Teraz jest Cz 28.03.2024, 22:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Pn 7.03.2016, 10:36 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Nie ma co męczyć kierowców. Żeby sie przekonać jak jest to musisz zrobić prawko, pojeździć i tyle.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Pn 7.03.2016, 18:06 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Ktoś tu wspominał o pójściu za nastawnik.
To jest mega ciężka robota i radzę się milion razy zastanowić. Praca szczególnie na starych Tem2, SM42 czy innych trupach nie należy do przyjemności.
Aktualnie przechodzę cykl szkolenia na maszynistę i np. z pieniędzmi jest dramat. Około 1400 na rękę i tak już od połowy zeszłego roku a przede mną taka właśnie wypłata lekko do stycznia 2017.
Jak ktoś ma rodzinę na utrzymaniu, kredyt hipoteczny - odradzam. Szybko uciekniecie. Już wielu takich uciekło.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Pn 7.03.2016, 19:51 

Dołączył(a): Pt 4.03.2016, 20:24
Posty: 10
katowicer to jest dla młodych, później zarobki są mega dobre ale początek to tragedia. Zrobisz ten kurs i wsiądziesz w lokomotywę gdzieś na bocznicy i kolejne 2 lata za grosze.
Licencja maszynisty 5300 zł. a później CV do Cargo najlepiej.

Jelczu nikogo nie męczyłem :) Ogólnie z bardzo fajnymi kierowcami rozmawiałem.
Nie będę się rozpisywał bo w sumie powtarzali to co tutaj napisaliście na forum.
Ale jeden kierowca, starszy facet, bardzo miły, powiedział coś co przekonało mnie do tego by inwestować w kat.D.
Mówi mi tak: jeśli chcesz iść na komunikację dla kasy to sobie daruj. Ale jeśli lubisz jeździć a w szczególności podobają Ci się autobusy, to ta robota jest dla Ciebie. On śmiga już ponad 20 lat i do teraz idzie z uśmiechem do pracy. Trzeba to lubić, wręcz kochać.
Wtedy nie dość że robisz to co lubisz to jeszcze Ci za to płacą.
Mówi że jest dużo młodych co myślą że przyjdą do PKMu i będą zarabiać kokosy. Dostaną swój autobus, swoją linię i będą sobie śmigać.
Najpierw trzeba na to zasłużyć. Nie każdy też nadaje się by wstawać w środku nocy. Przychodzą i mówią że mają dosyć i to nie dla nich.
Opowiedział mi jak to było kiedyś, jak jest teraz. Mówi tabor się nie zmienił pod względem awaryjności hehe.
Czasami w jeden dzień potrafi 3 autobusy zmienić bo się tak psują.

No nic, pora zapisać się na kurs.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Pn 7.03.2016, 19:54 

Dołączył(a): Nd 4.12.2011, 21:20
Posty: 68
Pensja kierowcy jest bardzo różna. Jeden zarobi 1800 zł, bo mu wystarczy plan tygodniowy i brak nadgodzin, drugi 3500 zł bo wali u prywaciarza dwa etaty w miesiącu. Trzeci ma wysoką stawkę w PKM, robi nocki i dużo nadgodzin. Ważnym dla początkującego jest to, co Ty będziesz mógł osiągnąć. Prawda jest taka, że nadgodziny często nie są uregulowane w żaden sposób. W jednym PKM są przejrzyste zasady, w drugim jesteś na łasce/niełasce w trzecim nie ma w ogóle (chyba, że wyjątkowo). Nie mając zacięcia miłośniczego, a chcąc w godnych warunkach popracować za chyba obecnie najlepsze pieniądze w okolicy - radzę Ci idź do PKM Tychy. Na nic Ci się tutaj nie zda pytanie po pętlach ile kto zarabia, bo w jednym przedsiębiorstwie wahania są bardzo duże. Jeśli mogę Ci jakoś pomóc to odezwij się na priv, podam Ci wzory na to ile możesz zarobić i czego się spodziewać w żółtym PKM. Nie jest tajemnicą, że jestem jednym z nich.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Pn 7.03.2016, 20:09 

Dołączył(a): Pt 4.03.2016, 20:24
Posty: 10
O zarobki nie pytałem, uważam że takie pytania bezpośrednie nie są wskazane.
Zresztą każdy inaczej zarobi, tak jak pisaliście powyżej ;)

PKM Tychy ma super tabor, praktycznie same nówki z ekstra rażącymi wyświetlaczami.
Tylko że trzeba tez brać pod uwagę koszty dojazdu do pracy.
Mickiewicza czy Zawodzie to nawet w środku nocy dojadę i mam komunikację za darmo.
Tychy to tylko samochodem, LPG wskazane ale to jednak dalej koszty, kilometry się nabijają.

K 2 nie wiem czemu ale nie mogę wysłać PW. Ciągle wiadomość leży w folderze do wysłania :/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Pn 7.03.2016, 20:50 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
K2 dobrze ci radzi i słusznie pisze. Nim kurs zrobisz, to pewnie sie zmieni nieco. W każdym razie prywyaciarza zostaw sobie tylko w ramach desperacji, PKM Tychy faktycznie obecnie wypada najlepiej.
Wiadomość powinna dojść i tak.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Pn 7.03.2016, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
K 2 nie wiem czemu ale nie mogę wysłać PW. Ciągle wiadomość leży w folderze do wysłania :/
Będzie tam leżeć, póki K 2 jej nie odczyta. Jest to mylące, ale wszystko działa poprawnie. :>

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Wt 8.03.2016, 7:27 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Dołączę się do pytania.

Jakie dokumenty trzeba zrobić żeby jeździć autobusem w komunikacji miejskiej prócz prawa jazdy kat.D

Kat.B już mam więc może również się skusze o kat.D w najbliższym czasie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Wt 8.03.2016, 9:03 

Dołączył(a): Pt 4.03.2016, 20:24
Posty: 10
Lukas SC napisał(a):
Dołączę się do pytania.

Jakie dokumenty trzeba zrobić żeby jeździć autobusem w komunikacji miejskiej prócz prawa jazdy kat.D


Najpierw musisz zrobić badania czy się nadajesz.
W tym celu idziesz do przychodni która robi takie badania.
Koszt ok 350 zł. Neurolog, laryngolog, okulista i psychotesty.
Od razu walcz o dwa oryginały gdyż będą Ci potrzebne ale o tym później.
Następnie udajesz się do wydziału komunikacji w swoim mieście i wyrabiasz profil kierowcy.
W urzędzie oddajesz wyniki badań.
Idziesz robić kurs na kat.D koszt ok 3500 zależy gdzie.
Będziesz jeszcze musiał robić kwalifikacje na przewóz osób i rzeczy. Koszt ok 2500 i możesz to robić równocześnie z prawkiem.
Gdy wszystko już zrobisz czekasz na egzamin z kwalifikacji (i tu potrzebujesz także oryginał badań!!!) i w wordzie z jazdy autobusem.
Później znów do urzędu po upragnione prawko :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Wt 8.03.2016, 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 27.02.2016, 19:42
Posty: 87
Lokalizacja:
Tauzen
kolsky napisał(a):
Idziesz robić kurs na kat.D koszt ok 3500 zależy gdzie.
Będziesz jeszcze musiał robić kwalifikacje na przewóz osób i rzeczy. Koszt ok 2500 i możesz to robić równocześnie z prawkiem.

O ile wiem, tak tylko można robić jeżeli się ma ukończone 24 lata, a jeśli nie to każde robisz osobno od 21 r.ż.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Wt 8.03.2016, 16:07 

Dołączył(a): Pt 4.03.2016, 20:24
Posty: 10
Tzn. jak osobno? Jeśli nie ma 24 lat to nie może robić przyspieszonego kursu kwalifikacji tylko pełne które kosztują dwa razy tyle.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Wt 8.03.2016, 20:25 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Od 21, to wpierw kwalifikacja normalna i później prawko.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: So 15.04.2017, 10:56 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Orientuje się może ktoś, jak wygląda obecnie pensja kierowcy w PKM oraz u prywaciaży ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: So 15.04.2017, 13:30 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
Lukas SC napisał(a):
prywaciaży?
... u kogo?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: So 15.04.2017, 15:34 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
U prywaciarza obsługującego szkoły w P. ryczałt miesięczny 1800 netto - na rękę za 3 h pracy dziennie w dni nauki szkolnej (1 rano, 2 po południu), umowa o pracę i wszystko co z kp wynika plus zwrot za paliwo na dojazdy do pracy, formalnie 200, w praktyce więcej. Dni robocze wolne od nauki szkolnej liczone jako dni pracy, w praktyce siedzenie w domu.

U prywaciarza obsługującego szkoły w K. analogicznie 2800-2900 netto - na rękę, jedynie już bez żadnych dodatków.

U jednego z prywaciarzy w O. zasadniczo 150 zł netto - na rękę za dzień / średnio 9 h, wycieczki w weekendy lepiej, ale są haczyki w tym zatrudnieniu. I nie ma siedzenia, ani minuty.

Edit: były nazwy miast, ale już nie ma. Wszystko z szeroko rozumianej okolicy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: So 15.04.2017, 16:02 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
U prywatnych za godzine od 11 do 13 dukatów, bez żadnych dodatków. Za to godzin można zrobić nawet i 300 h.
W PKMach na start od 2000 (nieraz mniej bez nadgodzin) do 2500 przy optymistycznym miesiącu. Za nominalne godziny.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: So 15.04.2017, 16:50 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
@Jelczu - 11-13 brutto czy netto?

Pytam, gdyż w Meteorze jak bym podpisał lojalkę to Kozieł proponował stawkę 16,50 zł za godzinę jazdy i 8,50 zł za siedzenie na bazie jako wyjazd rezerwowy lub podczas postoju na "biskach"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: So 15.04.2017, 21:42 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Lukas SC napisał(a):
@Jelczu - 11-13 brutto czy netto?

Pytam, gdyż w Meteorze jak bym podpisał lojalkę to Kozieł proponował stawkę 16,50 zł za godzinę jazdy i 8,50 zł za siedzenie na bazie jako wyjazd rezerwowy lub podczas postoju na "biskach"


Przypuszczalnie jest to kwota brutto. Zakładając, że będziesz miał pełny etat + 10 godzin tygodniowo po 8,50 zł, to teoretycznie dostaniesz do ręki ok. 2250 zł. Teraz pozostaje druga strona medalu - na ile można kierowcę obciążyć karami. Bo może się okazać, że te 2300 zł będzie oczywiście na papierze, a w praktyce będziesz tyrać za 1700-1800 zł miesięcznie po 10-12h dziennie. No i ostatnie rzecz - warto sprawdzić warunki lojalki, bo jeśli trafią się przełożeni, z którymi nie będzie dało się wytrzymać, to warto wiedzieć na jakich warunkach można odejść.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: So 15.04.2017, 21:58 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Warunki lojalki były średnie jak dla mnie, więc nie podejmowałem ryzyka jej podpisania i wybrałem opcję zrobienia kursu na własną rękę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Inwestycja w kat.D i praca na Śląsku
Napisane: Nd 16.04.2017, 19:22 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Upewnij się też jaka ma być to lojalka, czy takiej stawki nie ma na działalności.
11-13 zł na h netto. Na działalności gosp. 18-19 zł za h. Tylko trzeba odliczyć ZUS i podatek.
Tylko też należy pamiętać, że w Irexie na pewno będzie z 200h. Jak nie więcej. Ogólnie z prywaciarzy są tak najsensowniejsze warunki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności