Teraz jest Cz 28.03.2024, 10:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: So 28.11.2015, 22:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Aby nie zaśmiecać postanowiłem założyć odrębny wątek.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów kojarzy takie coś, jak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku? Z moich informacji wynika, że utworzone zostało w 1957 roku, dwa lata przed komunikacją miejską w Raciborzu i działało przez kilka lat. Oczywiście pytań jest mnóstwo, czy firma miała jakieś nowe auta czy demobile z innych firm, jak skończyła działalność to czy wszedł PKS na linie miejskie czy w ogóle zlikwidowano komunikację miejską, co się stało z taborem, czy w było nie było mniejszym Raciborzu komunikacja od 1959 dotrwała szczęśliwie do włączenia do WPK czy też była przerwa, jakie linie wtedy były, czy to się gdzieś łączyło z WPK? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - wszelkie informacje mile widziane ;-) Zapraszam do dzielenia się wiedzą i wspomnieniami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: So 28.11.2015, 23:06 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
YoMaHa napisał(a):
Aby nie zaśmiecać postanowiłem założyć odrębny wątek.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów kojarzy takie coś, jak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku? Z moich informacji wynika, że utworzone zostało w 1957 roku, dwa lata przed komunikacją miejską w Raciborzu i działało przez kilka lat. Oczywiście pytań jest mnóstwo, czy firma miała jakieś nowe auta czy demobile z innych firm, jak skończyła działalność to czy wszedł PKS na linie miejskie czy w ogóle zlikwidowano komunikację miejską, co się stało z taborem, czy w było nie było mniejszym Raciborzu komunikacja od 1959 dotrwała szczęśliwie do włączenia do WPK czy też była przerwa, jakie linie wtedy były, czy to się gdzieś łączyło z WPK? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - wszelkie informacje mile widziane ;-) Zapraszam do dzielenia się wiedzą i wspomnieniami.


Trzeba by się przekopać przez "cegły" PKS z tamtego okresu, co jest zadaniem jeszcze trudniejszym, niż dotarcie do "cegieł" kolejowych. Poniekąd właśnie z braku dostępu do źródeł wiele rzeczy zostało pominiętych lub niedopowiedzianych w publikacji mojego współautorstwa nt. ROW.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Nd 29.11.2015, 1:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Aby nie zaśmiecać postanowiłem założyć odrębny wątek.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów kojarzy takie coś, jak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku? Z moich informacji wynika, że utworzone zostało w 1957 roku, dwa lata przed komunikacją miejską w Raciborzu i działało przez kilka lat. Oczywiście pytań jest mnóstwo, czy firma miała jakieś nowe auta czy demobile z innych firm, jak skończyła działalność to czy wszedł PKS na linie miejskie czy w ogóle zlikwidowano komunikację miejską, co się stało z taborem, czy w było nie było mniejszym Raciborzu komunikacja od 1959 dotrwała szczęśliwie do włączenia do WPK czy też była przerwa, jakie linie wtedy były, czy to się gdzieś łączyło z WPK? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - wszelkie informacje mile widziane ;-) Zapraszam do dzielenia się wiedzą i wspomnieniami.


Trzeba by się przekopać przez "cegły" PKS z tamtego okresu, co jest zadaniem jeszcze trudniejszym, niż dotarcie do "cegieł" kolejowych. Poniekąd właśnie z braku dostępu do źródeł wiele rzeczy zostało pominiętych lub niedopowiedzianych w publikacji mojego współautorstwa nt. ROW.


Ja nie sądzę, by MPK było w cegłach PKS ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Nd 29.11.2015, 6:38 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
YoMaHa napisał(a):
aso napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Aby nie zaśmiecać postanowiłem założyć odrębny wątek.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów kojarzy takie coś, jak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku? Z moich informacji wynika, że utworzone zostało w 1957 roku, dwa lata przed komunikacją miejską w Raciborzu i działało przez kilka lat. Oczywiście pytań jest mnóstwo, czy firma miała jakieś nowe auta czy demobile z innych firm, jak skończyła działalność to czy wszedł PKS na linie miejskie czy w ogóle zlikwidowano komunikację miejską, co się stało z taborem, czy w było nie było mniejszym Raciborzu komunikacja od 1959 dotrwała szczęśliwie do włączenia do WPK czy też była przerwa, jakie linie wtedy były, czy to się gdzieś łączyło z WPK? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - wszelkie informacje mile widziane ;-) Zapraszam do dzielenia się wiedzą i wspomnieniami.


Trzeba by się przekopać przez "cegły" PKS z tamtego okresu, co jest zadaniem jeszcze trudniejszym, niż dotarcie do "cegieł" kolejowych. Poniekąd właśnie z braku dostępu do źródeł wiele rzeczy zostało pominiętych lub niedopowiedzianych w publikacji mojego współautorstwa nt. ROW.


Ja nie sądzę, by MPK było w cegłach PKS ;-)


Bardziej pod kątem, że w którymś momencie coś znika z rozkładu jazdy PKS, jakieś typowo "miejskie" kursy sugerujące, że przekształcono je w coś innego. Tak, jak w "cegle" kolejowo-autobusowej z 1948 r. masz kursy PKS Żerniki - Sośnicowice, czy Bielsko - Straconka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Nd 29.11.2015, 9:26 

Dołączył(a): Pt 18.03.2005, 22:44
Posty: 62
Lokalizacja:
Mikołów
Nie wiem czy w kontekście poszukiwań na coś się to przyda, jednak w swoich zbiorach mam bilet z 1964, który wskazuje że w latach 1959-1964 istniał MPGK -ZKM w Rybniku.

https://plus.google.com/116615587611383913780/posts/hCqn3vymyHf?pid=6222486282187744930&oid=116615587611383913780

_________________
Masz bilety autobusowe? Nie wyrzucaj :) Skontaktuj się ze mną...
http://www.polskiebilety.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Pn 30.11.2015, 1:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
aso napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Aby nie zaśmiecać postanowiłem założyć odrębny wątek.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów kojarzy takie coś, jak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku? Z moich informacji wynika, że utworzone zostało w 1957 roku, dwa lata przed komunikacją miejską w Raciborzu i działało przez kilka lat. Oczywiście pytań jest mnóstwo, czy firma miała jakieś nowe auta czy demobile z innych firm, jak skończyła działalność to czy wszedł PKS na linie miejskie czy w ogóle zlikwidowano komunikację miejską, co się stało z taborem, czy w było nie było mniejszym Raciborzu komunikacja od 1959 dotrwała szczęśliwie do włączenia do WPK czy też była przerwa, jakie linie wtedy były, czy to się gdzieś łączyło z WPK? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - wszelkie informacje mile widziane ;-) Zapraszam do dzielenia się wiedzą i wspomnieniami.


Trzeba by się przekopać przez "cegły" PKS z tamtego okresu, co jest zadaniem jeszcze trudniejszym, niż dotarcie do "cegieł" kolejowych. Poniekąd właśnie z braku dostępu do źródeł wiele rzeczy zostało pominiętych lub niedopowiedzianych w publikacji mojego współautorstwa nt. ROW.


Ja nie sądzę, by MPK było w cegłach PKS ;-)


Bardziej pod kątem, że w którymś momencie coś znika z rozkładu jazdy PKS, jakieś typowo "miejskie" kursy sugerujące, że przekształcono je w coś innego. Tak, jak w "cegle" kolejowo-autobusowej z 1948 r. masz kursy PKS Żerniki - Sośnicowice, czy Bielsko - Straconka.

Trochę tak, trochę nie. Lata czterdzieste to jest w ogóle inna zabawa, nieporównywalna z czymkolwiek (np. teraz rozumiem, dlaczego jako pierwsze połączenie PKS Częstochowa jeździł do Lublińca, mimo linii kolejowej). Z drugiej strony "jakieś" ślady mogły pozostać.

Czy masz może wiedzę, czy komunikacje miejskie robione przez PKS były w PKS-owych cegłach?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Pn 30.11.2015, 1:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Bertol napisał(a):
Nie wiem czy w kontekście poszukiwań na coś się to przyda, jednak w swoich zbiorach mam bilet z 1964, który wskazuje że w latach 1959-1964 istniał MPGK -ZKM w Rybniku.

https://plus.google.com/116615587611383913780/posts/hCqn3vymyHf?pid=6222486282187744930&oid=116615587611383913780


Wyborne! Choć nazwa nie pasuje do tego, co do tej pory znalazłem, bo ja miałem wszędzie pisane MPK (i to nie jako uniwersalna forma, bo w Raciborzu było MPGK podane).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Pn 30.11.2015, 10:54 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
YoMaHa napisał(a):
Czy masz może wiedzę, czy komunikacje miejskie robione przez PKS były w PKS-owych cegłach?

Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale za to mam PKS-ową cegłę dla woj. łódzkiego z lat 1975/1976 i są tam informacje o kom. miejskich robionych przez PKS w postaci relacji linii, ilości kursów, częstotliwości i godzin pierwszych i ostatnich kursów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Wt 1.12.2015, 1:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
BB1993 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Czy masz może wiedzę, czy komunikacje miejskie robione przez PKS były w PKS-owych cegłach?

Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale za to mam PKS-ową cegłę dla woj. łódzkiego z lat 1975/1976 i są tam informacje o kom. miejskich robionych przez PKS w postaci relacji linii, ilości kursów, częstotliwości i godzin pierwszych i ostatnich kursów.
Mógłbyś wrzucić jakiś przykładowy skan takiej informacji?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Wt 1.12.2015, 1:21 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Odnośnie Rybnika to mogę podać pewien szczegół. W tym mieście byłem dn. 29.09.1964r i wówczas na pewno komunikacja miejska obsługiwana była przez PKS. Zwróciłem na to uwagę, bowiem pierwszy raz w życiu z takim przypadkiem spotkałem się. W większości na tych liniach jeździły autobusy w kolorze niebieskim (chyba różnych typów), miały tablice z numerami (jednocyfrowymi), kilka razy widziałem też "ogórka" w kolorze czerwonym, z logo PKS i oczywiście tablicę z numerem linii. Jeździło tam także mnóstwo autobusów z dwucyfrowymi numerami linii, ale te nie były nigdzie wyszczególnione na przystankach, więc to były przewozy pracownicze.
Posiadam także widokówkę przedstawiającą pl. Wolności sprzed 1960r na której widoczny jest Ikarus60 (ew. MAVAG) w kolorze czerwonym. To zdjęcie chyba jest gdzieś w sieci.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Wt 1.12.2015, 1:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Ludw_K napisał(a):
Odnośnie Rybnika to mogę podać pewien szczegół. W tym mieście byłem dn. 29.09.1964r i wówczas na pewno komunikacja miejska obsługiwana była przez PKS. Zwróciłem na to uwagę, bowiem pierwszy raz w życiu z takim przypadkiem spotkałem się.
Wspaniałe! Mając na uwadze podlinkowany bilet oznaczałoby to nic innego, jak korzystanie przez PKS z jakichś staroużytecznych biletów MPGK. Niezwykła sprawa!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Wt 1.12.2015, 3:04 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Czy ta pieczątka z liczbą 64 oznacza rok, czy może cenę? Rok powinien być zaznaczony w innym miejscu, czego jednak nie widać, a gdyby był za pomocą pieczątki to chyba powinno być w jednym miejscu "Listopad 64", zresztą raczej na dokumentach zawsze podawało się 1964.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Wt 1.12.2015, 19:30 

Dołączył(a): Cz 30.01.2014, 19:24
Posty: 14
mam spis autobusów wpk 1985-1992 rybnik w Raciborzu i inne rzeczy po wpk


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Wt 1.12.2015, 20:14 

Dołączył(a): Cz 30.01.2014, 19:24
Posty: 14
bez 1985r zarezerwowany
ale mam jeszczewykaz odległości strefowej pobireanie opłat wpk z 1973 i 2 niepamietam 570sztron i wszystkie linie z wykazami kilokmetrów


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Wt 1.12.2015, 20:42 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Co do prośby YoMaHa, nie mam skanera w domu, a boję się dać rozkład w obce ręce, bo trzyma się miejscami na słowo honoru. W zamian udało mi się zrobić zdjęcie, na którym widać to, co najważniejsze ;)

[img]http://www.wyspa-raczynska.cba.pl/DSCN4425[1].jpg[/img]


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Cz 3.12.2015, 0:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
BB1993 napisał(a):
Co do prośby YoMaHa, nie mam skanera w domu, a boję się dać rozkład w obce ręce, bo trzyma się miejscami na słowo honoru. W zamian udało mi się zrobić zdjęcie, na którym widać to, co najważniejsze ;)

[img]http://www.wyspa-raczynska.cba.pl/DSCN4425[1].jpg[/img]


Bardzo dziękuję - świetna sprawa. Faktycznie w takim razie lektura starych PKS-owych cegieł może być tu pomocna.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Cz 3.12.2015, 0:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Ludw_K napisał(a):
Czy ta pieczątka z liczbą 64 oznacza rok, czy może cenę? Rok powinien być zaznaczony w innym miejscu, czego jednak nie widać, a gdyby był za pomocą pieczątki to chyba powinno być w jednym miejscu "Listopad 64", zresztą raczej na dokumentach zawsze podawało się 1964.

To jest dość zastanawiające. Z jednej strony jest dość logiczne rozbicie miesiąca i roku na dwie pieczęcie, z racji wielokrotnego wykorzystywania poszczególnych z nich (widać, że 64 jest z szóstki i czwórki). Z drugiej teza z ceną jest bardzo ciekawa i poszedłbym w tym kierunku, ale chyba raczej obstawiałbym 6,40 zł niż 64 zł. Muszę kiedyś spojrzeć w stare cenniki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Cz 3.12.2015, 3:28 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
YoMaHa napisał(a):
Z drugiej teza z ceną jest bardzo ciekawa i poszedłbym w tym kierunku, ale chyba raczej obstawiałbym 6,40 zł niż 64 zł. Muszę kiedyś spojrzeć w stare cenniki.

Dla porównania - bilet miesięczny WPK z pl. Miarki do Piotrowic Skrzyżowania (linie: 21, 29, 45) kosztował w latach 1962- 1967 45zł (jednorazowy 2,40). I to jeszcze trzeba było mieć znajomości by takowy dostać. Na tej trasie (dokładniej z Mikołowskiej) w tym czasie dojeżdżałem do szkoły średniej i "żadną siłą" nigdy nie mi się to nie udało, a jeden mój kolega z klasy taki bilet posiadał (właśnie od pl. Miarki na w/w linie), ja z WPK na każde podanie otrzymywałem odpowiedź, ze bilety nie przysługują gdy odległość od miejsca zamieszkania i nauki (pracy) do dworca kolejowego jest mniejsza niż ileś tam (ale chyba kilka) kilometrów i nikogo nie obchodziło, że dojazd pociągiem może zajmować prawie tyle samo czasu co dojście pieszo, bo tak czasami rozkład jazdy PKP pasował do czasu rozpoczęcia lub zakończenia lekcji. Na szczęście szkoła (nauczyciele) często szli nam na rękę i np późne wieczorne lekcje kończyli 15min wcześniej abyśmy mogli zdążyć na pociąg, a pierwsza lekcja zawsze zaczynała się o 8:15.
Tak więc może 64zł z Jankowic do Rybnika jest całkiem realne. Ciekawe byłoby dowiedzieć się co jest na odwrotnej stronie tego biletu, bo może tam być jakiś datownik.
Oczywiście - po tylu latach ja sobie głowy nie dam uciąć (najwyżej obciąć) jak z tym PKS-em było, niemniej na 100% pewna jest data mojego pierwszego pobytu w Rybniku no i fakt iż zwróciłem uwagę na PKS-y (najprawdopodobniej, przy czym były to czasem czerwone, czasem niebieskie Jelcze, a czasem inne niebieskie autobusy) z jednocyfrowymi numerami linii, oraz przystanki takie same jak KM tj. z literą "A" jednak ta litera oraz obwódka na znaku nie były w kolorze czerwonym lecz niebieskim i dodatkowo napis (skrócony) "Komunikacja miejska" i chyba także na dole napis PKS. Identyczne rozwiązanie spotkałem dwa lata później (tj. w 1966r) w Koninie. Ciekawostką było, że w Koninie bilety na te miejskie PKS-y trzeba było kupować w kioskach "Ruchu" a w każdym autobusie był konduktor, jednak pełnił on wyłącznie funkcje "żywego kasownika". Bilety dla odmiany były tam kartonikowe (dokładnie takie jak na PKP, co raczej w PKS-ach też nigdzie indziej nie było spotykane).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Cz 3.12.2015, 9:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Ludw_K napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Z drugiej teza z ceną jest bardzo ciekawa i poszedłbym w tym kierunku, ale chyba raczej obstawiałbym 6,40 zł niż 64 zł. Muszę kiedyś spojrzeć w stare cenniki.
Dla porównania - bilet miesięczny WPK z pl. Miarki do Piotrowic Skrzyżowania (linie: 21, 29, 45) kosztował w latach 1962- 1967 45zł (jednorazowy 2,40).
Musiało mi się coś pokiełbasić albo pomieszać z tramwajowymi.
Ludw_K napisał(a):
I to jeszcze trzeba było mieć znajomości by takowy dostać. Na tej trasie (dokładniej z Mikołowskiej) w tym czasie dojeżdżałem do szkoły średniej i "żadną siłą" nigdy nie mi się to nie udało, a jeden mój kolega z klasy taki bilet posiadał (właśnie od pl. Miarki na w/w linie), ja z WPK na każde podanie otrzymywałem odpowiedź, ze bilety nie przysługują gdy odległość od miejsca zamieszkania i nauki (pracy) do dworca kolejowego jest mniejsza niż ileś tam (ale chyba kilka) kilometrów i nikogo nie obchodziło, że dojazd pociągiem może zajmować prawie tyle samo czasu co dojście pieszo, bo tak czasami rozkład jazdy PKP pasował do czasu rozpoczęcia lub zakończenia lekcji. Na szczęście szkoła (nauczyciele) często szli nam na rękę i np późne wieczorne lekcje kończyli 15min wcześniej abyśmy mogli zdążyć na pociąg, a pierwsza lekcja zawsze zaczynała się o 8:15.
OIDP regulacje był takie, że 3 km do kolei = masz dojeżdżać koleją, 2 km do tramwaju = masz dojeżdżać tramwajem, dopiero jak masz dalej, przysługuje miesięczny na autobus.
Ludw_K napisał(a):
Tak więc może 64zł z Jankowic do Rybnika jest całkiem realne.
Tak, w tym świetle to sensowne.
Ludw_K napisał(a):
Ciekawe byłoby dowiedzieć się co jest na odwrotnej stronie tego biletu, bo może tam być jakiś datownik.

Oczywiście - po tylu latach ja sobie głowy nie dam uciąć (najwyżej obciąć) jak z tym PKS-em było, niemniej na 100% pewna jest data mojego pierwszego pobytu w Rybniku no i fakt iż zwróciłem uwagę na PKS-y (najprawdopodobniej, przy czym były to czasem czerwone, czasem niebieskie Jelcze, a czasem inne niebieskie autobusy) z jednocyfrowymi numerami linii, oraz przystanki takie same jak KM tj. z literą "A" jednak ta litera oraz obwódka na znaku nie były w kolorze czerwonym lecz niebieskim i dodatkowo napis (skrócony) "Komunikacja miejska" i chyba także na dole napis PKS. Identyczne rozwiązanie spotkałem dwa lata później (tj. w 1966r) w Koninie. Ciekawostką było, że w Koninie bilety na te miejskie PKS-y trzeba było kupować w kioskach "Ruchu" a w każdym autobusie był konduktor, jednak pełnił on wyłącznie funkcje "żywego kasownika". Bilety dla odmiany były tam kartonikowe (dokładnie takie jak na PKP, co raczej w PKS-ach też nigdzie indziej nie było spotykane).
Kartonikowe PKS-y były w obiegu, nawet mam gdzieś takie w zbiorach (natomiast nie mam kartonika z PKS miejskiego). Przystanki komunikacji miejskiej PKS spotykałem dość gęsto jeszcze z dziesięć lat temu, w najróżniejszych kosmicznych miejscach (Nowe Skalmierzyce, jakaś totalna głusza w Bieszczadach). Nie wiem, czy jeszcze gdzieś są.

Co do rewersu biletu - przychylam się do prośby.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rybniku
Napisane: Cz 3.12.2015, 15:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
W jakich latach funkcjonowało to reglamentowanie biletów miesięcznych?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności