Teraz jest Pt 29.03.2024, 0:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Pn 16.11.2015, 21:34 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
aso napisał(a):
Możesz podać przykłady zmienionych VIN-ów, aby można było rozszyfrować o co chodzi? Zwłaszcza, że można porównać z innymi pojazdami z tych lat w innych bazach danych.


Popatrzyłem teraz na to co mamy w bazie i co jest w CEPiKu i wynika z tego, że VIN jest taki sam cały czas
Y3M20506990000001
Y3M20506990000002
ale rocznik jest obecnie 2011. A w 2009 roku te dwa wozy jeździły tako testery i nawet są zdjęcia.

Oczywiście praktycznie rzecz biorąc rocznik z VIN i rok produkcji autobusu nie muszą być tożsame, wszak podwozie można było wyprodukować kiedy indziej niż resztę. Tak było np. z ikarusami z Jamny, które miały podwozia rocznik 1991, a cały autobus - 1992. Chodzi bardziej o to, że już istniejący autobus nagle się odmładza.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Pn 16.11.2015, 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Tylko, czy to rzeczywiscie jest prawdą. czy istnieje jakikolwiek dowód na to, ze owe Mazy w 2012 roku rzeczywiscie miały dowody rejestracyjne z data produkcji 2005?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Pn 16.11.2015, 21:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
poldon82 napisał(a):
Ktoś potrafi to wytłumaczyć ? Jak można zmienić rocznik w dowodzie rejestracyjnym ?
http://phototrans.pl/14,783501,0,_______103062_141.html

Rozumiem gdyby to był SAM i wbito by mu 2015... ale z 2005 zrobić 2007 ?


Dziwne. Zwłaszcza, że rok produkcji widoczny jest w... VIN. Czyżby kłaniały się art. 270 i art. 271 kk? Zwłaszcza, że w grę wchodzi "osiągnięcie korzyści majątkowej" przez przewoźnika.

I co ma do rzeczy owo osiągniecie korzysci majątkowej przez przewoźnika?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Pn 16.11.2015, 22:03 

Dołączył(a): Nd 20.01.2008, 22:07
Posty: 765
Lokalizacja:
Wojkowice/Częstochowa
kuiama napisał(a):
Dane miałem wtedy chyba od Kamilusa90.

Eee, zajrzałem do archiwum i pierwszy raz napisałem do Ciebie 4 grudnia 2013 :P

Prawdopodobnie chodzi o to, że przy dodawaniu tego Maz-a wpisano rocznik zgodny z VINem a w momencie uruchomienia BA nikt nie zweryfikował, czy to faktycznie 2005 bo w sumie nie było takiej potrzeby. A coś mnie się wydaje, że miał od 2012 w dowodzie 2007. Ja bym raczej zapytał, dlaczego Pawelec go ponownie zarejestrował na TBU?? czyżby "zgubienie dowodu"?
Tak samo jest z Ikarusami (i nie tylko) Sochy, niebieski SPI H414 się ulotnił gdzieś i został przerejestrowany na żółtego SPI 97JE, który jest z kolei nadal zarejestrowany na CMB...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Pn 16.11.2015, 23:53 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Możesz podać przykłady zmienionych VIN-ów, aby można było rozszyfrować o co chodzi? Zwłaszcza, że można porównać z innymi pojazdami z tych lat w innych bazach danych.


Popatrzyłem teraz na to co mamy w bazie i co jest w CEPiKu i wynika z tego, że VIN jest taki sam cały czas
Y3M20506990000001
Y3M20506990000002
ale rocznik jest obecnie 2011. A w 2009 roku te dwa wozy jeździły tako testery i nawet są zdjęcia.


Zgodnie z dokumentacją producenta, to są cały czas wozy z 2009 roku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Wt 17.11.2015, 1:11 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
aso napisał(a):
memphis napisał(a):
aso napisał(a):
Możesz podać przykłady zmienionych VIN-ów, aby można było rozszyfrować o co chodzi? Zwłaszcza, że można porównać z innymi pojazdami z tych lat w innych bazach danych.


Popatrzyłem teraz na to co mamy w bazie i co jest w CEPiKu i wynika z tego, że VIN jest taki sam cały czas
Y3M20506990000001
Y3M20506990000002
ale rocznik jest obecnie 2011. A w 2009 roku te dwa wozy jeździły tako testery i nawet są zdjęcia.


Zgodnie z dokumentacją producenta, to są cały czas wozy z 2009 roku.


Piszesz o świadectwie homologacji? Dziwne że oba MAZy mają akurat ten rok sprowadzenia ich do Polski a nie rok produkcji. Na jakieś podstawie je rejestrowano z rocznikiem 2011. Już wtedy musiały być tak zarejestrowane po wygranym przetargu bo wymagano czterech przegubów z 2011 roku.

Wracają do Pawelcowego odmłodzonego MAZa. Ciekawi mnie na podstawie jakich przedstawionych dokumentów (w Urzędzie Gminy Pacanów), Pawelec przerejestrował swojego MAZa. Można tylko gdybać że to tylko ten "dobry przykład przedsiębiorczości" polskiego prywatnego przewoźnika ale już nie wnikajmy za bardzo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Wt 17.11.2015, 10:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 18:45
Posty: 365
Lokalizacja:
Zbrosławice
Nie pamiętam teraz już skąd miałem te dane MAZ-ów 103 ale dostałem wiadomość że w swojej ofercie na 148/185 z 2012 roku Pawelec zadeklarował MAZ-a #88 jako rocznik 2005.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Wt 17.11.2015, 19:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
lgor napisał(a):
Ciekawi mnie na podstawie jakich przedstawionych dokumentów (w Urzędzie Gminy Pacanów), Pawelec przerejestrował swojego MAZa. Można tylko gdybać że to tylko ten "dobry przykład przedsiębiorczości" polskiego prywatnego przewoźnika ale już nie wnikajmy za bardzo.

Tak, na pewno w urzedzie gminy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Śr 2.12.2015, 21:08 

Dołączył(a): Pt 22.05.2015, 8:47
Posty: 254
Obstawiam że od początku miał 2007. W Polsce ciężko coś zmienić w dowodzie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Wt 15.12.2015, 22:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
W związku z tym, co napisano w temacie "ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych" męczy mnie pytanie: jak najlepiej przysłużyć się do zrujnowania KZK GOP? Wyrobić imienną (bezpłatną) kartę i jej nie używać, czy nie wyrabiać tej karty dopóki się da?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Wt 15.12.2015, 23:18 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Wyrób bezpłatną imienną, jak projekt legnie w gruzach będziesz miał pamiątkę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Śr 16.12.2015, 1:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
W związku z tym, co napisano w temacie "ŚKUP czyli wspólna e-karta usług publicznych" męczy mnie pytanie: jak najlepiej przysłużyć się do zrujnowania KZK GOP? Wyrobić imienną (bezpłatną) kartę i jej nie używać, czy nie wyrabiać tej karty dopóki się da?

W kolejności:
1. Poczytać dokładnie wszelkie regulaminy, przede wszystkim kto za co odpowiada.
2. Wyrobić sobie jakąś kartę i korzystając nagrywać np jakieś felerne komunikaty smartfonem czy inny tego rodzaju ustrojstwem
3. Reklamować ile wlezie i co tylko się da
4. W pierwszej możliwej sytuacji walić do sądu.

W tej sytuacji przede wszystkim osiąga się zaangażowanie zasobów i uwagi KZK GOP, co może mieć istotne znaczenie. Minusem jest czasochłonność. Opcjonalnie jakaś medialna nagonka, ale dziennikarze chodzą na pasku Romario, więc ciężka sprawa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Śr 16.12.2015, 10:09 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Rekomendowałbym jednak nie wyrabiać tej karty "ile się da" i zalecać to samo wszystkim. Im mniej kart ogółem zostanie wydanych, tym większy będzie problem z projektem jako takim.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Śr 16.12.2015, 21:54 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Rekomendowałbym jednak nie wyrabiać tej karty "ile się da"

Rozumiem, że masz na myśli "jak długo się da", czyli jak długo będzie można korzystać z komunikacji zbiorowej nie posiadając takiej karty. Przy takim określeniu moja rekomendacja jest identyczna, przynajmniej przy obecnym systemie używania ŚKUP. Jedną z zalet posiadania biletu okresowego (w tym nawet dobowego) jest brak konieczności kasowania go przy każdej podróży, tymczasem ŚKUP nie tylko wymaga takiego skasowania, ale nawet wymaga by czynić to dwukrotnie. To jest pierwszy absurd, drugi to owo "jak długo się da" - jeśli kiedyś bez SKUP nie będzie się w ogóle dało korzystać z komunikacji zbiorowej, wówczas ta komunikacja stanie się całkowicie niedostępna dla osób przebywających w regionie przez krótki okres czasu, w szczególności gdy ktoś będzie potrzebował dojechać gdzieś jeden czy chociażby kilka razy o czym już pisałem, ale jak to będzie docelowo wyglądać dokładnie nie wiemy (mam nadzieję, że jednak nie tak by KM dostępna była wyłącznie dla mieszkańców lub osób przebywających tu przez dłuższy okres czasu tak jak to ma miejsce w przytaczanych przeze mnie wcześniej przykładach Stambułu czy Melbourne). Jeśli będzie można korzystać z komunikacji bez ŚKUP to proponuję tego nigdy nie używać, chyba, że zmienią się zasady korzystania tj. używania jako normalnego biletu okresowego bez potrzeby kasowania nawet przy wejściu a w przypadku jednorazowego, kasowania tylko przy wejściu i gwarancji niezawodności systemu a w przypadku awarii (np kasowników) pewności, że pasażer nie będzie narażony na jakiekolwiek straty.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Śr 16.12.2015, 23:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Ludw_K napisał(a):
butthead napisał(a):
Rekomendowałbym jednak nie wyrabiać tej karty "ile się da"

Rozumiem, że masz na myśli "jak długo się da", czyli jak długo będzie można korzystać z komunikacji zbiorowej nie posiadając takiej karty. Przy takim określeniu moja rekomendacja jest identyczna, przynajmniej przy obecnym systemie używania ŚKUP. Jedną z zalet posiadania biletu okresowego (w tym nawet dobowego) jest brak konieczności kasowania go przy każdej podróży, tymczasem ŚKUP nie tylko wymaga takiego skasowania, ale nawet wymaga by czynić to dwukrotnie. To jest pierwszy absurd, drugi to owo "jak długo się da" - jeśli kiedyś bez SKUP nie będzie się w ogóle dało korzystać z komunikacji zbiorowej, wówczas ta komunikacja stanie się całkowicie niedostępna dla osób przebywających w regionie przez krótki okres czasu, w szczególności gdy ktoś będzie potrzebował dojechać gdzieś jeden czy chociażby kilka razy o czym już pisałem, ale jak to będzie docelowo wyglądać dokładnie nie wiemy (mam nadzieję, że jednak nie tak by KM dostępna była wyłącznie dla mieszkańców lub osób przebywających tu przez dłuższy okres czasu tak jak to ma miejsce w przytaczanych przeze mnie wcześniej przykładach Stambułu czy Melbourne).
Nie znam przypadków przytoczonych, generalnie w KZK GOP chyba tak czy inaczej pozostanie bileterka u kierowcy. Raz tylko spotkałem się z systemem bez biletów jednorazowych w tradycyjnym rozumieniu lub z fiskalek i nie był to mądry system.
Ludw_K napisał(a):

Jeśli będzie można korzystać z komunikacji bez ŚKUP to proponuję tego nigdy nie używać, chyba, że zmienią się zasady korzystania tj. używania jako normalnego biletu okresowego bez potrzeby kasowania nawet przy wejściu a w przypadku jednorazowego, kasowania tylko przy wejściu i gwarancji niezawodności systemu a w przypadku awarii (np kasowników) pewności, że pasażer nie będzie narażony na jakiekolwiek straty.

Przede wszystkim w sytuacji dostępności jednorazówek wyłącznie przy kierowcy dla osób korzystających często pozostanie wystawić się na widelec Wielkiego Brata albo golf trujka kąbi w gazie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Cz 17.12.2015, 8:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 8.01.2003, 14:43
Posty: 1256
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ludw_K napisał(a):
jeśli kiedyś bez SKUP nie będzie się w ogóle dało korzystać z komunikacji zbiorowej, wówczas ta komunikacja stanie się całkowicie niedostępna dla osób przebywających w regionie przez krótki okres czasu,


To akurat nie jest prawdą, taki delikwent wyrabia sobie wówczas w automacie kartę niespersonalizowaną i oddaje ją gdy opuszcza nasz region. To oczywiscie wiąże się z kaucją zwrotną 20 zeta i nie oznacza ze jest to rozwiązanie idealne (raczej żenujące), ale jakieś jest.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Cz 17.12.2015, 10:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Nigdzie nie ma takiej głupoty. A czy kaucja w ogóle jest oddawana od razu, czy trzeba jakichś pism? :D

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Cz 17.12.2015, 23:10 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
YoMaHa napisał(a):
Nie znam przypadków przytoczonych

Pozwolę sobie więc podać więcej szczegółów. Odnośnie Melbourne to dokładny opis można znaleźć w ŚK nr 8/2015 str 35. Ma tam zastosowanie tzw "System Myki" którego użytkowanie jest zbliżone do naszego ŚKUP (zakładam, że to całkowity przypadek). Po pierwsze jak pisze w w/w artykule "...mało przejrzysty system kalkulowania ceny biletu za dany przejazd są poważnymi utrudnieniami, szczególnie dla początkujących i nieregularnych użytkowników, więc mogą one zniechęcić całkowicie do korzystania z transportu publicznego..." Po drugie, tak jak u nas, wymagane jest zbliżenie karty do czytnika zarówno przy wejściu jak i wyjściu z pojazdu. Innej możliwości opłaty za przejazd od dawna już nie ma.
Odnośnie Stambułu to moja wiedza pochodzi z informacji ze spotkania z pewnym podróżnikiem który na tymże spotkaniu wiele opowiadał o Turcji, o tym mieście, ale też dość dużo na temat KM w Stambule (m.in. wspomniał o jeżdżących tam tramwajach wyprodukowanych w Chorzowie). Otóż w tym mieście także jedyną możliwa formą zapłaty za przejazd KM jest dokonanie tego za pomocą plastikowej karty, której wyrobienie wymaga trochę czasu i formalności no i oczywiście nie będzie to karta jednodniowa a tym bardziej na jeden czy dwa przejazdy. Pewnym ułatwieniem jest tam to, że posiadacz karty może nią zapłacić nie tylko za siebie, ale za przejazd każdego innego pasażera. Tak więc wystarczy znaleźć uprzejmego mieszkańca tego miasta (co wbrew obecnej powszechnej opinii o muzułmanach nie stanowi najmniejszych trudności), umieć się z nim porozumieć, a więc najlepiej przed wyjazdem nauczyć się tureckiego co już jest dużo trudniejsze, bądź znaleźć Turka z którym znajdzie się jakiś wspólny język, najłatwiej oczywiście angielski ale też może z tym być pewien problem i wówczas ów uprzejmy mieszkaniec Stambułu zapłaci za nasz przejazd i nigdy nie zgodzi się by mu za to zwrócić pieniądze. Większość turystów którzy chcą skorzystać z KM w Stambule tak właśnie robi.
Przypuszczam jednak, że nie są to na świecie jedyne dwa miasta gdzie takie problemy w imię "nowoczesności" zostały wprowadzone i bardzo bym sobie nie życzył by GOP był następnym.
dawid82 napisał(a):
To akurat nie jest prawdą, taki delikwent wyrabia sobie wówczas w automacie kartę niespersonalizowaną i oddaje ją gdy opuszcza nasz region. To oczywiscie wiąże się z kaucją zwrotną 20 zeta i nie oznacza ze jest to rozwiązanie idealne (raczej żenujące), ale jakieś jest.

Nie tylko kaucja jest tu problemem, ale przede wszystkim stracony czas. Szczególnie oddanie karty może być problemem, bo tego chyba w automacie zrobić nie będzie można (chyba, że się mylę). Ponadto system taki stanowić może poważne utrudnienie dla obcokrajowców. Jak już wspominałem znajomość języków obcych nie jest moją mocną stroną, mimo to bez większych problemów korzystałem z KM za granicą i wiem na pewno tyle, że gdyby istniał tam taki system jak ŚKUP to byłoby to dla mnie niezwykle trudne, dlatego też z wycieczki do Melbourne, miasta mającego naprawdę ciekawy system komunikacyjny (z dobrze rozwiniętą siecią tramwajową) z góry rezygnuję nie tylko ze względów finansowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Cz 17.12.2015, 23:44 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Zwrot karty jest w POK po okazaniu dokumentu który został do niej wydany. Ja mam spersonalizowaną i niespersonalizowana.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: KPP - Kącik Prostych Pytań
Napisane: Pt 18.12.2015, 9:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Lukas SC napisał(a):
Zwrot karty jest w POK po okazaniu dokumentu który został do niej wydany. Ja mam spersonalizowaną i niespersonalizowana.

Ja chyba jednak na razie nie wyrobię żadnej. Poczekam, aż będę przymuszony, a produkt się "wygrzeje". Na razie do roboty jeżdżę firmowym darmobusem albo swoim samochodem. Problem zrobi się po Nowym Roku, bo darmobus ma zostać zlikwidowany :-(

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności