Teraz jest Cz 28.03.2024, 17:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1801 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Ceny biletu
Napisane: Pn 19.05.2003, 13:01 
Dlaczego unas są tak drogie bilety komunikacji miejskiej np w Łodzi bilet kosztuje (miejski)1,40 pln Wrocław 2,00 pln Toruń 1,70pln nie wyliczając innych miast w Polsce gdzie bilety też są tansze ,przeciesz gdy bilet kosztowałby taniej wiecej ludzi go kupi a tak całe watachy ludzików jezdzi na gape co ma sens ekonomiczny? tansze bilety wieksze wpływy do kasy PKT,ŚT czy tłumy jeżdzące na gape i znikome wpływy do kasy.Ceny biletow znalazłem na stronach Internetowych zakładow komunikacyjnych .Ostatnio w maju znow zdrozały bilety miesieczne jeszcze troche a ludzie zaczna chodzic piechota albo ci co jeszcze płaca za przejazd będa jezdzic na gape.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 19.05.2003, 13:03 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
O te ceny zapytaj w v^ - TŚ S.A. nie wydaje własnych biletów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 20.05.2003, 9:41 
Ja już chodzę na piechotę (jadę kiedy muszę) nie mam ochoty sponsorować tego bałaganu nie mówiąc już o komforcie podróży nie interesuje mnie jazda w zatłoczonym tramwaju czy autousie (kiedyś mi buchnięto dokumenty w takich warunkach) a do centrum katowic mam 30 minut a że jest ciepło to dla zdrowia się przejdę ten kawałek. Zastanawia mnie jedno co za idiota wymyslił zmiane rozkładu jazdy w środku tygodnia gratuluję pomysłu i proponuje następną zmianę wprowadzić też w środku tygodnia ale w samo południe. A co do ściągalności za bilety wystarczy wprowadzić stanowisko konduktora zamiast kanarów których widuje się raz na parę lat


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 20.05.2003, 14:10 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
TŚ chciało wprowadzić konduktorów - za każdym razem, gdy mówili o rozwodzie z v^.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 20.05.2003, 15:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 17:39
Posty: 383
Lokalizacja:
Katowice
Jakos przed malzenstwem z KZK nie wprowadzilo.

_________________
MiS
_________________
"Waiting for someday when the ocean and sky will cover up the land in deep blue."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 20.05.2003, 16:11 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Bo mieli własne bilety i sami czerpali sobie swój procent.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 20.05.2003, 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 17:39
Posty: 383
Lokalizacja:
Katowice
Nie bardzo rozumie czym sie tamta sytuacja roznila z ta ktora teraz by miala nastapic.

Wogole dziwna sprawa z tymi konduktorami.

_________________
MiS
_________________
"Waiting for someday when the ocean and sky will cover up the land in deep blue."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 20.05.2003, 19:09 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Dziwna.

Ale czy ten nasz Śląsk kiedykolwiek nie był dziwny?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 20.05.2003, 19:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 17:39
Posty: 383
Lokalizacja:
Katowice
Ale kiedys chyba mniej...

_________________
MiS
_________________
"Waiting for someday when the ocean and sky will cover up the land in deep blue."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 21.12.2007, 23:42 

Dołączył(a): Pt 11.02.2005, 12:54
Posty: 888
Mam taki dziwny dylemat. Miałem napisać wcześniej ale jakoś mi to uciekało. Ile kosztuje jazda tramwajem a ile autobusem do Zabrza z Gliwic - dajmy na to z Towarowej w Gliwicach do Kondratowicza w Zabrzu?
Ja myślałem, że w obu przypadkach 2,90. Otóż kzk zrobił głupi (dziwny) błąd albo zmienił taryfę. Autobus ma ustawioną strefę na Zajezdni Gliwice. Tramwaj ma na Zajezdni i po remoncie słupka także na następnym przystanku Zabrze Knurowska. Na Knurowskiej Strefa jest na przystankach w obie strony na Zajezdni tylko w stronę Zabrza. Czy coś się zmieniło w strefach i jadąc tramwajem trzeba płacić 3,50zł? Czy to może kolejna głupota kzk, bo słupek ze strefą na Knurowskiej jest już ładne parędziesiąt dni w takim stanie(z tym napisem).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 23.12.2007, 14:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.12.2002, 18:28
Posty: 455
Lokalizacja:
ŚWC/WRO/WAW
Prościej chyba sprawdzić w internetowym rozkładzie - tramwaj w kierunku Zabrza strefę ma na przystanku Gliwice Zajezdnia, w kierunku Gliwic na przystanku Maciejów Knurowska. Autobus analogicznie na przystankach Gliwice Zajezdnia i Maciejów Kondratowicza. Jeśli głupota, to Klasika jak już, bo ztcp to on zajmuje się przystankami w Gliwicach.

_________________
"Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu, nie powinna zawierać obrazków."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 23.12.2007, 16:14 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Prawdopoodobnie wunika ta sytuacja z wyjątku strefowego - przystankiem strefowym jest Gliwice Zajezdnia. Jadąc od Gliwic na bilecie na 1 miasto należy wysiąść na tym przystanku, następny jest już za 2,90 zł, ale wsiadając na przystanku Gliwice zajezdnia, można jechac do Zabrza też na bilecie za 2,40 zł na 1 miasto i wtedy właściwym przystankiem strefowym jest następny w Zabrzu, czyli ten Maciejów coś tam...
Jadąc od Zabrza z kolei, można na bilecie na 1 miasto z Zabrza wysiąść na przystanku Gliwice Zajezdnia, dopiero po nim jest dopłata...
Trochę to zakręcone ale cóż - KZK GOP :P

_________________
Spotkajmy się w pociągu! :) -> PKP Intercity 34509
Spotkajmy się w autobusie/tramwaju! :) -> KZK GOP 1781


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 24.12.2007, 0:38 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele ;) Podczas gdy sytuacja jest jasna i czytelna:
http://www.kzkgop.com.pl/cennik/strefy/ napisał(a):
Gliwice Zajezdnia - strefa nie dotyczy linii 258 oraz 259. Dla pozostałych linii opłaty za przejazd zgodne z cennikiem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 30.12.2007, 10:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13.04.2006, 21:25
Posty: 764
Dave napisał(a):
(...)
Jadąc od Zabrza z kolei, można na bilecie na 1 miasto z Zabrza wysiąść na przystanku Gliwice Zajezdnia, dopiero po nim jest dopłata...
Trochę to zakręcone ale cóż - KZK GOP :P


Pewnie tak jest, jednak kobuchy często "łapią" ludzi w T1/4 jadących z Zabrza do Zajezdni z biletem za 2,40/1,20PLN. To ich "ulubione"miejsce kontroli:)

_________________
Bana 33 Bytom ul. Pokoju - Zabrze-Mikulczyce Dworzec PKP przez Zabrze-Rokitnicę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 16:20 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Wspominałem już o tym w innych wątkach ale chyba ten wątek jest odpowiedniejszy.
Ja bym poprostu wprowadził większą oferte wśród biletów jednorazowych
1. Bilet jednorazowy 10-minutowy - cena N2.40 U1.20
2.Bilet jednorazowy strefowy w granicach jednej gminy cena N2,60 U1,30
3.Bilet jednorazowy strefowy w granicach dwóch gmin - cena N2,90 U1,45
2.Bilet jednorazowy 40 minutowy - cena N3,50 U1,75
4.Bilet jednorazowy strefowy w granicach dwóch lub więcej gmin cena N3,50 U1,75


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
lgor napisał(a):
Wspominałem już o tym w innych wątkach ale chyba ten wątek jest odpowiedniejszy.
Ja bym poprostu wprowadził większą oferte wśród biletów jednorazowych
1. Bilet jednorazowy 10-minutowy - cena N2.40 U1.20


Coś drogi, w Chrzanowie takie coś w ogóle kosztowało 1,20 oidp.
A tak w ogóle jak możesz wprowadzać, projektować taryfę, skoro nie wiesz jakie są najczęściej wybierane łańcuchy podróży i w którą stronę należy tworzyć ofertę? Ile twoim zdaniem przeciętnie Ślązak spędza czasu w autobusie/tramwaju? Ilu dokonuje przesiadek? Jak duży obszar jest pokonywany pieszo?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 16:38 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Daro85 napisał(a):
A tak w ogóle jak możesz wprowadzać, projektować taryfę, skoro nie wiesz (...) Ile / Ilu / Jak ?
Oj, to nieistotne. Każdy czasem lubi sobie popisać, co mu palce na klawiaturę przyniosą ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 17:51 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Daro85 napisał(a):
A tak w ogóle jak możesz wprowadzać, projektować taryfę, skoro nie wiesz jakie są najczęściej wybierane łańcuchy podróży i w którą stronę należy tworzyć ofertę? Ile twoim zdaniem przeciętnie Ślązak spędza czasu w autobusie/tramwaju? Ilu dokonuje przesiadek? Jak duży obszar jest pokonywany pieszo?
Jakbym usuwał całkowicie istniejacą taryfę to rzeczywiscie z takimi danymi powinienem podchodzić do sprawy. Chociaż jakby nie patrzeć to niektóre dane o które pytasz sa zawarte są w projekcie Ernst & Young.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 18:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
lgor napisał(a):
Jakbym usuwał całkowicie istniejacą taryfę to rzeczywiscie z takimi danymi powinienem podchodzić do sprawy. Chociaż jakby nie patrzeć to niektóre dane o które pytasz sa zawarte są w projekcie Ernst & Young.


;-). Kierunek zmian wszyscy znamy, ale decyzje operacyjne to raczej na innych argumenyach trzebaby oprzeć niż "tak mie się wydowo" ;-). Z kosmosu to fajne są (ponoć) Meteory i te, no Planety ;-)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 31.12.2007, 19:13 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Daro85 napisał(a):
lgor napisał(a):
Jakbym usuwał całkowicie istniejacą taryfę to rzeczywiscie z takimi danymi powinienem podchodzić do sprawy. Chociaż jakby nie patrzeć to niektóre dane o które pytasz sa zawarte są w projekcie Ernst & Young.


;-). Kierunek zmian wszyscy znamy, ale decyzje operacyjne to raczej na innych argumenyach trzebaby oprzeć niż "tak mie się wydowo" ;-). Z kosmosu to fajne są (ponoć) Meteory i te, no Planety ;-)

Niestety nie jestem w stanie oprzeć swojego pomysłu jakimś argumentami gdyż na codzień nie mam czasu aby zajmować się obserwacją komunikacji miejskiej, robić ankiety, itp. To co podałem jest tylko wynikiem własnych potrzeb. Nie wiem ale na bilecie 10 minutowym można bodajże przejechać z Szarlej Szpital do Bytom (Rozbark) Matejki ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1801 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności