Teraz jest Cz 28.03.2024, 19:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 22.02.2007, 22:45 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
KZK GOP 2100 napisał(a):
Ja to znam w takiej wersji, że ten facet ryczał: "Stójcie, bo się do pracy spóźnię!" :D


Też znam w tej wersji, choć troszkę inny cytat ;-)
A tenże właśnie cytat jak ulał by do mnie pasował :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 22.02.2007, 22:53 

Dołączył(a): Pt 11.02.2005, 12:54
Posty: 888
Zwykły pasażer niczym się nie różni od pasażera, gdyż pamiętam takie zdarzenie w Zabrzu jak remontowali ul. Wolności pod nowym UM i niestety likwidowali pętlę pod dworcem PKP. Otóż wsiadłem w T-4 na Maciejowie (przystanek Kondratowicza), stanąłem na miejscu dla wózków i zacząłem grzebać w kieszeni w celu znalezienia portfela z biletem. Widząc, że wyciągam coś dużego i czarnego przerażeni pasażerowie zaczeli biegać po autobusie i kasować bilety. Dwie panie nawet podeszły do kierowcy w celu zakupu biletu. A gdy ten powiedział by zakupiły bilet w tramwaju (bo już była prawie zajezdnia), te zaczęły krzyczeć i żądać by sprzedał im bilet.

A po drugie Kontrolerów idzie poznać jak ciągle ci sami kontrolują te same miasta na tych samych liniach. Tym bardziej jak jedzie pusty autobus w Wigilię lub święto.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 22.02.2007, 23:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 30.11.2004, 10:37
Posty: 299
Lokalizacja:
Sosnowiec
myszka napisał(a):
Zwykły pasażer niczym się nie różni od pasażera

Od kontrolera ;-)
Cytuj:
Widząc, że wyciągam coś dużego i czarnego przerażeni pasażerowie zaczeli biegać po autobusie i kasować bilety.

Też raz tak miałem, tyle że wtedy w tramwaju akurat była kontrola biletowa. Zacząłem wyjmować dowód z biletem kwartalnym, no i portfel otwarł mi się w podobny sposób, w jaki kontrolerzy pokazują swoje legitymacje. Widząc to, siedzące obok babcie drżącymi rękami chciały mi podać bilety do sprawdzenia ;-).

_________________
Strzeżcie się Haładusa! To wróg tramwajów!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 22.02.2007, 23:26 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
myszka napisał(a):
Zwykły pasażer niczym się nie różni od pasażera


Taa, to ciekawe czeu juztyle osób mi lub dziczkowi zwracało uwagę, że "z daleka śmierdzicie kanarami! Już na przystanku waś idzie poznać!" :>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 22.02.2007, 23:33 

Dołączył(a): Pt 11.02.2005, 12:54
Posty: 888
ChemiQ napisał(a):
myszka napisał(a):
Zwykły pasażer niczym się nie różni od pasażera

Od kontrolera ;-)

oczywiście od kontrolera. Mój błąd. Chyba żyję jeszcze walentynkami:-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 23.02.2007, 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
ChemiQ napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Polityka wobec gapowicza niestety musi być bardziej ofensywna.
Po raz kolejny polecam ranne kursy (7.32, 7.37, 8.02 i 8.28) linii 801/821/831 :-). Autobusy są tak zapchane, że niektórzy pasażerowie z trudem wchodzą do pojazdu, no i żaden kanar nie da rady przeprowadzać tam kontroli (chyba, że umie fruwać). Może po takim nalocie w autobusach zrobiłoby się luźniej? :-).


Chyba że stanie w drzwiach :P

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 23.02.2007, 16:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
myszka napisał(a):
A po drugie Kontrolerów idzie poznać jak ciągle ci sami kontrolują te same miasta na tych samych liniach.


Przykładowo kontrolerzy często wsiadają w Chorzowie na przystanku tramwajowym Strzelców Bytomskich w kierunku rynku (nie wiem czy to jest jakiś ich ulubiony przystanek czy jak?). Dziś znowu byli. Siedział za mną facet bez biletu. Nie powiem ze to był jakiś menel ale było widac że lubi facet popić. Krótka rozmowa między nimi:
-Prosze bilet
-Nie mam
-Dlaczego pan nie ma?
-Bo jestem bezrobotny
-Ale naprawdę pan nie ma na bilet?
-Naprawdę nie mam.
Kontroler postał przy nim kilka sekund i odszedł
Mało tego facet jechał dalej a kontrolerzy razem z nami, tyle ze jeden wolał pogadać z motorniczym a drugi odwrócił się plecami. Wszyscy wysiedli na rynku szczęśliwie podążając w swoje strony.

To tylko potwierdza że nawet zwiększona liczba kontrolerów nie rozwiąże
problemu gapowiczów gdy w ten sposób będzie sie podchodziło do wykonywania swych obowiazków.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 23.02.2007, 16:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
reksio napisał(a):
To tylko potwierdza że nawet zwiększona liczba kontrolerów nie rozwiąże
problemu gapowiczów gdy w ten sposób będzie sie podchodziło do wykonywania swych obowiazków.

Żeby bylo smieszniej po drodze jest komisariat. A to jest norma, co kilka dni słysze od kogos, że kanary biora w łape po 20 zeta. W przypadku społecznych to ja sie nawet nie dziwię, skoro ściagalność jest bliska zero, to wola dostac 20 zeta w łape, niz nic nie dostać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 23.02.2007, 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 16.02.2007, 21:14
Posty: 32
Lokalizacja:
Czeladź
Mnie jakieś dwa lata temu kanar próbował wmówić, że mam kupiony zły bilet :/ Kanary wsiadły ze mną do tramwaju do Czeladzi pod M1 i właśnie jeden z nich wmawiał mi, że jadę z Będzina i mam bilet na jedno miasto, zamiast na dwa. Dopiero za chwilę wpadł na pomysł, żeby sprawdzić godzinę na bilecie i dał mi spokój. Paranoja :/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.02.2007, 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 31.01.2004, 23:27
Posty: 227
Lokalizacja:
Gliwice
Ja miałem dosyć ciekawe zajście z kanarami na T-5. Za pętlą w Biskupicach do tramwaju wsiadło dwóch kontrolerów: mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta. Pan zaczął sprawdzać bilety z przodu wozu, a kobieta od razy podeszła do mnie (stałem na tylnym pomoście) i zażądała biletu. I w ogóle tak trochę podejrzliwie mi się przyglądnęła, po czym wróciła do przodu i zaczęła sprawdzać bilety innym osobom. Co ciekawe, obok mnie stał jakiśfacet, któremu bilet sprawdzili dopiero później. Dziwne to trochę...

_________________
Wszystko o kozach
Zdjęcie czarno-białej kozy


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.02.2007, 17:26 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
reksio napisał(a):
Przykładowo kontrolerzy często wsiadają w Chorzowie na przystanku tramwajowym Strzelców Bytomskich w kierunku rynku (nie wiem czy to jest jakiś ich ulubiony przystanek czy jak?). Dziś znowu byli.


Ja też tam wczoraj byłem, ale tylko w dwóch kursach do rynku przed południem. I byliśmy we trójkę :) Także to nie była moja ekipa :P
A lubią ten przystanke, bo tam się krzyżują dwie trasy i kilka linii i jest duża częstotliwość tramwajów. W dodatku jest przy końcówce trasy i w razie czego można na pętli oczekiwać na patrol jeśli to bardzo konieczne (niedawno tamże oczekiwaliśmy na takowy z 15 minut, choć to centrum miasta w południe >:
adam86 napisał(a):
"]Żeby bylo smieszniej po drodze jest komisariat

I co z tego, że jest? Próbowałeś "namówić" kiedyś motorniczego/czą, żeby zatrzymała tramwaja na kilka minut PRZY KOMISARIACIE? Ja próbowałem i tylko RAZ mi się to udało i to z zastrzeżeniem, że "ale jak będzie z tyłu już tramwaj jechał to ja muszę ruszyć!". Całe szczęście nie jechał a na Policję czekaliśmy tylko jakieś 3 minuty. Pozostałe przypadki kończyly się stwierdzeniem motorniczych "panie! Nie wolno mi zatrzymać tramwaju bez przyczyny (?)! Dyspozytor zabronił!" Albo i bardziej chamski lub wręcz wulgarne odzywki!
A akurat w Chorzowie ten komisariat wcale nie jest tak po drodze! Pod same drzwi tramwaj tam nie jedzie! Jedynie w Mysłowicach jest dobra lokalizacja tramwaju w stosunku do komendy Policji ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 24.02.2007, 17:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Dave napisał(a):
Dyspozytor zabronił!" Albo i bardziej chamski lub wręcz wulgarne odzywki!

No bo u nas wszystko jest postawione na głowie. W normalnym układzie, żaden taki palant za pulpitem nie mógłby Ci napyskować. A potem się wszyscy dziwią, że ludzie biletów nie kasują....


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 7.05.2007, 20:36 

Dołączył(a): Pn 7.05.2007, 20:27
Posty: 4
Dzisiaj w busie ładna akcja :) Wchodzą. Trzech. Bilety do kontroli. Mnie to nie ruszyło - miesięczny :) ale chyba siedzący nieopodal koleś trochę się zdenerwował (siarczyste przeklnięcie słowem na K) ... można się było domyślić, że kolega biletu nie posiadał... pomyślałem sobie, że zaraz będzie jakaś akcja i nie myliłem się... tenże pasażer nieposiadający biletu nagle podszedł do jakiejś babci (która miała już bilet w ręce przygotowany do kontroli) i rzucił hasło "Proszę bilet do kontroli" ... babcia nic nie wiedząc dała mu bilet do ręki, a ten szybko oddalił się, pokazał bilet kontrolerowi i ... wyszedł ...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 7.05.2007, 21:45 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Szkoda że emeryci po skończeniu 70 roku życia nie są listownie powiadamiani o przysługujących im przejazdach komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 7.05.2007, 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
lgor napisał(a):
Szkoda że emeryci po skończeniu 70 roku życia nie są listownie powiadamiani o przysługujących im przejazdach komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego.

Może lepiej niech ksiądz z ambony przeczyta, bedzie lepszy posłuch:P Nie emeryci, a wszyscy po 70 tak przy okazji. A to z reszta jest jakis chory relikt przeszłości, skutkujący tym, że wozi się tony moheru w każdej porze dnia, a szczególnie w porannym szczycie zupełnie za darmo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 7.05.2007, 22:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Może lepiej niech ksiądz z ambony przeczyta, bedzie lepszy posłuch:P Nie emeryci, a wszyscy po 70 tak przy okazji. A to z reszta jest jakis chory relikt przeszłości, skutkujący tym, że wozi się tony moheru w każdej porze dnia, a szczególnie w porannym szczycie zupełnie za darmo.


No niestety, ale reakcje przy znoszeniu przywilejow zawsze sa alergiczne, dlatego pewnie nikt tego nie rusza. Poza tym kiedys było tak, ze ten przepis nie obejmowal obcokrajowców- nie wiem czy jest tak obecnie...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 7.05.2007, 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 15.05.2005, 19:58
Posty: 75
Lokalizacja:
Bytom
Zaraz, zaraz... bardzo znajoma historia. :D
http://bash.org.pl/199733/

Igor napisał(a):
Szkoda że emeryci po skończeniu 70 roku życia nie są listownie powiadamiani o przysługujących im przejazdach komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego.

Szkoda, że emeryci nie poproszą takich delikwentów o wylegitymowanie się. A tak swoją drogą nie powiedziano, że owa "babcia" to emerytka. :)
A statut też trzeba czytać. :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 15:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 7.01.2004, 18:41
Posty: 52
Lokalizacja:
Wielkie Miasto Silesia
a ja zawsze kasuję bilet i przyznam się że po przeczytaniu tego wątku czuję się jak największy frajer. Od trzech miesiecy jezdzę regularnie autobusem na trasie piotrowice -centrum i ani razu nie trafiłem na kontrolę o czym my więc rozmawiamy Panowie??
a swoja drogą wydaje mi się że gdy nie ma możliwości zakupienia biletu u kierowcy przejazd powinnien odbywać się za darmo tak jak to jest w innych miastach


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 16:39 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
okatarinetabelaczikcziks napisał(a):
a swoja drogą wydaje mi się że gdy nie ma możliwości zakupienia biletu u kierowcy przejazd powinnien odbywać się za darmo tak jak to jest w innych miastach


w jakich miastach tak jest?

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 17:03 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 13:14
Posty: 1595
Za darmo? Chyba może Ci chodzi o to że bez opłaty dodatkowej. Np. 1,20 w kiosku a u kierowcy 1,75? O to Ci chodzi? Takie coś spotkałem np. w Szczecinie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności