Teraz jest Cz 28.03.2024, 20:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Śmieszne drobiazgi
Napisane: Pn 27.03.2006, 1:18 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Pozwole sobie tu opisać taką ciekawostkę. Jestem szczęśliwym posiadaczem biletu z nadrukiem z kasownika
"GORZOW9603242100"
Jeżeli ktoś myśli iż w tym zupełnie nic szczególnego, bo bilet został skasowany w Gorzowie Wielkoplskim ( a może Śląskim, tylko że tam jeżdzą wyłącznie PKS-y ) to jest w wielkim błędzie. Bilet ten skasowałem przedwczoraj ( tj 24.03br ) w Katowicach - Panewnikach w autobusie linii 48 jadącym do dworca PKP o godz 21:00, a więc jak widać niektóre dane odpowiadają prawdzie. Drugą ciekawostką ( można powiedzieć historyczną ) jest fakt iż w autobusie tym na wyświetlaczu na przemian z informacją o numerze linii i kierunku jazdy, oraz o tym kto obchodzi dziś imieniny wyświetlana była także data, ale jaka piękna - poczułem się od razu o trzydzieści kilka lat młodszy i zacząłem rozglądać komu by tu miejsca ustąpić, gdy wyświetlacz informował mnie, że oto dziś mamy " 24 marzec 1970 ". Jak zimny prysznic podziałało na mnie jednak spojrzenie na kasownik, na jego wyświetlaczu widniało bowiem dla odmiany "2070-03-24". Wydaje mi się to wszystko trochę śmieszne, chociaż naprawdę drobiazg, bo oby tylko takie problemy występowały w naszej komunikacji.
Myślę, że w bufecie warto i takich śmiesznych drobiazgach porozmawiać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 27.03.2006, 7:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17.10.2005, 13:17
Posty: 214
Lokalizacja:
Witney koło Oxfordu UK / Chorzów Batory
To ja miałem przyjemność jazdy linią 74 w niedziele około godziny 6:00. Przyjechał Vecto-złom #196 i na kasowniku widniała godzina 5:00. No to ja podchodze do kierowcy i mówie mu że niema godzini przestawionej na kasowniku. A on mi odpowiedział:
- To sie zmiena jakoś komuterowo - machał rękoma w jedną i grugą strone - ja tego nie umiem, to jest glupie - takie słowa wypowiedział zawodowy kierowca PKM Katowice

A ta twoja przygoda też niczemu sobie


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 27.03.2006, 9:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
No ale Vecta chyba ne dożyją do 2070r:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Śmieszne drobiazgi
Napisane: Pn 27.03.2006, 11:44 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ludw_K napisał(a):
Pozwole sobie tu opisać taką ciekawostkę. Jestem szczęśliwym posiadaczem biletu z nadrukiem z kasownika "GORZOW9603242100"
Spoko. To tylko katowickie vecto #193. Po powrocie z testów w Gorzowie Wlkp. wyświetlały się w nim z dobry miesiąc (a może i dłużej?) reklamy z MZK ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 11.04.2006, 13:13 

Dołączył(a): Pn 29.08.2005, 14:54
Posty: 190
Lokalizacja:
Tychy/ Katowice
Cytuj:
To ja miałem przyjemność jazdy linią 74 w niedziele około godziny 6:00. Przyjechał Vecto-złom #196 i na kasowniku widniała godzina 5:00. No to ja podchodze do kierowcy i mówie mu że niema godzini przestawionej na kasowniku. A on mi odpowiedział:
- To sie zmiena jakoś komuterowo - machał rękoma w jedną i grugą strone - ja tego nie umiem, to jest glupie - takie słowa wypowiedział zawodowy kierowca PKM Katowice


Bo one mają SRG-3000P, a do tego PKM zastrzegł tę opcję hasłem. Ja osobiście musiałem zmieniać godzinę w #216 i #181 (z PKM Katowice). A p.Pypłacz w piątek powiedział, że mu Rajwa powiedział, że ktoś mu powiedział, że to będzie zrobione i kierowcy nie będą musieli się martwić :/
Poza tym myślisz, że komuś się chciało wyjaśnić kierowcom jak zmieniać czas?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 11.04.2006, 15:42 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
AdamJ_Brynow napisał(a):
Bo one mają SRG-3000P, a do tego PKM zastrzegł tę opcję hasłem. Ja osobiście musiałem zmieniać godzinę w #216 i #181 (z PKM Katowice). A p.Pypłacz w piątek powiedział, że mu Rajwa powiedział, że ktoś mu powiedział, że to będzie zrobione i kierowcy nie będą musieli się martwić :/
Poza tym myślisz, że komuś się chciało wyjaśnić kierowcom jak zmieniać czas?


po to PKM przeszkolił pracowników do obsługi sprzętu R&G, aby się tym zajęli.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.08.2006, 9:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Skoro to temat o śmiesznych drobiazgach to ja też coś dodam od siebie. W różnych gazetach, wypowiedziach radiowych czy nawet słowach kierowców autobusów dosyć często dostrzegam, że nie do końca wszyscy się orientują w strukturach naszej komunikacji. Gdzieś słyszałem, że PKM Bytom był organizatorem komunikacji i takie różne inne wpadki. Czy naprawde nasz system jest tak trudny do zrozumienia? Kolejny świeży przykład zauważyłem wczoraj na Halembie. Jest tam wykonywane rondo i ulica Kłodnicka została zamknięta dla ruchu. Jest postawiony duży znak zakazu wjazdu,a pod nim biała tabliczka NIE DOTYCZY KZK GOP. Może to i jest łapanie się szczegółów, ale będąć kierowca lini 82 (MZK Tychy) zastanawiałbym sie czy mogę tam wjechać.

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.08.2006, 12:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 8.01.2003, 14:43
Posty: 1256
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Kiedyś na bytomskim dworcu przed wjazdem na ten plac przy torach kolejowych widniał znak "Zakaz wjazdu" a pod spodem tabliczka "Autobusom PKM". I zawsze stała tam gromadka autobusów Meteora, bo wg tabliczki, zakaz nie dotyczył Meteora :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 11.08.2006, 13:37 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
david82 napisał(a):
Kiedyś na bytomskim dworcu przed wjazdem na ten plac przy torach kolejowych widniał znak "Zakaz wjazdu" a pod spodem tabliczka "Autobusom PKM". I zawsze stała tam gromadka autobusów Meteora, bo wg tabliczki, zakaz nie dotyczył Meteora :P


Ten znak (i ta tabliczka) tam dalej jest :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 12.08.2006, 8:40 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
david82 napisał(a):
Kiedyś na bytomskim dworcu przed wjazdem na ten plac przy torach kolejowych widniał znak "Zakaz wjazdu" a pod spodem tabliczka "Autobusom PKM". I zawsze stała tam gromadka autobusów Meteora, bo wg tabliczki, zakaz nie dotyczył Meteora :P

Z tego co wiem, teren należy/ał do PKP i płaciło się za stawianie tam autobusów bytomski PKM wydzierżawił teren i nie pozwalali innym stać.

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 12.08.2006, 9:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
slavco napisał(a):
david82 napisał(a):
Kiedyś na bytomskim dworcu przed wjazdem na ten plac przy torach kolejowych widniał znak "Zakaz wjazdu" a pod spodem tabliczka "Autobusom PKM". I zawsze stała tam gromadka autobusów Meteora, bo wg tabliczki, zakaz nie dotyczył Meteora :P

Z tego co wiem, teren należy/ał do PKP i płaciło się za stawianie tam autobusów bytomski PKM wydzierżawił teren i nie pozwalali innym stać.
Wolny rynek, panie. Nastały czasy konkurencji, kierownikiem nowego działu zostanie ten, który zabije przeciwnika...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 13.08.2006, 20:20 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
"Mydłem... zabijemy Go mydłem..."

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 16.08.2006, 7:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Kilka razy widziałem jak autobus linii 28 miał na wyświetlaczu napis "BĘDZIN KOL. CIEŚLE" - Anschluss ?!

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 18.08.2006, 22:13 

Dołączył(a): Nd 16.04.2006, 7:55
Posty: 174
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3558325.html
Kod:
Górnicy nie chcą autobusu z reklamą firmy pogrzebowej

- To tak, jakby grabarze tylko czekali na naszą śmierć - skarżą się górnicy z kopalni Borynia, którzy na szychtę muszą dojeżdżać autobusem z reklamą zakładu pogrzebowego.
Poniedziałkowy poranek. W centrum Jastrzębia na przystanek podjeżdża autobus pracowniczy, który jak zawsze ma zabrać nową zmianę na kopalnię. Dopiero gdy przystaje, zdumionym górnikom ukazuje się wymalowany z boku napis: "Charon - kompleksowe usługi pogrzebowe" oraz wszystkie dane teleadresowe firmy.

- Myślałem, że mnie na miejscu szlag trafi. Przecież to tak, jakbyśmy jeździli do pracy olbrzymim karawanem. Co oni żadnego umiaru nie mają? Nie wiem, czy to ma być jakaś sugestia, żebyśmy już z wyprzedzeniem skorzystali z ich oferty? Może lepiej niech od razu zamiast siedzeń trumny zamontują. Będzie spokój - denerwuje się Wojciech Martyniak, który na Boryni pracuje jako górnik dołowy.

Podobnie reagują jego koledzy. - Niedawno zginął u nas jeden górnik. Poza tym wszyscy wiedzą, że to taki zawód, gdzie ryzyko, że człowiek nie wróci na górę, jest bardzo duże. Ale może o to im chodzi. Może uznali, że szybko będziemy ich klientami i stąd ta reklama - zastanawia się Tomasz Lipko.

Jak reklama przedsiębiorstwa pogrzebowego trafiła na autobus? To decyzja prywatnego przewoźnika, który wozi pracowników na zlecenie kopalni. W firmie "Usługi transportowe - Henryk Szymiczek" próbowaliśmy dowiedzieć się, czy nie widzą w tym nic niestosownego. - To indywidualna decyzja szefa, który jest teraz na urlopie. Trudno mi to komentować - usłyszeliśmy w biurze firmy.

Krzysztof Kokot, właściciel przedsiębiorstwa pogrzebowego Charon, nie widzi powodu, dla którego miałby rezygnować z reklamy na autobusie górniczym. - Górnicy będą się musieli do tego po prostu przyzwyczaić. Usługi pogrzebowe to biznes jak każdy inny, a konkurencja jest naprawdę duża - tłumaczy Kokot. Jednocześnie zapewnia, że wcale nie traktuje górników jako swoich potencjalnych klientów.

- Chodzi o autobus. To doskonałe miejsce na reklamę. Przez cały czas jest w ruchu po mieście. Próbowaliśmy wcześniej wynająć powierzchnię reklamową na autobusach PKM-u, ale była zbyt droga - tłumaczy.

Dyrektor kopalni, Bogumił Śliwczyński, o kontrowersyjnej reklamie dowiaduje się od nas. Nie ukrywa zdenerwowania. - Powiedzieć, że to jest niesmaczne, to mało. Nie wiem, kto wpadł na tak poroniony pomysł. Zrobię wszystko, żeby te napisy jak najszybciej zniknęły - zapewnia.

Po rozmowie z "Gazetą" dyrektor skontaktował się z przewoźnikiem.

- Powiedziałem im, że nie chcę by na autobusach były takie reklamy - mówi dyrektor. Jego akcja poskutkowała. W piątek górników woził już inny autobus. Pracownik firmy "Usługi transportowe - Henryk Szymiczek" stwierdził, że tak zdecydował jego szef.


Nie ma to jak szczypta czarnego humoru ;) Ale jakoś nie współczuję reklamodawcy, że ma problemy. This 'business' is not business.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 18.08.2006, 22:40 

Dołączył(a): Nd 16.04.2006, 7:55
Posty: 174
tym razem mniej śmiesznie, ale hmm do Bufetu trochę pasuje...

http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/wydarzenia/636886.html
Kod:
Po raz kolejny policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu komunikacji miejskiej.

W poniedziałek Krzysztof L. (49 lat) prowadził autobus linii 614 z Tarnowskich Gór do Miasteczka Śląskiego. Jedna z pasażerek, podczas scysji z nim nabrała podejrzeń, że jest pod wpływem alkoholu. I jeszcze z autobusu zawiadomiła o tym policję.

Funkcjonariusze od razu przyjechali na jej wezwanie. Po zatrzymaniu autokaru tuż przy wjeździe nad zalew Nakło-Chechło, stwierdzili, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.

Oczywiście dalsza jazda około dwudziestu pasażerów stała się niemożliwa. Na szczęście zaraz podjechał autobus linii 87, również do Miasteczka Śląskiego.

- Apelujemy do pasażerów, aby zgłaszali swoje podejrzenia i każdy taki przypadek. Będziemy niezwłocznie reagowali na każde takie wezwanie - zapowiada Barbara Orłowska-Lubas, rzecznik Komendy Policji Powiatowej w Tarnowskich Górach.


Tyle dobrze, że nietrzeźwy nie był kierowca jeżdżący autobusem z reklamą karawanu ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 18.08.2006, 23:28 

Dołączył(a): Pt 21.10.2005, 21:27
Posty: 1154
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
moonwalker napisał(a):
tym razem mniej śmiesznie, ale hmm do Bufetu trochę pasuje...

Jedyne, co mnie śmieszy, to użycie słowa "autokar" :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 15.01.2007, 13:51 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
http://bash.org.pl/137686/ a dokładniej:

<muddy> najpierw musi nastapić "odbiór" pojazdów przez miłościwie nam panującego, łącznie z ich pokropieniem :-)
<kierowca> uważam to za nie fair, ja np. jestem ateistą i może nie chcę jeździć poświęconym autobusem...
<Streng> Wg mnie powinni chrzcić odpowiednim dla każdej religii sposobem.
<Streng> Wg Ewangelistów powinni te Solarisy zanurzyć całe w wodzie
<kierowca> Tak tak, powinni je wykąpać w Wiśle :) Mi się ten pomysł podoba.
<Streng> a wg religii niechrześcijańskich powinna się odbyć uoczystość o charakterze zabawy.
<Qbaty> Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać.
<Qbaty> Jak sobie wyobrażasz obrzezanie autobusów??
<Swoboda> Ja bym proponował zdjąć harmonijkę z przegubu

... w końcu dyskusja na sensowny temat się pojawiła...

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.04.2007, 12:59 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
Znowu http://bash.org.pl/185593/ ...
Cytuj:
* opis zdjęcia autobusu marki Ikarus
<CE> Chciałem go sfocić i pobiegłem na wzniesienie, mając aparat już w ręce. W krzakach jednak były gorące nastki, które nie wiedzieć czemu miały opuszczone spodnie. Można powiedzieć, że jak mnie zobaczyły z aparatem to speszyły się. Nie wiedziały jednak, że obiektem mego zainteresowania będzie Ikarek.
<Gerhard> A zrobiłeś im zdjęcie?
<CE> jestem dewiantem bo wolałem autobus.

...chyba jacyś znajomi ??;>

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.04.2007, 15:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 11.05.2005, 13:30
Posty: 88
Lokalizacja:
Gleiwitz
orginał pod któymś zdjęciem na TWB wisi... :)

_________________
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.04.2007, 19:52 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 22.09.2004, 14:01
Posty: 506
Lokalizacja:
Katowice
OczeQ napisał(a):
orginał pod któymś zdjęciem na TWB wisi... :)

Voilà: http://phototrans.eu/2-149091.html ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności