana została katedra a nie specjalność.

Oficjalna wiadomość Dziekana do studentów:

"Szanowni Studenci,

Uprzejmie informuję, że dnia 10 lipca 2014 r. Rada Wydziału Transportu podjęła uchwałę Nr 27/2013/2014, w której na podstawie § 27 pkt 4 Statutu Politechniki Śląskiej likwiduje Katedrę Pojazdów Szynowych oraz powołuje Katedrę Technologii Lotniczych. Pracownicy i zasoby likwidowanej jednostki zostaną włączone w skład pozostałych Katedr Wydziału Transportu.
Jednocześnie informuję, że nie ma to wpływu na proces kształcenia, co oznacza, że wszyscy studenci, którzy rozpoczęli lub rozpoczną od października 2014 roku kształcenie na specjalnościach będą kontynuować naukę na wybranej specjalności.

Dziekan Wydziału Transportu
prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Nd 13.07.2014, 12:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Dobra, zwracam honor, racja. Trzeba mieć tylko nadzieję, że ekipa ucząca tej specjalności bardzo się nie zmieni, i że poziom, atmosfera i przychylność wielu ludzi do studentów nadal będzie taka dobra :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Nd 13.07.2014, 15:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Rozwalanie katedr, wywalanie pracowników itp. to jest zdaje się ulubiona zabawa rektora. Oraz przyjmowanie na studia byle kogo a potem przeciąganie go, bo za nim idą pieniądze.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Nd 13.07.2014, 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
PKM b napisał(a):
10 lipca podjęto ostateczną decyzję o likwidacji tej specjalizacji.

A dużo jest kierunków kształtujących specjalistów pod tym kątem?
IMHO jeśli komuś zależy na studiach "kolejowych" spokojnie sobie znajdzie coś dla siebie. KTS działa trochę jak fetysz, AFAIK w pewnych aspektach znacznie więcej można dowiedzieć się na budownictwie czy elektrycznym.

PKM b napisał(a):
A rynek potrzebuje nowych młodych ludzi jak widać.
Wskaźnik dzietności kobiet wskazuje dokładnie odwrotną tendencję. BP, MSPANC.

PKM b napisał(a):
Wiele osób rozpoczęło w tamtym roku studia i chciało pójść właśnie na szynówkę. Kumpel poszedł na Transport bo w domu chciano żeby miał studia,

Motywacja po byku! Rżę jak Walduś.

PKM b napisał(a):
mimo że miał możliwość pójścia już na PKP.
Frajer jakich mało. Dziś rok doświadczenia jest sporo wart.

PKM b napisał(a):
Usłyszał o Transporcie,

Dotąd myślałem, że decyzję o przyszłości życiowej podejmuje się trochę bardziej poważnie niż zakup wafelka przy kasie w markecie, ale widzę, że się myliłem. W sumie to ciekawy gość musi być, skoro "nagle i znienacka" usłyszał o transpocie. On w jakiejś leśniczówce na Podlasiu mieszkał wcześniej? Raz jeszcze BP, MSPANC ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 22.07.2014, 12:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Otrzymałem prośbę, aby rozpowszechnić poniższą wiadomość. Może kogoś zainteresuje temat.

Na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach od października br. planowane jest uruchomienie studiów podyplomowych „Przewoźnik drogowy”.

Zakres tematyczny studiów umożliwia słuchaczom pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie transportu drogowego rzeczy i osób, co zwiększa ich szanse na lepsze zatrudnienie i większe zarobki lub umożliwi prowadzenie własnej działalności.

Absolwentom będą mieli możliwość ubiegania się w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie (Instytucja ustanowiona przez Ministerstwo do przeprowadzania egzaminów i wydawania zezwoleń bez prawa prowadzenia szkoleń) o zwolnienie z konieczności zdawania państwowego egzaminu i w efekcie otrzymanie:
1. Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w zakresie transportu drogowego rzeczy
2. Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w zakresie transportu drogowego osób

Ponieważ zakres tematyczny (w tym nazwy modułów/przedmiotów) jest w 100% zgodny z wymaganiami określonymi w:
- Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiające wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego
oraz
- Ustawy z dnia 5 kwietnia 2013 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym,
nic nie stoi na formalnej przeszkodzie (art. 38a Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym), aby odmówić wydania certyfikatów bez konieczności zdawania egzaminów.

Absolwenci w praktyce bez stresu, bez egzaminu, bez dodatkowych kosztów w postaci ewentualnej opłaty za kurs przygotowawczy (ok. 1.000 zł) oraz opłat za przystąpienie do państwowego egzaminu w zakresie transportu rzeczy (500 zł) i osób (500 zł) – w przypadku niezdania ponownie ponoszonych, mogą otrzymać certyfikaty wymagane do prowadzenia działalności w transporcie drogowym rzeczy i osób.

Więcej informacji można znaleźć na:
- stronie internetowej: http://www.polsl.pl/Wydzialy/RT/Przewoz ... /index.htm
- Facebook: https://www.facebook.com/studia.przewoznik.drogowy
- czy też stronie rekrutacyjnej: https://rekrutacja.polsl.pl/Strony/rt3.aspx

Wszystkie informacja można również uzyskać w sekretariacie studiów:
mgr Renata Rajkiewicz
e-mail: renata.rajkiewicz@polsl.pl
tel.: 32-603 4118
fax: 32- 603 4118
Politechnika Śląska, Wydział Transportu
40-019 Katowice, ul. Krasińskiego 8

Z poważaniem

Piotr Czech
e-mail: piotr.czech@polsl.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 2.06.2015, 13:13 

Dołączył(a): Cz 28.05.2015, 23:07
Posty: 4
Witam. Temat trochę ucichł, a ja chcę się dowiedzieć gdzie najlepiej wybrać się na studia o kierunku transport na śląsku ? Którą uczelnię polecacie ? Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Politechnika - Transport
Napisane: Wt 2.06.2015, 16:59 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Jeśli koniecznie na Śląsku, to Politechnika Wrocławska.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności