Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Lukas SC napisał(a):
adam86 napisał(a):
No to sobie skasuj najpierw jeden a jak minie 15 minut to skasuj następny.

A dlaczego mam kasować jak minie 15 minut skoro bilet za 3,20 ważny jest w granicach jednego miasta (gminy) lub przez 15 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) a przesiadki w tym momencie nie ma.

No to teraz przeczytaj co napisałeś, potem pomyśl, a na koniec sam sobie odpowiedz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 19:13 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Ty też. W ramach akcji KZK GOP http://www.kzkgop.com.pl/kampanie/zawod-kontroler powinieneś wydać tomik poezji .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
I co w związku z tym? Gdzie niby w taryfie jest napisane, ze skasowanie normalnego i ulgowego uprawniającego do przejazdu przez 15 minut ma uprawniac do przejazdu przez godzinę?


Teoretycznie jakby się wczytać w taryfę to pokazanie skasowanych biletów za 3,2 i 1,6 nie powinno uprawniać do jazdy przez godzinę, ze względu na to, że bilet za 1,6 jest biletem ulgowym, dla którego wykorzystania pasażer powinien mieć uprawnienie do ulgi, o czym zresztą mówi taryfa.

Ale z kolei punkt 3 par. 9 wskazuje kiedy kontroler ma prawo do wystawienia druku opłaty dodatkowej. W szczególności podpkt. f wspomnianego pkt. trzeciego wskazuje na interpretację, że "ważne by bilet miał zgodną wartość". Pasażer bowiem w takim wypadku nie podróżuje na bilecie o zaniżonej opłacie, czyli nie spełnia wspomnianego kryterium (bo nieprawdą jest, że powinien kupić dwa bilety za 3,2). Tyle, że mówimy o jakże wyjątkowym przypadku, bowiem ów pasażer:
1. musi podróżować sam
2. musi skasować oba bilety w tej samej jednostce czasu
3. musi okazać kontrolerowi oba bilety w trakcie kontroli (o ile kontrola będzie, o ile on będzie w takiej chwili w pojeździe, o ile nie będzie uprzednio awarii itd.)

Czyli analizując ten jakże kurna kosmicznie istotny problem o charakterze egzystecjonalno-eschatologicznym wychodzi na to, że kontroler wystawiający w takim wypadku druk opłaty dodatkowej prawdopodobnie szybko zostanie obalony w swoim wnioskowaniu, ze względu na jawną sprzeczność dwóch fragmentów taryfy. A jak wiemy z ogólnych reguł prawa- jeśli istnieje uzasadniona niepewność w orzeczeniu o winie- orzeka się o niewinności :P.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 20:12 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Ale w jakim celu wymyślacie takie kombinacje które nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi? No chyba ze chce się w niedzielę wieczorem wydostać z Grabowa Pętla, Pyskowic albo innej Rokitnicy gdzie kioski i sklepy są juz dawno zamknięte a o automacie biletowym to mieszkańcom się nawet nie śniło. Tylko że w takim przypadku szansa kontroli innej jak przez kierowcę jest w zasadzie równa zeru.

Normalny człowiek mając bilety o złym nominale nie liczy czy kupując za 1.6 będzie wszystko w porządku czy kontrolerzy mu wypiszą mandat. Idzie do kiosku i kupuje właściwy albo jedzie na tym który ma i liczy na szczęście.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 20:18 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
nemo333 napisał(a):
No chyba ze chce się w niedzielę wieczorem wydostać z Grabowa Pętla


Bez komentarza, polska język trudny język.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
Ale z kolei punkt 3 par. 9 wskazuje kiedy kontroler ma prawo do wystawienia druku opłaty dodatkowej. W szczególności podpkt. f wspomnianego pkt. trzeciego wskazuje na interpretację, że "ważne by bilet miał zgodną wartość". Pasażer bowiem w takim wypadku nie podróżuje na bilecie o zaniżonej opłacie, czyli nie spełnia wspomnianego kryterium (bo nieprawdą jest, że powinien kupić dwa bilety za 3,2). Tyle, że mówimy o jakże wyjątkowym przypadku, bowiem ów pasażer:
1. musi podróżować sam
2. musi skasować oba bilety w tej samej jednostce czasu
3. musi okazać kontrolerowi oba bilety w trakcie kontroli (o ile kontrola będzie, o ile on będzie w takiej chwili w pojeździe, o ile nie będzie uprzednio awarii itd.)

Pasażer w takim przypadku podróżuje z biletem, który utracił ważność, a nie z biletem o zaniżonej wartości.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 20:36 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
adam86 napisał(a):
A kim byli ci co kazali? Co do zasady taki bilet powinna wymienić kolektura za dopłatą.


Znalazłem mojego e-maila sprzed kilku lat. Pytałem się co zrobić ze starym biletem 7-dniowym. Czy można go wymienić za dopłatą. Oto odpowiedź z Referatu Informacji Pasażerskiej:

Cytuj:
Szanowny Panie,
Jeżeli chce pan skasować bilet w sierpniu 7 dniowy, to należy dokupić bilety
jednorazowe (np.: za 4zł i 2,10 zł - co daje wartość 42,10)i skasować je
wszystkie w tym samym dniu. Wymienić biletu nie idzie.

Z poważaniem


Czyli nie wie prawica co robi lewica?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 20:57 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
Skasowanie biletu, a raczej okazanie w momencie kontroli takich biletów nie ma nic do wydawania jakichkolwiek pieniedzy na przejazd. Nie o to idzie. Bilety to nie są pieniądze, żeby mozna je sobie składać w jakis nominał. Bilet jest dokumentem przewozu, z którego wynikaja okreslone uprawnienia.

Być może tak jest (być może nie). Nie jestem specjalistą w zakresie prawa. Kierując się zwykłym zdrowym rozsądkiem i logiką powinno być tak (a może jednak jest) iż bilet jest po prostu dowodem uiszczenia opłaty za przejazd, wniesionej w drodze przedpłaty a jego skasowanie jest odebraniem towaru którym jest usługa przewozu zgodnie z taryfą. W takim przypadku zupełnie bez znaczenia byłoby jakie to są bilety, a znaczenie ma wyłącznie ich sumaryczna wartość. Kupując kiedyś te bilety np jeden za 3,20 i drugi za 1,60 zapłaciłem na rzecz KZK GOP 4,80 i tym samym nabyłem prawo do skorzystania z usługi której wartość wyceniono na 4,80. Jeśli prawo stanowi inaczej jest ono wbrew logice, ale w tym akurat nie ma nic szczególnie wyjątkowego - niestety.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
viator napisał(a):
adam86 napisał(a):
A kim byli ci co kazali? Co do zasady taki bilet powinna wymienić kolektura za dopłatą.


Znalazłem mojego e-maila sprzed kilku lat. Pytałem się co zrobić ze starym biletem 7-dniowym. Czy można go wymienić za dopłatą. Oto odpowiedź z Referatu Informacji Pasażerskiej:

Cytuj:
Szanowny Panie,
Jeżeli chce pan skasować bilet w sierpniu 7 dniowy, to należy dokupić bilety
jednorazowe (np.: za 4zł i 2,10 zł - co daje wartość 42,10)i skasować je
wszystkie w tym samym dniu. Wymienić biletu nie idzie.

Z poważaniem


Czyli nie wie prawica co robi lewica?

Za komentarz wystarczy ostatnie zdanie tego pożal się boże maila. Ręce opadają.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 21:13 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
adam86 napisał(a):
Za komentarz wystarczy ostatnie zdanie tego pożal się boże maila. Ręce opadają.


Z Wydziału Sprzedaży był w podobnym tonie:

Cytuj:
W odpowiedzi na maila informuję, że bilet 7-dniowy (36,00 zł) po 1 sierpnia jest nadal ważny wraz dokasowanym biletem o nominale 6,00 zł., aby uzyskać cenę biletu z nowej taryfy tj. 42,00 zł.
Z poważaniem


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 21:37 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
Widzę, że wsadziłem kij w mrowisko. To dobrze, z tej dyskusji wynika jak mało precyzyjne są przepisy sformułowane przez KZK GOP. Dodam, że w tym co chciałem powiedzieć uprzedzili mnie:
Po pierwsze
Daro85 napisał(a):
...bowiem ów pasażer:
1. musi podróżować sam
2. musi skasować oba bilety w tej samej jednostce czasu
3. musi okazać kontrolerowi oba bilety w trakcie kontroli (o ile kontrola będzie, o ile on będzie w takiej chwili w pojeździe, o ile nie będzie uprzednio awarii itd.)

Czyli analizując ten jakże kurna kosmicznie istotny problem o charakterze egzystecjonalno-eschatologicznym wychodzi na to, że kontroler wystawiający w takim wypadku druk opłaty dodatkowej prawdopodobnie szybko zostanie obalony w swoim wnioskowaniu, ze względu na jawną sprzeczność dwóch fragmentów taryfy. A jak wiemy z ogólnych reguł prawa- jeśli istnieje uzasadniona niepewność w orzeczeniu o winie- orzeka się o niewinności :P.
Podstawowe jest spełnienie trzech warunków wymienionych przez Darka. Jeżeli są one spełnione, to nie ma mowy o próbie okradania KZK GOP.

Po drugie
Ludw_K napisał(a):
Kierując się zwykłym zdrowym rozsądkiem i logiką powinno być tak (a może jednak jest) iż bilet jest po prostu dowodem uiszczenia opłaty za przejazd, wniesionej w drodze przedpłaty a jego skasowanie jest odebraniem towaru którym jest usługa przewozu zgodnie z taryfą. W takim przypadku zupełnie bez znaczenia byłoby jakie to są bilety, a znaczenie ma wyłącznie ich sumaryczna wartość. Kupując kiedyś te bilety np jeden za 3,20 i drugi za 1,60 zapłaciłem na rzecz KZK GOP 4,80 i tym samym nabyłem prawo do skorzystania z usługi której wartość wyceniono na 4,80. Jeśli prawo stanowi inaczej jest ono wbrew logice, ale w tym akurat nie ma nic szczególnie wyjątkowego - niestety.

Nic dodać, nic ująć...

nemo333 napisał(a):
Ale w jakim celu wymyślacie takie kombinacje które nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi? No chyba ze chce się w niedzielę wieczorem wydostać z Grabowa Pętla, Pyskowic albo innej Rokitnicy gdzie kioski i sklepy są juz dawno zamknięte a o automacie biletowym to mieszkańcom się nawet nie śniło. Tylko że w takim przypadku szansa kontroli innej jak przez kierowcę jest w zasadzie równa zeru.

Normalny człowiek mając bilety o złym nominale nie liczy czy kupując za 1.6 będzie wszystko w porządku czy kontrolerzy mu wypiszą mandat. Idzie do kiosku i kupuje właściwy albo jedzie na tym który ma i liczy na szczęście.
Wcale nie wymyślamy żadnych kombinacji. Po prostu często (a nawet bardzo często) zdarzają się sytuacje, w których w danym punkcie sprzedaży biletów zabrakło tych o określonym nominale. Normalny pasażer wcale nie musi (nie powinien musieć) liczyć na szczęście i jechać za połowę ceny, tylko skasować bilety, które kupił/posiada uważając, by ich łączna wartość nie była niższa niż odpowiednia cena usługi i mieć czyste sumienie, spokój i pewność, że żaden adam86 do tego się nie doczepi. Nie zawsze jest możliwe pójście do kiosku i kupienie właściwego biletu. I o takie właśnie sytuacje chodzi w naszej dyskusji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Bodzio napisał(a):
Podstawowe jest spełnienie trzech warunków wymienionych przez Darka. Jeżeli są one spełnione, to nie ma mowy o próbie okradania KZK GOP.

Jak nie ma? Jedziesz sam w granicach miasta, obok jedzie druga osoba z biletem za 1,60, wysiada, oddaje Ci swój bilet i Ty jedziesz dalej. Teraz rozumiesz dlaczego ta zabawa jest bez sensu?
Cytuj:
Nic dodać, nic ująć...

To ja dodam, ze nastepnym razem kupie sobie tylko biletów za 4,80 zł ile trzeba, żeby wyszła cena biletu tygodniowego, skasuje i wtedy też zapłaciłem za usługę tyle co trzeba.
Cytuj:
Wcale nie wymyślamy żadnych kombinacji. Po prostu często (a nawet bardzo często) zdarzają się sytuacje, w których w danym punkcie sprzedaży biletów zabrakło tych o określonym nominale. Normalny pasażer wcale nie musi (nie powinien musieć) liczyć na szczęście i jechać za połowę ceny, tylko skasować bilety, które kupił/posiada uważając, by ich łączna wartość nie była niższa niż odpowiednia cena usługi i mieć czyste sumienie, spokój i pewność, że żaden adam86 do tego się nie doczepi. Nie zawsze jest możliwe pójście do kiosku i kupienie właściwego biletu. I o takie właśnie sytuacje chodzi w naszej dyskusji.

To sobie idź do kierowcy i kup za 4,80 zł. To nie chodzi o żadne czepianie się, tylko o to, że cennik i taryfa są po to zeby je stosowac. To, że niektórzy w KZKGOP nie rozumieją co tam jest napisane, niczego nie zmienia, tylko świadczy o tym, że nikt kompetentny tam nie pracuje. O ile jeszcze na siłę można zrozumieć wciskanie kitu z tymi jednorazowymi, to jakieś dokasowywanie biletu jednorazowego do kilkudniowego zakrawa o jakąs paranoję.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 21:54 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Lukas SC napisał(a):
nemo333 napisał(a):
No chyba ze chce się w niedzielę wieczorem wydostać z Grabowa Pętla


Bez komentarza, polska język trudny język.
Oficjalna nazwa przystanku to właśnie Grabowa Pętla.
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... tanku=2337

Cytuj:
Wcale nie wymyślamy żadnych kombinacji. Po prostu często (a nawet bardzo często) zdarzają się sytuacje, w których w danym punkcie sprzedaży biletów zabrakło tych o określonym nominale. Normalny pasażer wcale nie musi (nie powinien musieć) liczyć na szczęście i jechać za połowę ceny, tylko skasować bilety, które kupił/posiada uważając, by ich łączna wartość nie była niższa niż odpowiednia cena usługi i mieć czyste sumienie, spokój i pewność, że żaden adam86 do tego się nie doczepi. Nie zawsze jest możliwe pójście do kiosku i kupienie właściwego biletu. I o takie właśnie sytuacje chodzi w naszej dyskusji.

Ostatnio mi się zdarzyła taka sytuacja ;)
Poszedłem do kiosku kawałek dalej i kupiłem bilet o odpowiednim nominale.

Akurat specyfika sieci KZK GOP jest taka że zwykle gdy nie ma gdzie i jak kupić biletu to również małe są szanse na spotkanie jakiejkolwiek kontroli więc nawet nie trzeba się zastanawiać co będzie jak spotkamy kontrolerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Adam, my się zastanawiamy co zrobić z przejazdem na bilecie jednorazowym. Wiadomo, że nikt nie będzie kombinował z kupowaniem 10 biletów żeby zrobić sobie z nich tygodniówkę, chodzi o to, że pani w sklepie zabrakło wyższych nominałów. Albo akurat takie mamy w portfelu, a nie mamy gotówki.

@nemo333:

Grabowa Pętla,
Grabowej Pętli,
Grabowej Pętli,
Grabową Pętlę,
Grabową Pętlą,
Grabowej Pętli.

Na marginesie dodam tylko, że klasyfikowanie Rokitnicy jako zadupia jest bardzo dużym nadużyciem ;>

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Nd 10.08.2014, 22:09 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
motley napisał(a):
Adam, my się zastanawiamy co zrobić z przejazdem na bilecie jednorazowym. Wiadomo, że nikt nie będzie kombinował z kupowaniem 10 biletów żeby zrobić sobie z nich tygodniówkę, chodzi o to, że pani w sklepie zabrakło wyższych nominałów. Albo akurat takie mamy w portfelu, a nie mamy gotówki.
Otóż to właśnie.
adam86 napisał(a):
Jak nie ma? Jedziesz sam w granicach miasta, obok jedzie druga osoba z biletem za 1,60, wysiada, oddaje Ci swój bilet i Ty jedziesz dalej. Teraz rozumiesz dlaczego ta zabawa jest bez sensu?
Równie prawdopodobne jest to, że ktoś wysiadający z autobusu przekazuje swój skasowany bilet osobie, która na tym przystanku wsiada. Sam widziałem takie sytuacje.
Cytuj:
To ja dodam, ze nastepnym razem kupie sobie tylko biletów za 4,80 zł ile trzeba, żeby wyszła cena biletu tygodniowego, skasuje i wtedy też zapłaciłem za usługę tyle co trzeba.
Cytuj:
To sobie idź do kierowcy i kup za 4,80 zł. To nie chodzi o żadne czepianie się, tylko o to, że cennik i taryfa są po to zeby je stosowac. To, że niektórzy w KZKGOP nie rozumieją co tam jest napisane, niczego nie zmienia, tylko świadczy o tym, że nikt kompetentny tam nie pracuje. O ile jeszcze na siłę można zrozumieć wciskanie kitu z tymi jednorazowymi, to jakieś dokasowywanie biletu jednorazowego do kilkudniowego zakrawa o jakąs paranoję.
Kierowcy również często nie posiadają biletów po 4,80 tylko po 2,40. A poza tym to nie jest żadne wciskanie kitu z jednorazowymi, tylko zastanawianie się, co zrobić w konkretnych, nie tak rzadkich sytuacjach. A co do łączenia biletów jednorazowych z okresowymi, to również moim, podobnie, jak Twoim zdaniem jest to przegięcie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Pn 11.08.2014, 6:59 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
motley napisał(a):

Grabowa Pętla,
Grabowej Pętli,
Grabowej Pętli,
Grabową Pętlę,
Grabową Pętlą,
Grabowej Pętli.


Dzięki że mnie uprzedziłeś w pisaniu dla rybki nemo.

adam86 napisał(a):
Jedziesz sam w granicach miasta, obok jedzie druga osoba z biletem za 1,60, wysiada, oddaje Ci swój bilet i Ty jedziesz dalej. Teraz rozumiesz dlaczego ta zabawa jest bez sensu?

Czyli lepiej dać kontrolerowi bilet za 3,20 i 16 x 0,10 zł niż 3,20zł + 1,60 zł według Ciebie ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Pn 11.08.2014, 7:23 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Bodzio napisał(a):
adam86 napisał(a):
Jak nie ma? Jedziesz sam w granicach miasta, obok jedzie druga osoba z biletem za 1,60, wysiada, oddaje Ci swój bilet i Ty jedziesz dalej. Teraz rozumiesz dlaczego ta zabawa jest bez sensu?
Równie prawdopodobne jest to, że ktoś wysiadający z autobusu przekazuje swój skasowany bilet osobie, która na tym przystanku wsiada. Sam widziałem takie sytuacje.

To jest 100 razy bardziej prawdopodobna sytuacja niż taka, że ktoś od kogoś weźmie bilet "uzupełniający".

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Ostatnio edytowano Pn 11.08.2014, 7:35 przez P Śl, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Pn 11.08.2014, 7:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Jak nie ma? Jedziesz sam w granicach miasta, obok jedzie druga osoba z biletem za 1,60, wysiada, oddaje Ci swój bilet i Ty jedziesz dalej. Teraz rozumiesz dlaczego ta zabawa jest bez sensu?


Jak rozumiem wsiedliście na tym samym przystanku, wcześniej nie było kontroli i razem w tym samym momencie (w tej samej minucie) oba bilety skasowaliście?

Cytuj:
To sobie idź do kierowcy i kup za 4,80 zł. To nie chodzi o żadne czepianie się, tylko o to, że cennik i taryfa są po to zeby je stosowac. To, że niektórzy w KZKGOP nie rozumieją co tam jest napisane, niczego nie zmienia, tylko świadczy o tym, że nikt kompetentny tam nie pracuje. O ile jeszcze na siłę można zrozumieć wciskanie kitu z tymi jednorazowymi, to jakieś dokasowywanie biletu jednorazowego do kilkudniowego zakrawa o jakąs paranoję.


Ale widzisz- w wypadku biletów okresowych (od 24 h wzwyż) taryfa wyraźnie precyzuje, że "okres ważności biletów okresowych jest okreslony przez rodzaj biletu" i w liście poniżej nie masz podane, że dotyczy to biletów jednorazowych. Zatem jasne jest, że nie można składac biletów jednorazowych do 24 h, bo bilet jednorazowy nie jest w myśl rozumienia tego punktu biletem okresowym.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Pn 11.08.2014, 9:20 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
Jako ciekawostka:

Jeden bilet 4,80 x 8% = 4,80 x 0,08 = 0,384 --> 0,38 zł

Kupujemy osobno dwa bilety 3,20 + 1,60
3,20 x 0,08 = 0,256 -->0,26 zł
1,60 x 0,08 = 0,128 -->0,13 zł

0,26 + 0,13 = 0,39 zł

Wniosek - łacząc notorycznie te bilety, wzbogacasz skarb państwa kosztem organizatora.

Tryb ironia wyłączony.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kontrola biletów
Napisane: Pn 11.08.2014, 10:56 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Misza napisał(a):
Jeden bilet 4,80 x 8% = 4,80 x 0,08 = 0,384 --> 0,38 zł


Wartość podatku VAT od biletu za 4,80 zł wynosi 0,36 zł, bo jest liczona od wartości brutto.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności