Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pt 29.11.2019, 8:17 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
pat napisał(a):
Właśnie odbudowuje zgodnie z zapotrzebowaniem a nie remontuje istniejące od prawie 100 lat odcinki na dobra sprawę nikomu nie potrzebne. Jeśli było by jak w Niemczech bądź Czechach to jestem jak najbardziej Za tramwajami a na chwile obecna ich istnienie w takim stanie stawiam pod dużym znakiem zapytania czy nie jest to wyrzucony pieniądz w błoto ładowanie kasy w jednotorowe linie biegnące oplotkami bez priorytetu w miastach z wysoką podłogą


Całe szczęście, że osoby opiniujące unijny wniosek o dofinansowanie tramwajów mieli trochę więcej wiedzy merytorycznej. Inaczej górnośląsko-zagłębiowska sieć podzieliłaby los wielu wschodnich sieci, gdzie "stary tramwaj zastąpiono nowoczesnym autobusem". Widzę, że antytramwajowy hejt jest nadal w modzie...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pt 29.11.2019, 11:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
pat napisał(a):
Właśnie odbudowuje zgodnie z zapotrzebowaniem a nie remontuje istniejące od prawie 100 lat odcinki na dobra sprawę nikomu nie potrzebne. Jeśli było by jak w Niemczech bądź Czechach to jestem jak najbardziej Za tramwajami a na chwile obecna ich istnienie w takim stanie stawiam pod dużym znakiem zapytania czy nie jest to wyrzucony pieniądz w błoto ładowanie kasy w jednotorowe linie biegnące oplotkami bez priorytetu w miastach z wysoką podłogą

Taa, 11 jeździ takimi opłotkami, że szkoda gadać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: So 30.11.2019, 16:41 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Czy ja napisałem ze 11 oplotkami jeździ? O 11 napisałem ze czas przejazdu jest kiepski bo więcej stoji jak jedzie. Generalizujac brak spójnej polityki transportowej na obszarze działania ZTM zaniedbania transportu po upadku PRLu do dzisiaj będzie się odbijac czkawką przez najbliższe 10 15 lat. Żeby poprawic ofertę transportową trzeba wpompowac miliardy. Włodarze miast się obudzą gdy będzie juz za późno i wszystko będzie stać w notorycznym korku. Na Śląsku wybieram tylko samochod. Jak jestem we Frankfurcie albo w Hamburgu bo tam mnie często nosi wybieram transport publiczny.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Nd 1.12.2019, 16:09 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
pat napisał(a):
Czy ja napisałem ze 11 oplotkami jeździ? O 11 napisałem ze czas przejazdu jest kiepski bo więcej stoji jak jedzie. Generalizujac brak spójnej polityki transportowej na obszarze działania ZTM zaniedbania transportu po upadku PRLu do dzisiaj będzie się odbijac czkawką przez najbliższe 10 15 lat. Żeby poprawic ofertę transportową trzeba wpompowac miliardy. Włodarze miast się obudzą gdy będzie juz za późno i wszystko będzie stać w notorycznym korku. Na Śląsku wybieram tylko samochod. Jak jestem we Frankfurcie albo w Hamburgu bo tam mnie często nosi wybieram transport publiczny.


Prędkości komunikacyjne :
linia 11 - 16,4 / 16,7 km/h
linia 6 - 17,6 / 17,7 km/h
linia 19 - 18,5 / 18,4 km/h
linia 0 - 17,3 / 16,4 km/h

Nie jest to rewelacja, ale też nie ma wielkiej biedy. To nie są parametry tramwaju, który "więcej stoi, niż jeździ". Lubię dyskutować o faktach.

Dla porównania:
linia 28 - 22,4 / 23,3 km/h
linia 21 - 20,3 / 20,8 km/h (czas wydłużony z uwagi na modernizację)

A to już są wartości o których większość miast może tylko pomarzyć.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Nd 1.12.2019, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Liczby liczbami, ale o zainteresowaniu decyduje percepcja pasażerów. Na trasie do Parku Śląskiego niestety zwykle "więcej się stoi niż jedzie".

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Nd 1.12.2019, 22:46 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
(37) michał napisał(a):
Liczby liczbami, ale o zainteresowaniu decyduje percepcja pasażerów. Na trasie do Parku Śląskiego niestety zwykle "więcej się stoi niż jedzie".


Antytramwajowa jest Sokolska, Stęślickiego, Złota. Zależy jak trafisz, ale odczuwalne. Słowo-klucz - percepcja. W sytuacji, gdy faza dla tramwajów jest krótsza od samochodowej, jest to mocno odczuwalne. Po przeprogramowaniu tamtejszych sygnalizacji i podniesienia priorytetu tramwaju (np. dodatkową faza w cyklu) spokojnie ściąć można nawet 2-3 minuty. Zresztą - cała trasa z Katowic do Bytomia prosi się o ponowne przemierzenie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Wt 3.12.2019, 21:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):

Antytramwajowa jest Sokolska, Stęślickiego, Złota. Zależy jak trafisz, ale odczuwalne. Słowo-klucz - percepcja. W sytuacji, gdy faza dla tramwajów jest krótsza od samochodowej, jest to mocno odczuwalne. Po przeprogramowaniu tamtejszych sygnalizacji i podniesienia priorytetu tramwaju (np. dodatkową faza w cyklu) spokojnie ściąć można nawet 2-3 minuty. Zresztą - cała trasa z Katowic do Bytomia prosi się o ponowne przemierzenie.

Ale to nie o to idzie, tylko o to, że np. po remoncie torów tramwaj zamiast przyspieszyć to zwolnił (rozkładowo). Co trzeba mieć w głowie, żeby czas przejazdu między Stadionem Śl. a Wejściem Gł. ustalić na 3 min? Nic dziwnego więc, że tramwaje się wloką. I żeby była jasność, nikt w tej sprawie palcem nie kiwnie. Za to rozkłady będą się zmieniać średnio co 2 miesiące.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Wt 3.12.2019, 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
(37) michał napisał(a):
Liczby liczbami, ale o zainteresowaniu decyduje percepcja pasażerów. Na trasie do Parku Śląskiego niestety zwykle "więcej się stoi niż jedzie".

A mimo to dalej więcej osób stoi niż siedzi, mimo tego, że usiłuje się ich wyrzucić z tego tramwaju podstawiając im zdezelowanego wiedeńca albo solówkę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Wt 3.12.2019, 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
adam86 napisał(a):
A mimo to dalej więcej osób stoi niż siedzi, mimo tego, że usiłuje się ich wyrzucić z tego tramwaju podstawiając im zdezelowanego wiedeńca albo solówkę.

No ale czy Pesa lub Karlik dadzą rady przejechać przez Szarlociniec i Lipiny? Śmiem wątpić... Choć sznycle też mają większe wymagania niż 105. Ale że na 11 przysługuje 2 x 105 to oczywista oczywistość.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Śr 4.12.2019, 2:30 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Egon napisał(a):
adam86 napisał(a):
A mimo to dalej więcej osób stoi niż siedzi, mimo tego, że usiłuje się ich wyrzucić z tego tramwaju podstawiając im zdezelowanego wiedeńca albo solówkę.

No ale czy Pesa lub Karlik dadzą rady przejechać przez Szarlociniec i Lipiny? Śmiem wątpić... Choć sznycle też mają większe wymagania niż 105. Ale że na 11 przysługuje 2 x 105 to oczywista oczywistość.

Citki jeździły linią 11, choć tylko jako przejazd techniczny między Zawodziem/Batorym, a Gliwicami :)
Co do Pesy, mogłaby mieć problem z przejazdem między flotą a wodociągami, powodu płyt.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Śr 4.12.2019, 7:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Egon napisał(a):
No ale czy Pesa lub Karlik dadzą rady przejechać przez Szarlociniec i Lipiny? Śmiem wątpić...


Na Sylwestra zaplanowano na 11 niską podłogę.

Wybudowano perony, wiadukt nad Baildona, barierki odgradzające od chodnika dla pieszych, a tramwaj jedzie z taką prędkością, że na 3 maja w Katowicach zdarza się jechać szybciej. Może to wina 11? Nie wiem.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Śr 4.12.2019, 8:02 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
(37) michał napisał(a):
Egon napisał(a):
No ale czy Pesa lub Karlik dadzą rady przejechać przez Szarlociniec i Lipiny? Śmiem wątpić...


Na Sylwestra zaplanowano na 11 niską podłogę.

Wybudowano perony, wiadukt nad Baildona, barierki odgradzające od chodnika dla pieszych, a tramwaj jedzie z taką prędkością, że na 3 maja w Katowicach zdarza się jechać szybciej. Może to wina 11? Nie wiem.

Wtedy będzie kursować Ptm, który już kilkukrotnie jeździł na 11 :)

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Śr 4.12.2019, 11:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Egon napisał(a):
adam86 napisał(a):
A mimo to dalej więcej osób stoi niż siedzi, mimo tego, że usiłuje się ich wyrzucić z tego tramwaju podstawiając im zdezelowanego wiedeńca albo solówkę.

No ale czy Pesa lub Karlik dadzą rady przejechać przez Szarlociniec i Lipiny? Śmiem wątpić... Choć sznycle też mają większe wymagania niż 105. Ale że na 11 przysługuje 2 x 105 to oczywista oczywistość.

Z tą solówką to mi o 19 szło.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Śr 4.12.2019, 11:39 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
aso napisał(a):

Antytramwajowa jest Sokolska, Stęślickiego, Złota. Zależy jak trafisz, ale odczuwalne. Słowo-klucz - percepcja. W sytuacji, gdy faza dla tramwajów jest krótsza od samochodowej, jest to mocno odczuwalne. Po przeprogramowaniu tamtejszych sygnalizacji i podniesienia priorytetu tramwaju (np. dodatkową faza w cyklu) spokojnie ściąć można nawet 2-3 minuty. Zresztą - cała trasa z Katowic do Bytomia prosi się o ponowne przemierzenie.

Ale to nie o to idzie, tylko o to, że np. po remoncie torów tramwaj zamiast przyspieszyć to zwolnił (rozkładowo). Co trzeba mieć w głowie, żeby czas przejazdu między Stadionem Śl. a Wejściem Gł. ustalić na 3 min? Nic dziwnego więc, że tramwaje się wloką. I żeby była jasność, nikt w tej sprawie palcem nie kiwnie. Za to rozkłady będą się zmieniać średnio co 2 miesiące.


To, że w Metropolii brakuje rozkładowców, to nie jest żadna nowość. Dobrego szukać właściwie ze zniczem, nie ze świecą. A to, co wychodzi spod ich drukarki nadaje się tylko jako przykłady szkoleniowe pt. jakich błędów nie robić w rozkładach jazdy. Napisałem wyraźnie - cała trasa z Katowic do Bytomia prosi się o ponowne przemierzenie, bo takich zdiagnozowanych kwiatków jest więcej. Tyle, że sama Metropolia nie jest zainteresowana dobrym fachowcem, co widać w taktyce prowadzenia naborów. Pisząc o światłach, odniosłem się do konkretnej uwagi przedmówcy (przedpiszcy).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Śr 4.12.2019, 11:41 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
(37) michał napisał(a):
Egon napisał(a):
No ale czy Pesa lub Karlik dadzą rady przejechać przez Szarlociniec i Lipiny? Śmiem wątpić...


Na Sylwestra zaplanowano na 11 niską podłogę.

Wybudowano perony, wiadukt nad Baildona, barierki odgradzające od chodnika dla pieszych, a tramwaj jedzie z taką prędkością, że na 3 maja w Katowicach zdarza się jechać szybciej. Może to wina 11? Nie wiem.


To wina tego, że nie ma dobrego specjalisty od rozkładów, który umiał by coś więcej, niż wklepanie godzin odjazdów do Busmana i wygenerowanie mniej lub bardziej poprawnego rozkładu jazdy. Problem jest nie od dziś, nie od wczoraj, ale od wielu lat. A przełożeni nawet nie umieją zweryfikować poziomu kompetencji swoich pracowników.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Śr 4.12.2019, 17:43 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Po co mieliby to robić, gdy są połączeni wspólnym celem, bawienia w elicie władczo-finansowej. Jednych namaszczono w 1944, inni sami się wkręcili, teraz potomkowie tego prostego ludu unoszą się w obłokach własnej dumy. Nie będą się zniżać do poziomu, czy jakiś socjalny podłogowiec dla motłochu weźmie Szarlociniec górą, bokiem, czy dołem; najlepiej wcale, byleby wypłata co miesiąc się zgadzała.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Cz 5.12.2019, 21:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
To, że w Metropolii brakuje rozkładowców, to nie jest żadna nowość.

Tylko ten pan tłucze te rozkłady od 20 lat. I z roku na rok jest gorzej. A co do czasów przejazdów, to ich wydłużanie jest też inspirowane przez TŚ prawdopodobnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Cz 5.12.2019, 21:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
To wina tego, że nie ma dobrego specjalisty od rozkładów, który umiał by coś więcej, niż wklepanie godzin odjazdów do Busmana i wygenerowanie mniej lub bardziej poprawnego rozkładu jazdy. Problem jest nie od dziś, nie od wczoraj, ale od wielu lat. A przełożeni nawet nie umieją zweryfikować poziomu kompetencji swoich pracowników.

Bo sami są niekompetentni. A jedyne co ich obchodzi to mniej lub bardziej durne akcyjki medialne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Cz 5.12.2019, 22:02 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Ja dlatego mówię transport publiczny na terenie działania ZTM to jest jakiś socjal dla biedaków. Trzeba samochodem się przemieszczać i przynajmniej w korku jak stoję to mam czysto i pachnąco latem chłodno zimą ciepło i z politowaniem patrze na autobus z jakims elementem w środku gdzie smród jest nie do zniesienia który nie jest w żaden sposob konkurencyjny do samochodu bo tez stoji w korku tak jak ja.Transport publiczny nie ma nic do zaoferowania.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Cz 5.12.2019, 22:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
pat napisał(a):
Ja dlatego mówię transport publiczny na terenie działania ZTM to jest jakiś socjal dla biedaków. Trzeba samochodem się przemieszczać i przynajmniej w korku jak stoję to mam czysto i pachnąco latem chłodno zimą ciepło i z politowaniem patrze na autobus z jakims elementem w środku gdzie smród jest nie do zniesienia który nie jest w żaden sposob konkurencyjny do samochodu bo tez stoji w korku tak jak ja.Transport publiczny nie ma nic do zaoferowania.

Oj tam, oj tam, od smrodu jeszcze nikt nie umarł. Stanie w korku w samochodzie i w autobusie różni się tym, że w samochodzie się wk**wiasz, a w autobusie możesz np. książkę poczytać. Poza tym np. ja, gdybym chciał autem do pracy dojeżdżać, musiałbym już koło 6:00 być w centrum Katowic (pracę zaczynam o 7:30), żeby szukać miejsca, gdzie to auto zostawić. A tak, dzięki metrobiletowi, mam święty spokój i po szychcie mogę nawet na piwko wstąpić ;)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności