Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map
Napisane: Cz 13.06.2013, 18:51 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Czym kierujecie się Mili Państwo, przy tworzeniu symulacji? Co jest waszym źródłem natchnienia? Co was inspiruje?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inspiracje do Waszych symulacyjek
Napisane: Pn 17.06.2013, 7:04 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Ja w każdej symulacji (i żadna nie jest dokończona) wykorzystuję rozwiązania komunikacyjne z realnych miast. Jednak cały układ aglomeracji jest najczęściej fikcyjny.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Dostępność symulacji
Napisane: Pn 15.07.2013, 19:07 

Dołączył(a): Pt 6.08.2004, 0:20
Posty: 95
Lokalizacja:
Leipzig
Witam
Orientuje się ktoś czy dostępne są gdzieś w miarę aktualne mapki dla metra nowojorskiego i londyńskiego ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Dostępność symulacji
Napisane: Śr 17.07.2013, 8:47 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
Samo metro nie ale razem z autobusami na anglojęzycznej werski strony BAHNa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inspiracje do Waszych symulacyjek
Napisane: Nd 16.02.2014, 16:16 

Dołączył(a): Nd 9.02.2014, 5:30
Posty: 6
W sumie od dawna inspiruje mnie Krosniewicka Kolej Dojazdowa. Fakt,że juz prawie nie istnieje ale postanowiłem zrobić-odtworzyc to na Bahnie. W związku z tym mam proxbę.Gdzie znajdę opisy stacji -szlaku i jakieś mapy.Szukałem trochę alenie za duzo jest tego


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inspiracje do Waszych symulacyjek
Napisane: Śr 19.02.2014, 21:09 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Polecam mapy na Geoportalu. Wystarczy wejść w mapę topograficzną i powiększyć do jak największej skali. Wtedy mamy mapy, które prezentują dokładnie układ torowy stacji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Pytanie
Napisane: Nd 17.08.2014, 12:35 

Dołączył(a): Wt 22.07.2014, 16:03
Posty: 5
Witam chciałbym się Was zapytać? Robię schematy stacji kolejowych w Bahn-ie i chciałbym pokazać/pochwalić się, w jaki sposób ja rysuję stację i jaką przyjmuję skalę. Mam już kilkaset schematów kolejowych, chętnie mógłbym je komuś udostępnić. Może ktoś ma ochotę zrobić jakąś większą symulację ze stacjami odwzorowanymi właśnie z tych schematów. http://postimg.org/image/wqea326hl/ . Dziękuję za komentarze. Wojtek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Pytanie
Napisane: Nd 17.08.2014, 13:52 

Dołączył(a): Wt 22.07.2014, 16:03
Posty: 5
Nie wiem, być może ktoś z Was potrzebuję takich schematów. Udostępnię Wam plik z moimi schematami, może komuś się przydadzą, łatwiej z tych schematów budować stację. https://www.sendspace.com/file/8f8mbe. To jest tylko niewielki fragment tego co posiadam obecnie. Jeżeli ktoś potrzebuję więcej schematów, proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam. Wojtek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map
Napisane: So 30.08.2014, 11:47 

Dołączył(a): Nd 11.02.2007, 21:58
Posty: 50
Mógłbyś zamieścić wykaz stacji, które posiadasz w kolekcji?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map
Napisane: Wt 2.09.2014, 8:56 

Dołączył(a): Wt 22.07.2014, 16:03
Posty: 5
Witam.

Podaje link do spisu moich schematów, na pewno lista nie jest aktualna na ten moment, bo dawno jej nie aktualizowałem. Plik formatu .ods. http://speedy.sh/hVywt/spispkp.ods. Postaram się zaktualizować listę schematów. A jeszcze jedno, schematy staram się robić jeszcze przed modernizacją danej stacji, chyba że nie mam już innej możliwości znalezienia starego układu torowego, wtedy stacja jest już zmodernizowana. Pozdrawiam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map
Napisane: Pt 5.09.2014, 9:44 

Dołączył(a): Wt 22.07.2014, 16:03
Posty: 5
Aktualizacja spisu schematów na dzień 4.09.2014. Plik w formacie ods (OpenOffice). http://speedy.sh/xDzv8/nowyspis.ods. Ogółem mówiąc w pliku wypisane są schematy jakie narysowałem w Bahn-ie oraz stan ich wykonania; niektóre schematy są nieskończone (brak chęci, czasu etc.).

Pozdrawiam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map
Napisane: Wt 9.09.2014, 20:07 

Dołączył(a): Nd 11.02.2007, 21:58
Posty: 50
Masz na prawdę sporą listę. Musiało zająć to Tobie mnóstwo czasu. Masz schematy realne, czy fikcyjne? Jeśli to nie tajemnica, skąd brałeś materiały nt. stacji (częściowo pewnie z map satelitarnych takich jak Geoportal, ale wszystkiego z tego nie odczytasz; częściowo podejżewam ze strony semaforek.tk, ale Twoja lista stacji jest bogatsza, niż lista schematów A.K. o choćby nawet taki Dęblin - b. duża stacja, ciężko bez szczegółów ją odwzorować).

Moje pytania mają swoją przyczynę. Jeżeli masz realne schematy, to można na prawdę dużo z nich zrobić. Masz zauważyłem całą DK7 od Dęblina po Warszawę Wsch. Czy wyślesz tutaj, lub na PW schematy (mogą być po prostu zrzuty ekranu, chyba, że wygodniej Ci wysłać NT3) posiadanych przez siebie stacji z listy DK7 od Dęblina do W.Wsch.? Tzn.: Dęblin (wraz z częścią towarową, jeżeli masz), Życzyn, Sobolew, Łaskarzew, Ruda Tal., Garwolin, Pilawa, Zabieżki, Celestynów, Otwock, W. Falenica, W. Wawer, W. Wschodnia Os.?

W jakiej skali robisz schematy, standardowej, czy np. 90 elem./km?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map
Napisane: Cz 11.09.2014, 11:43 

Dołączył(a): Wt 22.07.2014, 16:03
Posty: 5
Witam.

Udostępnię schematy Wszystkim, dopiero wtedy jak je ukończę. Na dzień dzisiejszy brakuję mi około 140 (plus, minus) schematów (przystanki, stacje). Dodatkowo niektóre schematy nie są jeszcze ukończone, także pracy jest bardzo dużo, chęci jeszcze mam, ale istnieje możliwość, że zaprzestanę prac na jakiś czasu by sobie odpocząć.

Pozdrawiam. Wojtek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności