Teraz jest Cz 28.03.2024, 23:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1822 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Zagozda / Henzago Ruda Śl.
Napisane: Cz 25.08.2005, 11:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Założyłem ten temat bo ostatnio w jednym z postów rozpoczęła sie dyskusja o obsłudze lini 982 przez firme Henryka Zagozdy. Jak macie jakies ciekawostki z zycia tej firmy albo uwagi to piszcietutaj. To firma dla mnie nieco egzotyczna ale lubie ją.Maja prawdziwy przeglad taboru poczawszy od Ikarusow 280 z dziwnie poukladanymi siedzeniami poprzez dwa Gnioty z duchabexu czy Mercedesy O305G az do prawie nowego MANa NL223. Ostatnio przegladalem stronki o komunikacji na necie i zobaczylem to:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/index.php?s=14&nr=44541
to mnie zaskoczylo jak mozna kupic takie fajne busy i nie wyprowadzic ich na trase. No ale tak jak mowilem Henio to dziwna firma. Czekam na jakies wasze odp pozdrawiam wszystkich papa:)

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zagozda Fun
Napisane: Cz 25.08.2005, 13:41 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
arcziv napisał(a):
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/index.php?s=14&nr=44541
to mnie zaskoczylo jak mozna kupic takie fajne busy i nie wyprowadzic ich na trase.

Na trasę to one zapewne wyjechały i jeżdżą nadal. Oczywiście nie w GOPie. :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zagozda Fun
Napisane: Cz 25.08.2005, 15:32 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
arcziv napisał(a):
Ikarusow 280 z dziwnie poukladanymi siedzeniami

Wersja ex-DDR, tak miały.
arcziv napisał(a):
to mnie zaskoczylo jak mozna kupic takie fajne busy i nie wyprowadzic ich na trase.

Po pierwsze dawno ich już nie ma na Chebziu, a po drugie - po co?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zagozda Fun
Napisane: Cz 25.08.2005, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
arcziv napisał(a):
Ikarusow 280 z dziwnie poukladanymi siedzeniami

Wersja ex-DDR, tak miały.

Tak nie miały. Jednak mix węgiersko-enerdowsko-czesko-polski made by Henzago jest porównywalny chyba tylko z wersjami niby-ruskimi w Świerklańcu i Bytomiu...

Ode mnie - Zagozda jest generalnie "fun". Kiedyś (z sześć latek temu) nawet odwiedziłem jego wesołą zajezdnię i widziałem tam bardzo kosmiczne MANy SL200 pomarańczowe z czasnym paskiem u dołu, o których jakoś dziwnym trafem nikt nigdy nie słyszał :!:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zagozda Fun
Napisane: Cz 25.08.2005, 21:19 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
JacekSo napisał(a):
arcziv napisał(a):
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/index.php?s=14&nr=44541
to mnie zaskoczylo jak mozna kupic takie fajne busy i nie wyprowadzic ich na trase.

Na trasę to one zapewne wyjechały i jeżdżą nadal. Oczywiście nie w GOPie. :)

Istnieje też coś takiego jak handel i pośrednictwo :) Odrazu nasuwa się tajemniczy Manik Nl2x2 z Czeladzi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zagozda Fun
Napisane: Cz 25.08.2005, 23:29 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Crom napisał(a):
Odrazu nasuwa się tajemniczy Manik Nl2x2 z Czeladzi.

To było niemalże na bank NL202 :wink:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 26.08.2005, 9:59 
U Zagozdy najdziwniejszy jest Ik przegubowy na 720 w Zabrzu (najczęściej go tam Henio daje 8) ). Nie ma tylnych drzwi-czy to też nabytek z "raju" DDR? :lol: I ten wyświetlacz elektroniczny-połączenie epok poprostu!!! :wink:


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 26.08.2005, 10:43 
janek napisał(a):
U Zagozdy najdziwniejszy jest Ik przegubowy na 720 w Zabrzu (najczęściej go tam Henio daje 8) ). Nie ma tylnych drzwi-czy to też nabytek z "raju" DDR? :lol: I ten wyświetlacz elektroniczny-połączenie epok poprostu!!! :wink:


to ty chyba nie widziałeś #001 i #006 od Henia :p zazwyczaj posyła je na 37 ale jak dla mnie to takie fajne one nie są jak w godzinach szcytu nimi jade....


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 26.08.2005, 10:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
janek napisał(a):
U Zagozdy najdziwniejszy jest Ik przegubowy na 720 w Zabrzu (najczęściej go tam Henio daje 8) ). Nie ma tylnych drzwi-czy to też nabytek z "raju" DDR? :lol: I ten wyświetlacz elektroniczny-połączenie epok poprostu!!! :wink:


He he pewno mowisz o autobusie "konferencyjnym" ktory z tylu ma siedzenia na obkoło ustawione jest bilo niebiesko zolty i ma inne kolory wyswietlacza przedniego i tlynego tzn jeden jest pomaranczowy drugi zielony:)

P.S. Bombel daj mi jakies namiary na Ciebie mail albo gg

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 26.08.2005, 11:30 
bombel napisał:
Cytuj:
to ty chyba nie widziałeś #001 i #006 od Henia :p zazwyczaj posyła je na 37 ale jak dla mnie to takie fajne one nie są jak w godzinach szcytu nimi jade....


Widziałem na 37 w Katosach te cuda Henia 8) Klimatyczne są i odznaczają się w stadach busów :wink:


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 26.08.2005, 13:44 

Dołączył(a): So 13.08.2005, 14:41
Posty: 59
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Jeszcze były dwie krótkie 305tki. Może mówisz o nich właśnie kolego Yomaha? ;-)

pozdr
eMeM


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 26.08.2005, 20:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
eMeM napisał(a):
Jeszcze były dwie krótkie 305tki. Może mówisz o nich właśnie kolego Yomaha? ;-)


Nein, krótkie Mercedessen to krótkie Mercedessen - to były MANy SL200 na 90 %, ale na 100 % MANy. Jeszcze miały napisy Sonderfahrt - taka wycieczka do Chebzia. Szefu mówił, że są do reeksportu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.09.2005, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
19 wrzesnia Policja zatrzymala dyspozytora od Henia Zagozdy i dwoch kierowcow mieli 0.7 i 0.4 promila we krwi. Prowadzic mieli 86 i 270 w Zabrzu. Dobrze ze w pore ich powstrzymano...

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Ostatnio edytowano Śr 28.09.2005, 22:01 przez arcziv, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.09.2005, 19:08 
arcziv napisał(a):
19 wrzesnia Policja zatrzymala dyspozytora od Henia Zagozdy i dwoch kierowcow mieli 0.7 i 0.4 promila we krwi. Prowadzic mieli 89 i 720 w Zabrzu. Dobrze ze w pore ich powstrzymano...


Było o tym głośno już w feralny dzień :P A na ten temat powiem tylko tyle że konkurencja chciała podłożyć "świnie" Heniowi.... Dla mnie wszystko bardzo dziwne policja czeka na dworcu nie kontroluje nikogo tylko akurat dwa autobusy Henia które miały zaczynać swoje kursowanie na w.w liniach...:( Nie usprawiedliwiam kierowców bo jestem przeciwko temu żeby jeździć po alkoholu a tym bardziej kierowcy KM :P ale poprostu wszystko to dla mnie wydaje się dziwne...


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.09.2005, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Mój znajomy pracował kiedyś jako kierowca w PKS Cieszyn (obecnie jest już na emeryturze). Przyznał mi się, że kilka razy zdarzyło mu się wyjechać po "męczącym" dniu poprzednim, jednak dziwnym trafem autobus psuł mu się tuż po wyjeździe za bramę bazy i trzeba było podstawić rezerwowy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.09.2005, 19:48 
może i jest to sposób ale jak szef każe jechać to co ma zrobić człowiek który jako nieliczny ma pracę? tymbardziej że słyszałem że kierowca który miał mnie promili tłumaczył się że niewiedział że rano będzie musiał jechać i przydzielono go w zastępstwie....


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.09.2005, 22:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
ne wiem czy to swinie czy cos ale to nie pierwszy przypadek u Henia. Przypomne osławiony 165 pare lat temu...Kierowca ktoremu alkomat nie wykaze 0.0 zawsze sie jakso tlumaczy poczawszy od glupiego stwiedzenia ze jadl jablko po takie jak wymieniony wyzej kierowca. Ja mam nadzieje ze oni juz nigdy nie wroca do KM a Henio zatrudni jaksi normlanych kierowcow , ktorzy pozwalaj sie fotografowac, normlanie punktulanie jezdza i szanuja pasazera, tak aby w roznych wypowiedziach nie pojawialo se stwierdzenia typu :u Zagazdy jezdza same ....." cenzura:)

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 25.09.2005, 22:42 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
bombel napisał(a):
może i jest to sposób ale jak szef każe jechać to co ma zrobić człowiek który jako nieliczny ma pracę? tymbardziej że słyszałem że kierowca który miał mnie promili tłumaczył się że niewiedział że rano będzie musiał jechać i przydzielono go w zastępstwie....
Kp art. 210 § 4. Pracownik ma prawo, po uprzednim zawiadomieniu przełożonego, powstrzymać się od wykonywania pracy wymagającej szczególnej sprawności psychofizycznej w przypadku, gdy jego stan psychofizyczny nie zapewnia bezpiecznego wykonywania pracy i stwarza zagrożenie dla innych osób.

No a teraz nie będzie miał pracy na pewno, do tego kupę innych kłopotów i wilczy bilet, a tak, nóż widelec, może by się tylko na jakiejś premii i kilku cichych miesiącach z szefostwem skończyło?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.09.2005, 13:30 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej :

DYSPOZYTOR TRANSPORTU SAMOCHODOWEGO
Wykształcenie min średnie, profil bez znaczenia, min. 1rok doświadczenia zawodowego. Wymagany krajowy certyfikat na przewóz osób i rzeczy. Prowadzenie bazy transportowej.

Nie sprawdzałem, ale dziwnie pasuje w świetle ostatnich zdarzeń :wink:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.09.2005, 14:50 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Misza napisał(a):
Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej :

DYSPOZYTOR TRANSPORTU SAMOCHODOWEGO
Wykształcenie min średnie, profil bez znaczenia, min. 1rok doświadczenia zawodowego. Wymagany krajowy certyfikat na przewóz osób i rzeczy. Prowadzenie bazy transportowej.

Dopisać jeszcze: wymagany wstręt do alkoholu. ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1822 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności