Teraz jest Cz 28.03.2024, 18:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Kontrola biletów
Napisane: Wt 13.02.2007, 23:39 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
808, 19:00 4 byczków, kanarów. Fakt, skleroza nie boli i nie maiłem biletu, nie czarujmy się. 20 zeta spokojnie wystarczyło z pocałowaniem ręki. Puenta: KZK GOP


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 12:59 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Puenta: jesteś kretynem. Nikt nie będzie brał łapówek jak nie będzie chętnych do ich dawania. A publiczne chwalenie się tym procederem to już szczyt bezczelności.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 14:27 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
nie :) nie jest to szczyt bezczelności tylk próba ogólnej dyskusji. Nie życzę sobie obrażania mnie;) chyba ze brak Ci kultury. A ocenę pozostaw sobie


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 16:14 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
memphis napisał(a):
Puenta: jesteś kretynem. Nikt nie będzie brał łapówek jak nie będzie chętnych do ich dawania. A publiczne chwalenie się tym procederem to już szczyt bezczelności.

Buahahaha! Memphis bawisz do łez :/ Uważasz, że karygodnie postąpił bedges?

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 19:52 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Abstrahując od zachowania kontrolerów - przestępcą w równym stopniu jest biorący, dający i proponujący (zarazem - któryś z dwóch wcześniejszych).

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
N napisał(a):
Abstrahując od zachowania kontrolerów - przestępcą w równym stopniu jest biorący, dający i proponujący (zarazem - któryś z dwóch wcześniejszych).

Gówno prawda, dający jak pójdzie na policję i zgłosi fakt wreczenia łapówki, to nie jest żadnym przestepcą. BTW ja się kobuchom nie dziwię, szczególnie tym społecznym, skoro mandaty są i tak w wiekszości nieściągalne, to wolą dostać te 20 zeta w łapę, niz nie dostać nic. Inna sprawa, że za takie coś należy kotrolerów wypierdalać na zbity ryj.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
Puenta: jesteś kretynem. Nikt nie będzie brał łapówek jak nie będzie chętnych do ich dawania. A publiczne chwalenie się tym procederem to już szczyt bezczelności.

Jak nikt nie będzie chciał ich brać, to nikt nie będzie dawał. On jest kretynem, to fakt. Ale wiesz dla czego? Bynajmniej nie dlatego, że złamał prawo, ale dlatego, że jakby przyjął opłate dodatkową i jakby jej nie zapłacił, to nic by mu nikt za to nic nie zrobił. Dobrze wszyscy wiedzą, że ściągalność leży i kwiczy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 20:24 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
N napisał(a):
Abstrahując od zachowania kontrolerów - przestępcą w równym stopniu jest biorący, dający i proponujący (zarazem - któryś z dwóch wcześniejszych).

Gówno prawda, dający jak pójdzie na policję i zgłosi fakt wreczenia łapówki, to nie jest żadnym przestepcą.

Owszem, nie napisałem tego - bo zwyczajnie zapomniałem. Mój błąd, przyznaję się bez bicia.
adam86 napisał(a):
BTW ja się kobuchom nie dziwię, szczególnie tym społecznym, skoro mandaty są i tak w wiekszości nieściągalne, to wolą dostać te 20 zeta w łapę, niz nie dostać nic. Inna sprawa, że za takie coś należy kotrolerów wypierdalać na zbity ryj.

No więc właśnie... Jeśli jest taki mądry, żeby wytykać, to niech to pójdzie i zgłosi gdzie trzeba - w przypadku udowodnionego łapownictwa raczej się nie cackają. A jak musi pisać - to po wszystkim, i nieco mniej "triumfalnie".

BTW - spokojnie, nie trzeba od razu bluzgać.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 21:22 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
bardzo ciekawe te Wasze wypowiedzi. Ale mało kulturalne :/ sądzilem, ze bardziej kulturalne to forum. A tu widze zamiast rzeczowej rozmowy obrazanie się :/ porazka. Nie sądziłem ze poruszenie tematu skończy się podsumowaniem mnie jako Kretyna. Niektorym przydała by się lekcja kultury. A reasumując-zawsze są 2 strony medalu. Opłaty dodatkowej nie mieli na czym wypisac, tak na marginesie. Ja jestem bardzo ciekaw czy Arcycham Memphis rzuciłby się z prośba o to, że chce zapłacić 50 złotych. Zacznijmy ocenianie innych od siebie


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
bedges napisał(a):
bardzo ciekawe te Wasze wypowiedzi. Ale mało kulturalne :/ sądzilem, ze bardziej kulturalne to forum. A tu widze zamiast rzeczowej rozmowy obrazanie się :/ porazka. Nie sądziłem ze poruszenie tematu skończy się podsumowaniem mnie jako Kretyna. Niektorym przydała by się lekcja kultury. A reasumując-zawsze są 2 strony medalu. Opłaty dodatkowej nie mieli na czym wypisac, tak na marginesie. Ja jestem bardzo ciekaw czy Archycham Memphis rzuciłby się z prośba o to, że chce zapłacić 50 złotych. Zacznijmy ocenianie innych od siebie


Ty sie chopie tak nie nerwuj- sam kiedys widzialem smieszna akcję na badaniach, gdzie kontroler powiedzial wsiadającemu gościowi co miał przy sobie jedynie 50 zl w kawalku żeby sobie kupił bilet (wtedy z reguły kontrolerzy nie wypisują mandatów), koleś poszedł do motorowego, ale motorowy nie mial mu wydać- wtedy koleś wrocil do kontrolera i powiedział, żeby ten wypisał mu mandat bo na ten akurat go stać ;) tak dla żartu ;-)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 14.02.2007, 22:52 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
bedges napisał(a):
bardzo ciekawe te Wasze wypowiedzi. Ale mało kulturalne :/ sądzilem, ze bardziej kulturalne to forum. A tu widze zamiast rzeczowej rozmowy obrazanie się :/ porazka. Nie sądziłem ze poruszenie tematu skończy się podsumowaniem mnie jako Kretyna. Niektorym przydała by się lekcja kultury. A reasumując-zawsze są 2 strony medalu. Opłaty dodatkowej nie mieli na czym wypisac, tak na marginesie. Ja jestem bardzo ciekaw czy Arcycham Memphis rzuciłby się z prośba o to, że chce zapłacić 50 złotych. Zacznijmy ocenianie innych od siebie

Jak pracownik KZK miałby spisać kogoś pracującego w tej samej firmie? ;)

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 3:58 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
daro 85 i Crom :) podnieśliście mnie na duchu. Nie wiedziałem ze memphis tez działa na Stwosza <boję się> :)) ogólnie chyba skończę temat który sam zaczałem dla bezpieczeństwa publicznego :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 9:34 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
Puenta: jesteś kretynem. Nikt nie będzie brał łapówek jak nie będzie chętnych do ich dawania. A publiczne chwalenie się tym procederem to już szczyt bezczelności.


Ale taka jest rzeczywistość. Należy usuwać przyczyny, a nie skutki. Jeżeli kontrolerzy mieliby wystarczające wynagrodzenie, to pięć razy by się zastanowili nad postępowaniem. A tak to? Im to wisi. A gapowicz doskonale zna ekonomię, że 20 zł, to nie 50, 60, czy 90 zł. Ci ściągalni wolą dać w łapę, Ci nieściągalni biorą kwitek. Ot, proste jak konstrukcja cepa. Nie mam zamiaru absolutnie bronić łapówkarzy, ale krytykowanie tej jednej konkretnej osoby nie zmienia rzeczywistości, skoro skala zjawiska jest dosyć powszechna, aczkolwiek nie udowadnialnia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 9:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Tjaaa, kobuch blues...
Mój znajomy raz wracał z Giszowca i nie skasował biletu. Przyhaczył go kanar, więc znajomy się przyznał że ma bilet ale zapomniał go skasować. Kobuch wyciągnął blankiet, znajomy sięgnął po dowód i wyjął go, przypadkiem razem z 20 pln które miał w kieszeni. Chowa te 20 pln, podaje dowód, a kanar: "Może być 20" i blankiet do kieszeni... Miało to miejsce na 30 albo 72 w Katowicach.
Swoją drogą nie dziwię się chłopu: lepiej mieć te 20 pln niż liczyć na pieniądze z w większości niesciągalnych mandatów...

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 10:02 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
Właściwie to swoim postem dałeś możliwość do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Nie jest przecież problemem znalezienie w tej sytuacji współwinnych? A chwalenie się swoim udziałem w procederze do zbyt inteligentnych zachowań nie należy...

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 11:46 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Crom napisał(a):
memphis napisał(a):
Puenta: jesteś kretynem. Nikt nie będzie brał łapówek jak nie będzie chętnych do ich dawania. A publiczne chwalenie się tym procederem to już szczyt bezczelności.

Buahahaha! Memphis bawisz do łez :/ Uważasz, że karygodnie postąpił bedges?


Tak właśnie uważam. Jakby nie dał w łapę to kobuch by nie wziął, to chyba oczywiste.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 11:51 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
bedges napisał(a):
Opłaty dodatkowej nie mieli na czym wypisac, tak na marginesie. Ja jestem bardzo ciekaw czy Arcycham Memphis rzuciłby się z prośba o to, że chce zapłacić 50 złotych. Zacznijmy ocenianie innych od siebie


Właśnie, zacznijmy od siebie. Ja nigdy nie dałem żadnej łapówki, a opłatę dodatkową za jazdę bez biletu (jedną kiedyś miałem) uiściłem w pełnej wysokości na poczcie. Możesz mnie nazywać chamem, mało mnie twoje zdanie interesuje. Kontroler który wziął łapówkę jest przestępcą, to oczywiste. Ale ten co daje, nawet jeśli nie grozi mu za to sankcja jest współwinnym, niezależnie od tego czy mu się wydaje, że cała wina leży po stronie kontrolerów.

A teraz, żeby się zrehabilitować powinieneś czym prędzej udać się na najbliższy komisariat i powiadomić policję o tym zdarzeniu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
memphis napisał(a):
Tak właśnie uważam. Jakby nie dał w łapę to kobuch by nie wziął, to chyba oczywiste.

Tak gdybyś nie zakluczał drzwi w domu to złodziej nie musiałby się włamywać, bo by sobie wchodzil swobodnie, jakbyś był zdrowy to nie musiałbyś chodzić do lekarza. Takich rad jest mnóstwo w kolorowych gazetach dla kobiet np" gdy jesteś zmęczona to..odpocznij, gdy jesteś głodna..zrób sobie smaczną kolację, itd., itp. Wina jest kontrolera, to on jest w pracy i ma swoje obowiązki, branie łapówki to Jego wina i jak wspominali ludzie w poprzednich postach, nawet prawo tak działa ten, który bierze łapówkę jest winny.

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 13:06 

Dołączył(a): Pt 9.02.2007, 20:11
Posty: 54
Lokalizacja:
Sosnowiec
slavco napisał(a):
Właściwie to swoim postem dałeś możliwość do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Nie jest przecież problemem znalezienie w tej sytuacji współwinnych? A chwalenie się swoim udziałem w procederze do zbyt inteligentnych zachowań nie należy...


gdybyśmy tak o wszystko chcieli wszczynać postępowania... utopia ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.02.2007, 13:14 

Dołączył(a): Cz 1.09.2005, 6:45
Posty: 12
Lokalizacja:
BYtom
Nie zakładając nowego tematu chciałbym się spytać, gdzie mam zapłacić mandat? Na poczcie lub muszę jechać do siedziby kzk gop? Po raz pierwszy zadarzyła mi się taka sytuacja, wię nie wiem


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności