Teraz jest Cz 28.03.2024, 10:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Kolejna edycja programu "wsiadanie pierwszymi drzwiami&
Napisane: Cz 25.09.2008, 14:45 

Dołączył(a): Pt 21.10.2005, 21:27
Posty: 1154
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
PKM Sosnowiec wystąpił do KZK GOP z inicjatywą by "na wszystkich jej liniach obowiązywała zasada wsiadania pierwszymi drzwiami". Na chwilę obecną powinna być już przeszkolona praktycznie cała załoga (chyba, że dzisiaj jest ostatnie szkolenie na Zagórzu). Warto podkreślić, że to PKM Sosnowiec chciał wprowadzić "pierwsze drzwi" na wszystkich liniach, a nie KZK GOP. Pytanie tylko, czy "wszystkie linie" to także tabor C. Pojawiają się pewne rozbieżności. Skoro "wszystkie" to znaczy, że wszystkie - razem z nockami. Przeszkoleni mają zostać (tzn zostali) wszyscy kierowcy, także ci co jeżdżą przegubami. Jednak z dąbrowskiego oddziału wydostały się informacje "z góry", że objęte mają zostać tylko "803 806 806bis i takie tam". Osobiście nie widzę pierwszych drzwi na liniach obsługiwanych przez tabor przegubowy (a nawet niektóre przez solówki, jak 635). Kto choć trochę myśli, to z pewnością stwierdzi, że sprawdzanie biletów na 808 czy 811 jest kompletnie poronionym pomysłem.
A wszystko przez to, że PKM Sosnowiec dał pracownikom około trzy miesiące temu podwyżkę, a kolejna miałaby nastąpić, gdyby poprawiła się sytuacja finansowa firmy. I tak w najmniej oczekiwany sposób PKM dostanie sporą dopłatę to wozokm (nie mam pojęcia ile ona wynosi, słyszałem, że nawet do 50gr/wozokm), z czego kierowca dostanie 0,50 PLN.
Ja jeszcze powtórzę zadane wielokrotnie wcześniej pytanie - kiedy zostanie wprowadzane wsiadanie pierwszymi drzwiami w tramwajach?

Ps. Ten post pojawia się tutaj, ponieważ chciałbym poznać wasze opinie i doświadczenia związane z tym programem, a także inne rozwiązania, które mogą poprawić większy odsetek pasażerów podróżujących z ważnym biletem na przejazd.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kolejna edycja programu "wsiadanie pierwszymi drzwi
Napisane: Cz 25.09.2008, 15:40 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
kisiel_014 napisał(a):
Ja jeszcze powtórzę zadane wielokrotnie wcześniej pytanie - kiedy zostanie wprowadzane wsiadanie pierwszymi drzwiami w tramwajach?


Nie jest to dla mnie coś abstrakcyjnego, bo z czymś takim zetknąłem się będąc na wakacjach. W Ługańsku w dni wolne na większości linii tramwajowych bilety sprzedaje motorniczy i obowiązują "pierwsze drzwi" (po prostu jedyne otwierane), natomiast w dni robocze na liniach pracują konduktorzy. Kierowca (motorniczy) pracujący jako konduktor dostaje dodatek. Rozwiązanie wprowadzono z przyczyn ekonomicznych (i braków kadrowych). Z racji niewielkiej liczby pasażerów (dzięki stosownie niskim częstotliwościom) nie stanowi to specjalnego utrudnienia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
też sobie nie wyobrażam wsiadania na 808 pierwszymi drzwiami, bo co zrobić z np. wózkiem?
A w tramwaju to już totalna masakra będzie. Nie wspominając o korkach na węzłowych przystankach.

Konduktorzy byliby chyba najlepsi do egzekwowania należności za przejazd, ale z tym są smutne doświadczenia i raczej nie znajdzie się 300 chętnych na tę pracę. (nie licząc tych potrzebnych do autobusów)

P.S. Lepiej nie kusić losu (i KZK GOP)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 16:55 

Dołączył(a): Śr 8.11.2006, 21:35
Posty: 55
Czyli tam gdzie jeździ tabo c wcisną 15 metrowe solarisy aby lud się tłoczył, wkońcu tyle samo ludzi się miejści a łatwiej bilety sprawdzać ;d


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
a co z ikarusami zrobią? i skąd tyle solarek wezmą?
Ja proponuję iść nieco dalej: wprowadźmy na wszystkich liniach maluchy. Wtedy nikt bez biletu nie pojedzie :D

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kolejna edycja programu "wsiadanie pierwszymi drzwi
Napisane: Cz 25.09.2008, 17:08 

Dołączył(a): So 15.10.2005, 9:00
Posty: 794
Lokalizacja:
Sosnowiec
kisiel_014 napisał(a):
Pytanie tylko, czy "wszystkie linie" to także tabor C.

A dlaczego nie? Na takim 618 to kierowca nie tylko zdążyłby sprawdzać, ale nawet spisywać serię i numer biletu ;-)

aso napisał(a):
W Ługańsku w dni wolne na większości linii tramwajowych bilety sprzedaje motorniczy i obowiązują "pierwsze drzwi" (po prostu jedyne otwierane)

Niestety to co sprawdza się w KTM-5M3 to w 105N już nie przejdzie...

Mnie raczej zastanawia to, że w tym momencie przewoźnikowi zaczyna bardziej zależeć na przychodach z biletów niż organizatorowi... ciekawe... żeby jeszcze przewoźnikowi i gminie zaczęło zależeć na druku własnych biletów... ;-)

_________________
24 Milwitz - Sosnowitz O/S - Zeilenweg :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 18:12 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
No ja tak właśnie podejrzewałem, że w tym wszystkim chodzi po prostu o podniesienie stawek, bez konieczności zrywania umowy ;) Sprawdzanie biletów jaką fikcją było taką pozostanie, a kasy przybędzie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 18:35 

Dołączył(a): Cz 15.02.2007, 17:42
Posty: 851
Lokalizacja:
Zabrze
butthead napisał(a):
No ja tak właśnie podejrzewałem, że w tym wszystkim chodzi po prostu o podniesienie stawek, bez konieczności zrywania umowy ;) Sprawdzanie biletów jaką fikcją było taką pozostanie, a kasy przybędzie.

Bo w naszych warunkach to generalnie takie coś będzie fikcją. Linie "wiejskie" typu PKS ok ale nie aglomeracyjne gdzie każdymi drzwiami wsiadają tabuny ludzi.
Nie po to autobus ma 4 pary drzwi żeby tylko jednymi była możliwość wsiadania.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 19:15 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Przede wszystkim "aglomeracyjne" to powinny być tramwaje i kolej miejska. Jeśli kiedykolwiek dojdzie się do tego etapu, to potoki w autobusach same pozwolą na wprowadzanie "Einstieg vorn".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kolejna edycja programu "wsiadanie pierwszymi drzwi
Napisane: Cz 25.09.2008, 19:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
kisiel_014 napisał(a):
PKM Sosnowiec wystąpił do KZK GOP z inicjatywą by "na wszystkich jej liniach obowiązywała zasada wsiadania pierwszymi drzwiami". Na chwilę obecną powinna być już przeszkolona praktycznie cała załoga (chyba, że dzisiaj jest ostatnie szkolenie na Zagórzu). Warto podkreślić, że to PKM Sosnowiec chciał wprowadzić "pierwsze drzwi" na wszystkich liniach, a nie KZK GOP. Pytanie tylko, czy "wszystkie linie" to także tabor C.

Nie , na pewno nie na przegunach, nawet romek ostatnio stwierdził, że tylko na solówkach.
Cytuj:
A wszystko przez to, że PKM Sosnowiec dał pracownikom około trzy miesiące temu podwyżkę, a kolejna miałaby nastąpić, gdyby poprawiła się sytuacja finansowa firmy. I tak w najmniej oczekiwany sposób PKM dostanie sporą dopłatę to wozokm (nie mam pojęcia ile ona wynosi, słyszałem, że nawet do 50gr/wozokm), z czego kierowca dostanie 0,50 PLN.

No i wszytsko wiadomo.

A tak na marginesie, z cyklu durne odpowiedz kierowców na pytanie dlaczego nie sprzedaje biletów:
ja: ma pan bilety:
kierowca linii 6: nie
ja: a dlaczego?
kierowca: bo jo nie woża biletów, bo jo mom komornika i 600 zł dostaja
Ręce opadają...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 20:07 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 28.12.2002, 11:06
Posty: 2357
Lokalizacja:
Zabrze
Program wsiadania pierwszymi drzwiami ma sens wtedy, gdy pasażerowie będą uczciwi i kierowcy rozsądni :-)

_________________
Please do not feed the Trolls / Prosimy nie karmić Trolli


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kolejna edycja programu "wsiadanie pierwszymi drzwi
Napisane: Cz 25.09.2008, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
aso napisał(a):
Nie jest to dla mnie coś abstrakcyjnego, bo z czymś takim zetknąłem się będąc na wakacjach. W Ługańsku w dni wolne na większości linii tramwajowych bilety sprzedaje motorniczy i obowiązują "pierwsze drzwi" (po prostu jedyne otwierane), natomiast w dni robocze na liniach pracują konduktorzy. Kierowca (motorniczy) pracujący jako konduktor dostaje dodatek. Rozwiązanie wprowadzono z przyczyn ekonomicznych (i braków kadrowych). Z racji niewielkiej liczby pasażerów (dzięki stosownie niskim częstotliwościom) nie stanowi to specjalnego utrudnienia.


Ale jak to jest rozwiązane w tramwajach? O ile w autobusach przednie drzwi są na wysokości kierowcy, to w naszych tramwajach (stopiątkach i karlikach) są one za kabiną wiec jakby to miało wyglądać? Fotel obrotowy? :-P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
slavco napisał(a):
Program wsiadania pierwszymi drzwiami ma sens wtedy, gdy pasażerowie będą uczciwi i kierowcy rozsądni :-)

Jak pasażerowie będa uczciwi to moga nawet ostatnimi drzwiami wsiadać :P

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 21:04 

Dołączył(a): Nd 21.09.2003, 23:56
Posty: 809
Lokalizacja:
Sosnowiec
Tak naprawdę wszystko znów rozbija się nie tyle o obiektywne przeszkody, co o czynnik ludzki. Powiedziane zostało już dawno, że w określonych sytuacjach (tłok na przystanku) kierowca może odstąpić od zasady wsiadania pierwszymi drzwiami. Tyle chyba wystarczy. Poza tym tak naprawdę niewiele jest linii, gdzie obciążenie stanowiące przeszkodę we wprowadzeniu tego rozwiązania występuje przez cały dzień i na całej trasie. Zazwyczaj jest to tylko kilka kursów w szczycie i to na kilku przystankach. W pozostałych przypadkach można to wprowadzić w miarę bezboleśnie. Tylko że ten naród ma we krwi walkę z systemem i lubi wywijać rękami utyskując na wszystko, dlatego sukces jest wątpliwy.
To może i nie jest najlepsze rozwiązanie, ale przy takim poziomie „kradzieży” każda metoda walki z tą patologią zasługuje na poparcie.

Ciekawe które drzwi się uchowają w dwudrzwiowych stopiątkach. O karlikach nie wspomnę ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 21:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ravel napisał(a):
To może i nie jest najlepsze rozwiązanie, ale przy takim poziomie „kradzieży” każda metoda walki z tą patologią zasługuje na poparcie.

A jak chcesz zmusic kierowców do respektowania owego programu wsiadania? 95% Ci powie, że ma to w dupie, a bilety to on ma do kontroli a nie do sprzedaży. Większośc dla świetego spokoju otwiera te przednie drzwi, a pasażerowie albo mówia dzień dobry, albo 5 raz kasują ten sam bilet. Sensu nie ma to żadnego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 21:22 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
adam86 napisał(a):
Większośc dla świetego spokoju otwiera te przednie drzwi, a pasażerowie albo mówia dzień dobry, albo 5 raz kasują ten sam bilet. (...)
Najbardziej podoba mi się stwierdzenie (oidp z komentarzy w Portalu), że wchodzą na kartę wędkarską ;) I taki to mniej więcej ma sens.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 8.09.2007, 21:20
Posty: 1199
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry.
slavco napisał(a):
Program wsiadania pierwszymi drzwiami ma sens wtedy, gdy pasażerowie będą uczciwi i kierowcy rozsądni :-)

Tak,masz rację ale jest mały problem ponieważ autobusy mogą nabrać większych opóznień.

_________________
5:00 księżyc nad Bogucicami sześćset jeden ( 601<--) sunie pustymi arteriami.PUP/Sed-Baz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 21:29 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ravel napisał(a):
Tylko że ten naród ma we krwi walkę z systemem i lubi wywijać rękami utyskując na wszystko, dlatego sukces jest wątpliwy.

Tylko, ze nie wiem, ktoremu kierowcy bedzie sie chcialo ?. Kierowca ma jezdzic, a nie sprawdzac i sprzedawac biletow ( z akcentem na to pierwsze). Chyba sobie nie zdajesz sprawy jakie to jest meczace takie sprawdzanie przystanek w przystanek. Zreszta po takiej robocie to ja sie nie bede dziwil jak kierowca bedzie agresywnie nastawiony do wszystkich, przede wszystkim do pasazera.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Kolejna edycja programu "wsiadanie pierwszymi drzwi
Napisane: Cz 25.09.2008, 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 23.03.2006, 12:22
Posty: 826
Lokalizacja:
Katowice
reksio napisał(a):
O ile w autobusach przednie drzwi są na wysokości kierowcy, to w naszych tramwajach (stopiątkach i karlikach) są one za kabiną wiec jakby to miało wyglądać? Fotel obrotowy? :-P

A co jest w Krakowie?
Wagony motorowe przerobione z doczepnych, takich z mniejszą kabiną, jakby nie rzec - półkabiną. W Krakowie są tylko dorzucone rurki, by nie zawadzać prawej strony kiermana. Jednak jak ktoś chce kontrole biletów przez motorniczych (na rynku w K-cach :PP), nic prostszego nie będzie. Chyba tylko puszczać pasażerów przez kabinę...
PS. O karlikach tu nie mówię bo to byłby balet..:)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 25.09.2008, 21:37 

Dołączył(a): Nd 21.09.2003, 23:56
Posty: 809
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
Ravel napisał(a):
To może i nie jest najlepsze rozwiązanie, ale przy takim poziomie „kradzieży” każda metoda walki z tą patologią zasługuje na poparcie.

A jak chcesz zmusic kierowców do respektowania owego programu wsiadania? 95% Ci powie, że ma to w dupie, a bilety to on ma do kontroli a nie do sprzedaży. Większośc dla świetego spokoju otwiera te przednie drzwi, a pasażerowie albo mówia dzień dobry, albo 5 raz kasują ten sam bilet. Sensu nie ma to żadnego.

Dlatego napisałem: cały system szlag trafi nie przez obiektywne trudności, tylko przez podejście ludzi.
Kierowcy mają chyba jakichś przełożonych i jakiś system egzekwowania nałożonych nań obowiązków? Kary i nagrody? Łatwo nie będzie, ale przy podejściu „nie da się”, więc nie róbmy nic, łajba pójdzie na dno.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności